۲۲۸۱۱۷
۱۳۶۱۰
۱۳۶۱۰

قیمت انواع بوتاکس سال ۱۴۰۳ ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

تزریق انواع بوتاکس به افراد کمک می‌کند با چین و چروک‌های صورت خود مبارزه کنند و ظاهر جوان‌تری داشته باشند. پس لازم است با قیمت انواع بوتاکس آشنا شویم.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

سم بوتولینوم نوعی نوروتوکسین تزریقی است که با نام‌های تجاری بوتاکس و دیسپورت و زئومین به کار برده می‌شود. پس در واقع بوتاکس نیز در کنار دیسپورت و زئومین، یکی از انواع سم بوتولینوم محسوب می‌شود. این محصولات که همه برای رفع چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شوند، مسیر انتقال تکانه‌های عصبی به عضلات را مسدود می‌کنند. در نتیجه عضلات پوست شل و نرم می‌شوند و چین و چروک‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابند.

در این مقاله می‌خوانید:

قبل از بررسی قیمت انواع بوتاکس، به چند سوال مهم جواب می‌دهیم:

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

چه نوع چین و چروک‌هایی با تزریق بوتاکس قابل درمانند؟

انواع بوتاکس معمولاً در مناطقی تزریق می‌شوند که فعالیت‌های عضلانی آن‌ها بیشتر چین و چروک ایجاد می‌کنند. این مناطق عبارتند از:

 • خط اخم
 • چین و چروک‌های دور چشم
 • چین‌های پیشانی
 • کنج لب‌ها
 • چین‌های ناحیه چانه

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس و تاثیر آن در جوانی پوست صورت

کاربردهای تزریق بوتاکس صورت

کاربردهای تزریق بوتاکس در صورت و گردن عبارتند از:
 • برطرف کردن خط اخم بین ابروها
 • بهبود پرتقالی شدن پوست چانه
 • برطرف کردن خط‌های پیشانی
 • بالا بردن و شکل دادن به ابروها
 • محو کردن خط‌های دور لب
 • بالا بردن نوک بینی
 • برطرف کردن خطوط دور چشم
 • بالا بردن گوشه های لب
 • کم کردن عمق چاله در چانه
 • از بین بردن خطوط گردن

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

بوتاکس

بوتاکس برای اولین بار توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان یک درمان زیبایی موقت برای بهبود ظاهر خطوط اخم بین ابروها در آوریل سال 2002 میلادی مورد تایید قرار گرفت. از آن زمان، این درمان برای درمان خطوط پیشانی و پنجه کلاغی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد غیرفعال موجود در بوتاکس شامل آلبومین انسانی (پروتئین‌های پلاسما) و کلرید سدیم است. همچنین یک نسخه درمانی از این محصول وجود دارد که می‌تواند برای درمان شرایط پزشکی مانند میگرن، تعریق بیش از حد و اسپاسم چشم استفاده شود.

این درمان، موثر است، اما دائمی نیست. پس از تزریق بوتاکس، حدود سه تا پنج روز طول می‌کشد تا نتایج ظاهر شوند. البته ممکن است ظاهر شدن نتایج نهایی تا دو هفته طول بکشد. این درمان حدود ۳ تا ۶ ماه دوام می‌آورد و مدت ماندگاری آن به عوامل متعددی بستگی دارد. 

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

دیسپورت

دیسپورت اولین بار برای درمان خطوط اخم در آوریل 2009 میلادی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، مورد تایید قرار گرفت و مانند بوتاکس، کاربردهای درمانی نیز دارد که شامل کاهش اسپاسم عضلات است.

دیسپورت، دارای سرعت انتشار بالاتری است، که آن را برای درمان نواحی بزرگ‌تر ایده‌آل می‌کند، البته ممکن است برای دستیابی به نتایج بهتر به تزریق مقداری بیشتری نیاز داشته باشید. دیسپورت مانند بوتاکس با آلبومین انسانی فرموله شده و حاوی لاکتوز و پروتئین شیر گاو است. به دلیل دارا بودن لاکتوز و شیر گاو، این محصول برای بیماران مبتلا به آلرژی به شیر نامناسب است.

اثرات دیسپورت ممکن است زودتر از بوتاکس و در عرض ۲۴ ساعت ظاهر شود، اما به همین دلیل هم ماندگاری آن نسبت به بوتاکس کوتاه‌تر است. 

