۲۳۸۳۷۸
۳۳۹
۳۳۹

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

در این مقاله، روش‌های تنگ کردن واژن را توضیح می‌دهیم و به شما می‌گوییم که هزینه عمل تنگی واژن چقدر است.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

در این مقاله، روش‌های تنگ کردن واژن را توضیح می‌دهیم و به شما می‌گوییم که هزینه عمل تنگی واژن چقدر است.

در این مقاله می‌خوانید: 

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

واژینوپلاستی چیست؟ 

واژینوپلاستی، روشی است که هدف آن تنگ کردن واژنی است که در اثر زایمان طبیعی، یا پیری، سست یا شل شده است. برخی جراحان ادعا می‌کنند که این جراحی حتی می‌تواند حساسیت واژن را بهبود ببخشد. 

درست است که عمل تنگی واژن، بافت‌های واژن را سفت می‌کند، اما به خودی خود نمی‌تواند تضمین‌کننده افزایش پاسخ جنسی باشد، چون میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم، پاسخ‌های پیچیده و بسیار شخصی هستند که علاوه بر فیزیک واژن و اندام تناسلی، به همان اندازه به عوامل احساسی، معنوی و بین فردی بستگی دارند. 

لابیاپلاستی، جراحی پلاستیک دیگری است که روی لابیاها (لب‌های اطراف واژن) انجام می‌شود و می‌تواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی می‌تواند بر روی لابیا ماژور (لب‌های بزرگتر و خارجی واژن) یا لابیا مینور (لب‌های کوچک‌تر، لب‌های داخلی واژن) صورت بگیرد.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

بیشتر بخوانید: تجربه عمل لابیاپلاستی، دلایل نیاز به آن چیست؟

جراحی ترمیمی در مقابل جراحی زیبایی

برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید واژینوپلاستی، یا لابیاپلاستی را در نظر بگیرید، یا نه، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را درک کنید.

جراحی ترمیمی، عملکرد بخشی از بدن را بهبود می‌بخشد، در حالی که جراحی زیبایی، آناتومی طبیعی بدن را تغییر می‌دهد. به این مثال دقت کنید. جراح می‌تواند حفره‌های داخلی بینی را بازسازی کند تا بتوانید بهتر نفس بکشید، یا این‌که ممکن است شکل بینی را تغییر بدهد تا ظاهری زیباتر داشته باشد. 

گاهی اوقات برخی از روش‌های واژینوپلاستی در ابتدا به‌عنوان جراحی‌های ترمیمی برای ترمیم نقایص مادرزادی در زمانی که واژن ناقص، یا کوتاه بود و همچنین در شرایطی که واژن وجود نداشت، (مانند آژنزی واژن) انجام می‌شد تا عملکردهایی مانند ادرار، قاعدگی یا مقاربت، بهبود یابد. 

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

بیشتر بخوانید: چه کسانی به لابیاپلاستی نیاز دارند؟/ویدئو

جراحی های مرتبط با واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

درست است که واژینوپلاستی به عنوان جراحی ترمیمی به کار می‌رفت، اما به گروهی از جراحی‌های زیبایی تبدیل شده است که به عنوان روش‌های «جوان‌سازی واژن» نام برده می‌شوند. جراحان پلاستیک و متخصصان زنان مجموعه‌ای از جراحی‌های طراحی واژینوپلاستی را به بازار عرضه می‌کنند که به شکل جراحی سنتی، یا جراحی با لیزر انجام می‌شود. 

عوارض واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

میزان رضایت طولانی‌مدت زنان و میزان عوارض ناشی از واژینوپلاستی و لابیاپلاستی، به صورت دقیق ردیابی نشده است. علاوه بر این، به این دلیل که این جراحی‌ها در مجلات پزشکی معتبر مورد ارزیابی دقیق قرار نگرفته‌اند، نمی‌توان به صورت دقیق از خطرات، یا عوارض آن‌ها نام برد.

بیشتر بخوانید: جوانسازی واژن چیست؟

برخی از خطرات جراحی‌های زیبایی واژن که عمل تنگی واژن، یا کوتاه‌تر کردن لابیاها را انجام می‌دهند، عبارتند از:

۱- ناراحتی و درد 

پس از جراحی، ممکن است سطحی از ناراحتی و درد را تجربه کنید که معمولا طی چند روز کاهش می‌یابد. می‌توانید درد را با مصرف مسکن‌هایی که پزشک تجویز کرده، کنترل کنید.

تورم و کبودی در ناحیه جراحی از عوارض جانبی، شایع به شمار می‌رود که باید به تدریج طی چند هفته کاهش یابد

۲- تورم و کبودی 

تورم و کبودی در ناحیه جراحی از عوارض جانبی، شایع به شمار می‌رود که باید به تدریج طی چند هفته کاهش یابد.

۳- خونریزی 

ممکن است پس از جراحی حداقل خونریزی وجود داشته باشد که باید ظرف چند روز متوقف شود. خونریزی بیش از حد، چه نادر است، اما نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

بیشتر بخوانید: فواید عمل لابیاپلاستی

۴- عفونت 

علیرغم شرایط بهداشتی و استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها، همیشه خطر عفونت پس از هر جراحی وجود دارد. علائم عفونت شامل درد مداوم، تب و چرک از ناحیه جراحی است.

