1337
کد: 207502
05 شهريور 1398 - 08:26
دخترم 10 ساله است و برای جلوگیری از بلوغ زودرس آمپول تزریق کرده است.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: باسلام دختر ۱۰ساله ای دارم که برای درمان بلوغ زودرس دو ماه است که آمپول میکرورلین براش تزریق کردم اما امروز با لکه خون توی شرتش مواجهه شدم نمیدونم یعنی پریود شده یا از عوارض آمپوله خیلی نگرانم چکار باید کنم 

پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان: 
دوست عزیز طبق آمار جهانی از 9 سالگی بلوغ به عنوان زودرس تلقی نمیشود و به علت گرم شدن جهانی آب و هوا سن بلوغ در دختران کمتر شده، لذا بهتر است اجازه دهید بدن رشد هورمونی طبیعی خود را انجام دهد و با مداخلات جانبی، محورهای هورمونی را بهم نزنید. این لکه صورتی نشان از مداخله دارویی دارد که بهتر است ادامه ندهید. برای رسیدن کودک به حداکثر رشد قدی بهتر است ورزش های فعال مثل دو، پرش، والیبال و بسکتبال انجام دهد و اگر فرزند شما پریود ماهیانه بالای 9 سال داشته باشد غیرعادی تلقی نمیشود.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: