۲۲۶۰۵۹
۱۳۸۵۳
۱۳۸۵۳

علائم پیچیدن بند ناف دور گردن جنین چیست؟

بند ناف منبع زندگی نوزاد شما است. خون، اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز را از مادر به آن ها منتقل می کند.

پیچیدن بند ناف بند اصطلاحی است که توسط پزشکان استفاده می شود و زمانی استفاده می شود که بند ناف در شکم مادر به گردن کودک پیچیده شده باشد.این اتفاق می تواند در دوران بارداری یا در هنگام زایمان رخ دهد.
بند ناف منبع زندگی نوزاد شما است. خون، اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز را از مادر به آن ها منتقل می کند. هر مشکلی در مورد بند ناف کودک شما می تواند بسیار نگران کننده باشد ، اما اکثر پیچیدن های بند ناف ها به هیچ وجه خطرناک نیستند.
پیچیدن بند ناف نیز بسیار شایع است و تقریبا از هر ۳ نوزاد ۱ نوزاد با پیچیدن بند ناف دور گردنش به دنیا می آید.اما بهتر است برای کم شدن نگرانی هایتان اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید استرس ناشی از این اتفاق را کنترل کنید.

خطرات پیچیدن بند ناف برای مادر و نوزاد چیست؟
تصور نمی شود که بند ناف خطرات زیادی را برای مادر یا کودک به همراه داشته باشند که مطالعات پژوهشی همچنان به حمایت از این نظریه می پردازد.
بند ناف فقط در موارد نادر ممکن است خطرات سلامتی را ایجاد کند. اگر در تصویربرداری معمول سونوگرافی از بارداری مادر ، متوجه متوجه این موضوع شده باشند ، یک پزشک احتمالاً هنگام زایمان ، کودک را تحت نظر دارد.

چه عواملی باعث ایجاد بند ناف می شود؟
اگر باردار هستید ، بهتر از هر کسی می دانید که نوزادان چقدر در رحم حرکت می کنند و تکان می خورند.حرکات کودک یکی از عوامل اصلی که بند ناف دور گردنشان می پیچد ، اما علل دیگری نیز وجود دارد که باید از آن آگاهی داشته باشید.
بند ناف توسط یک ژله نرم و پر ژلاتینی به نام ژله وارتون محافظت می شوند. ژله در آنجا قرار دارد که بند ناف را بدون گره نگه دارد تا کودک شما بدون توجه به چگونگی پیچیدن و پیچ خوردن در آن ، ایمن باشد. بعضی از بندها از ژله وارتون کافی برخوردار نیستند. این باعث می شود که احتمال پیچیدن بند ناف برای برخی نوزادان بیشتر باشد.

علائم پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد
همچنین: اگر شما:
شما دوقلو و چند قلو در شکم دارید احتمال پیچیدن بند ناف دور آن ها بیشتر است.
شما مایع آمنیوتیک بیش از حد دارید.
بند ناف طول زیادی دارد.
ساختار بند ناف ضعیف است.
هیچ راهی برای جلوگیری از پچیدن بند ناف وجود ندارد و این اتفاق هرگز به دلیل کاری که مادر انجام می دهد، ایجاد نمی شود.
پچیدن بند ناف می تواند خطرناک شود اما در بسیاری از مواقع هم بند ناف چندین بار دور گردن کودک پیچیده شده اما کودک هنوز خوب و سالم است.
در برخی مواقع بند ناف به اندازه کافی سفت می شود که می تواند بسیار خطرناک شود. یک بند ناف که جریان خون را قطع می کند ، برای کودک تهدید کننده زندگی است.

علائم پیچیدن بند ناف چگونه است ؟
علائم واضحی از گره خوردن بند ناف وجود ندارد و در بدن یا علائم بارداری تغییری ایجاد نمی شود. غیرممکن است که مادر بتواند تشخیص دهد که بند ناف دور گردن کودک پیچیده است یا نه.

