۲۰۹۲۵۰
۱۳۹۹
۱۳۹۹

سونوگرافی چهار بعدی جنین، راهنمایی کامل

سونوگرافی چهار بعدی جنین چگونه انجام می گیرد؟ علت انجام سونوگرافی چهار بعدی جنین چیست؟

سونوگرافی چهار بعدی جنین چگونه انجام می گیرد؟ علت انجام سونوگرافی چهار بعدی جنین چیست؟ سونوگرافی حاملگی و سونوگرافی چهار بعدی جنین آزمایشی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تصویربرداری از کودک در حال رشد و همچنین رحم مادر استفاده می شود. تعداد متوسط سونوگرافی در دوران بارداری با هر بارداری متفاوت است .سونوگرافی، که سونوگرام نیز نامیده می شود، می تواند به نظارت بر پیشرفت طبیعی و غربالگری جنین برای هرگونه مشکل احتمالی کمک کند. برای آشنایی بیشتر درباره سونوگرافی چهار بعدی جنین ادامه این مفاله را مطالعه نمایید.

دلایل انجام سونوگرافی حاملگی و سونوگرافی چهار بعدی جنین
سونوگرافی، به دلایل مختلفی در دوران بارداری انجام می شود. اگر مشکلی را در آزمایش سونوگرافی قبلی یا آزمایش خون تشخیص داده باشید، ممکن است پزشک شما سونوگرافی بیشتری را به شما توصیه کند. سونوگرافی نیز ممکن است به دلایل دیگری انجام شود، مانند تهیه تصویر برای والدین یا تعیین جنسیت کودک. در حالی که فناوری سونوگرافی، هم برای مادر و هم برای کودکان بی خطر است، پزشکان مراقبت های بهداشتی استفاده از سونوگرافی را رعایت می‎ کنند. در کنار سونوگرافی استاندارد، تعدادی سونوگرافی پیشرفته تر وجود دارد، از جمله سونوگرافی ۳ بعدی، سونوگرافی چهار بعدی جنین و اکوکاردیوگرافی جنین که قلب جنین را می توان در آن مشاهده کرد.
سه ماهه اول بارداری
در سه ماهه اول بارداری (هفته های یک تا ۱۲)، سونوگرافی ممکن است انجام شود تا:
- بارداری مادر را تأیید کند
- ضربان قلب جنین را بررسی کند
- سن حاملگی مادر را تعیین کرده و یک موعد مقرر را تخمین بزند
- حاملگی‎ های متعدد را بررسی کند
- جفت، رحم، تخمدان و دهانه رحم را معاینه کند
- تشخیص حاملگی خارج از رحم (هنگامی که جنین به رحم وصل نشود) یا سقط جنین
- به دنبال رشد غیر طبیعی در جنین باشد
سه ماهه دوم و سوم بارداری
در سه ماهه دوم (12 تا 24 هفته) و سوم (24 تا 40 هفته یا تولد)، سونوگرافی ممکن است انجام شود تا:
- بر رشد و وضعیت جنین نظارت کند.
- جنسیت کودک را تعیین کند.
- بارداری های متعدد را تأیید کند
- برای بررسی مشکلات، به جفت نگاه کند، مانند جفت پرویا (وقتی جفت دهانه رحم را پوشانده است) و قطع جفت (وقتی جفت قبل از زایمان از رحم جدا می شود)
- خصوصیات سندرم داون (که معمولاً بین ۱۳ تا ۱۴ هفته انجام می شود) را بررسی کند.
- ناهنجاری های مادرزادی یا نقص‎های هنگام تولد را بررسی کند.
- جنین را از نظر ناهنجاری‎ های ساختاری یا مشکلات جریان خون بررسی کند.
- سطح مایعات آمنیوتیک را کنترل کند.
- تعیین کند که آیا جنین اکسیژن کافی دارد یا خیر.
- تشخیص مشکلات تخمدان یا رحم مانند تومورهای حاملگی
طول دهانه رحم را اندازه بگیرد.
- آزمایش های دیگر مانند آمنیوسنتز را انجام دهد.
- مرگ داخل رحمی را تأیید کند.

