۲۲۵۹۸۵
۱۲۰۲
۱۲۰۲

چند فرزندی چه مزایایی دارد؟

به روابط خواهر و برادر می توان به عنوان یک آزمایشگاه طبیعی برای یادگیری چگونگی همراهی با مردم فکر کرد.

برادر ، خواهر ، رقیب ، دوست: چگونه خواهر و برادر زندگی یکدیگر را شکل می دهند
مادران و خواهران ، در بیشتر مواقع ، اولین همبازی های کودک و پیرترین دوستان بزرگسال کودک هستند. اما روابط خواهر و برادر به روشهای غیرقابل پیش بینی با نتایج غیرقابل پیش بینی می باشد. خواهر و برادر می توانند مهارت های اجتماعی را آموزش دهند و به ما در یادگیری حل و فصل تعارض کمک کنند یا باعث اختلال در عملکرد اجتماعی در طول زندگی شوند. تحقیقات جدید نشان می دهد که ، برای بسیاری از برادران و خواهران ، روابط خواهر و برادر نتایج متفاوتی به همراه دارد. روابط خواهر و برادر بر تنظیم و پیشرفت کودکان تأثیر می گذارد.
اثر خواهر و برادر طیف گسترده ای از روان انسان را تحت تأثیر قرار می دهد. مطالعات (برخی سختگیرانه تر از سایرین) تعداد معدودی از اثرات مثبت و منفی را مشخص کرده اند ، و حتی به پیشگویی از کیفیت روابط خواهر و برادر دامن زده اند. این کار مهم است زیرا کلید اصلی والدین و خواهران و برادرها به طور مؤثر درک این مسئله است که باعث می شود این رابطه بی نظیر به هم بخورد. از لحاظ عاطفی ، عاطفی ، اجتماعی ، خواهر و برادر تاثیرات زیادی بر یکدیگر می گذارند.
تحقیقات زیادی در مورد نحوه تأثیر خواهران و برادران بر یکدیگر وجود دارد. مطالعات نشان داده است که خواهر و برادرهای جوانتر ، همدلی را به برادران و خواهران بزرگتر خود آموزش می دهند و خواهر و برادرانی که احساس نزدیکی نسبت به یکدیگر می کنند ، تمایل دارند که هر دو دانش آموخته فارغ التحصیل باشند و با هم پیشرفت داشته باشند.
تحقیقات کمتر خوشبینانه ، زورگویی خواهر و برادر را به افسردگی ، اضطراب و خودآزاری پیوند داده است.

تأثیرات مثبت خواهران و برادران
خواهر و برادرها اغلب اولین شرکای بازی همدیگر هستند. به روابط خواهر و برادر می توان به عنوان یک آزمایشگاه طبیعی برای یادگیری چگونگی همراهی با مردم فکر کرد.
کودکان بسیار خردسال با خواهر و برادرهای بزرگتر کمی زودتر از همسالان خود تئوری ذهن را توسعه می دهند.
از آنجا که خواهر و برادرها اغلب همسالان ما هستند ، روابط خواهر و برادر تمایل دارند از الگوهای نسبتاً قابل پیش بینی پیروی کنند. خواهر و برادرهای کوچکتر شیفته ی خواهر و برادرهای بزرگتر هستند و مشتاق یادگیری بازی ها و آداب و رسوم آن ها هستند. خواهران و برادران بزرگتر مهارت های رهبری و حل و فصل اختلاف برادران و خواهران کوچک خود را آزمایش می کنند. این تعامل تا حد زیادی مثبت است.
هنگامی که خواهر و برادر کوچکتر ، با قدرت تر می شوند و بزرگ می شوند و خواهر و برادر بزرگتر به مرور زمان بزرگتر می شوند و وقتی خواهر و برادر جوانتر در اواخر بزرگسالی قرار گرفتند. پس از آن ، همه برابر می شوند ، که منجر به حل و فصل بهتر درگیری ها می شود.
در این حالت هر حسادت و عصبانیتی که خواهران و برادران نسبت به یکدیگر احساس می کنند ، شواهد بسیار خوبی وجود دارد که دوام چندانی ندارد.
البته اثرات مثبت روابط خواهر و برادر با گذشت زمان تغییر می کند.
در کودکان نوپا، یک خواهر و برادر به عنوان "یک شریک جالب" عمل می کنند. "کمک به یکدیگر در توسعه زبان ، تعاملات اجتماعی ، نحوه ایستادن ، یادگیری اشتراک گذاری.
با بزرگ شدن کودکان ، خواهران و برادران مسئولیت های عملی تری را به عهده می گیرند ، یکدیگر را در انجام کارهای مدرسه یا با دوستی در خارج از خانواده یاری می کنند.
خواهر و برادر همچنین می توانند به عنوان منبع آسایش در بزرگسالی خدمت کنند. خیلی اوقات ، در سنین بالاتر ، به عنوان افرادی که در اواخر عمر زندگی می کنند ، با خواهر و برادر خود دوباره بهم وصل می شوند.
خواهر و برادر افرادی هستند که شما طولانی ترین خاطرات را با آن ها دارید وخاطرات مشترک زیادی در گذشته با یکدیگر دارید.
در گفتگوی خواهران و برادران ، اصولا تاریخچه های خانوادگی را حل می کنند که به نظر منطقی و عادلانه است.

