۲۴۰۰۰۷
۲۵
۲۵

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران

سونوگرافی ترانس واژینال نوعی تکنیک تصویربرداری است که از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می‌کند و برای تشخیص مشکلات مربوط به اندام‌های لگنی شما کاربرد دارد. روی این مقاله کلیک کنید تا با بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران آشنا شوید.

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران باید متخصص و تکنسین‌های حرفه‌ای داشته باشد. هم‌چنین، این مرکز باید با تجهیزات پیشرفته و مدرن مجهز شده باشد. به خواندن ادامه دهید تا با نحوه انتخاب سونوگرافی واژینال در تهران آشنا شوید.


بیشتر بخوانید: سونوگرافی آنومالی برای چیست؟


در این مقاله می‌خوانید:

سونوگرافی ترنس واژینال چیست؟

سونوگرافی ترانس واژینال یک تکنیک است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا، از اندام‌های لگنی شما شامل دهانه رحم، رحم، لوله‌های فالوپ و تخمدان‌ها تصویربرداری می‌کند. این روش برای بررسی ساختار‌های داخلی و تشخیص هرگونه ناهنجاری در ناحیه لگن مفید است. علاوه بر این، سونوگرافی ترانس واژینال می‌تواند بارداری شما را تایید یا نظارت کند.


بیشتر بخوانید: هزینه سونوگرافی واژینال چقدر است؟ تعرفه بیمه و آزاد


نحوه انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران

برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی باید دنبال چند ویژگی باشید که عبارتند از:

 • مهارت، تجربه و تخصص کارکنان: بهترین مرکز سونوگرافی بدون شک دارای متخصصین حرفه‌ای و تکنسین‌های آموزش دیده است. به همین دلیل، شما نیز باید این مورد را در اولویت خود قرار دهید.
 • برخورد حرفه‌ای و خوش رویی کارکنان: بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران علاوه بر تخصص، باید برای نحوه برخورد و رفتار با بیماران نیز اهمیت قائل شود. در واقع، شما باید پیش متخصص سونوگرافی و تکنسین خود احساس راحتی کنید و بتوانید سوالات‌تان را بدون نگرانی بپرسید و پاسخ‌های کامل بگیرید.
 • تجهیزات پیشرفته و مدرن: خود دستگاهی که برای سونوگرافی واژینال استفاده می‌شود نیز مهم است. هر چه دستگاه سونوگرافی مدرن‌تر و پیشرفته‌تر باشد، قابلیت‌های بیشتری دارد و نتایج قابل اعتمادتری نیز ارائه می‌دهد.

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران


بیشتر بخوانید: آیا امکان انجام سونوگرافی واژینال در زمان پریود وجود دارد؟


کاربردهای سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال به عنوان یک ابزار تشخیصی مهم در جنبه‌های مختلف سلامت زنان عمل می‌کند و بینش‌هایی را ارائه می‌دهد که اغلب از طریق روش‌های معاینه خارجی قابل تشخیص نیستند. اهداف اولیه این نوع سونوگرافی، ارزیابی درد لگن، خونریزی غیرقابل توضیح و مسائل مربوط به سلامت باروری را شامل می‌شوند. سایر دلایل انجام سونوگرافی ترانس واژینال نیز عبارتند از:

