۲۳۰۳۸۰
۵۶۲۱
۵۶۲۱

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

کانتوپلاستی (canthoplasty) که به آن جراحی چشم گربه‌ای یا لیفت چشم گربه‌ای هم می‌گویند یکی از انواع مختلف بلفاروپلاستی است که با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود و هدف تمام آن‌ها رسیدن به چشم‌هایی به زیبایی چشم‌های روباه است.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

کانتوپلاستی (canthoplasty) که به آن جراحی چشم گربه‌ای یا لیفت چشم گربه‌ای هم می‌گویند یکی از انواع مختلف بلفاروپلاستی محسوب می‌شود. جراحی چشم گربه‌ای با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که هدف تمام آن‌ها رسیدن به چشم‌هایی به زیبایی چشم‌های روباه است.

ایران از جمله کشورهایی است که به‌خاطر داشتن بهترین دکتر جراحی چشم‌گربه‌ای میزبان افراد زیادی از سراسر دنیا است که آواز جراحان زبده ایرانی را شنیده‌اند و برای عمل جراحی چشم گربه‌ای به ایران می‌آیند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با کانتوپلاستی و بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای در ایران آشنا شوید.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

در این مقاله می‌خوانید:

 • جراحی چشم گربه‌ای چیست؟
 • چه کسانی گزینه عمل جراحی چشم گربه‌ای هستند؟
 • دوره بهبودی بعد عمل جراحی چشم گربه‌ای
 • عوارض جانبی احتمالی
 • تفاوت بین کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی
 • بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای
 • ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای
 • هزینه کانتوپلاستی
 • سوالات متداول

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

جراحی چشم گربه‌ای چیست؟

کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای، جراحی زیبایی پلک‌ها است که باعث تغییر شکل چشم‌ها شده و ظاهر جذاب‌تر و جوان‌تری به چشم‌ها و صورت فرد می‌دهد. بسیاری بر این باورند که چشم‌های گربه‌ای شکل جذابند و به‌همین دلیل هم سراغ کانتوپلاستی می‌روند.

در واقع عمل کانتوپلاستی، جراحی زاویه بیرونی پلک‌ها (کانتوس) و تغییر شکل کانتوس جانبی است. یعنی همان گوشه بیرونی چشم جایی که پلک بالا و پایین به‌هم می‌رسند و شکل V ایجاد می‌کنند.

کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای، عمل جراحی زیبایی است که با هدف بهتر کردن شکل چشم‌ها برای رسیدن به ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر انجام می‌شود.

با جراحی چشم گربه‌ای ، کانتوس بالا آمده و بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان داده می‌شود درست مثل چشم‌های گربه. البته برخی از پزشکان از اصطلاح جراحی لیفت چشم گربه‌ای هم برای کانتوپلاستی استفاده می‌کنند.

این عمل صرفا برای زیبایی و داشتن چشمان جذاب نیست و روشی برای درمان اکتروپیون (ectropion) هم به‌شمار می‌آید، بیماری که لبه پلک‌های پایینی رو به بیرون برمی‌گردند. افراد مبتلا به اکتروپیون در معرض عفونت‌های چشمی و سایر بیماری‌های بینایی هستند چرا که چشم بیش از حد در معرض گرد و غبار، آلودگی و هوای خشک قرار می‌گیرد.

در موارد معمولی از اشک مصنوعی برای حل مشکل استفاده می‌کنند اما در اکتروپیون حاد باید عمل جراحی کانتوپلاستی انجام شود تا پلک‌ها به حالت اصلی برگردند. کانتوپلاستی عمل حساسی است که باید صرفا توسط دکتر جراح چشم حاذق و با تجربه‌ای انجام شود.

