۲۳۴۳۷۲
۱۰۹۳۶
۱۰۹۳۶

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

اگر علائمی مبنی بر زگیل تناسلی دارید یا می‌خواهید مطمئن شوید که به این بیماری مبتلا نیستید، در این مقاله با ما همراه شوید تا بهترین دکتر زگیل تناسلی را به شما معرفی کنیم.

زگیل تناسلی یک عفونت شایع مقاربتی (STI) است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود. این زگیل‌ها به ‌صورت برجستگی‌های کوچک، گوشتی یا خاکستری روی ناحیه تناسلی و مقعد یا اطراف آن ظاهر می‌شوند. در حالی که بسیاری از افراد مبتلا به HPV دچار زگیل‌های قابل مشاهده نیستند، برخی دیگر طیف وسیعی از علائم را تجربه می‌کنند. برای تشخیص به موقع این بیماری و پیشگیری از شیوع آن بهتر است به یک متخصص زگیل تناسلی مراجعه کنید. در این مقاله با ما همراه شوید تا بهترین دکتر زگیل تناسلی را به شما معرفی کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • علائم زگیل تناسلی

 • بهترین دکتر زگیل تناسلی از چه راه‌هایی بیماری را تشخیص می‌دهد؟

 • آیا زگیل تناسلی درمانی دارد؟

 • چه سؤالاتی را باید از دکتر زگیل تناسلی پرسید؟

 • معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲​

علائم زگیل تناسلی


علائم زگیل تناسلی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و برخی از افراد ممکن است اصلاً علائمی را تجربه نکنند. با این حال، علائم رایج این بیماری عبارت‌اند از:

 • برجستگی‌های کوچک، گوشتی یا خاکستری در اطراف ناحیه تناسلی یا مقعد

 • خارش، سوزش یا ناراحتی در ناحیه آسیب دیده

 • خونریزی در حین رابطه جنسی یا حرکات روده (اگر زگیل در داخل مقعد وجود داشته باشد)

 • افزایش ترشحات واژن (در صورت وجود زگیل در داخل واژن)

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402

بهترین دکتر زگیل تناسلی از چه راه‌هایی بیماری را تشخیص می‌دهد؟

یک دکتر زگیل تناسلی خوب ممکن است بر اساس نوع علائم و بروز آن در بدن از راه‌های مختلفی وجود بیماری در بدن فرد را تشخیص داده و تأیید کند. همچنین راه‌های تشخیص این بیماری در زنان و مردان متفاوت است اما به طور کلی برخی آزمایش‌های رایج برای تشخیص این بیماری وجود دارند.

از جمله رایج‌ترین راه‌های تشخیص زگیل تناسلی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تست پاپ اسمیر برای خانم‌ها

 • کولپوسکوپی واژن و رحم

 • نمونه برداری بیوپسی

 • آزمایش DNA - PCR

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402
معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402

آیا زگیل تناسلی درمانی دارد؟

اگر به بهترین دکتر زگیل تناسلی مراجعه کنید، این واقعیت را به شما عنوان خواهد کرد که زگیل تناسلی درمان قطعی ندارد و تنها می‌توان با برخی از درمان‌های مناسب علائم آن را کاهش داده و از شیوع آن جلوگیری کرد.

درمان‌های رایج برای پیشگیری از شیوع و کاهش علائم عبارت‌اند از:

 • کرم‌ها یا پمادهای موضعی: این کرم‌ها مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده اعمال می‌شوند و با بعد از مدتی باعث از بین رفتن زگیل‌ها می‌شوند.

 • کرایوتراپی: این روش شامل منجمد کردن زگیل با نیتروژن مایع است. این روش تغذیه زگیل را مسدود کرده زگیل بعد از مدتی خشک و ناپدید می‌شود.

 • الکتروکوتر: در این روش از یک جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل‌ها استفاده می‌شود. در این روش بعد از انجام درمان دیگر خبری از زگیل‌ها روی پوست نیست و بلافاصله اثر آن قابل رویت است. اما ممکن است کمی جای زگیل سوزانده شده روی پوست باقی بماند.

 • جراحی: در موارد شدید و شیوع زگیل‌ها روی پوست، ممکن است جراحی برای برداشتن زگیل ضروری باشد.

توجه به این نکته مهم است که اگرچه درمان‌ها می‌توانند زگیل‌های قابل مشاهده را از بین ببرند، اما هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. این ویروس می‌تواند در بدن نهفته بماند و باعث ظهور مجدد زگیل در آینده شود. انجام رابطه جنسی ایمن و استفاده از کاندوم هنگام برقراری رابطه جنسی می‌تواند خطر ابتلا و انتشار HPV را به طرز چشمگیری کاهش دهد

 

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402
دکتر محمدرضا جعفری

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402

۸۸۱۹۶۵۵۱

۲۶۸۵۸۲۳۵

۲۶۸۵۸۲۳۰

۸۸۱۹۶۴۴۹

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال 1403 / 1402

نیاوران سه راه مژده خیابان مقدسی نبش امیر احمدی زمانی، پلاک ۲ واحد ۲

چه سؤالاتی را باید از دکتر زگیل تناسلی پرسید؟

اگر زگیل تناسلی برای شما تشخیص داده شده است، مهم است که با یک پزشک متخصص در عفونت‌های مقاربتی (STIs) یا پوست مجرب مشورت کنید. در طول ویزیت، مهم است که از پزشک خود سؤالاتی بپرسید تا تشخیص، گزینه‌های درمانی و نحوه جلوگیری از انتشار ویروس را بهتر درک کنید.

در اینجا برخی از مهم‌ترین سؤالاتی که باید از بهترین دکتر زگیل تناسلی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ بپرسید، آورده‌ایم:

زگیل تناسلی چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

درک اینکه زگیل تناسلی چیست، چگونه ایجاد می‌شود و چگونه می‌تواند منتقل شود، مهم است. بهترین دکتر زگیل تناسلی می‌تواند به شما توضیح دهد که زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود که یک عفونت مقاربتی است. او به شما می‌گوید که HPV می‌تواند از طریق تماس پوست به پوست در طول فعالیت جنسی منتقل شود و همچنین می‌تواند از طریق تماس با پوست یا غشاهای مخاطی فرد آلوده منتقل شود.

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

متخصص زگیل تناسلی احتمالاً یک معاینه فیزیکی برای تشخیص زگیل تناسلی انجام خواهد داد. او همچنین ممکن است برای تأیید، تشخیص یا رد سایر شرایط نمونه‌ای از بافت را برای آزمایش از روی پوست بردارد.

گزینه‌های درمانی برای زگیل تناسلی چیست؟

چندین گزینه درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد، یک دکتر زگیل تناسلی خوب می‌تواند مزایا و معایب هر گزینه درمانی را توضیح دهد و به شما کمک کند بهترین گزینه درمانی را انتخاب کنید.

درمان زگیل تناسلی چقدر طول می‌کشد؟

طول درمان به شدت بیماری، روش درمانی مورد استفاده و سلامت کلی شما بستگی دارد. بهترین دکتر زگیل تناسلی می‌تواند به شما ایده بهتری درباره مدت زمان بیماری و آنچه در طول فرایند بهبودی باید انتظار داشته باشید، به شما ارائه دهد.

آیا زگیل تناسلی بعد از درمان ممکن است عود کند؟

این احتمال وجود دارد که زگیل تناسلی پس از درمان عود کند، به خصوص اگر شما آلوده شده باشید. اما این موضوع به نوع زگیلی که به آن مبتلا هستید نیز وابسته است. آگاهی از این موضوع و جویا شدن آن از پزشک خود باعث می‌شود تا اگر نیاز به انجام مراقبت‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از عود دوباره آن است، از آن‌ها آگاه شده و نسبت به انجام آن‌ها اقدام کنید.

معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی از یک یا چند نوع ویروس پاپیلومای انسانی رایج ایجاد می‌شود و بیش از صد نوع مختلف دارد. این ویروس در بعضی از افراد علائمی ندارد و ممکن است بعد از چندسال خود به خود از بین برود. اگر علائمی مبنی بر ابتلا به زگیل تناسلی داشته و برای تشخیص آن نیاز به مراجعه به یک دکتر زگیل تناسلی مجرب دارید، در این بخش قصد داریم تا در انتخاب بهترین دکتر زگیل تناسلی شما را راهنمایی کنیم. معمولا متخصصان مناسب برای درمان زگیل تناسلی ویژگی‌های مختلفی دارند که توجه به تعدادی از آن‌ها برای درمان قطعی بیماریتان اهمیت دارد:

 • توانایی همدلی و ایجاد اعتماد به نفس در مراجعان.

 • دانش تخصصی به روز برای تشخیص درست و دقیق وضعیت بیمار.

 • تجربه زیاد در مواحهه با این بیماری برای مراقبت های قبل و بعد از عمل.

 • رضایت دیگر مراجعان از درمان‌های آن متخصص و پیشنهاد مراجعه به او در رابطه با درمان قطعی زگیل تناسلی.

 • فراهم کردن محیط کاملا بهداشتی برای حس رضایت بیماران و داشتن اطلاعات پزشکی متناسب با علم روز.

 • هوش بالا ، حرفه ای بودن ، وظیفه شناسی ، پشتکار، شجاعت و دادن حس اطمینان به بیماران از عوامل مهم است.

کلام آخر

زگیل تناسلی برای بسیاری از افراد می‌تواند وضعیتی ناراحت‌کننده باشد، اما اگر زود تشخیص داده شود می‌توان از شیوع آن پیشگیری کرد. اگر دارای برخی از علائم زگیل تناسلی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، هستید مهم است که برای تشخیص و درمان به یک دکتر زگیل تناسلی خوب مراجعه کنید. در این مقاله سعی داشتیم با معرفی بهترین دکتر زگیل تناسلی، روند مراجعه به پزشک و دریافت درمان را برای شما تسریع بخشیم.

منبع: mayoclinic

محتوای حمایت شده

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.