 • تشخیص بیماری‌های زنان: این یکی از مهم‌ترین دلایل افراد برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی ترانس واژینال در تهران است. این نوع سونوگرافی در تشخیص بیماری‌هایی مانند کیست تخمدان، فیبروم رحم و ناهنجاری‌های آندومتر نقش مهمی دارد و تصاویر دقیقی را از رحم، تخمدان‌ها و سایر اندام‌های لگنی ارائه می‌دهد که به شناسایی علت درد لگن یا خونریزی غیرطبیعی کمک می‌کنند.
 • ارزیابی باروری: سونوگرافی ترانس واژینال در اوایل بارداری برای تایید زنده بودن جنین، شناسایی حاملگی خارج از رحم و ارزیابی علت خونریزی در سه ماهه اول ضروری است. به علاوه، دقت این سونوگرافی در تشخیص اندومتریوزی که می‌تواند بر باروری شما تأثیر بگذارد، مورد تاکید قرار گرفته است.
 • نظارت بر بارداری: برای زنانی که تحت ارزیابی یا درمان‌های باروری هستند، سونوگرافی ترانس واژینال ضروری است. این نوع سونوگرافی امکان مشاهده تخمدان‌ها را برای نظارت بر رشد فولیکول در طول القای تخمک ‌گذاری فراهم می‌کند و در روش‌‌‌هایی مانند بازیابی تخمک برای لقاح آزمایشگاهی نیز کمک کننده است.
 • غربالگری سرطان تخمدان: در یک مطالعه، نقش سونوگرافی ترانس واژینال به طور سیستماتیک برای تعیین اثربخشی آن در کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان بررسی شده است. البته در این مورد هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز داریم. با این حال، طبیعی است که افراد به دنبال بهترین مرکز سونوگرافی واژینال باشند.
 • ارزیابی خونریزی پس از یائسگی: سونوگرافی واژینال یک راه بررسی اولیه برای زنانی است که خونریزی پس از یائسگی (PMB) را تجربه می‌کنند. در واقع، متخصص شما با این نوع سونوگرافی می‌تواند ضخامت آندومتر را ارزیابی کرده و بدخیمی‌های بالقوه را نیز تحت شناسایی قرار دهد.
 • ارزیابی جفت و سلامت جنین در بارداری: سونوگرافی واژینال برای تشخیص جفت سرراهی و ارزیابی دقیق محل جفت نیز استفاده می‌شود. در واقع، شما با کمک این نوع سونوگرافی می‌توانید خطرات مرتبط با جفت سرراهی در طول زایمان خود را کاهش دهید.

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران


بیشتر بخوانید: آمادگی قبل از سونوگرافی واژینال؛ قبل از سونوگرافی واژینال چطور آماده شویم؟


نحوه انجام سونوگرافی واژینال

قبل از انجام سونوگرافی واژینال لازم نیست از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در مورد پر، نیمه پر یا خالی بودن مثانه نیز پزشک‌تان از قبل شما را در جریان قرار می‌دهد. برای انجام این سونوگرافی باید به پشت بخوابید و پاهای خود را در رکاب‌های تخت سونوگرافی قرار دهید. پس مهم است که در وهله اول به بهترین مرکز سونوگرافی ترانس واژینال تهران مراجعه کنید.

سونوگرافی ترانس واژینال می‌تواند بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد.

متخصص سونوگرافی، مبدل این دستگاه را با یک کاندوم می‌پوشاند و قبل از این‌که آن را به آرامی وارد واژن شما کند، به آن لوبریکانت می‌زند. این مبدل از زوایای مختلف از حفره لگن شما تصویربرداری می‌کند و کل این روش بدون درد است. با این حال، ممکن است زمانی که مبدل داخل واژن شما قرار دارد، درد یا فشار خفیفی را احساس کنید. سونوگرافی ترانس واژینال می‌تواند بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. پزشک ممکن است برای برخی از بیماران، سونوگرافی از طریق شکم یا سونوهیستروگرام را نیز تجویز کند.

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران


بیشتر بخوانید: بهترین زمان انجام سونوگرافی‌های بارداری


خطرات سونوگرافی واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال یک روش ایمن در نظر گرفته می‌شود. در واقع، نوع فناوری صدای استفاده شده برای تصویربرداری با این روش، خطری را برای شما یا جنین‌تان در دوران بارداری ایجاد نمی‌کند. با این حال، همان‌طور که گفتیم، برخی از افراد ممکن است درد یا فشار جزئی داشته باشند یا این‌که دچار ترشحات جزئی واژن شوند؛ اما همه این موارد معمولاً در عرض 24 ساعت برطرف خواهند شد.
انجام این نوع سونوگرافی حتی با وجود قاعدگی یا بارداری نیز امکان پذیر است. با این حال، اگر باردار هستید یا بیماری التهابی لگن (PID) دارید، یک نوع خاص از سونوگرافی ترانس واژینال، به نام سونوهیستروگرافی، توصیه نمی‌شود.


بیشتر بخوانید: کاربردهای سونوگرافی سه بعدی واژینال


کلام آخر

بهترین مرکز سونوگرافی واژینال در تهران باید دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته باشد تا بتواند نتایج دقیق و قابل اعتماد ارائه کند. علاوه بر این، متخصص و تکنسین سونوگرافی نیز باید در کار خود حرفه‌ای و آموزش دیده باشند تا هیچ نوع ناراحتی و نگرانی برای شما ایجاد نکنند.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: iuslondon

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.