۵۱۰۳۴
۳۲۱۰۱
۳۲۱۰۱

ارتباط پدر با فرزند پسر، ده راز مهم

گاهی ارتباط پدر با فرزند پسر رقابتی می‌شود و گاهی دلشان می‌خواهد ارتباط خود را قویتر کنند، اما راهش را نمی‌دانند. ما نکاتی را برایتان آورده‌ایم که با عمل به آنها رابطه شما تقویت خواهد شد.

ارتباط پدر با فرزند پسر، ده راز مهم

رابطه بین پدر و پسر می‌تواند پیچیده باشد. پدران و پسرانی که اختلاف نظر زیادی با هم دارند ارتباط برقرار کردن را با یگدیگر دشوار می‌بینند. گاهی ارتباط پدر با فرزند پسر رقابتی می‌شود و گاهی دلشان می‌خواهد ارتباط خود را قویتر کنند، اما راهش را نمی‌دانند.

همانطور که روابط خودم و پسرانم را مشاهده کرده‌ام، در مورد رابطه‌ام با پدرم فکر کرده‌ام و دیده‌ام که پدران و پسران در طی سال‌ها با یکدیگر تعامل دارند‌. در این مشاهدات، برخی از عناصر اصلی ایجاد یک رابطه قوی پدر و پسری را شناسایی کرده‌ام.
اگر شما از آن دسته پدرانی هستید که می‌خواهید ارتباط خود را با پسرتان قوی‌تر کنید، ما در اینجا نکاتی را برایتان آورده‌ایم که با عمل به آنها رابطه شما تقویت خواهد شد.

1. درک کنید که پسرها تحت تاثیر پدرهایشان هستند
باور کنید یا نه، پسرها اول از همه به پدرهای خود نگاه می‌کنند و برای مرد شدن او را الگو قرار می‌دهند. تاثیری که پدر روی رشد شخصیت کودک خود می‌گذارد پنهان اما واقعی است. زمانی که پسر رفتار پدر خود را با مادرش می‌بیند، احترام (یا بی‌احترامی) به زنان را یاد می‌گیرد و اینکه مرد و زن چگونه باید با هم ارتباط برقرار و چگونه با مشکلات دست و پنجه نرم کنند. حال که از این تاثیر آگاهید، به رفتار خود عمیق‌تر فکر کنید.


ارتباط پدر با فرزند پسر، ده راز مهم
2. علایق مشترک خود را بیشتر کنید
ممکن است شما به ورزش علاقه داشته باشید، در حالی که پسرتان از کتاب خواندن در خانه لذت می‌برد، اما حتما سرگرمی دیگری نیز وجود دارد که هر دوی شما به آن علاقه داشته باشید. به عنوان مثال به پیک‌نیک رفتن. سعی کنید علایق مشترک خود با پسرتان را شناسایی کنید و زمان با هم بودن‌تان را افزایش دهید تا ارتباط میان شما نیز بهتر شود.

3. از هم بازی بودن با کودکتان نهراسید
بازی کنید. پسرها زمانی که جوان‌ هستند، بازی کردن و فعالیت را دوست دارند. با فرزندتان کشتی بگیرید و بگذارید فعالیت فیزیکی را تجربه کند. ممکن است او تحت تاثیر همین بازی‌ها بعدها به صخره‌نوردی، هاکی یا اسکیت علاقه‌مند شود.

4. درگیر فعالیت‌های پدر و پسری شوید
مهم نیست در چه خانواده‌ای و با چه فرهنگی پرورش یافته‌اید، در هر صورت می‌توانید برنامه‌های پدر و پسری تدارک ببینید. این برنامه می‌تواند کوهنوری آخر هفته باشد، یا هر از گاهی، کمپ‌های دو نفره رفتن.

5. روی پروژه‌های بزرگ کار کنید
برای پسرها بسیار لذت‌بخش است که کارهایی بزرگ‌تر از سن‌شان انجام دهند. باز کردن موتور ماشین و قرار دادن آن سر جایش، ساختن جعبه و تعمیر دوچرخه، هر چیزی که باشد انجام دادن پروژه‌ای بزرگ با کودکتان، ارتباط میان شما را بهبود بخشده و خاطره‌ای می‌سازد که شما تا سال‌ها می‌توانید درباره آن صحبت کنید.

6. یه پسرتان گوش دهید
شما نیز از این که دیگران حرف‌هایتان را گوش دهند لذت می‌برید. اگر از همین حالا، قبل از هر گونه قضاوتی اول به حرف‌های پسرتان گوش دهید سپس مشکل او را حل کنید، رابطه‌ای محکم با او ساخته‌اید که تا سال‌های سال باقی خواهد ماند. فرصتی فراهم کنید که بتوانید با او صحبت کنید. به عنوان مثال با هم به ماهی‌گیری بروید یا ورزش کنید. کافی است ۲۵درصد از وقت خود را به گوش دادن اختصاص دهید، سپس از خوشگذرانی با او لذت ببرید.