انواع سونوگرافی بارداری
تکنیک های پیشرفته تر سونوگرافی ممکن است در صورت نیاز به تصویر دقیق تر مورد استفاده قرار گیرند. در صورت بروز مشکلات هنگام سونوگرافی شما، این موارد ممکن است به پزشک معالج برای تشخیص، کمک دهد.
سونوگرافی مینیاتوری
از این سونوگرافی برای ایجاد تصویری واضح تر استفاده می شود. این سونوگرافی بیشتر در مراحل اولیه بارداری استفاده می شود و گرفتن تصویر واضح ممکن است مشکل تر باشد. برای این آزمایش، یک پروب سونوگرافی کوچک در مهبل وارد می شود. این کاوشگر بر پشت مهبل شما در زمانی که تصاویر ثبت می ‌شوند، قرار دارد.
سونوگرافی 3 بعدی
برخلاف سونوگرافی ۲ بعدی، سونوگرافی ۳ بعدی به پزشک شما اجازه می دهد تا بزرگی، قد و وزن جنین و اندام شما را ببیند. این سونوگرافی می تواند به ویژه در تشخیص مشکلات مشکوک در دوران بارداری کمک کند.
سونوگرافی 3 بعدی همان روش سونوگرافی استاندارد است، اما برای ایجاد تصویر 3 بعدی از یک پروب و نرم افزار ویژه استفاده می شود. همچنین نیاز به آموزش ویژه ای برای تکنسین دارد، بنابراین ممکن است به راحتی در دسترس نباشد.
سونوگرافی چهار بعدی جنین
سونوگرافی چهار بعدی جنین ممکن است یک سونوگرافی پویای 3 بعدی نیز نامیده شود. بر خلاف سایر سونوگرافی ها، سونوگرافی چهار بعدی جنین برای ایجاد فیلم متحرک از جنین است. این سونوگرافی، تصویر بهتری از چهره و حرکات کودک را ایجاد می کند. همچنین موارد برجسته و سایه را بهتر نشان می‎دهد. این سونوگرافی، مشابه سایر سونوگرافی ها است اما با تجهیزات ویژه انجام می شود.
اکوکاردیوگرافی جنین
اکوکاردیوگرافی جنین در صورتی که پزشک مشکوک باشد نوزاد شما دچار نقص مادرزادی قلب شده، این سونوگرافی را انجام می‎دهد. این آزمایش ممکن است به طور مشابه با سونوگرافی بارداری انجام شود، اما ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد. این سونوگرافی تصویری از قلب جنین را ضبط می کند، بطوری که اندازه قلب، شکل و ساختار قلب را نشان می دهد. این سونوگرافی همچنین به پزشک شما چگونگی عملکرد قلب کودک شما را نشان می دهد، که می تواند در تشخیص مشکلات قلبی مفید باشد.
اسکن چهار بعدی
در اینجا آنچه شما باید درباره آخرین سونوگرافی ها در دوران بارداری و در مورد آنچه که پزشکان انجام می دهند تا ایمن بودن آنها تضمین شود بدانید، مشاهده می‎کنید. بدون شک دوست دارید که کودک در حال رشد خود را در شکم خود ببینید. از همه اینها گذشته، نه ماه، زمان طولانیی است که باید منتظر بمانید تا نگاهی اجمالی به انگشتان پا و دستش بیندازید و از آنجا که سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی به شما این امکان را می دهد که کودک متولد نشده خود را با جزئیات بیشتری نسبت به سونوگرافی استاندارد 2 بعدی مشاهده کنید، ممکن است مشتاق باشید که یک عکس از آن داشته باشید، اما قبل از انجام این کار، مهم است که بدانید چه زمانی از بارداری باید از سونوگرام سه بعدی و چهار بعدی استفاده کنید تا مطمئن شوید که شما همه حالات ممکن را برای حفظ امنیت و سلامت خود و کودکتان درنظر گرفتید.