به‌همین دلیل است که باید پیش از هرگونه اقدامی تمام موارد را کامل بررسی کنید و در نهایت بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای را انتخاب نمایید.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

چه افرادی گزینه عمل جراحی چشم گربه‌ای هستند؟

در جلسه مشاوره اولیه، جراح چشم‌ها را کامل بررسی و معاینه کرده تا مطمئن شود که این عمل برای بیمار مناسب است. به‌طورکلی، افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند گزینه کانتوپلاستی باشند:

 • افتادگی پلک به‌خاطر سن، ژنتیکی یا سبک زندگی داشته باشند
 • از سلامت جسمی خوب برخوردار باشند.
 • بیماری قبلی نداشته باشند که باعث اختلال در روند بهبودی شود.
 • نسبت به روند عمل و نتایج احتمالی آن آگاهی کامل داشته باشند.
 • انتظارات واقعی از عمل داشته باشند.
 • داروی خاصی مصرف نکنند مثل رقیق کننده خون.

روش انجام کانتوپلاستی

جراحی چشم گربه‌ای نوعی عمل سرپایی است که نیازی به بستری شدن بعد از عمل ندارد. اصولا هم با بی‌حسی موضعی و آرامبخش داخل وریدی انجام می‌شود. در صورتی که عمل با روش پیچیده‌تر و تهاجمی‌تری انجام شود، جراح از بیهوشی عمومی استفاده می‌کند. کل فرایند عمل حدودا دو ساعت طول می‌کشد.

دلایل عمل

با بالا رفتن سن، پوست اطراف چشم‌ها به‌صورت طبیعی خاصیت الاستیسیته خود را از دست می‌دهد و باعث افتادگی و شل شدن پلک‌های پایینی می‌شود. این مشکل ناشی از افزایش سن گاهی با پف زیر چشم همراه است که باعث شده افراد خسته یا ناراحت به‌نظر برسند.

عوامل دیگری علاوه بر پیری باعث شل شدن پلک‌ها می‌شوند مثل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بدون محافظ کافی و سبک زندگی ناسالم مثل مصرف سیگار یا زیاده‌روی در نوشیدن الکل. ارث و ژنتیک، ضربه به چشم یا فلج چشم هم باعث بروز چنین مشکلاتی برای پلک‌ها شوند.

گاهی هم برخی از بیماران برای اصلاح عوارض ناشی از عمل جراحی پلک پایینی سراغ کانتوپلاستی می‌روند. عده‌ای هم برای اینکه چشم‌های بادامی شکل داشته باشند از کانتوپلاستی استقبال می‌کنند.

دوره بهبودی بعد عمل جراحی چشم گربه‌ای

در حالت معمول، بهبودی بعد عمل جراحی چشم گربه‌ای حدود دو تا سه هفته طول می‌کشد. بهبودی کامل اما چند هفته بیشتر طول می‌کشد. دوره نقاهت بعد عمل سه مرحله دارد: کبودی، ورم و تشکیل زخم (اسکار) که به مرور زمان کمرنگ شده و از بین می‌رود. به‌علاوه اینکه تغییر در ظاهر چشم‌ها بعد از چند ماه مشخص می‌شود.

عوارض جانبی احتمالی

عوارض احتمالی عمل کانتوپلاستی عبارتند از:

 • کبودی
 • خونریزی
 • ایجاد لخته خون
 • اسکار
 • شل شدن بخیه‌ها
 • پارگی بیش از حد
 • خشک شدن چشم‌ها
 • درد کم تا متوسط
 • ورم
پزشک دستورات مراقبت بعد عمل را تجویز می‌کند که با رعایت آن‌ها از عوارض عمل پیشگیری می‌شود.

سرگیجه، تهوع و استفراغ از عوارض جانبی بیهوشی و مصرف مسکن‌ در طول عمل هستند. ورم و کبودی هم معمولا طی یک هفته برطرف می‌شود. احتمال تغییر در بینایی هم ممکن است به‌وجود بیاید که موقتی است. در صورت مشاهده درد شدید، تنگی نفس، درد قفسه سینه، خون‌ریزی یا عفونت بعد عمل بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

تفاوت بین کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

کانتوپلاستی کاملا با بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) که نوع دیگری عمل جراحی پلک چشم است فرق می‌کند. بلفاروپلاستی روش جوانسازی است که پوست اضافی زیر یا قسمت فوقانی چشم را برداشته که به‌خاطر افزایش سن حالت شل شدگی پیدا کرده است بدون اینکه تغییری در شکل و اندازه چشم‌ها ایجاد شود.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

