۲۲۹۲۰۷
۱۰۷۶۵۸
۱۰۷۶۵۸

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

کراتین، یکی از راز‌های بزرگ داشتن مو‌های صاف و براق است. این مقاله را بخوانید تا با همه چیز درباره کراتین مو و از همه مهم‌تر، هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ آشنا شوید.

نسخه‌های مختلف کراتین مو با نام‌های مختلفی شناخته می‌شوند. حتی آرایشگر شما می‌تواند فرمول کراتینی را که مطابق با نیازهای شما باشد، به طور سفارشی تهیه کند. در این مقاله با هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ آشنا می‌شوید.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

در این مقاله می‌خوانید:

درمان کراتینه، یک فرآیند شیمیایی است که موهای فر شما را صاف و درخشان می‌کند.
 • کراتین مو چیست؟
 • هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲
 • ماندگاری کراتین مو
 • عوارض کراتین مو
 • کراتین مو در خانه
 • آیا موهای رنگ کرده را نیز می‌توان کراتینه کرد؟
 • چه کسانی نباید کراتین کنند؟

کراتین مو چیست؟

درمان‌های کراتینه در فولیکول‌های مو فرو می‌روند و کراتین، به عنوان پروتئین ضروی مو، به نواحی متخلخل تزریق می‌شود.

درمان کراتینه، یک فرآیند شیمیایی است که موهای فر شما را صاف و درخشان می‌کند. البته درجه‌ی صافی و تاثیر کراتین در موهای افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است بعضی‌ها بعد از کراتین، موهایشان کاملاً صاف شود. اما در بعضی دیگر، فرهای مو فقط کمی شُل‌تر شوند.
همان‌طور که گفتیم، کراتین مو نسخه‌های مختلفی دارد. بعضی از نسخه‌های کراتین با گرم شدن، فرمالدئید آزاد می‌کنند، اما بسیاری از نسخه‌های جدیدتر بدون فرمالدئید هستند.
در هر صورت، درمان‌های کراتینه در فولیکول‌های مو فرو می‌روند و کراتین، به عنوان پروتئین ضروی مو ، به نواحی متخلخل تزریق می‌شود. در نهایت، موهای شما سالم‌تر به نظر می‌رسند، زیرا به کمک کراتین سالم‌تر می‌شوند.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه کراتین مو در سال 1403 / 1402

هزینه کراتین مو در سال 1403 / 1402 مثل سال‌های قبل به طول یا قد موهای شما بستگی دارد. به همین دلیل، قیمت کراتین مو از ۲ تا ۷ میلیون تومان متغیر است.

 • هزینه کراتین موی کوتاه، حداقل ۲ میلیون تومان است.
 • هزینه کراتین موی متوسط، حداقل ۳ میلیون تومان است.
 • هزینه کراتین موی بلند، حداقل ۴ میلیون تومان است.

به هر حال، سالن‌های زیبایی مختلف، قیمت‌های یکسانی ندارند و این تفاوت قیمت، بیشتر به همین دلیل است که دستمزد آرایشگرها با هم‌دیگر فرق می‌کند.

ماندگاری کراتین مو

نتایج کراتین مو می‌تواند از چند هفته تا ۶ ماه طول بکشد. پس درمان کراتینه موقتی است و بعد از چند ماه، شسته می‌شود. با این حال می‌توانید یا دوباره موهایتان را کراتینه کنید یا سراغ روش‌های دائمی‌تر بروید.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

تخصصی ترین مرکز اپیلاسیون و ناخن نانا

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

nana_salon

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

www.nana.ir

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

nana_epil

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

سرپرستی و امور نمایندگی ها: 09125343473

روابط عمومی: 22506830

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

آدرس ها

شعبه‌های شمال تهران

شریعتی: 22635229

نیاوران: 26125512

ازگل: 22192714

شعبه‌های شرق تهران

میدان ملت (شمال شرق): 26301775 - 22304041

نارمک: 77907735

شعبه‌های غرب تهران

بلوار فردوس: 44974390

پونک: 44852166

ستارخان: 66527407

شعبه‌ جنوب تهران

جمهوری: 66833103

عوارض کراتین مو

فرمالدئید یک ماده‌ی سرطان‌زا است و اگرچه مقدار فرمالدئید آزاد شده در درمان کراتینه کم است، اما باید از آن اجتناب کنید. (حتی اگر این روش در جایی انجام شود که تهویه‌ی مناسب داشته باشد.)
در نتیجه، اگر می‌خواهید از عوارض کراتین مو جلوگیری کنید، بهتر است دنبال درمان‌های بدون فرمالدئید باشید. البته ممکن است که به اندازه‌ی فرمالدئید موثر و ماندگار نباشند، اما حداقل ایمنی بسیار بیشتری دارند.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

کراتین مو در خانه

از نظر فنی می‌توانید کراتین مو را در خانه نیز انجام دهید، اما صادقانه به شما می‌گوییم که انتظار نتایج سالنی یا آرایشگاهی از آن نداشته باشید! با این حال، اگر می‌خواهید کراتین مو در خانه را امتحان کنید، طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:
اول از همه، یک محصول مناسب بخرید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند باید بهترین محصول حرفه‌ای موجود در بازار را خریداری کنند، اما این اشتباه است. زیرا استفاده از محصول حرفه‌ای کار شما نیست؛ بلکه یک آرایشگر حرفه‌ای را می‌طلبد که بداند دارد چه کار می‌کند.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

نتایج کراتین در خانه، بعد از چند هفته از بین می‌رود، اما اگر در آرایشگاه موهایتان را کراتینه کنید، نتایج کراتین تا چند ماه باقی می‌ماند.

روی برچسب بسیاری از محصولات، کلمه‌ی کراتین نوشته شده است؛ اما این لزوماً نشان نمی‌دهد که آن‌ها «کراتین درمانی» باشند. می‌دانید که موهای ما از پروتئین‌های کراتین تشکیل شده‌اند، بنابراین طبیعی است که نام کراتین را در بسیاری از محصولات مربوط به مو ببینید.
برای این‌که یک محصول مناسب انتخاب کنید، به لیست مواد تشکیل‌ دهنده‌ی محصولات نگاه بیندازید. بسیاری از درمان‌های صاف کننده، در واقع درمان‌های سیلیکونی شدید و حالت دهنده هستند.

سپس، به دستورالعمل‌ها نگاه کنید. آیا آن‌ها دستورالعمل‌های مفصلی درباره‌ی نحوه‌ی شستن، خشک کردن و صاف کردن موهای شما ارائه می‌دهند؟ اگر نه، احتمالاً آن‌چه خریده‌اید، یک محصول حالت دهنده‌ی استاندارد است، نه یک درمان کراتینه!
حتی اگر موفق شوید و یک محصول کراتینه‌ی واقعی بخرید و در خانه موهایتان را کراتینه کنید، احتمالاً نتایج آن، دوام زیادی نخواهد داشت و بعد از چند هفته از بین می‌رود. این در حالی است که اگر در آرایشگاه موهایتان را کراتینه کنید، نتایج کراتین تا چند ماه باقی می‌ماند.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

 

آیا موهای رنگ کرده را نیز می‌توان کراتینه کرد؟

بله! هیچ مانعی برای کراتینه کردن موهای رنگ کرده وجود ندارد. فقط کافی است که بعد از کراتینه، به چند توصیه‌ی زیر عمل کنید:

 • برای نگهداری موهای خود از شامپو و نرم کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید.
 • موهایتان را یکی دو بار در هفته و فقط در صورت لزوم با شامپو بشویید.
 • در سایر روزها هنگام دوش گرفتن، موهایتان را بدون شامپو با آب بشویید و سپس فقط از نرم کننده استفاده کنید.
 • از اسپری‌هایی که بر پایه‌ی نمک هستند برای موهای تابدار خود استفاده نکنید.

هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

چه کسانی نباید کراتین کنند؟

به طور کلی، هر کسی که موهای آسیب دیده، فوق‌العاده نازک یا شکننده دارد، باید قبل از درمان با آرایشگر خود مشورت کند تا مطمئن شود که موهای خود را بیشتر به خطر نمی‌اندازد. در ضمن، درمان کراتینه به زنان باردار نیز توصیه نمی‌شود.

جمع‌بندی

وقتی بیرونی‌ترین لایه‌ی مو به نام کوتیکول بلند می‌شود، موها شروع به وز شدن می‌کنند. در واقع، رطوبت و سایر عوامل محیطی به داخل نفوذ کرده و با متورم کردن ساقه‌ی موها، آن را وز می‌کنند.
در چنین شرایطی، با درمان کراتینه می‌توانید کوتیکول موهای خود را دوباره صاف کنید و به آن استحکام ببخشید تا جلوی موخوره و شکستگی تارهای مو را بگیرید.
هزینه کراتین مو در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ ممکن است از نظر بعضی از افراد، کمی گران باشد. (حدود 2 تا 7 میلیون تومان ) با این حال، کمتر کسی از کراتینه کردن موهای خود پشیمان شده است!

منبع: thecut

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.