تفاوت میان سونوگرافی دوبعدی، سه بعدی، سونوگرافی چهار بعدی جنین و داپلر چیست؟
اگر به پزشک مراجعه کردید، احتمالاً قبلاً سونوگرافی ۲ بعدی (دو بعدی) را تجربه کرده اید و می دانید که می تواند یک لحظه جالب و جذابی برای شما باشد. برای این کار، یک گرز (مبدل) روی شکم یا داخل واژن شما قرار می گیرد تا امواج صوتی را از طریق بدن شما بفرستد. امواج از اندام های داخلی و مایعات عبور می‎ کنند و رایانه، این مراحل را به یک تصویر دو بعدی (یا نمای مقطعی) جنین روی صفحه تبدیل می کند. با سونوگرافی جنینی داپلر، پزشک شما از دستگاه سونوگرافی دستی برای تقویت صدای ضربان قلب جنین با کمک ژله مخصوص روی شکم شما استفاده می کند.
برای سونوگرافی های سه بعدی، تصاویر متعدد دو بعدی در زوایای مختلف گرفته شده و سپس با هم ترکیب می شوند تا یک رندر سه بعدی ایجاد کنند. به عنوان مثال، به جای اینکه فقط نمای صورت جنین را ببینید، در یک سونوگرافی سه بعدی می توانید تمام سطح بدن جنین را مشاهده کنید (بیشتر مانند یک عکس معمولی به نظر می رسد). سونوگرافی چهار بعدی جنین شبیه به سونوگرافی سه بعدی است، اما تصویر حرکت را نشان می دهد. یعنی مانند یک فیلم، در یک سونوگرام 4 بعدی می بینید که کودک شما چه کارهایی می تواند انجام دهد (مانند باز و بسته کردن چشمانش و مکیدن انگشت شست).

داشتن اطلاعات درباره سونوگرافی چهاربعدی جنین و سه بعدی چه اهمیتی دارد؟
سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی فایده بالینی ندارند. این بیماری، ناهنجاری ها یا مشکلی را که ممکن است کودک شما به آن دچار شود را تشخیص نمی دهد. یک سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی فقط یک عکس یا تصویر متحرک با کیفیت بالا و دقیق را ارائه می دهد، اما اطلاعات دیگری در مورد سلامتی کودک شما را ارائه نمی دهد. ناهنجاری های جنین با سونوگرافی ۲ بعدی (سیاه و سفید) به بهترین وجه تشخیص داده می شود. به همین دلیل مهم است که این اسکن‎ها با یک مؤلفه بهزیستی انجام شوند. بیمار باید در استفاده از خدماتی که فقط اسکن های چهار بعدی بدون بررسی سلامتی جنین را ارائه می دهند، احتیاط کند. اسکن سونوگرافی ۲ بعدی، بهترین روش برای ارزیابی کامل سلامت جنین است. اطلاعاتی در مورد محل جفت و شکل جفت در اختیار ما قرار می دهد، وزن تخمین زده شده جنین را تعیین می کند، جریان داپلر بند ناف را بررسی می کند تا مشخص شود عملکرد جفت چیست؟ حجم مایعات آمنیوتیک اطراف کودک را محاسبه می کند و به سونوگراف اجازه می دهد تا اندازه گیری ‎های استاندارد جنین را بررسی کند. همچنین زمان لازم است تا مطمئن شویم که کودک، دارای تنفس و حرکت طبیعی است.

سونوگرافی چهار بعدی جنین
مادران معمولاً در طی بارداری عادی دو اسکن انجام می دهند، اما با پیشرفت فناوری، اکنون می توانید قبل از تولد، کودک خود را ببینید، که از اسکن چهار بعدی استفاده می ‎شود.

هدف استفاده از اسکن و سونوگرافی چهار بعدی جنین
- برای تعیین موقعیت جفت
- برای اندازه گیری شاخص مایعات آمنیوتیک
- برای ارزیابی رشد جنین
- برای تعیین وزن تخمین زده شده جنین
- شناسایی و اندازه گیری ضربان قلب جنین
- در صورت درخواست، جنسیت جنین تعیین شود.
- برای دیدن کودک به صورت سه بعدی و چهار بعدی