تأثیرات منفی روابط خواهر و برادر
روابط خوب خواهر و برادر یک هنجار است ، اما روابط بد خواهر و برادر هم ممکن است اتفاق افتد و می تواند اثرات منفی زیادی بگذارد.
روابط دشوار ، مشاجره آمیز ، و حتی خشونت خواهر و برادر در پیشرفت و توسعه ی آن ها اثر می گذارد.
کودکان اجبار را یاد می گیرند ، مشکلات همسالان را توسعه می دهند و با طیف وسیعی از پیامدهای تحت تأثیر منفی قرار می گیرند.
افسردگی ، سوء مصرف مواد ، دستیابی به آموزش کم می تواند یکی دیگر از تاثیرات منفی خواهر و برادر ناسازگار باشد.
در واقع ، روابط خواهر و برادر نیز خشن ترین روابط بین اعضای خانواده است. و گرچه بسیاری از این موارد مشکل ناجوانمردگی و خواهران و برادران است ، درمانگران و دانشمندان قبول دارند که والدین باید رفتار پرخاشگری خواهر و برادر را به عنوان بالقوه مضر بدانند ، خصوصاً وقتی اختلاف سنی قابل توجهی وجود داشته باشد.
برخی از مطالعات نشان می دهد که 80 درصد از کودکان گزارش می دهند که توسط برادران یا خواهران خود مورد ضرب و شتم قرار می گیرند ، قلدری خواهر و برادر یک مشکل واقعی است. در موارد شدید ، زورگویی های خواهر و برادر می تواند به افسردگی و آسیب رساندن به خود منجر شود . یا به نوبه خود به قربانیان توصیه کند که دیگران را مورد آزار و اذیت قرار دهند.

چه درگیری هایی بین خواهران و برادران می تواند نگران کننده باشد؟
یکی از بهترین راهها برای تشخیص درگیری خواهر و برادر معمولی از درگیری خواهران و برادران مشکل ساز ، تماشای مسیر آن ها است.
در بیشتر موارد ، درگیری خواهر و برادر در دوران کودکی به بزرگسالی افزایش می یابد ، و سپس در اواسط بزرگسالی کاهش می یابد.اما اگر ادامه یابد ، این یک پرچم قرمز است.

چه مشکلاتی رابطه خواهر و برادر را بدتر می کند؟
طرفداری والدین برای اتفاقی از یک کودک می تواند روابط خواهر و برادر را بدتر کند.
وقتی والدین با بچه ها متفاوت رفتار می کنند ، به طریقی که بچه ها احساس ناعادلانه کنند ، این امر به بدتر شدن روابط خواهر و برادر منجر می شود . این فقط به دلیل رفتار متفاوتی با آنها نیست ، بلکه انجام آن به طریقی که بچه ها احساس کنند غیر موجه و ناعادلانه با آن ها برخورد شده است.

پیش بینی سلامت روابط خواهر و برادر
با توجه به فواید رابطه خوب خواهر و برادر و خطرات ناشی از روابط بد ، تلاش برای پیش بینی تأثیر عوامل بیرونی بر تعامل بین برادران و خواهران در اولویت قرار دارد. یکی از مهمترین عوامل بازی اختلاف سن است.
اگر خواهر و برادرها بیش از 6 یا 7 سال از هم متولد شوند ، از جهات زیادی آنها دو فرزند تنها هستند. آنها در مکانهای مختلف توسعه ای قرار دارند که به طور یکسان با یکدیگر ارتباط ندارند.
جنسیت نیز یک عامل مهم است. مطالعات نشان می دهد که افراد دارای یک خواهر و برادر از جنسیت دیگر بالاترین سطح صلاحیت عاشقانه را ابراز می کنند .
کار دیگر نشان داده است که پسران با خواهران بزرگتر تمایل به تأیید نقش های جنسیتی برابری بیشتر دارند .
شواهد محدودی وجود دارد که نشان می دهد که سختی ها باعث نزدیک شدن خواهران و برادران به یکدیگر می شوند.
پس از دوره طلاق ، که زمان بسیار سختی برای همه است ، در بعضی موارد خواهران و برادرها نزدیکتر می شوند.زیرا آنها به عنوان تیم به هم می پیوندند .
فقر ممکن است دارای اثرات منسجم مشابهی باشد.

عامل مهم شکاف روابط خواهر و برادر
در حالی که شکاف جنسیت و سن باعث ایجاد اختلاف می شود ، بزرگترین پیش بینی کننده روابط مثبت خواهران و برادران ، تعامل های مثبت اجتماعی با همسالان نامربوط بودند.
کیفیت ارتباطی که یک کودک پیش دبستانی با یک دوست دارد ، یک پیش بینی کننده قوی از کاری است که آنها با خواهر و برادرشان انجام می دهند.
اگر آنها رفتار خود را هماهنگ کنند ، بازی کنند ، و هنگام بروز درگیری هجوم نکنند ، آنها واقعاً پیش بینی کننده های مثبت خواهران و برادران هستند.در واقع رفتارشان با دوستانشان پیش بینی می کند که می توانند خواهر و برادر خوبی باشند.
خصوصیات روابط دوستی کودکان به نظر می رسد که حتی پیش بینی کننده های مهمتر از رابطه بچه ها با پدران و مادرانشان هستند.
با یک کلام ، بهترین راه برای تشخیص اینکه کودک یا نوجوان خواهر و برادر خوبی خواهد بود ، این است که نگاه کنید که چگونه با همسالان خود رفتار می کنند نه والدینشان. همراهی با دیگران یک مهارت قابل انتقال است.

والدین می توانند به خواهران و برادران کمک کنند که با یکدیگر خوب باشند
مهمترین چیز این است که به بچه ها بیاموزید که چگونه نه تنها از نظر آنچه می خواهند به موقعیتی نگاه کنند بلکه از دید خواهر و برادر نیز بدانند که دیدگاه های مختلفی دارند که به همان اندازه معتبر هستند." درست به آن نظریه کسب و کار ذهن. "آنها واقعاً صلاحیت های اجتماعی و عاطفی مهمی هستند و می توانند آن مهارت ها را به بسیاری از روابط دیگر منتقل کنند."
اما رفتن به مدرسه برای فرزندپروری همیشه ضروری نیست ، و چند تغییر اساسی وجود دارد که والدین می توانند آن را تقویت کنند تا به سالم ترین روابط خواهر و برادر کمک کند.
نحوه حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات را در خانه نشان داده و درباره دیگران در خانواده به صورت مثبت صحبت کنید.
اشتباه نکنید که قلدری خواهر و برادر را اجتناب ناپذیر بدانید و این استرس را که انتظار دارید فرزندانتان در طول زندگی خود دوستی نزدیک با یکدیگر داشته باشند اشتباه نکنید. انتظار داشته باشید که خواهران و برادران به خوبی رفتار کنند. در خانه روشن کنید که پرخاشگری جسمی و کلامی قابل قبول نیست.
بسیار مهم ، سعی کنید خواهران و برادران را راهنمایی کنید تا مشکلات خود را به طور مستقل ، در بین خودشان حل کنند. به کودکان کمک کنید تا مشکلات پیش آمده را با یکدیگر تعریف کنند ، در مورد راه حل ها با هم فکر کنند و با راه حل این مسئله به توافق برسند. به همین دلیل این رابطه خواهر و برادر است. این یک آزمایشگاه یادگیری است - و سفر مادام العمر به سمت درک دیگران و تعامل مثبت با همسالان ، اغلب در خانه شروع می شود.

والدین چگونه می توانند در روابط خواهر و برادر اثر مثبت داشته باشند؟

وقتی فرزندانتان نسبت به خواهر و برادر خود مهربان هستند ابراز خرسندی کنید
هنگامی فرزندانتان را برای حل اختلافاتشان تشویق می کنید این اطمینان را به آن ها بدهید که حمایتهای آن را نسبت به یکدیگر می بینید و برایتان با ارزش هستند.عنوان مثال ، اگر یک کودک یک اسباب بازی را با دیگری به اشتراک بگذارد ، بگو ، "وای ، من خیلی دوست داشتم که کامیون اسباب بازی خود را با خواهر خود به اشتراک گذاشتی.
ابراز تشکر به افراد در هر سنی کمک می کند احساس شادی کنند و خواهران و برادران یاد می گیرند که آن احساس شادی را با خواهر و برادر خود مرتبط کنند.
البته خوب است که مدتی یکبار ستایش های مبهم یا عمومی را تحسین کنید.
به بچه های خود یادآوری کنید که معمولاً با کدام رفتارشان بهتر هستند
بعد از یک درگیری ، به بچه های خود بگویید که چقدر متعجب می شوید از رفتارشان که با یکدیگر می جنگند ،. به یک مورد خاص ، توجه کنید که رابطه آنها خوب بود. ممکن است مثلاً بگویید ، "شما وقتی در پارک بودیم ، خیلی خوب با هم کنار آمدید و رفتار کردید چه اتفاقی افتاده است؟
به بچه های خود بیاموزید که احساساتشان را کنترل کنند
از آنجایی که خواهر و برادرها اغلب دوست دارند به یکدیگر سوزن بزنند ، مهم است که فرزندان خود را قادر سازید احساسات خود را بشناسند و تأمل کنند. آنها بعداً به منظور برقراری ارتباط سالم با خواهران و برادران خود (و با دیگران) در مورد نحوه برخورد با دیگران، بهتر ارتباط برقرار می کنند.
وقتی بچه های شما از شما ناامید می شوند ، خواهر و برادرشان یا یک دوست ، به آنها کمک می کنند تا احساسات خود را شناسایی کنند. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما عصبانی است و نمی تواند به بیرون برود ، بازی کند ، مستقیماً بپرسید "چه احساسی دارید؟"
پیشنهادات خود را در مورد آنچه ممکن است احساس کنند ارائه دهید
به عنوان مثال ، می توانید بپرسید ، "می بینم که شما عصبانی هستید ، اما آیا شما هم ناامید یا غمگین هستید؟"
به بچه های خود بگویید که هر احساسی داشته باشند اشکالی ندارد و طبیعی است که هنگام مواجهه با وضعیت ناراحت کننده عصبانیت کنید.
بیان یا شناخت احساسات در دیگران اولین قدم به سمت همدلی است
از این رو ، کودک خود را برای شرکت در این تمرینات تقسیم احساسات ، برای خنثی کردن موقعیت های ناامید کننده ای که در کنار خواهر و برادر خود دارند تشویق کنید.
کودک خود را ترغیب کنید که همیشه این سؤال را مطرح کند ، "آیا دوست دارم کسی با من این برخورد را بکند؟ " برای خواهر و برادرانی که با آنها درگیر هستند. وقتی یکی از خواهران و برادران می بیند که دیگران احساس بدی می کنند ، کمتر احتمال دارد که رفتار منفی داشته باشند.
از نقش آفرینی استفاده کنید