بیشتر بیماران برای لیفت و بالا کشیدن، بزرگ کردن و تغییر شکل چشم‌های خود از جراحی چشم گربه‌ای کمک می‌گیرند. اما از بلفاروپلاستی برای خلاص شدن از شر پف زیر چشم و خطوط زیر این کیسه‌ها استفاده می‌کنند.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

امروزه پزشکان متعددی هستند که عمل جراجی چشم گربه‌ای را انجام می‌دهند اما به‌خاطر داشته باشید که چشم‌ها عضو حساس و مهمی هستند که نه فقط روی زیبایی ظاهر و صورت تاثیر می‌گذارند بلکه برای انجام کارها و امور روزمره هم به بینایی آن‌ها نیاز دارید.

از آنجایی هم که کانتوپلاستی کاملا به چشم‌ها ربط پیدا می‌کند، حتما با دکتر یا متخصص مجربی مشورت کنید. مراجعه به دکتری که سابقه چندان درخشانی ندارد بسیار خطرناک‌تر از آن چیزی است که تصورش را بکنید. اما نگران نباشید! ما اینجاییم تا به شما برای انتخاب بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای کمک کنیم.

ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

پزشکی که قرار است چشم‌هایتان را برای عمل کانتوپلاستی به او بسپارید باید خصوصیات و ویژگی‌های زیررا داشته باشد:

نمونه کار موفق داشته باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید پیش از عمل کانتوپلاستی درنظر بگیرید، مشاهده نمونه کارهای جراحی دکتری است که قرار است عمل را انجام دهد. بعضی جراحان عکس و اطلاعات مربوط به کارهای قبلی خود را در وب‌سایت و صفحه اینستاگرام خود آپلود می‌کنند.

افرادی که از سلامت جسمی خوبی برخوردارند و انتظار واقعی نسبت به نتیجه عمل دارند می‌توانند واجد شرایط کانتوپلاستی باشند.

حواستان باشد که ممکن است خیلی از این عکس‌ها و تصاویر فتوشاپ باشند. به‌همین دلیل بهتر است بعد از بررسی‌های اولیه، شخصا به مطب دکتر جراح مراجعه کنید و بیماران را از نزدیک مشاهده کرده و از نظرات و میزان رضایت بیماران مطلع شوید.

هرچند جراحانی که نمونه کار قوی و سنگین ندارند معمولا هزینه پایین‌تری می‌گیرند اما ریسک بالای عوارض ناشی از جراح کم تجربه و ناشی به هزینه پایین نمی‌ارزد.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهسا میرحاجی

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

drmirhaji

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

drmirhajiclinic.com

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

۲۲۰۱۷۱۳۲

۰۹۱۲۶۴۰۸۴۱۹

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

آدرس: میدان تجریش خیابان غلام جعفری پلاک ۵ ٬ واحد ۵ ٬ طبقه ۵

تجربه کافی و سابقه پزشکی مناسب داشته باشد.

به‌طورکلی، جراحی‌های زیبایی به‌شکلی است که هرچقدر جراح و پزشک متخصص تجربه بیشتری داشته باشند، مهارت‌شان در انجام عمل جراحی زیبایی بالاتر خواهد بود. این امر نه فقط درباره کانتوپلاستی بلکه در سایر جراحی‌های زیبایی مثل عمل زیبایی بینی هم مصداق پیدا می‌کند.

کانتوپلاستی را می‌توان همزمان با سایر عمل‌های جراحی چشم مثل بلفاروپلاستی هم انجام داد.

بنابراین اگر حساسیت بالایی نسبت به این عمل دارید یا نگران عوارض احتمالی بعد عمل هستید، حتما سراغ دکتر جراحی با سابقه و تجربه طولانی بروید. با مراجعه به کلینیک نی نی بان می‌توانید جراحان باسابقه و مجرب خوبی پیدا کنید.

البته این نکته را هم درنظر داشته باشید که جراحانی هم هستند که تجربه زیادی ندارند اما عمل جراحی را به بهترین نحو ممکن بدون نقص انجام می‌دهند.

