۲۲۶۵۰۸
۱۱۵۹
۱۱۵۹

تفسیر نقاشی کودک چیست؟

نقاشی کشیدن کودکان راهی مهم برای تفسیر دنیای کودکان خردسال است.

گروه هنری ژیکال امروز میخوان براتون از نقاشی کودکان بگن.اینکه هر نقاشی از کودکان میتونه چه مفهومی داشته باشه و روند نقاشی کودکان چه شکلی پیش میره.شما با توجه و دقت در نقاشی کودکانتون میتونید روحیات آن ها رو بیشتر و بهتر بشناسید.
گروه هنری ژیکال یک گروه هنری در حوزه ی آبرنگه که توی پیج اینستاگرامشون در مورد روزمرگی های آبرنگیشون صحبت می کنن و پست های آموزشی و نقاش های آبرنگشون رو با شما به اشتراک میذارن.آبرنگ دنیای وسیعی داره و کم کم در مورد انواع تکنیک آبرنگ صحبت میکنیم اما توی این پست قراره در مورد تکنیک نمک در حرفه ی آبرنگ صحبت کنیم .
کودکان در نقاشی های خود آنچه را که در اطراف خود می بینند کاوش می کنند ، پاسخ می دهند و به آنها فرم می دهند. آثار هنری آنها تنها یکی از راههای مختلفی است که آنها با ترس ، آرزوها و تصورات خود ارتباط برقرار می کنند. کودکان خردسال نیاز شدیدی به بیان داستان های خود دارند. اشتیاق به روایت که در گفتگوی کودکان ما بسیار مشهود است. بله ، آنها بسیار پرحرف هستند . در این مرحله ، نقاشی های آنها پیوندی میان صحبت و نوشتن ایجاد می کند. کوچکترین کودکان با استفاده از حواس خود به جستجوی مواد هنری می پردازند.
و نقاشی کودکان همیشه همراه با مفهوم است و از درون و ذهن کودک تراوش می کند.در ادامه با گروه هنری ژیکال همراه باشید تا بتونید خیلی حرفه ای نقاشی کودکانتون رو رمزگشایی کنید.

