۲۲۸۱۲۹
۸۲۸۰
۸۲۸۰

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

از آن جایی که بافت واژن بسیار حساس می‌باشد، وجود برخی مواد در برخی از انواع پد‌های بهداشتی می‌تواند سبب ایجاد حساسیت برای بانوان گردد. از همین رو بسیاری از بانوان استفاده از پد بهداشتی ضد حساسیت را ترجیح می‌دهند.

امروزه روش‌های مختلف و راهکار‌های بسیار زیادی برای رعایت بهداشت بانوان در دوران قاعدگی وجود دارند. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راهکار‌ها برای بهداشت دوران قاعدگی پد بهداشتی می‌باشد که البته تحت عنوان نوار‌های پهداشتی نیز شناخته می‌شود. بسیاری از بانوان استفاده از پد بهداشتی ضد حساسیت را ترجیح می‌دهند.
این پد‌های بهداشتی درون لباس زیر قرار می‌گیرند و قابلیت جذب بسیار بالایی دارند. افزایش محبوبیت این پد‌های بهداشتی در میان بانوان، به عنوان یک انتخاب بسیار مناسب برای دوران قاعدگی، سبب گشت که انواع مختلفی از آن‌ها در اندازه‌ها، مدل‌ها و قابلیت‌های جذب متنوع وارد بازار شوند. هر یک از انواع پد‌های بهداشتی به نوبه خود کاربرد خاصی دارند. البته اصلی‌ترین کاربرد تمام آن‌ها رعایت بهداشت دوران قاعدگی است.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

استفاده از برخی پد‌های بهداشتی می‌تواند حساسیت‌هایی را برای برخی بانوان به همراه داشته باشد. خارش، التهاب و قرمزی پوست از جمله علائم نشان‌دهنده حساسیت به پد‌های بهداشتی هستند. اگرچه در برخی موارد ممکن است علت این حساسیت، رطوبت و گرمای ایجاد شده در نوار بهداشتی باشد، اما در بسیاری از مواقع علت اصلی حساسیت‌ها، مواد به کار رفته در پد بهداشتی می‌باشد.
از همین رو پد بهداشتی ضد حساسیت تولید شده و در بازار عرضه شد. این پد‌های بهداشتی به سرعت در میان مردم به محبوبیت رسیدند. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به پد‌های بهداشتی معمولی حساسیت دارید، این مطلب کاملا مناسب شماست.
پس در ادامه با نی نی بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با پد بهداشتی، دلایل حساسیت به آن و پد بهداشتی ضد حساسیت در اختیار شما قرار دهیم و ۵ نمونه پد بهداشتی ضد حساسیت را به شما معرفی نماییم.

پد بهداشتی چیست؟

پد بهداشتی که تحت عنوان نوار بهداشتی نیز شناخته می‌شود نوعی دستمال است که به لحاظ ظاهری تا حدودی شبیه پوشک نوزاد می‌باشد. البته اندازه آن‌ها بسیار کوچکتر از پوشک نوزاد است، اما ظاهر کلی و عملکرد آن‌ها مشابه یکدیگر است. اصلی‌ترین کاربرد پد‌های بهداشتی جلوگیری از نفوذ خون به لباس در دوران قاعدگی می‌باشد.
پد‌های بهداشتی به خوبی داخل لباس زیر بانوان قرار می‌گیرند و قدرت جذب بالایی دارند. همین موارد سبب گشته‌اند که اکثریت بانوان، علی رغم وجود گزینه‌های دیگری مانند تامپون یا کاپ قاعدگی برای رعایت بهداشت در دوران قاعدگی، از پد‌های بهداشتی استفاده کنند.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

یک طرف پد‌های بهداشتی دارای چسب است تا به خوبی به لباس زیر بانوان بچسبد و جابه‌جا نشود و طرف دیگر از پوشش الیاف مصنوعی، پنبه و مواد جاذب ساخته می‌شود. پد‌های بهداشتی به لحاظ اندازه، جنس و مدل دارای انواع مختلفی می‌باشند. پد بهداشتی بالدار، پد بهداشتی ساده، پد بهداشتی ویژه شب یا روز، پد‌های بهداشتی معطر، پدهای بهداشتی مشبک و پد‌های بهداشتی مسافرتی از جمله اصلی‌ترین انواع پد بهداشتی هستند که هر یک به نوبه خود مزایای خاصی دارند.

از آن جایی که بافت واژن بسیار حساس می‌باشد، وجود برخی مواد در برخی از انواع پد‌های بهداشتی می‌تواند سبب ایجاد حساسیت برای بانوان گردد. از همین رو بسیاری از بانوان استفاده از پد بهداشتی ضد حساسیت را ترجیح می‌دهند. البته به طور کلی دلایل مختلفی می‌توانند سبب گردند که پد‌های بهداشتی سبب حساسیت بانوان شوند. در ادامه به این دلایل اشاره خواهیم کرد.