بیشتر بخوانید: بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ؟

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

جوو Jeuveau

جوو، در فوریه 2019 میلادی به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسید. جوو، رقیب شایسته‌ای برای بوتاکس است، اما هر دو با آلبومین انسانی و کلرید سدیم فرموله شده‌اند و نتایج مشابهی ارائه می‌دهند. جوو، با قیمتی 20 تا 30 درصد کمتر از بوتاکس و به بازار عرضه شده است.

بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات، جوو مشخصات ایمنی و اثربخشی مشابهی با بوتاکس دارد. بیماران می‌توانند نتایج حاصل از تزریق را در سه تا پنج روز مشاهده کنند. ماندگاری جوو، بین ۳ تا ۶ ماه است.

اکثر بیماران تا حدود روز چهارم پس از تزریق، نتایج اگزومین را مشاهده می‌کنند. اگزومین نیز بین سه تا شش ماه دوام دارد. 

اگزومین

اگزومین (زئومین) برای اولین بار در سال 2010 میلادی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان «بلفارواسپاسم»، یا پلک زدن غیرارادی و انقباض غیرارادی عضلات گردن مورد تایید قرار گرفت. 

اکثر بیماران تا حدود روز چهارم پس از تزریق، نتایج اگزومین را مشاهده می‌کنند. اگزومین نیز بین سه تا شش ماه دوام دارد و می‌توانید پس از پایان درمان اول، درمان دیگری را برنامه‌ریزی کنید.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

بیشتر بخوانید: بوتاکس در دوران شیردهی، مجاز است؟

بوتاکس و دیسپورت و زئومین با هم چه فرقی دارند؟

تا اینجا می‌دانیم که ماده موثر هر سه‌ محصول با هم یکسان است: سم بوتولینوم نوع آ. اما فرق‌شان در چیست؟ تمایز اصلی بوتاکس و دیسپورت و زئومین در فرمولاسیون آن‌ها است که باعث می‌شود دوز تزریقی، میزان پخش و سرعت ظهور نتایج آن‌ها با هم فرق داشته باشد. در نتیجه قیمت انواع بوتاکس نیز با هم متفاوت است. مثلاً می‌توان گفت خود بوتاکس با نوعی پروتئین همراه فرموله می‌شود.
دیسپورت نیز پروتئینی مشابه در نسخه‌ای کوچکتر از بوتاکس دارد. برعکس، زئومین هیچ نوع پروتئین همراهی در فرمول خود ندارد. البته هر سه محصول استاندارد و تایید شده هستند. پس نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. اما این که کدام نوع بوتاکس برایتان بهتر است، به توصیه‌های متخصص زیبایی و البته نظر خودتان بستگی دارد.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

مزایا و معایب انواع بوتاکس به چه صورت است؟

به جز بررسی قیمت انواع بوتاکس، می‌توانیم آن‌ها را از نظر کارایی نیز با هم مقایسه کنیم. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس و دیسپورت تا 4 ماه ماندگاری دارد اما ممکن است بوتاکس دوام بیشتری داشته باشد. هم‌چنین اگر بخواهیم قیمت انواع بوتاکس را در نظر بگیریم، بوتاکس از دیسپورت گران‌تر است. اما در عوض دیسپورت سریع‌تر از بوتاکس تاثیر می‌گذارد.

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس و دیسپورت تا ۴ ماه ماندگاری دارد اما ممکن است بوتاکس دوام بیشتری داشته باشد. هم‌چنین اگر بخواهیم قیمت انواع بوتاکس را در نظر بگیریم، بوتاکس از دیسپورت گران‌تر است.

برخی دیگر از متخصصان زیبایی اعتقاد دارند که نتایج تزریق زئومین می‌تواند کمی بیشتر از بوتاکس دوام داشته باشد. به علاوه باید گفت که زئومین فاقد هر نوع مواد افزودنی است. پس به ماندن در سردخانه احتیاجی ندارد. همین خلوص باعث می‌شود تزریق زئومین، طرفداران بسیاری داشته باشد.