سونوگرافی چهار بعدی جنین چگونه کار می کند؟
اسکن ۲ بعدی معمولی، برای دیدن جنین استفاده می‎شود، در نتیجه یک تصویر، به صورت سیاه و سفید یا خاکستری دانه دار و مسطح وجود دارد که کودک شما را در رحم نشان می دهد. اسکن D۴ یا سونوگرافی چهار بعدی جنین از یک اصل مشابه سونوگرافی استفاده می کند اما بخش هایی از تصاویر ۲بعدی را برای ایجاد یک تصویر سه بعدی ترکیب می کند که می تواند در زمان واقعی حرکت کند (اضافه کردن بعد ۴ به اسکن).
در اینجا نحوه استفاده از سونوگرافی چهار بعدی جنین که به شما کمک می کند تا تصویر کودک خود را از داخل رحم ببینید را نشان می دهیم:
- وسیله ای به نام مبدل در امتداد شکم شما قرار می گیرد.
- این امر امواج صوتی را از طریق شکم و رحم شما حرکت می کند.
- این امواج صوتی تصویری از کودک شما را بازتاب خواهند کرد.
- مانیتور، این پیام های اکو را برداشته و آنها را روی صفحه می ‎فرستد.
- هرچه کودک شما حرکت می کند و شروع به لگد زدن می کند، می توانید تصاویر را در صفحه سونوگرافی مشاهده کنید.

در چه مرحله از بارداری باید سونوگرافی چهار بعدی جنین انجام دهم؟
سونوگرافی چهار بعدی جنین معمولاً زمانی انجام می شود که بین ۲۶ هفته و ۳۲ هفته بارداری خود باشید. در اوایل ۲۶ هفته، کودک شما به اندازه کافی بزرگ نشده تا بتوانید جنین را ببینید، هر چند ممکن است کودک شما بعد از ۳۲ هفته موقعیت خود را برای روز بزرگ آماده کرده باشد، بنابراین دیدن چهره و ویژگی های آنها دشوارتر خواهد بود.

چه چیزی را می ‎توانم در سونوگرافی چهار بعدی جنین ببینم؟
وقتی برای اسکن چهار بعدی خود وقت می گیرید، می دانید که دوست دارید چهره کودک خود را ببینید، اما چقدر خواهید دید بستگی به کودک شما دارد. فیتز دزورگور می گوید: "اگر کودک شما به سمت شکم شما رو به جلو باشد، بیشتر از این که او به سمت پشت شما باشد، می‎توانید او را ببینید." به همین ترتیب اگر سر او به سمت لگن شما باشد، ممکن است صورت او را نبینید. گاهی اوقات کودک بر روی جفت فشرده می‎ شود و می تواند بسیار عجیب به نظر برسد یا ممکن است ظاهر کاملی نداشته باشد. "
همچنین فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند دید خوبی از کودک خود به شما بدهد. اولا، اگر اطراف شکمتان چاق شده باشد و دوم اینکه، اگر مایعات آمنیوتیک زیادی در اطراف کودک وجود نداشته باشد. با این حال، حتی اگر دید خوبی هم ندارید، طبق گفته هایFitz-Desorgher ، هنوز هم می توانید بخش هایی از بدن کودک خود را ببینید. او می گوید: "حتی اگر کودک شما از نشان دادن چهره خود خجالت می ‎کشد، شما هنوز هم می توانید انگشتان دست و پایش را ببینید، بازوها و پاها را که می لرزد و لگد می زند." به علاوه، اگر نتوانستید کودک خود را به خوبی ببینید، ممکن است نیاز به اسکن دوم داشته باشید. وی می افزاید: "اگر بعضی از کلینیک‎ها خوب نبودند، بعضی از آنها اسکن دوم رایگان را به شما پیشنهاد می دهند، و برخی دیگر اینطور نیست، بنابراین قبل از گرفتن وقت سوال بپرسید."