تشخیص پیچیدن بند ناف چگونه است؟
پیچیدن بند ناف فقط با استفاده از سونوگرافی قابل تشخیص هستند و حتی در این صورت ، تشخیص آنها بسیار دشوار است. علاوه بر این ، سونوگرافی فقط می تواند بند ناف را شناسایی کند و پزشک نمی تواند از نظر سونوگرافی تشخیص دهد که آیا بند نافال خطری برای کودک شما ایجاد کرده است یا خیر.
اگر در اوایل بارداری متوجه پیچیدن بند ناف دور گردن کودکتان شده اید ، وحشت نکنید. ممکن است بند ناف قبل از تولد باز شود. اگر اینطور نشود ، کودک شما هنوز هم می تواند با خیال راحت و به سلامت متولد شود. اگر متخصصان بهداشت شما در حین زایمان از طناب نخاعی بالقوه آگاه هستند ، ممکن است نظارت بیشتری را انجام دهند تا در صورت بروز هرگونه عارضه ، کودک فوراً به شما بگویند.

چگونه می توان از پیچیدن بند ناف جلوگیری کرد؟
هیچ راهی برای جلوگیری یا درمان پیچیدن بند ناف دور کودک وجود ندارد.و تا زمان زایمان در مورد آن کاری نمی توان انجام داد.زمانی که پزشک تشخیص می دهد به بند ناف دور گردن کودک پیچیده شده است معمولا به راحتی و با گذشت زمان این پیچیدگی از بین می رود و اگر در طول بارداری پیچیدن بند ناف دور کودک تشخیص داده شده است ، هیچ اقدامی انجام نمی شود. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی شما پیشنهاد زایمان فوری کودک را نمی کنند.

عوارض پیچیدن بند ناف دور گردن کودک
هر عارضه ای که از بند ناف ناشی می شود ، بسیار نادر است. مهم است که سطح استرس خود را مدیریت کنید. در مورد هرگونه نگرانی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید تا آنها بتوانند نگرانی های شما را برطرف کنند.
یکی ازعارضه های که بیشتر در مورد بند ناف وجود دارد ، در حین زایمان است. بند ناف هنگام انقباضات می تواند فشرده شود. این میزان خون پمپ شده برای کودک را کاهش می دهد. این می تواند به کاهش ضربان قلب کودک منجر شود.
با نظارت مناسب ، تیم بهداشت و درمان شما قادر به تشخیص این مشکل خواهند بود و در اکثر موارد ، کودک بدون هیچ گونه عارضه ای از بند ناف متولد می شود. اگر ضربان قلب کودک شما همچنان افت داشته باشد و سعی کرده اید در موقعیت های مؤثرتری کار کنید ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است شما را فوراً سزارین کنند.
در موارد نادر ، بند ناف همچنین می تواند منجر به کاهش حرکت جنین ، کاهش رشد در ابتدای بارداری یا زایمان پیچیده تر شود.
آیا راهی برای جلوگیری از پیچیدن نوزادان از گردن با بند ناف وجود دارد؟
من واقعاً نگران پیچیدن بند ناف در گردن کودکم هستم. آیا علائمی وجود دارد که باید از آن آگاه باشم یا به هر طریق می توانم از این امر جلوگیری کنم؟ من واقعاً در مورد این موضوع استرس دارم. چه کار کنم؟
اگرچه نگرانی در مورد پیچیده شدن بند ناف از گردن کودک شما یک نگرانی بسیار شایع در بین زنان باردار است ، بدانید که بندرت مشکل ایجاد می کند. نوزادان در آب زندگی می کنند (مایع آمنیوتیک) و شرایط موجود در محیط رحم را می توان با یک استخر بزرگ برای مقایسه کرد. به خصوص در سه ماهه اول و اوایل دوم که اندازه کودک بسیار کوچک است ، حرکت مداوم آنها می تواند منجر به پیچیدن بند ناف در قسمت های مختلف بدنشان - بازوها ، پاها و گاهی گردن آنها شود. در حقیقت ، ۲۵ تا ۴۰ درصد نوزادان با بند ناف پیچیده شده در گردن خود (به نام بند ناف) متولد می شوند. هیچ کاری برای جلوگیری از این کار وجود ندارد. اما ، نیازی به نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که یک کودک اکسیژن خود را از طریق بند ناف از شما دریافت می کند ، نه از طریق هوای موجود در نای مانند ما. و اولین کاری که پزشک شما هنگام زایمان سر کودک شما انجام می دهد اینست که انگشت خود را در پشت گردن بکشید تا بررسی کند که آیا بند ناف دور آن وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد ، معمولاً آنقدر شل است که قبل از تحویل بقیه بدن ، باز می شود.

احتمال زایمان موفق با پیچیدن بند ناف چقدر است ؟
نتایج آنها در ژورنال بالینی و آزمایشگاهی زنان و زایمان ذکر شده است و نشان می دهد که به اتفاقات بند ناف باید توجه بیشتری شود. آنها توصیه می کردند که ضربان قلب جنین را به طور کامل کنترل کنند ، در حین زایمان ، هنگامی که سونوگرافی پیچیدن بند ناف را نشان داد. آنها همچنین در صورت مشاهده هرگونه ناراحتی سزارین را پیشنهاد کردند.اینکه بتواند این اتفاق موجب شود زایمان ناموفق شود بسیار نادر و کم است .این اتفاق معمولا در ماه دوم و سوم بارداری رخ می دهد و در اکثر مواقع حین زایمان با بررسی و مراقبت از بین می رود.
در حال حاضر ، هیچ راهی برای جلوگیری یا درمان بند ناف وجود ندارد.
اگر احساس کرد جنین دچار ناراحتی است یا ممکن است سلامت مادر تحت تأثیر زایمان واژینال قرار بگیرد ، پزشک ممکن است زایمان سزارین را توصیه کند البته نگران نباشید این موارد بسیار نادر است.
اگر پزشک متوجه شود که بند ناف دور گردن نوزاد پیچیده است ، خانمهای باردار نیازی به تهیه داروهای خاص نخواهند داشت. هر گونه نگرانی ممکن است آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.
نظارت بر جنین با سونوگرافی می تواند در جلوگیری از عوارض مفید باشد ، اما اینها هیچ نتیجه ای از زایمان یا احتمال بروز عوارض را تغییر نمی دهد.

آیا پزشک بند ناف را باز می کند؟
پس از شروع کار ، متخصصان زایمان هیچ تلاشی برای شل یا باز کردن بند ناف نمی کنند ، زیرا این امر می تواند صدمه اش بسیار بیشتر از مزایایش باشد.
تحقیقات نشان می دهد که نگه داشتن پیچیدن گره ی بند ناف منجر به نتایج بهتر برای مادر و نوزاد می شود. بند ناف می تواند به محض تولد نوزاد ، باز شود.
به طور کلی ، گره بند ناف نیازی به سزارین را ضمانت نمی کند.
در بیشتر موارد ، بند ناف به هیچ وجه برای مادر یا نوزاد خطرناک نیست. در موارد نادری که عوارضی به وجود می آید ، کادر زایمان از بروز خطرات احتمالی جلوگیری می کنند. نوزادان معمولاً به دلیل عارضه بند ناف ، سالم به دنیا می آیند.
یادآوری این نکته مهم است که نمی توان از پیچیدن بند ناف جلوگیری کرد. هیچ کدام از فعالیت های مادر نمی تواند موجب پیچیدن بند ناف شود. اگر به نوزاد شما طناب نخاعی تشخیص داده شده است ، بهتر است سعی کنید نگران نباشید. استرس اضافه شده برای شما یا کودک شما مناسب نیست. اگر نگرانی در مورد تشخیص بند ناف خود دارید با پزشک خود صحبت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.