رمزگشایی نقاشی های کودکان را بیاموزید
یاد بگیرید که چگونه نقاشی های کودکان را رمزگشایی کنید و کودک و شخصیت درونی او را بهتر بشناسید.
نقاشی های کودکان می تواند چیزهای زیادی در مورد ترس ، شادی ، رویاها ، امیدها و کابوس های آنها به شما بگوید ، اما همچنین به شما یک دیدگاه ارزشمند از شخصیت آنها می دهد.
بچه ها از همان لحظه بزرگ شدن که می توانند مداد رنگی یا مداد را نگه دارند و آن را روی کاغذ بگذارند ، روند نقاشی خود را شروع می کنند. برای بچه های کوچک نقاشی یک فعالیت طبیعی را نشان می دهد و معمولاً با لذت زیادی همراه است. آنها برای بیان احساسات نقاشی می کشند ، زیرا آنها نمی دانند چگونه احساسات مختلف را از طریق کلمات بیان کنند. آنها ترس ها ، شادی ها ، رویاها ، امیدها و کابوس های خود را از طریق نقاشی بیان می کنند و همچنین به شما در مورد روابط آنها با دنیا و چیزهای دیگر راهنمایی می کنند.
نقاشی راهی برای برقراری ارتباط است و آثار هنری کودکان نمایانگر نمایشی از شخصیت آنها است. نقاشی های کودکان بی نظیر است و می تواند اطلاعات دقیقی در مورد کودکان به ما ارائه دهد.
هر پدر و مادری امیدوار است که در نقاشی های فرزند خود معنایی پیدا کند. بعضی اوقات نقاشی ها فقط نقاشی هستند و چیزی بیش از یک بازی سرگرم کننده ، نیستند. اما گاهی اوقات ، تفسیر نقاشی های کودکان به این معنی است که شما یک لایه عمیق تر از آنچه که آنها فکر می کنند و احساس می کنند کشف می کنید.
بنابراین ، زیاد یک نقاشی را نخوانید ، اما در عوض به کودک اجازه دهید تا به شما بگوید نقاشی برای او چه معنی دارد. پرسیدن سوالاتی ، مانند کارهایی که افراد در نقاشی انجام می دهند ، می تواند مواردی را از فرزندتان آشکار کند که شاید هرگز خودتان آن را نبینید.
در نقاشی های کودکان سه مرحله وجود دارد:
خط زدن (2-4 سال)
این مرحله ، واقع گرایی در تصاویر مشاهده نمی شود و آن خطوطی که کودک می کشد عمدتا علامت گذاری و خط خطی بر روی یک صفحه است. ممکن است خطوطی که می کشند خطوطی شبیه ماشین یا خانه باشند.
برخی از نظرات خاص تر که به کار و مرحله یادگیری کودکان کمک می کنند.
مطمئناً شما مدتها روی آن کار کرده اید.
(4-7 سال)
در این مرحله ، کودکان سعی می کنند چیزهایی را که با چشم می بینند خلق کنند. آنها ممکن است ساده ترین چیزها را بکشند ، مانند چهره ها ، شکل های چوبی ، ماشین ها ، کامیون ها ، درختان و خانه ها. معمولاً هیچ جزئیات واقع گرایانه ای در این نقاشی ها وجود ندارد. در پایان مرحله ، آنها چیزهای خاصی را اضافه می کنند که ایده های آنها را جدا می کند ، مانند گل در جلوی خانه یا لباس روی شکل های چوب.
(7+ سال)
در این مرحله شواهدی از طرح واره وجود دارد. به عنوان مثال ، یک نقاشی از اقیانوس ممکن است شامل قلاب های دریایی ، ستاره دریایی ، یک توپ ساحلی ، افرادی که لباس شنا می پوشند ، و غیره باشد. ممکن است کلمات و نمادها برای ارائه پیام های بیشتر در مورد توضیحات نقاشی اضافه شوند. نقاشی های انسان جزئیات بیشتری خواهد داشت .
تنظیمات جنسیتی و رنگ
جای تعجب نیست که ، تفاوت هایی بین نحوه و نقاشی دختران و پسران وجود دارد. دختران معمولاً اشکال گرد ، از جمله گل ، قلب ، در حالی که زاویه ، جعبه و خطوط صاف تر از ویژگی های پسران است ، همراه با اتومبیل ، اتوبوس و غیره. به طور کلی ، این تمایل در کودکان وجود دارد که ترجیح می دهند جنسیت خود را ترسیم کنند.
علاوه بر این ، برخی از محققان گزارش کرده اند که دختران بیشتر از پسران از رنگ های بیشتری استفاده می کنند ، ترجیح به رنگ های گرمتر (به عنوان مثال صورتی) و پسران ترجیح می دهند از رنگ های سردتر (به عنوان مثال آبی).
انتخاب رنگ ظاهرا می تواند قابل توجه باشد:
رنگ مشکی و بنفش نشانگر تسلط است و کودکی که نسبتاً خواستار آن است می تواند مورد علاقه او باشد. رنگ آبی در بین کودکانی که ذاتی دلسوز دارند و از معاشرت لذت می برند محبوب است.
قرمز رنگ هیجان است ، ممکن است به خصوص توسط کودکان استفاده شود تا نمی خواهند چیزی را از دست بدهند و یکی از محبوب ترین رنگ ها برای استفاده کودکان است.
صورتی نیاز به عشق و قدردانی را نشان می دهد و مورد پسند دختران است
سبز رنگ کسانی است که دوست دارند متفاوت باشند ، مانند فضا ، و هنرمند و باهوش هستند.
رنگ زرد همچنین هوش را نشان می دهد.

موقعیت طراحی و نقاشی در صفحه
وقتی نوبت به قرارگیری در صفحه می رسد ، ظاهراً سمت چپ صفحه به طور سنتی با گذشته و پرورش همراه است. همچنین با مادران ارتباط دارد.
طرف راست مربوط به علاقه به آینده و نیاز به برقراری ارتباط است. این طرف با پدران در ارتباط است.
کودکی که نقاشی از اندازه خوب را به طور برجسته در صفحه قرار دهد ، متعادل و ایمن در نظر گرفته می شود ، در حالی که در مقابل ، ارقام کوچکی که در لبه پایین کاغذ یا نزدیک آن کشیده می شوند ، یا در گوشه ای ، احساس عدم کفایت یا ناامنی می کنند.

نقاشی های آن ها چه احساساتی را نشان می دهد؟
بسیاری از احساسات را می توان از نقاشی های کودک پیدا کرد ، اما چیزهایی را که ممکن است معنی کنند خیلی تحمل نکنید تا زمانی که فرزندتان وقت داشته باشد تا آنها را برای شما توضیح دهد. با این حال ، نکاتی وجود دارد که محققان دریافتند ممکن است آنچه کودک واقعاً احساس می کند را نشان دهد.
نقاشی های دقیق ممکن است کودکی را نشان دهد که احساس می کند باید خیلی سخت تلاش کند.
سکته های جسورانه ، به ویژه اگر نزدیک به هم باشند ، می تواند نشانه استرس ، احساسات شدید ، عزم راسخ یا عصبانیت باشد ، در حالی که علائم نرم تر ماهیت لطیف تری دارند.