مزایا و جنبه منفی سونوگرافی چهار بعدی جنین چیست؟
سونوگرافی چهار بعدی جنین ، فواید زیادی نیز دارد، بنابراین تحقیقات خود را قبل از مراجعه به پزشک انجام دهید. فیتز دزورگر می گوید، این مزایا می تواند شامل پیوند با کودک شما نه فقط برای والدین، بلکه برای خانواده گسترده تر باشد. او می گوید: "از آنجا که اسکن چهار بعدی صرفاً برای لذت بردن شما انجام می شود و شما به دنبال مشکل نیستید، برخی از زوج ها نسبت به اسکن های معمولی احساس آرامش بیشتری دارند."بعضی افراد می گویند دیدن کودکشان به صورت واضح، به آنها کمک می کند تا قبل از تولدش با او ارتباط برقرار کنند، که برای یک زن در مورد بارداری متعهد باشد و یا بی دلیل نگران باشد، بسیار مفید است.
"بسیاری از کلینیک ها به اعضای خانواده اجازه می دهند تا برای اسکن بیایند و در صورت عدم دسترسی به آنجا، می توانند از دیدن DVD که معمولاً با قیمت اسکن ارائه می شود، لذت ببرند." با این وجود، برای همه مزایا، چند نکته جانبی نیز باید در نظر داشته باشید. وی افزود: از آنجا که برای ساختن تصویر متحرک در اسکن چهار بعدی، جزئیات بیشتری لازم است، مدت زمان اسکن می تواند طولانی تر باشد. این بدان معنی است که کودک در معرض امواج صوتی بسیار شدید قرار دارد و بیشتر سطح بدن در اثر امواج قرار می گیرد.
وی ادامه داد: امواج اولتراسوند باعث ایجاد لرزش و گرمای ناچیزی در بافت های بدن می شوند که وقتی چنین اسکنی بیشتر از آنچه که از نظر پزشکی توصیه می شود ادامه پیدا کند، ممکن است باعث آسیب به کودک شود. به همین دلیل، NHS استفاده از اسکن های چهار بعدی را تأیید نکرده و یا آنها را برای استفاده پزشکی پیشنهاد نمی کند. جدا از این نگرانی ها، فیتزدزبور می گوید که این اسکن ها بسته به موقعیت کودک نیز ممکن است والدین را نگران کند.
او می گوید: بعضی از زوج ها تصاویر را به هیچ وجه اطمینان بخش نمیبینند، گویی کودک فقط در موقعیت درست قرار ندارد، ممکن است ظاهرش شسته و رفته و عجیب به نظر برسد. به یاد داشته باشید که عکس های موجود در مجلات براق بهترین عکس ها هستند. عکس های شما ممکن است زیبا به نظر نرسد. او همچنین نگرانی ‎هایی را مبنی بر اینکه اسکن می تواند موضوعی را روشن کند که می تواند والدین را نگران کند. او می گوید: اگرچه اسکن چهار بعدی به جای دلایل پزشکی به دلیل لذت بردن انجام می شود، اما سونوگرافی ها گاهی اوقات چیزهایی مانند برآمدگی یا کیست را می بینند.

آیا سونوگرافی چهار بعدی جنین توصیه می‎شود؟
ممکن است چند مورد وجود داشته باشد که به شما توصیه می شود اسکن چهار بعدی انجام دهید که شامل موارد زیر است:
- اگر شما یک درد غیرمعمول را تجربه کرده اید و می خواهید بررسی های بیشتری انجام دهید تا ببینید کودک شما در حال پیشرفت است
- اگر خونریزی یا لکه بینی را تجربه کرده اید
- اگر هنوز از موعد پریودی خود مطمئن نیستید
- اگر سابقه سقط جنین زود هنگام یا حاملگی خارج از رحم را دارید

آیا دلایلی برای عدم انجام سونوگرافی چهار بعدی جنین وجود دارد؟
اسکن ها بدون درد هستند و هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای برای مادر و نوزاد ندارند. اگرچه اگر اسکن چهار بعدی را انتخاب می کنید، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد و اگر نمی خواهید جنسیت کودک خود را بدانید، حتماً پیش از سونوگرافی به پزشک بگویید!