دلایل حساسیت به پد بهداشتی

التهابات پوستی اصلی‌ترین دلیل حساسیت به پد بهداشتی می‌باشند. این بدان معناست که اگر پوست واژن بانوان با پد‌های بهداشتی دارای مواد نامرغوب تماس داشته باشد، این مواد برای بدن بانوان حساسیت آور خواهند بود و التهاب، سوزش و قرمزی را برای بانوان به همراه خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: درمان حساسیت به پد بهداشتی

البته پد‌های بهداشتی دارای لایه‌های مختلفی هستند که هر یک از لایه‌ها مواد مختلفی دارند. علت حساسیت به این پد‌ها می‌تواند مربوط به هر کدام از این لایه‌ها باشد. در ادامه به اصلی‌ترین دلایل حساسیت به پد بهداشتی را با شما در میان خواهیم گذاشت:

 • لایه رویی پد بهداشتی

این لایه از پد بیشترین تماس را با بدن بانوان دارد و احتمال بوجود آمدن حساسیت از این لایه نیز بسیار زیاد است. اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده این لایه، معمولا پلی اتیلن و اکسید روی هستند.

 • بخش میانی و جذب کننده

لایه‌ای که بین لایه رویی و لایه زیرین پد بهداشتی قرار دارد، در واقع بخش اصلی هر نوارد بهداشتی به حساب می‌آید. وجود فوم و سلولز در این بخش سبب می‌گردد که این لایه قدرت جذب بالایی داشته باشد. در برخی موارد ممکن است در ساخت پد‌های بهداشتی از ژل‌های جاذب نیز استفاده شود.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

 • لایه زیرین پد بهداشتی

قسمت زیرین هر پد بهداشتی نیز می‌تواند سبب ایجاد حساسیت در بانوان گردد. اصلی‌ترین ماده به کار گرفته شده در این لایه پلی اتیلن می‌باشد.

بیشتر بخوانید: حق دسترسی به لوازم بهداشتی قاعدگی

 • رایحه

برخی از شرکت‌های تولیدکننده پد بهداشتی، رایحه‌هایی نیز به محصولات خود اضافه می‌کنند. در برخی موارد ممکن است این رایحه‌ها سبب ایجاد حساسیت در بانوان گردند. البته لازم به ذکر است که این رایحه‌ها در لایه میانی پد بهداشتی استفاده می‌شوند و امکان برخورد این رایحه‌های شیمیایی با پوست بانوان بسیار کم است.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟

پد‌های بهداشتی ضد حساسیت دارای مواد با کیفیت‌تری هستند و در تولید آن‌ها از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده است. در نتیجه آن نیز احتمال بروز حساسیت به حداقل کاهش می‌یابد. اگر پوست حساسی دارید، سعی کنید پد بهداشتی پنبه‌ای را انتخاب نمایید. این پد‌ها اگرچه ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما مناسب‌ترین گزینه برای افرادی هستند که پوست حساسی دارند.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

پد بهداشتی ضد حساسیت فاقد هرگونه مواد رنگی بوده و برای تولید آن از چسب‌های مرغوب استفاده شده است. همچنین برخی از پد‌های بهداشتی از جنس پارچه هستند و هیچگونه حساسیتی را برای پوست بانوان به همراه ندارند. این پد‌ها قابل شستشو بوده و حساسیت بوجود نمی‌آورند.

بیشتر بخوانید: کاپ قاعدگی چه مزایا و معایبی دارد؟

برند‌های مختلفی اقدام به تولید پد‌های بهداشتی برای پوست‌های حساس نموده‌اند. در ادامه چند نمونه از پد‌های بهداشتی ضد حساسیت را به شما معرفی خواهیم کرد.

پد بهداشتی ضد حساسیت چیست؟ بهترین گزینه‌ها کدامند؟

معرفی ۵ پد بهداشتی روزانه ضد حساسیت

افزایش محبوبیت پد‌های بهداشتی ضد حساسیت در میان مردم سبب گشت که شرکت‌های بسیاری اقدام به تولید این پد‌های بهداشتی کنند. از آن جایی که انتخاب مناسب‌ترین گزینه از میان آن‌ها کمی دشوارتر شده است. در ادامه 5 برند معتبر برای خرید پد بهداشتی ضد حساسیت را به شما معرفی می‌کنیم:

 • پد بهداشتی ضد حساسیت سپتونا
 • پد بهداشتی ضد حساسیت آلویز
 • پد بهداشتی ضد حساسیت تافته
 • پد بهداشتی ضد حساسیت مولپد
 • پد بهداشتی ضد حساسیت مای لیدی

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.