کیفیت خط نیز می تواند قابل توجه باشد
رقمی که با خطوط سبک ، متزلزل و شکسته ترسیم شده است ، کودکی مردد و ناامن را نشان می دهد که به نظر می رسد در ادامه کار فکر می کند. در مقابل ، خط جسورانه ، مداوم و آزادانه بیانگر اعتماد به نفس و احساس امنیت است.
هنگام ترسیم ارقام ، اندازه نسبی ارقام ترسیم شده قابل توجه است ، با بزرگتر یا بزرگ تر ترسیم شدن شکل ها.
عدم وجود بازوها گاهی اوقات به عنوان نشانگر ترسو بودن ، نشانه ای از کودکان غیر پرخاشگر تفسیر می شود ، در حالی که بزرگنمایی در اندازه دستها به عنوان نمادی از تمایلات پرخاشگرانه تلقی می شود.
به همین ترتیب ، پاهای ریز به عنوان نشانه ای از عدم امنیت به معنای واقعی کلمه یک پایه ناپایدار است.
کودک تکانشی: چهره های بزرگ ، بدون گردن و عدم تقارن اندام ها.
کودک مضطرب: ابرها ، باران ، پرندگان پرنده ، چهره های بدون چشم
کودک خجالتی: چهره های کوتاه ، فاقد بینی و دهان ، چهره های ریز و بازوها نزدیک به بدن
کودک عصبانی: دستها و دندانهای بزرگ ، بازوهای بلند ، چشمان ضربدری
کودک ناامن: چهره های هیولا ، سرهای ریز ، بدون دست و چهره های مورب

چگونه می توان نقاشی های کودکان خود را تشویق کرد
یادگیری تفسیر و رمزگشایی نقاشی های کودکان می تواند برای شما به عنوان والدین بسیار مفید باشد. با این حال ، سعی کنید این فعالیت خلاقانه را نیز تشویق کنید.
تجربیات هنری به کودکان کمک می کند تا استقلال را در محدوده ای توسعه دهند و به آنها این فرصت را می دهد تا ایده های خود را روی کاغذ یا قالب های دیگر نشان دهند. از همه مهمتر ، بیان خلاقانه به کودکان اجازه می دهد تا جادوی تخیلات خود را ، درگیر کنند.
در اینجا برخی از کارهایی است که می توانید برای ترغیب کودک خود به نقاشی بیشتر انجام دهید:
هنر را به عنوان بخشی منظم از زمان بازی در آورید. به آنها ظروف مختلف نقاشی مانند مداد رنگی ، مداد ضخیم و نشانگرهای قابل شستشو را ارائه دهید. کیسه های کاغذی را بردارید تا روی آن کشیده شود اگر کاغذ را روی میز بچسبانید ، به کودکان کم سن کمک می کند تا در حین کشیدن حرکت نکنند.
نیازی به دستورالعمل نیست. به کودک خود اجازه دهید آزمایش کند و خلاقیت خود را به روش خود کشف و بیان کند. کودک مستقل نیاز به احساس اعتماد به نفس ، شایستگی و زیرکی دارد.
به روند کار توجه کنید ، نه فقط به محصول. به جای اینکه فقط از موفقیت فرزندتان تعریف کنید ، در روند طراحی آنها شرکت کنید. به او کمک کنید تا چیزهای پیچیده تری را ترسیم کند یا رنگ های مناسب را برای خانه درختی با هم انتخاب کند.
از هنر برای کمک به کودک در ابراز احساسات شدید استفاده کنید. اگر کودک شما احساس عصبانیت می کند ، با کشیدن یک تصویر بسیار عصبانی به او کمک کنید تا چنین احساساتی را ابراز کند.
هنر و نوشتن کودک خود را به نمایش بگذارید. به این ترتیب فرزند شما می داند که کارش با ارزش و مهم است.

اگر کودکی باری نقاشی از من کمک بخواهد چه کاری می توانم انجام دهم؟
وقتی کودکان درخواست کمک می کنند یا از اینکه نمی توانند انتظارات خود را برآورده کنند ناامید می شوند ، آنها اغلب فقط برای شروع به کمک نیاز دارند. تا زمانی که کودکان در هر موردی تجربه زیادی نداشته باشند ، اغلب به برنامه ریزی رویکرد و کار خود نیاز دارند. پاسخ مناسب وقتی کودکان درخواست کمک می کنند تقسیم کار به قطعات کوچک است که باید در نظر بگیرند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.