آیا سونوگرافی بدون خطر است؟
اگر نگران ایمنی این تست معمول قبل از تولد کودک خود هستید و نمی دانید که آیا باید سونوگرافی انجام دهید، متخصصان ما می توانند به شما در آسودگی خاطرتان کمک کنند. ممکن است در مورد ایمنی سونوگرافی برای جنین در حال رشد خود نگران باشید و اکثر مطالعات نشان می دهند که استفاده محدود از سونوگرافی در دوران بارداری به کودک آسیب نمی رساند اما آیا واقعاً باید قبل از تولد او نگران باشید؟

کار سونوگرافی چگونه است؟
سونوگرافی ها امواج صوتی را از طریق بدن می فرستند تا بافت ها و اندام های نرم زیر بدن را لمس کنند. این امر به خصوص برای مشاهده رشد جنین بسیار مفید است، زیرا پزشک شما نگاه خوبی به رشد اعضای بدن کودک خواهد داشت و این باعث می‎شود که پزشک بتواند نقایص هنگام تولد را زود تشخیص دهد. بارت پاترمن، M.D ، یک دامپزشک در پاویون در تگزاس برای زنان در هیوستون می گوید: "احتمال بسیار بالاتری وجود دارد که انواع مختلفی از نقص ها، هنگام تولد با سونوگرافی مشخص شود." هفته به هفته بارداری خود را پیگیری کنید!
وی گفت: "اگرچه این موارد اغلب بی ضرر هستند و حتی ممکن است به مرور زمان از بین بروند، والدین نگران می شوند و نگرانی آنها ناشی از اسکن چهار بعدی است. پس قبل از پرداخت هزینه، دربارش فکر کنید.

چرا سونوگرافی ممکن است خطرناک باشد؟
نگرانی اصلی سونوگرافی، این است که امواج صوتی وارد بدن جنین می شوند و این انرژی باعث گرم شدن بافت های کودک در حال رشد شما می شود. متاسفانه، هیچ پاسخ قطعیی در مورد آنچه این گرما می تواند بر بدن در حال رشد کودک شما انجام دهد، وجود ندارد. میشل هاکاکا، دکتر جی اس دی، پزشک متخصص زنان در بورلی هیلز و نویسنده انتظار ۴۱۱ می گوید: " متخصصان زنان و زایمان روشن می کنند که نمی توان انرژی تحویل یافته به جنین را کاملاً بی خطر دانست." اگر سونوگرافی به طور نامناسب استفاده شود برخی از اثرات بیماری ممکن است رخ دهد.

استفاده از سونوگرافی ایمن
با وجود احتمال بسیار اندک خطرات، اکثر متخصصان قبول دارند که سونوگرافی های لازم پزشکی خطری ندارند. دکتر Putterman با بیان اینکه "هیچ داده علمی وجود ندارد که نشان دهد معاینات سونوگرافی برای مادران یا رشد جنین مضر است، می گوید:" سونوگرافی از ۳۵ تا ۴۰ سال گذشته وجود دارد و در دوران بارداری مورد استفاده قرار گرفته است."
با این وجود، متخصصان توصیه می کنند که فقط در صورت لزوم از نظر پزشکی سونوگرافی انجام دهید. دکتر هاکاکا می گوید: "سونوگرافی فقط در صورت نیاز به اطلاعات پزشکی در مورد بارداری انجام می شود و فقط باید تا کمترین حد ممکن انجام شود." "سونوگرافی در مکان نامعتبر، که توسط یک تکنسین آموزش ناشناخته و با استفاده از دستگاه کالیبراسیون و ایمنی ناشناخته انجام می‎شود و برای مدت زمان نامعین انجام می شود، به منظور گرفتن تصویری از چهره جنین برای دامنه های فرد، ممکن است کاملاً خطرناک باشد." در حقیقت، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخیراً یک به روزرسانی را منتشر کرده است که به مصرف کنندگان توصیه می کند از داشتن چنین تصاویر و فیلم های سونوگرافی جنینی و همچنین مانیتور ضربان قلب جلوگیری کنند. ذصبور بودن و صبر کردن برای دیدن چهره زیبای جنین دشوار است اما بهتر است که روش ایمن و سالمی باشد. سونوگرافی هایی که لازم نیست ممکن است سلامت کودک شما را در معرض خطر قرار دهد.

