۲۳۱۷۶۷
۱۹۰۸
۱۹۰۸

خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

درمان‌های زیبایی که فوراً ضروری نیستند، مانند سفید کردن دندان‌ها، باید به بعد از زایمان موکول شوند. به دلیل نگرانی‌های ایمنی بالقوه در مورد مواد سفید کننده، زنان باردار باید هر گونه روش سفید کردن دندان را به تاخیر بیندازند.

خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟
درمان‌های زیبایی که فوراً ضروری نیستند، مانند سفید کردن دندان‌ها، باید به بعد از زایمان موکول شوند. انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) موافق است و بیان می‌کند که به دلیل نگرانی‌های ایمنی بالقوه در مورد مواد سفید کننده، زنان باردار باید هر گونه روش سفید کردن دندان را به تاخیر بیندازند.
درمان‌های زیبایی که فوراً ضروری نیستند، مانند سفید کردن دندان‌ها، باید به بعد از زایمان موکول شوند.
گزینه‌های سفید کردن خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید و در مورد یک جدول زمانی درمانی که برای شما مناسب است توافق کنید. همچنین، روش‌های مختلف سفید کردن دندان‌ها را در نظر بگیرید و در مورد اینکه چه چیزی برای شرایط فردی شما بهتر عمل می‌کند، راهنمایی بخواهید.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

بلیچینگ دندان و نگرانی‌هایی در دوران بارداری

بارداری و تمام تغییرات بدنی مرتبط با آن، می‌تواند به تعدادی از اثرات سلامت دهان منجر شود، که همه آن‌ها را می‌توان با کمک دندانپزشک مدیریت کرد. این موارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 1. پوسیدگی ناشی از میل به غذا‌های شیرین.
 2. فرسایش دندان مربوط به افزایش اسیدیته بزاق ناشی از تهوع صبحگاهی است.
 3. گرانولوم‌های پیوژنیک که به دلیل تغییرات هورمونی روی لثه‌ها گرد هستند.
 4. التهاب لثه یا لثه‌های متورم و خونریزی که به دلیل مراقبت ناکافی در منزل و تغییرات هورمونی در دوران بارداری تشدید می‌شود.
اگر مشکوک هستید که ممکن است هر یک از این شرایط را تجربه کنید، در مورد گزینه‌های درمانی خود با دندانپزشک خود صحبت کنید. اگر در دوران بارداری به کار‌های دندانپزشکی گسترده تری نیاز دارید، انجمن بارداری آمریکا انجام درمان در سه ماهه دوم بارداری را توصیه می‌کند. این به این دلیل است که با رسیدن به سه ماهه سوم، ممکن است برای شما سخت باشد که برای مدت طولانی به پشت بخوابید.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

بلیچینگ دندان و تضمین سلامت دندان در دوران بارداری

کار‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید قبل و در طول بارداری انجام دهید تا سلامت دندان‌های خود را حفظ کرده و از مشکلات جلوگیری کنید. مراحلی را که یک مادر باردار می‌تواند برای اطمینان از سلامت دهان در دوران بارداری انجام دهد عبارتند از:
 • نخ دندان کشیدن روزانه برای از بین بردن پلاک و بقایای مواد غذایی
 • دو بار در روز به مدت دو دقیقه با یک خمیر دندان فلوراید دندان‌های خود را مسواک بزنید
 • داشتن یک رژیم غذایی متعادل، محدود کردن میان وعده‌ها و پرهیز از نوشیدنی‌ها و غذا‌های شیرین
 • حفظ برنامه‌ای از معاینات منظم دندان قبل و در طول بارداری برای تمیز کردن و ارزیابی‌های حرفه‌ای
پیروی از توصیه‌های منزل یا درمان‌های مورد نیاز که ممکن است دندانپزشک شما پیشنهاد دهد، مانند دهان‌شویه ضد باکتری
محافظت از دندان‌ها با شستشو با مخلوط جوش شیرین و آب گرم برای خنثی کردن اسید‌های معده در صورت تهوع صبحگاهی
با دندانپزشک خود در مورد آنچه در دوران بارداری انتظار دارید مشورت کنید تا مطمئن شوید که سلامت دهان و دندان شما تحت کنترل است.
با به تعویق انداختن درمان‌های انتخابی مانند سفید کردن دندان‌ها در دوران بارداری و با رعایت بهداشت بارداری و هیجان استقبال از یک نوزاد در خانواده خود حفظ کنید
با به تعویق انداختن درمان‌های انتخابی مانند سفید کردن دندان‌ها در دوران بارداری و با رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان، می‌توانید تمرکز خود را بر بارداری و هیجان استقبال از یک نوزاد در خانواده خود حفظ کنید نه روی مشکلات نابهنگام دندان.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

بلیچینگ دندان برای زنان باردار توصیه نمی‌شود!