بازی کردن به ویژه با کودکان کوچکتر که به راهنمایی در مورد نحوه رفتار با دیگران نیاز دارند ، بسیار مؤثر است. فرزندان شما از طریق نقش آفرینی می توانند آنچه را که دوست دارند کشف کنند. بازی کردن می تواند فرزندان شما را برای شناسایی گزینه های دیگر برای تعمیق یک نزاع با خواهر و برادرشان مجهز کند.
فرزندان خود را برای یک سناریوی بازیگری که در آن شخص مثلاً اسم صدا زدن است ، جمع کنید. از فرزند خود بپرسید که چه کاری انجام می داد.
توضیح دهید که اولین قدم برای مقابله با یک نزاع ، کند شدن و نفس کشیدن عمیق است. به آنها کمک کنید تا درک کنند که اگر با پرخاشگری و عصبانیت واکنش نشان دهند ، درگیری فقط بدتر می شود.
آنها را تشویق کنید در عوض یک فرد بالغ را پیدا کنند تا به آنها در حل و فصل وضعیت کمک کند.
بازی کردن به ویژه پس از وقوع درگیری موثر است. پس از حل اختلاف ، می توانید فرزندان خود را مجدداً جمع کنید ، به سناریوی بازیگری بپردازید و با بررسی تمرین نقش آفرینی به پایان برسانید تا فرزندانتان روند کار را درک کنند.
بگذارید بچه های شما کارهایی را انجام دهند
به عنوان یک والدین ، طبیعی است که هر کاری که می کنید انجام دهید تا به سرعت هرگونه درگیری را پایان داده و صلح را در خانه حفظ کنید. اما اگر به فرزندان خود اجازه دهید روابط خودشان را مدیریت کنند و مسئولیت اعمال خودشان را بر عهده بگیرند ، در ساخت و مدیریت روابط خواهر و برادرشان فعال تر می شوند. حتی اگر بچه های شما در حال جنگیدن هستند ، از دخالت خودداری کنید (مگر اینکه آنها واقعاً به گفتار متنفرانه یا خشونت جسمی دست داشته باشند).
این رویکرد برای کودکان بزرگتر (نوجوانان و نوجوانان) که باید مهارت های حل تعارض داشته باشند که کودک خردسال احتمالاً از آن برخوردار نباشد ، به بهترین وجه کار می کند.
اجازه دادن به بچه های شما برای کار کردن به تنهایی باعث می شود شما به طور کلی بی طرف و از درگیری خارج شوید. بنابراین ، بعداً مقصر نیستید که یک کودک را بر علیه دیگری کرده اید.
یادگیری مهارت های اجتماعی زمان می برد. بعضی از بچه ها سالهاست که بزرگ نمی شوند. ایمان داشته باشید که آنها در جوانی شکوفا می شوند که از یکدیگر قدردانی می کنند. تمام تلاش خود را برای پشتیبانی و بهبود روابط آنها ادامه دهید.
اگر همه تلاش خود را برای تشویق روابط سالم بین بچه های خود انجام می دهید و آنها هنوز هم خیلی خوب پیش نمی روند ، خود را مقصر نکنید.حتی اگر بچه های شما هر دو از یک سری والدین باشند ، ممکن است شخصیت های بسیار متفاوتی داشته باشند.
اگر مشکلات رفتاری بین خواهران و برادران شما فراتر از سطح عادی رقابت خواهران و برادران است ، از یک درمانگر کمک بگیرید. مشکلات درگیری جدی و مداوم ممکن است نشان دهد که یک یا هر دو کودک دارای مسائل اساسی هستند که پیش از بهبود روابط خواهر و برادر باید به آنها رسیدگی شود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.