مواردی که گفتیم، همه از سم بوتولینوم نوع آ ساخته می‌شوند. نوع دیگری از بوتاکس وجود دارد که به آن میوبلوک می‌گوییم و سم بوتولینوم نوع ب دارد. برخی از متخصصان زیبایی اظهار می‌کنند این ماده برای افرادی مناسب است که در مقابل بوتاکس و دیسپورت ایمن شده‌اند و از تزریق آن‌ها نتایجی مشاهده نمی‌کنند.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

به طور کلی نتایج بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج بوتاکس در قیمت انواع بوتاکس موثر است زیرا در صورت تمایل به ادامه درمان، تعیین می‌کند چه زمانی نیاز دارید دوباره به کلینیک مراجعه کنید. اثرات کاهش چین و چروک صورت در افراد مختلف بسته به ناحیه تزریق و نوع بوتاکس استفاده شده متفاوت است. اما به طور کلی نتایج بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. برای حفظ نتایج لازم است درمان تکرار شود. دوز و روش‌های تزریق در هر مراجعه به کلینیک نیز توسط متخصص زیبایی تعیین می‌شود.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

قیمت انواع بوتاکس در سال ۱۴۰۳ به چه صورت است؟

قیمت انواع بوتاکس با توجه به دوزی که تزریق می‌کنید تعیین می‌شود. با مراجعه به کلینیک زیبایی می‌توانید با متخصص مربوطه مشورت کنید و دوز مناسب خود را دریافت نمایید. تعداد نقاطی که نیاز به تزریق دارند هم در تعیین قیمت انواع بوتاکس موثر است. متخصص زیبایی درباره‌ی قیمت و نوع بوتاکس مناسب به شما کمک می‌کند.

قیمت انواع بوتاکس با توجه به دوزی که تزریق می‌کنید تعیین می‌شود. با مراجعه به کلینیک زیبایی می‌توانید با متخصص مربوطه مشورت کنید و دوز مناسب خود را دریافت نمایید. 

انواع بوتاکس را می‌توانید از داروخانه هم تهیه کنید. قیمت انواع بوتاکس ممکن است بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید نیز متفاوت باشد. از این رو نمی‌توانیم در این جا مبلغی قطعی پیشنهاد کنیم.

بیشتر بخوانید: جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز

اگر مشکلی در تزریق بوتاکس پیش بیاید، چه کار باید کرد؟

با توجه به هزینه‌ای که برای بوتاکس پرداخت می‌کنید، طبیعی است که انتظار داشته باشید نتایج رضایت‌بخش باشند. به علاوه از آن جایی که بوتاکس به قصد زیبایی و روی صورت انجام می‌شود، نتایج حاصل از آن نیز حساسیت بیشتری را برمی‌انگیزد.

البته توجه داشته باشید این که نتایج طبق تصور ما از آب درنیایند موضوعی کاملاً جدا است. خیلی اوقات افراد تصور واقع گرایانه‌ای از بوتاکس ندارند. همان طور که گفتیم بوتاکس نوعی سم است که روی اعصابی که به عضلات می‌روند تاثیر می‌گذارد. در نتیجه افرادی که بوتاکس می‌کنند معمولاً نمی‌توانند بعضی حالت‌های چهره مثل اخم کردن را به خوبی نشان دهند. یا بعضی از افراد ممکن است بعد از تزریق بوتاکس خیلی تغییر کنند و این تغییر در هفته‌های اول برایشان کمی گنگ و عجیب به نظر برسد.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم اولاً قبل از تزریق بوتاکس، به خوبی درباره‌ی آن مطالعه کنید تا از نتایجش غافلگیر نشوید. دوماً بعد از تزریق کمی صبر به خرج دهید تا بتوانید به مرور زمان، با چهره بدون چین و چروک خود اخت شوید و از آن لذت ببرید.

اما اگر واقعاً حین تزریق مشکلی برایتان پیش بیاید که ناشی از قصور پزشکی باشد، باید دادخواست قصور بدهید و به طور قانونی ثابت کنید که متخصص زیبایی شما استانداردهای لازم در کار خود را نقض کرده است.

برای جلوگیری از این دسته تجربه‌های ناخوشایند، به متخصصین زیبایی ماهر و مجرب مراجعه کنید تا از این نظر دیگر نگرانی نداشته باشید. هم‌چنین بهتر است از چند کلینیک زیبایی مختلف در شهر خود درباره‌ی قیمت انواع بوتاکس پرس‌وجو کنید.

قیمت انواع بوتاکس سال 1403 ، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر

بیشتر بخوانید: راز زیبایی پوست کره ای ها چیست؟

خلاصه

همانطور که متوجه شدید، هر یک از این چهار نوروتوکسین، پروفایل‌های ایمنی و کارایی مشابهی دارند، اما تفاوت‌های ظریفی هست که ممکن است یکی از آن‌ها را برای نیازهای خاص شما، به گزینه بهتری تبدیل کند. 

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان سر بزنید. 

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.