7. از صحبت‌های بزرگ نترسید
وقت بگذارید و به پسران خود در مورد مسائل مردانه و روابط‌شان بیاموزید. صریح بودن در انجام این گفتگوهای مردانه به پسران شما کمک می‌کند نگرش بهتری درباره ازدواج داشته باشند.


ارتباط پدر با فرزند پسر، ده راز مهم
8- بر نکات مثبت تمرکز کنید
کودکان ما با پیام‌های منفی اطراف خود بمباران می‌شوند. فقط تماشای تبلیغات در تلویزیون، ممکن است حس ناکافی بودن را در پسران ایجاد می‌کند. آنها احتمالا کاملا قوی نیستند، به همین دلیل هم اعتماد به نفس آنها کاهش می‌یابد.
به عنوان پدر، ما باید آنها را وادار کنیم که کارهایشان را به درستی انجام دهند و تایید خود را اعلام و باید راه‌های مثبتی برای بزرگداشت موفقیت‌های آنها ایجاد کنیم.

۹. برای هر یک از بچه‌ها وقت بگذارید
ما باید برای روابط فردی با هر کودک وقت بگذاریم. بنابراین مطمئن شوید که طوری برنامه‌ریزی می‌کنید که در کنار هر یک از فرزندانتان باشید. پسر کوچک من عاشق بسکتبال است و ما عصرها بعد از شام ساعت‌های زیادی را به ورزش بسکتبال می‌گذرانیم.
پسر بزرگ من عاشق بحث کردن است، بنابراین من به اندازه کافی وقت می‌گذارم تا بتوانم راجع به مسائل مختلف، به خوبی با او حرف بزنم.

۱۰. بر معنویت هم تمرکز کنید
سنت اعتقادی شما هر چه باشد، به پسرتان کمک کنید تا معنای عمیق زندگی را درک کند. به او کمک کنید تا به درون خود نگاه کند و به مسائل، نگاهی عمیق داشته باشد.
همانطور که او با طبیعت، خدا و خودش هماهنگ می‌شود، الگویی در زندگی خود خواهد داشت که به او کمک می‌کند تا بتواند سختی‌ها را تحمل و شخصا رشد کند.

آنچه پسران از پدران خود می‌آموزند
پدرها با مادرها فرق دارند. آنها متفاوت به نظر می‌رسند، به شیوه دیگری بازی می‌کنند و معمولا رویکردی متفاوت از مادر دارند. این چیز خوبی است. یک پسر از پدرش یاد می‌گیرد، بدون اینکه حتی بفهمد که این کار را انجام می‌دهد.
او در مورد مردانگی و درباره آنچه مردان دوست دارند یا ندارند یاد می‌گیرد. پدران بدون شک بر پسران در حال رشد خود، تاثیر بسزایی می‌گذارند و این تاثیر از بدو تولد کودک آغاز می‌شود.

تغییر نقش پدر در تربیت پسر
نقش پدر در تربیت فرزندان، طی یکی دو قرن گذشته به طور چشمگیری تغییر کرده است. در نسل‌های گذشته، این انتظار وجود داشت که پسران، راه پدران خود را دنبال کنند، اما این رویکرد به نسبت تغییر کرده است.
با این وجود هنوز هم پدران زیادی وجود دارند که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند رابطه‌ای صمیمی با پسر خود برقرار کنند.
وقتی مردان با حقیقت در مورد پیوند پدر و پسر خود روبرو می‌شوند، هم درد و هم رهایی را تجربه خواهند کرد. پدر و پسر هر دو ممکن است بتوانند واضح‌تر درک کنند که چگونه احساسات منفی بیان نشده آنها می‌تواند بر روابط صمیمانه آنها تاثیر بگذارد و همچنین در روابط دوستانه آنها با مردان دیگر موثر باشد.


ارتباط پدر با فرزند پسر، ده راز مهم
ارتباط پدر با فرزند پسر، خلاصه
تمرکز بر پسرانمان، گذراندن اوقات مثبت و شاد با هم و صحبت در مورد درس‌های زندگی، به پدرها و پسران کمک می‌کند روابط معناداری با یکدیگر برقرار کنند و به پسران کمک می‌کند تا نگرش‌هایی داشته باشند که به آنها اجازه می‌دهد به مردانی قوی تبدیل شوند.
شاید ندانید اما ممکن است رفتار امروز شما با پسرتان نتیجه رفتاری باشد که پدرتان با شما داشته و مطمئن باشید اگر شما راهی اشتباه در پیش بگیرید، ممکن است پسرتان هم روزی با پسرش رفتاری مشابه و اشتباه در پیش بگیرد.

اگر در برقراری ارتباط با پسرتان مشکل دارید، روانشناسان کلینیک نی نی بان می‌توانند به شما کمک کنند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.