قیمت مناسب

یکی از موضوعاتی که بیشتر افراد پیش از عمل جراحی زیبایی با آن روبه‌رو هستند هزینه عمل است. بیشتر افراد سعی می‌کنند که با هزینه کمتری عمل را انجام دهند و عوارض جراحی برایشان مهم نیست.

توجه کنید که ماجرای کانتوپلاستی با تمام جراحی‌های زیبایی دیگر فرق می‌کند: اینجا پای چشم‌ها در میان است! به‌همین دلیل عمل جراحی چشم گربه‌ای را با قیمت پایین انجام ندهید و اگر برایتان امکان دارد هزینه بیشتری هم بکنید تا دست‌کم خیالتان بابت نتیجه عمل و عوارض احتمالی ‌آن راحت باشد.

کانتوپلاستی در ایران

کانتوپلاستی در کلینیک و مطب‌های مختلفی در بیشتر شهرهای ایران انجام می‌شود و جراحان زیادی هستند که به شکل‌های مختلفی این عمل را انجام می‌دهند. تجربه و مهارت دکترهای جراحی چشم گربه‌ای ایرانی به‌حدی بالا است که حتی بیماران زیادی از کشورهای خارجی را برای این عمل به ایران می‌کشاند. به مهارت و تخصص جراحان ایرانی، هزینه منصفانه و معقول جراحی زیبایی در ایران را هم اضافه کنید. ترکیب وسوسه‌انگیزی است، درست است!؟

عمل کانتوپلاستی را می‌توان در کلینیک یا مطب پزشک انجام داد و حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

از آنجایی که هزینه و پول گزافی برای انجام این کار پرریسک و خطرناک می‌پردازید، بهتر است در انتخاب پزشک متخصص یا جراح چشم گربه‌ای نهایت دقت را داشته باشید و قبل از هرکاری حتما تحقیق و پرس‌وجو داشته باشید. می‌توانید با مراجعه به کلینیک نی نی بان هم اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

هزینه کانتوپلاستی

هزینه عمل جراحی چشم گربه‌ای در کشورهای اروپایی و آمریکایی بین ۵ تا ۸ هزار دلار است درحالی‌که این عمل توسط بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای در ایران با رقمی کمتر از ۳۰۰۰ دلار انجام می‌شود.

هزینه عمل مبلغی است که به جراح پلاستیک، متخصص بیهوشی و هزینه اقامت می‌پردازید. البته از یاد نبرید که قیمت کل بسته به هدف و کارهای زیبایی که باید انجام شوند متغیر خواهد بود.

سوالات متداول

نقاهت و بهبودی عمل کانتوپلاستی چقدر است؟

معمولا بهبودی کامل بعد جراحی چشم گربه‌ای بین ۲ تا ۴ هفته است که طی این مدت حتما باید دستورات جراح درباره مراقبت‌های بعد عمل و معاینات پیگیری بعد عمل رعایت شوند. بیمارانی که عمل جراحی پلک فوقانی انجام داده‌اند ۷ تا ۱۰ روز بعد عمل می‌توانند به فعالیت عادی بازگردند. دوره بهبودی در بیمارانی که عمل جراحی پلک تحتانی داشتند کمی طولانی‌تر خواهد بود چیزی بین ۱۰ تا ۱۴ روز.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

عمل کانتوپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

حدود 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد و بیمار می‌تواند از بیحسی موضعی استفاده کند. در بیمارانی که همزمان عمل چشم دیگری هم دارند، بیهوشی کامل تجویز می‌شود.

کانتوپلاستی دقیقا چه تاثیری دارد؟

کانتوپلاستی تکنیک جراحی برای لیفت و بالا کشیدن گوشه بیرونی چشم‌ها، اصلاح افتادگی پلک‌ها و پشتیبانی بیشتر از پلک‌ها بعد از بلفاروپلاستی فوقانی یا تحتانی انجام می‌شود. این عمل بهترین گزینه برای بهبود ظاهر خسته یا ناراحت و ایجاد دور چشم جوان‌تر است.

عمل کانتوپلاستی را چه کسی انجام می‌دهد؟

برای انجام این عمل باید به بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای مراجعه کنید که تجربه و مهارت زیادی در جراحی چشمی دارد.

آیا کانتوپلاستی جانبی تاثیر دایمی دارد؟

اگر عمل را به بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای بسپارید که هم تخصص داشته باشد، هم مهارت و سابقه موفق، قطعا کانتوپلاستی راه حل دایمی برای ناهنجاری‌های پلک خواهد بود و دیگر نیازی به عمل جراحی ترمیمی نیست.

چقدر بعد از عمل می‌توانم حمام کنم؟

بعد یک هفته می‌توانید مثل همیشه حمام کنید؛ از مالیدن پلک‌ها، پیشانی یا گونه‌ها اجتناب کنید چرا که زخم‌ها تازه درحال التیام هستند و ممکن است باز شوند. به آرامی این قسمت‌ها را با حوله خشک کنید. مالیدن زخم‌ها بعد حمام دومین علت شایع بازشدن زخم‌ها بعد عمل محسوب می‌شود.

عمل جراحی پلک چه خطراتی دارد؟

هر عمل جراحی، ریسک و خطرات خودش را دارد مثل واکنش نشان دادن به ماده بیهوشی و لخته خون. از عوارض و خطرات نادر عمل جراحی پلک می‌توان به عفونت و خون‌ریزی اشاره کرد.

آیا جراحی روی پلک زدن چشم‌ها تاثیر می‌گذارد؟

از آنجایی‌که چشم‌ها بعد جراحی پلک ورم می‌کند، روی توانایی پلک زدن بیمار تاثیر می‌گذارد. درنتیجه، قرنیه به‌اندازه کافی توسط غشای اشک پوشیده نمی‌شود و احساس خشکی در چشم خواهید داشت. در برخی افراد، ترکیب غشای اشک به‌خاطر عمل تغییر کرده و فرد احساس خشکی چشم می‌کند.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

چرا بعد جراحی پلک‌، چشم‌هایم کوچک‌تر به‌نظر می‌رسند؟

ریزتر نشان دادن چشم‌ها به‌خاطر ورم بعد جراحی پلک‌ها است که باعث می‌شود چشم‌ها در روزهای عمل بسته‌تر به‌نظر برسند. هرچقدر که ورم بخوابد، ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر مشخص می‌شود.

جای زخم تا چند وقت بعد عمل باقی می‌ماند؟

هرچندکه زخم‌ها تقریبا محو می‌شوند و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند، اما حدود یک سال طول می‌کشد تا جای برش‌ها التیام پیدا کند. در بدترین حالت حدود ۶ هفته طول می‌کشد.

بعد عمل کانتوپلاستی می‌توانم گریه کنم؟

سه تا چهار هفته بعد کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی از بلند کردن اجسام سنگین، خم شدن و اشک ریختن پرهیز کنید تا چشم‌هایتان اذیت نشوند. ورزش یا بازی‌های جسمی سنگین هم در این مدت ممنوع است چرا که باعث افزایش گردش خون در این قسمت شده و مانع از فرایند بهبودی می‌شود.

کلام آخر

کانتوپلاستی شاخه‌ای از عمل جراحی زیبایی است که میان خانم‌ها بیشتر رواج دارد. به‌لطف این عمل می‌توانید چشمانی درشت‌تر و جذاب‌تر با ظاهری شبیه چشم‌های گربه داشته باشید. از آنجایی که چشم‌ها اندام حساس و مهمی در بدن هستند، انتخاب دکتر جراح کانتوپلاستی اهمیت زیادی دارد.

بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای

دکتر جراحی که انتخاب می‌کنید باید در زمینه کانتوپلاستی تخصص داشته باشد، سابقه و مهارت پزشکی وی زبانزد باشد، تغییرات ظاهر بیمارانش قبل و بعد عمل محسوس باشد، و مهمتر از همه قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشد.

برای انتخاب بهترین دکتر جراحی چشم گربه‌ای باید بررسی‌های دقیق و سختگیرانه‌ای انجام دهید تا قربانی عوارض احتمالی ناشی از انتخاب دکتر نامناسب نشوید. اگر قصد انجام جراحی چشم گربه‌ای دارید بهتره سری به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهسا میرحاجی بزنید و از ایشان مشورت لازم را بگیرید.

منبع: amitismedtour

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.