سوالات متداول در مورد سونوگرافی چهار بعدی جنین و ۳ بعدی
سونوگرافی چهار بعدی جنین و ۳ بعدی قبل از تولد چیست؟
سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی ، سونوگرافی قبل از تولد است که به منظور ارائه یک تجربه پیوند مثبت و فعال برای مادر، پدر و اعضای خانواده با نوزاد متولد نشده ارائه می شود. تصاویر، ارتباطی واقع گرایانه بین والدین و نوزاد برقرار می کند که می تواند برای تمامی اعضای خانواده مفید باشد.
آیا سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی در مطب پزشک من انجام می ‎شود؟
قطعا نه! افرادی که سونوگرافی خود را از The Prenatal Experience دریافت می کنند، باید تحت مراقبت های بهداشتی قرار بگیرند. تأیید مراقبت از دوران بارداری در زمان ملاقات شما نیز لازم خواهد بود. به هیچ وجه سونوگرافی هایی که در مرکز ما انجام می شود فقط برای اهداف تشخیصی مورد استفاده قرار نمی گیرند.
آیا سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی ایمن است؟ آیا خطری برای من یا کودک من در سونوگرافی چهار بعدی جنین وجود دارد؟
سونوگرافی بیش از 30 سال است که انجام شده و مورد بررسی قرار گرفته است که طی آن هیچ مدرکی وجود ندارد که آسیبی به کودک یا مادر زده شده باشد. در تصویربرداری 3 بعدی و چهار بعدی از همان نوع و شدت سونوگرافی به عنوان اسکن معمولی دو بعدی استفاده می شود. کاوشگر قرار داده شده درون بدن، امواج صوتی را در بدن ساطع می کند، گوش اکو را می شنود و تصویری تولید می کند. سونوگرافی چهار بعدی جنین از نظر قرار گرفتن در معرض صدا شبیه به یک اسکن معمولی خواهد بود.
سونوگرافی چهار بعدی جنین چه مدت طول می کشد؟
اگرچه زمان اسکن از 30 دقیقه بیشتر نمی‎شود، اما شما برنامه خود را برای صرف یک ساعت با ما برنامه ریزی کنید. بنابراین، می توانیم عکس های مورد علاقه شما را انتخاب و چاپ کنیم.
قبل از انجام سونوگرافی چهار بعدی جنین باید چند وقت از بارادری من گذشته باشد؟
اگر قصد دارید فقط یک جلسه سونوگرافی چهار بعدی جنین داشته باشید، توصیه می کنیم سونوگرافی را بین هفته 27 و 34 بارداری انجام دهید. با این حال، تصاویر عالی از کودک شما پس از حدود 24 هفته بارداری می تواند در هر زمان به دست آید. بسیاری از مادران بیش از یک سونوگرافی چهار بعدی جنین در ماه دوم و سوم خود برای لذت بردن بیشتر استفاده می کنند. مادران باید سونوگرافی های 3 بعدی و چهار بعدی خود را برای هفته 30 الی 34م بارداری برنامه ریزی کنند و انجام دهند، زیرا تصاویر تمیز تر و واضح تر هستند. مادران دوقلو و یا چندقلوها، باید برای انجام اسکن 3 بعدی و چهار بعدی بین هفته های 24 الی 27 برنامه ریزی کنند و انجام دهند.
آیا همیشه از کودک خود عکس زیبایی می گیرند؟
معمولاً بله، اما نه همیشه بعضی اوقات عواملی که نمی توانیم آنها را کنترل کنیم می تواند در وضوح تصاویر مانند سطح مایع آمنیوتیک، وضعیت جنین و چاقی مادر تأثیر بگذارد.
آیا می توانم خانواده و دوستانم را در سونوگرافی چهار بعدی جنین با خودم بیاورم؟
در حقیقت بله، ما مشتریان خود را به دعوت خانواده و دوستانشان تشویق می کنیم. این یک تجربه شاد و شگفت انگیز است، تجربه ای که می توانید با خانواده و عزیزانتان به اشتراک بگذارید.
آیا سونوگرافی چهار بعدی جنین تحت پوشش بیمه قرار دارد؟
در این مرحله hc سونوگرافی چهار بعدی جنین، بیمه هزینه های سونوگرافی ما را پوشش نمی دهد. در زمان ملاقات شما می توانید تعیین کنید که چگونه می خواهید هینه را پرداخت کنید. ما پول نقد، کارت بانکی و کارت های بدهی را می پذیریم.
برای انجام سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی از چه نوع تجهیزات سونوگرافی استفاده می کنید؟
ما برای تکمیل تمام جلسات سونوگرافی از سیستم زیمنس NX3 Elite استفاده می کنیم.
آیا کاری می توانم انجام دهم تا وضوح عکس های سونوگرافی چهار بعدی جنین و سه بعدی خود را افزایش دهم؟
بله ارائه دهندگان پزشکی توصیه می کنند که زنان باردار در طول بارداری، روزانه 8 -10 لیوان آب ساده بنوشند. ما شما را تشویق می کنیم حداقل 3 روز قبل از قرار ملاقات سونوگرافی 8 - 10 لیوان آب در روز بنوشید.
بهترین زمان برای سونوگرافی چهار بعدی جنین کی است؟
شما می توانید از هفته 22 و 34 بارداری سونوگرافی چهار بعدی جنین انجام دهید، اگرچه پیشنهاد می کنیم بین هفته 28 و هفته 32 خود وقت بگیرید. در مراحل اولیه، تقریبا بیشتر بدن کودک خود را مشاهده خواهید کرد و در مراحل بعدی، بیشتر ویژگی های صورت کودک خود را مشاهده می کنید. اگر می خواهید در مراحل اولیه بارداری خود وقت بگیرید، ما اسکن چهار بعدی peek را به جای اسکن چهار بعدی به شما توصیه می کنیم.
آیا اگر BMI بالایی داشته باشم، مشکلی برای من می کند؟
دشوار است بدانید که چگونگی اسکن فقط از محاسبه BMI روشن خواهد بود زیرا چندین عامل موثر بر کیفیت تصاویر وجود دارد. این موارد شامل موقعیت جفت، موقعیت کودک و میزان مایعات آمنیوتیک در اطراف کودک است. به طور کلی توصیه می کنیم در صورت داشتن BMI بالا ، اسکن 4D را کمی بعد از بارداری در حدود 30-32 هفته انجام دهید.
کودکم پسر است یا دختر؟
پاسخ این سؤال "آیا بچه ام پسر یا دختر است؟" معمولاً می توان از طریق اسکن های جنسیتی 2 بعدی یا اسکن های چهار بعدی این موضوع را متوجه شد. اگر نتوانیم جنسیت کودک شما را تعیین کنیم، اسکن 2 بعدی دیگری را بدون هزینه اضافی به شما پیشنهاد خواهیم داد. اگر نمی خواهید بدانید که در طول اسکن چهار بعدی، شما منتظر یک پسر یا دختر هستید، می توانیم از گفتن این موضوع و انجام آن جلوگیری کنیم.
آیا باید برای سونوگرافی چهار بعدی جنین مثانه ام پر باشد؟
برای اسکن های، جنسیتی بین حاملگی 16 - 20 هفته باید با یک مثانه کامل برای سونوگرافی اقدام کنید. بعد از 20 هفته لازم نیست این کار را انجام دهید. برای آن که مثانه شما کامل پر شود، باید حدود 40 دقیقه قبل از قرار ملاقات حدود 2 لیوان آب بنوشید. اگر خیلی اذیت شدید، لطفاً به دستشویی بروید. اگر مشکل خاصی داشته باشید و محیط مرطوب یا سرد باشد مثانه شما دوباره به سرعت پر می شود.
هزینه سونوگرافی چهار بعدی جنین چقدر است؟
اگر علاقه مند نیستید که اسکن چهار بعدی انجام دهید، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که کدام یک از انواع اسکن را می توانید انجام دهید. فیتز دزبوره توصیه می کند: "همه چیز، هزینه بسته بندی، کلینیک به کلینیک و از شهر به شهر دیگر متفاوت است." "یادتان باشد که بپرسید که آیا قیمت سونوگرافی شامل DVD است یا خیر، اگر اولین بار کودک نتوانست خودش را نشان دهد، به شما اسکن دوم رایگان ارائه می دهد یا خیر. انتظار می رود مبلغ معقولی را برای یک نگاه سریع و بدون معطلی بپردازید، برای بسته بندی درجه یک با تعداد زیادی عکس، DVD و هدایای دیگر، باید پول معقولی را پرداخت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.