در حال حاضر هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که نشان دهد سفید کردن دندان‌ها بر زنان باردار یا فرزندان آن‌ها تأثیر منفی دارد. از آنجایی که به نظر می‌رسد هیچ عارضه جانبی عمده‌ای وجود ندارد، می‌توان فرض کرد که سفید کردن دندان برای زنان باردار بی خطر است.
اگر باردار هستید و می‌خواهید دندان‌های خود را سفید کنید ، شما و کودکتان در امان خواهید بود.
در حال حاضر هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که نشان دهد سفید کردن دندان‌ها بر زنان باردار یا فرزندان آن‌ها تأثیر منفی دارد.
با این حال توصیه می‌شود که دندانپزشکان «توصیه کنند که سفید کردن دندان در دوران بارداری به تعویق بیفتد» و اکثر دندانپزشکان از این توصیه پیروی می‌کنند و سفید کردن را برای زنان باردار توصیه نمی‌کنند.
چرا که نه؟ دلیل اصلی این است که بارداری می‌تواند تغییرات زیادی در سلامت دهان و دندان در زنان ایجاد کند و این می‌تواند سفید کردن دندان‌ها را غیرعملی کند یا این روند را پیچیده کند. برخی از این تغییرات عبارتند از:
 • لق شدن دندان‌ها به دلیل سطوح بالای استروژن و پروژسترون در بدن
 • خطر بیشتر فرسایش و دمینرالیزاسیون دندان به دلیل تهوع صبحگاهی که باعث تماس اسید معده با دندان می‌شود.
 • خطر بیشتر پوسیدگی و بیماری لثه به دلیل تغییرات هورمونی، تغییرات در مراقبت از دهان و هوس‌های غذایی مرتبط با بارداری که منجر به سطوح بالاتر پلاک و باکتری‌های دهان می‌شود.
در حالی که امکان سفید کردن دندان‌ها در دوران بارداری وجود دارد، بیشتر دندانپزشکان به زنان توصیه می‌کنند تا زمانی که فرزند خود را به دنیا نیاوردند از انجام اقدامات دندانپزشکی غیر ضروری خودداری کنند. این به کاهش عوارض کمک می‌کند و ایمنی شما و فرزندتان را تضمین می‌کند.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

بلیچینگ دندان در زمان شیردهی بی‌خطر است؟

بنابراین، بعد از اینکه نوزاد خود را به دنیا آوردید و شیردهی را شروع کردید، چطور؟ ما یک خبر خوب داریم! در صورت شیردهی، سفید کردن دندان‌های خود کاملا بی خطر است. هیچ خطری برای شما یا فرزندتان وجود ندارد و مواد شیمیایی که برای سفید کردن دندان‌هایتان استفاده می‌شود به هیچ وجه بر شیر مادرتان تأثیر نمی‌گذارد.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

جایگزین‌های بلیچینگ دندان را بشناسید

مواردی وجود دارد که یک زن باردار می‌تواند سعی کند لبخند خود را بدون محصولات سفید کننده دندان روشن کند. اول از همه، رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه ضروری است. ممکن است دندان‌ها را خیلی سفیدتر نکند، اما دهان تمیز و نفس تازه همیشه چیز خوبی است.
مواردی وجود دارد که یک زن باردار می‌تواند سعی کند لبخند خود را بدون محصولات سفید کننده دندان روشن کند.
بیماران باردار نیز باید از قرار ملاقات‌ها و نظافت منظم دندانپزشکی خود پیروی کنند. یک تمیز کردن حرفه‌ای که پلاک را از بین می‌برد، می‌تواند دندان‌ها را به میزان قابل توجهی بدون هیچ گونه مواد شیمیایی اضافی سفید کند.
برخی از زنان در دوران بارداری به قهوه یا نوشابه بدون کافئین روی می‌آورند. این‌ها دندان‌ها را به اندازه همتایان کاملاً کافئین دار خود کدر می‌کنند. چسبیدن به چیز‌هایی که دندان‌ها را لکه نمی‌کند می‌تواند به جلوگیری از نیاز به سفید کننده‌ها کمک کند.
اگرچه اکثر آن‌ها توسط علم ثابت نشده اند، برخی از مردم به دارو‌های سفید کننده خانگی مانند مسواک زدن با جوش شیرین، شستشو با سرکه سیب یا خواص خاص میوه‌هایی مانند پاپایا و آناناس یاد می‌کنند.
زنان باردار باید مزایا و معایب هر یک از این موارد را با پزشک خود در میان بگذارند از جمله اینکه آیا واقعاً کار می‌کنند یا خیر.
اگر زنی واقعاً می‌خواهد از یک محصول سفید کننده استفاده کند، باید از خمیر دندان بدون نسخه یعنی محصولات خانگی استفاده کند.
اگر زنی واقعاً می‌خواهد از یک محصول سفید کننده استفاده کند، باید از خمیر دندان بدون نسخه یعنی محصولات خانگی استفاده کند.
میزان قرار گرفتن در معرض پراکسید با استفاده از محصولات خانگی به جای سفید کردن حرفه‌ای در دندانپزشک کاهش می‌یابد. فقط به یاد داشته باشید که نوردهی را به طور کامل از بین نمی‌برد. بهتر است غلظت پراکسید را در هر محصول بررسی کنید و از استفاده بیش از حد خودداری کنید.
خانم‌های باردار می‌توانند بلیچینگ انجام دهند؟

به تعویق انداختن سفید کردن دندان

اگر می‌خواهید دندان‌های خود را سفید کنید، این کاملا قابل درک است. موارد زیادی وجود دارد که دوست دارید لبخندتان در بهترین حالت خود باشد. اما شما همچنین بهترین چیز را برای یک نوزاد متولد نشده می‌خواهید، و بنابراین تعجبی ندارد که برخی از افراد دچار تعارض شوند. بهترین توصیه ما این است که موضوع را با یک پزشک در میان بگذارید تا خطرات احتمالی برای شما و کودکتان را بسنجید.

جایگزین‌های محبوب برای سفید کردن دندان‌ها

محصولات سفید کننده ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند که افراد را نگران می‌کند، زیرا تصور می‌شود که به طور بالقوه به مینای دندان آسیب می‌رسانند. از مواد شیمیایی خشن اجتناب کنید و دندان‌های خود را به طور طبیعی با این گزینه‌ها سفید کنید.
 1. روغن نارگیل و بلیچینگ دندان: روغن نارگیل ممکن است از پوسیدگی دندان و التهاب لثه جلوگیری کند، اما هیچ مدرک علمی دال بر سفید شدن دندان‌های شما وجود ندارد. با این حال، اگر مایلید روغن نارگیل را برای این منظور امتحان کنید، احتمالاً هیچ ضرری نخواهد داشت. علاوه بر این، بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که کشیدن روغن به سفید شدن و روشن شدن دندان هایشان کمک می‌کند. روغن نارگیل فواید زیادی برای سلامتی دارد. همچنین سرشار از اسید لوریک است که به کاهش التهاب و از بین بردن باکتری‌ها کمک می‌کند.
 2. مسواک زدن با جوش شیرین و بلیچینگ دندان: جوش شیرین یک عنصر محبوب در خمیر دندان است، زیرا دارای خواص سفید کنندگی طبیعی است. این یک ساینده ملایم است که می‌تواند لکه‌های سطحی روی دندان‌ها را از بین ببرد. از آنجایی که جوش شیرین یک محیط قلیایی در دهان ایجاد می‌کند، از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. اگرچه این محصول یک شبه برای سفیدتر کردن دندان‌های شما کار نمی‌کند، اما پس از چندین بار استفاده باید متوجه بهبود ظاهر دندان‌های خود شوید.
 3. اثربخشی جوش شیرین و بلیچینگ دندان: ساده برای سفید کردن دندان‌ها هنوز ثابت نشده است، اما خمیر دندان حاوی جوش شیرین اثر سفید کنندگی قابل توجهی دارد. یک مطالعه اخیر نشان داد که خمیردندان حاوی جوش شیرین در از بین بردن لکه‌های زرد از روی دندان‌ها بهتر از خمیردندان استاندارد است. علاوه بر این، بر اساس بررسی پنج مطالعه اضافی، مشخص شده است که خمیردندان حاوی جوش شیرین نسبت به خمیر دندان غیر جوش شیرین در از بین بردن پلاک از روی دندان موثرتر است.
 4. سیب، آناناس، توت فرنگی و بلیچینگ دندان: سیب سرشار از اسید مالیک است که اسید‌ها را از بین می‌برد. همچنین، خمیردندان حاوی بروملین، ترکیبی که در آناناس یافت می‌شود، می‌تواند به سفید شدن دندان‌ها کمک کند. با این حال، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خوردن این میوه‌ها می‌تواند لبخند روشن تری به شما بدهد وجود ندارد. علاوه بر این، تحقیقات انجام شده در Operative Dentistry نشان داد که مسواک زدن با مخلوطی از توت فرنگی و جوش شیرین هیچ اثر سفید کننده‌ای ندارد. با وجود یافته ها، مردم هنوز از آن استفاده می‌کنند. مشکل این است که اسید سیتریک موجود در توت فرنگی می‌تواند باعث فرسایش مینای دندان شود.
 5. سرکه سیب و بلیچینگ دندان: غرغره کردن با سرکه سیب قبل از مسواک زدن کمک می‌کند تا باکتری‌ها را از بین ببرد و لکه‌ها را از بین ببرد، در نتیجه دندان‌های شما را سفید می‌کند. با این حال، هیچ مطالعه علمی این ادعا را تایید نمی‌کند، بنابراین انتظار نداشته باشید که دندان‌های شما را درخشان‌تر کند.
 6. بهداشت خوب دندان: مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هر روز می‌تواند با کاهش باکتری‌ها در دهان و جلوگیری از تجمع پلاک به سفیدتر شدن دندان‌های شما کمک کند. خمیر دندان حاوی فلوراید و نخ دندان با هم برای از بین بردن لکه و پلاک دندان کار می‌کنند. علاوه بر این، یک تمیز کردن حرفه‌ای می‌تواند دندان‌های شما را تمیزتر، درخشان‌تر و سالم‌تر نگه دارد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.