۵- تغییرات در حس واژن

برخی از زنان ممکن است تغییراتی را در حس واژن تجربه کنند، از جمله افزایش حساسیت یا بی‌حسی. این تغییرات معمولا با گذشت زمان برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: برای سلامت واژن چه باید کرد؟

۶- تاثیر روانی 

مداخله جراحی و دوره نقاهت می‌تواند تاثیرات روانی مانند اضطراب، یا نوسانات خلقی به همراه داشته باشد. لازم است این موارد را با جراح خود، یا یک متخصص سلامت روان در میان بگذارید.

تمرینات هدفمند کگل می‌تواند عضلات ضعیف و شل واژن را تقویت کند و برانگیختگی جنسی را افزایش دهد.

بهترین توصیه برای زنانی که قصد عمل تنگی واژن و جراحی واژن را دارند، این است که در مورد احساس و نگرانی‌هایی که درباره اندام تناسلی خود و همچنین انتظاراتی که از جراحی و هر نوع گزینه غیر جراحی دارند، با پزشک خود صحبت کنید. مثلا تمرینات هدفمند کگل می‌تواند عضلات ضعیف و شل واژن را تقویت کند و برانگیختگی جنسی را افزایش دهد. مشاوره و کمک گرفتن از یک روانشناس هم می‌تواند مسائل مربوط به عزت نفس و اعتماد به نفس جنسی را حل کند.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص زنان و زایمان

دلایل گشاد شدن واژن 

عواملی مانند زایمان، افزایش سن، دلایل ارثی، تجربه زایمان‌های چند قلو و پارگی پرینه، از دلایل گشاد شدن واژن هستند. 

عمل تنگ کردن واژن

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید بعد از عمل تنگی واژن، بچه‌دار شوید، حتما این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید. راهکارهای مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که عبارتند از: 

۱- پرینورافی

اگر گشادی واژن زیاد باشد، پزشک از روش پرینورافی استفاده می‌کند که یک روش دائمی است و اگر مراقبت‌های لازم را انجام دهید، نیازی به استفاده از روش‌های دیگر وجود ندارد. 

بیشتر بخوانید: معروف‌ترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

۲- تنگ کردن واژن با نخ

در این روش از نخی مخصوص برای تنگ کردن واژن استفاده می‌شود.

۳- تنگ کردن واژن با لیزر

اگر کمتر به ترمیم واژن نیاز داشته باشید، از لیزر استفاده می‌شود که یک روش غیر تهاجمی است.

کاهش خطر عوارض عمل تنگی واژن و سایر جراحی های زیبایی واژن

یکی از بهترین راه ‌ها برای به حداقل رساندن خطرات و عوارض جانبی احتمالی، انتخاب یک جراح مجرب و با تجربه برای جراحی‌های زیبایی واژن است. یک متخصص باتجربه می‌تواند شما را به خوبی راهنمایی و نگرانی‌هایتان را برطرف کند.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

بیشتر بخوانید: فواید عمل لابیاپلاستی

سئوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید

برخی از سئوالاتی که باید از جراح خود بپرسید، عبارتند از:

 • خطرات و عوارض کوتاه و بلند مدت جراحی چیست؟
 • مزایای جراحی‌های زیبایی واژن چیست؟
 • آیا پس از جراحی، حس‌های واژن، یا کلیتوریس، کاهش خواهد یافت؟
 • آیا جراحی بر توانایی ارگاسم تاثیر می‌گذارد؟
 • آیا پس از جراحی، محدودیتی برای استفاده از محصولات بهداشتی زنانه مانند تامپون وجود دارد؟
 • آیا جراحی بر بارداری و زایمان تاثیر می‌گذارد؟
 • آیا انتظارات من از جراحی، واقع‌بینانه است؟
 • گزینه‌های غیر جراحی چیست؟

بیشتر بخوانید: عمل لابیاپلاستی بعد از زایمان

آیا واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند؟

اکثر شرکت‌های بیمه درمانی، واژینوپلاستی، لابیاپلاستی یا سایر جراحی‌های پلاستیکی را که انتخابی هستند و از نظر پزشکی ضروری به شمار نمی‌روند، تحت پوشش قرار نمی‌دهند. فقط ممکن است گاهی اوقات شرایطی مانند هایپرتروفی لابیا/ رشد بیش از حد لابیا ناشی از تستوسترون اضافی، شرایط مادرزادی یا تحریک مزمن، که لابیاپلاستی از نظر پزشکی ضروری است، شرکت‌های بیمه، هزینه این جراحی را بپردازند. برای اطمینان حتما از بیمه‌ای که تحت پوشش آن قرار دارید، سئوال بپرسید. 

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

هزینه عمل تنگی واژن

هزینه عمل تنگی واژن با توجه به کلینیکی که در آن جراحی می‌کنید، هزینه کلینیک، جراحی‌های همزمان، ابزار و تکنیک تنگی واژن، متفاوت است، بنابراین نمی‌توانیم قیمت دقیقی برای آن نام ببریم، اما قیمت فعلی این جراحی بین 9 تا 10 میلیون تومان است. 

بیشتر بخوانید: عمل واژینوپلاستی چیست؟

خلاصه

گاهی شرایطی مانند پیری، عوامل ارثی، زایمان و زایمان‌های چند قلو، باعث گشاد شدن واژن می‌شوند. پرینورافی، عمل تنگی واژن با لیزر، یا با استفاده از نخ، برخی از تکنیک‌هایی هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید در کنار این روش‌ها از جراحی‌های زیبایی مانند واژینوپلاستی و لابیاپلاستی نیز استفاده کنید. 

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان سر بزنید. 

منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.