456 بازدید
کد: 194230
10 فروردين 1398 - 23:28
خترم تازه ماه ششم رو تموم کرده ماه قبل به دستور پزشک فرنی بهش میدادم الان هم کم کم شروع کردم سوپ و شیر بهش میدم.دکترش به خاطر سرماخوردگیش آزیترومایسین داده بود.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام و خسته نباشید.دخترم تازه ماه ششم رو تموم کرده.ماه قبل به دستور پزشک فرنی بهش میدادم الان هم کم کم شروع کردم سوپ و شیر بهش میدم.دکترش به خاطر سرماخوردگیش آزیترومایسین داده بود.بعد اون کم کم دستاش شروع به لرزیدن کرد.الان شدتش یکم بیشتر شده.شب ها هم وقتی میخواد بخوابه سرش رو خیلی اینور اونور میکنه با دستش هم بینیش رو میماله. دو سه روزه مدفوعش هم سبز رنگ شده.علتش چی میتونه باشه؟خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنین
 
پاسخ دکتر علی اصغر حلیمی، متخصص اطفال:
 
مادر عزیز لرزش دست از عوارض آزیترومایسین نیست ولی سبز شدن مدفوع از عوارض این دارو است.در هنگام لرزش دست بچه را بگیرید اگر بعد از گرفتن لرزش قطع شد مشکل چندانی نیست ولی اگر قطع نشد و ادامه داشت باید شیرخوار از نظر تشنج بررسی شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: