۲۲۶۰۶۰
۱۳۸۷۱
۱۳۸۷۱

بی میلی در دوران بارداری، مشکلات روابط زناشویی

در دوران بارداری، بدن شما گردابی از احساسات جدید را تجربه خواهد کرد. هورمون های شما در حال نوسان است و جریان خون شما افزایش می یابد.

در دوران بارداری، بدن شما گردابی از احساسات جدید را تجربه خواهد کرد. هورمون های شما در حال نوسان است و جریان خون شما افزایش می یابد. همچنین بسیاری از خانم ها متوجه می شوند که سینه هایشان رشد می کند و اشتهای آنها بیشتر می شود.
مهم است که به یاد داشته باشید که تجربه هر زن در بارداری متفاوت است. اما برخی از روندهای تغییر متداول بدن برای همه ی خانم ها وجود دارد.میل جنسی ، تغییرات خلق و خوی ، افزایش وزن ، تغییر عادات غذا خوردن و الگوی خواب احتمالاً تغییر می کند.
پس از تهوع ، استفراغ و خستگی زودرس بارداری ، برخی از خانم ها می یابند که سه ماهه دوم برای آنها بسیار آسان تر است. سطح انرژی شما به خود باز می گردد ، ممکن است اشتهای شما برگردد و احتمالاً میل جنسی شما بیشتر می شود.
از این تغییرات شوکه نشوید. حاملگی بدن شما را دیوانه می کند و هرروز یک تغییر جدید را حس می کنید.

علل تغییرات میل جنسی در دوران بارداری
در اینجا پنج علت وجود دارد که بارداری بر زندگی جنسی شما تأثیر خواهد گذاشت.
هورمون های شما نوسان خواهد کرد
در سه ماهه اول بارداری میزان استروژن و پروژسترون شما بالا می رود. علائم بارداری در اوایل بارداری که ممکن است میل جنسی شما را کاهش دهد شامل موارد زیر است:
تغییرات هورمونی
فرسودگی
حساسیت سینه ها
حدود هفته دهم بارداری ، این افزایش سطح هورمون کاهش می یابد. در آن مرحله ، احتمالاً خستگی و حالت تهوع را کمتر تجربه خواهید کرد.
با از بین رفتن آن دو علائم در سه ماهه اول ممکن است باعث افزایش فشار جنسی شود.در این مدت بدن شما احساس انرژی بیشتری دارد.
بعداً در سه ماهه سوم ، افزایش وزن ، درد کمر و سایر علائم ممکن است باعث کاهش فشار جنسی شود.
به یاد داشته باشید ، بدن هر زن با بارداری متفاوت رفتار می کند. انتظار داشته باشید که بدن شما هنگام آماده شدن برای نگهداری کودک دچار تغییرات بی سابقه ای شود. برخی از خانمها ممکن است میل جنسی شدید داشته باشند ، اما برخی دیگر ممکن است با افزایش وزن و خستگی بدن میل جنسی شان کم شود. هنوز دیگران در مقایسه با قبل از بارداری هیچ تغییری در میل جنسی خود نخواهند داشت.
شما سینه های حساس تر و افزایش جریان خون خواهید داشت
با حاملگی ، افزایش جریان خون به ویژه در اندامهای جنسی و سینه ها افزایش می یابد.
با افزایش جریان خون ، برانگیختگی و افزایش حساسیت آسانتر می شود. این کاملاً طبیعی است. همچنین اغلب به تجربه جنسی لذت بخش تری با همسرتان منجر می شود.
در صورت وجود نشتی از نوک سینه ها ، تعجب نکنید. بدن شما به سرعت در حال تغییر است ، بنابراین اجازه ندهید این تغییرات جدید شما را نگران کنند. درعوض ، آنها و میل جنسی افزایش یافته خود را در آغوش بگیرید و از آن لذت ببرید.
ممکن است میل جنسی شما افزایش یابد
بسیاری از خانمها در اواخر سه ماهه اول و در مرحله دوم افزایش میل جنسی را تجربه می کنند. همراه با این افزایش میل جنسی ، افزایش روانکاری واژن و یک کلیتوریس حساس به دلیل جریان خون اضافی دستگاه تناسلی ایجاد می شود.
از این زمان با شریک زندگی خود استفاده کنید و با شادی از تغییر بدن خود و افزایش میل جنسی تان استفاده کنید. رابطه جنسی در دوران بارداری یک راه عالی برای ارتباط ذهنی ، عاطفی و جسمی است.
شما پوستی لطیف را تجربه خواهید کرد
بارداری یک دوره منحصر به فرد در زندگی یک زن است. شما چاق نیستید ، لاغر هم نیستید اما باردار هستید و تا ماه هایی از بارداری بسیار جذاب است و این می تواند برای بسیاری از زنان بسیار رایگان باشد. پوست شما به دلیل افزایش گردش خون شفاف تر و زیبا تر می شود و این به زیبایی شما می افزاید.از آن لذت ببرید.
از آنجا که نیازی به استرس در مورد پیشگیری از بارداری نیست ، صمیمیت در رابطه جنسی با همسرتان می تواند برای شما آرامش بیشتری ایجاد کند.
تمرکز روی مثبت و پذیرش تغییرات بسیار مفید است. این امر باعث می شود زندگی جنسی شما سالم تر شود ، سطح استرس شما پایین بیاید و درنهایت بدن برای کودک در حال رشد شما سالم تر باشد.
چهره و اندام جدید خود را در آغوش خواهید گرفت
افزایش وزن ۲۵ تا ۳۵ پوند در دوران بارداری ۴۰ هفته شما طبیعی است.
در حالی که برخی از چهره جدید ، در حال تغییر و در حال رشد خود ناراحت می شوند و آن را دوست ندارند، زنان دیگر متوجه می شوند که این امر به آنها طرز فکر و احساس کاملا جدید از بدنشان می دهد.
با داشتن سینه های کامل تر ، باسن گردتر و چهره ای دلگیرتر ، معمول است که زنان تشخیص دهند که در این مدت بدن خود را به شکلی جدید بپذیرند و از آن لذت ببرند.

میل جنسی در دوران بارداری چگونه تغییر می کند؟
بارداری می تواند تأثیر معنی داری بر روی میل جنسی زن داشته باشد. افزایش و کاهش میل جنسی هم طبیعی است و هم برانگیختگی جنسی در مراحل مختلف بارداری تغییر می کند.
بعضی از خانمها در دوران بارداری سطح بالاتری از برانگیختگی و ارگاسم شدید دارند ، در حالی که زنان دیگر برعکس آن را مشاهده می کنند.
اگرچه تجربه هر زن منحصر به فرد است ، چند روند متداول وجود دارد که تغییرات میل جنسی در دوران بارداری را توصیف می کند.

بارداری چگونه می تواند بر محرک جنسی تأثیر بگذارد؟
میل جنسی یک زن ممکن است در سه ماهه اول و سوم کاهش یابد.
بارداری تغییرات زیادی را ایجاد می کند که می تواند بر میل جنسی زن تأثیر بگذارد. سطح بالاتر استروژن و پروژسترون و همچنین افزایش جریان خون به دستگاه تناسلی می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود.
از طرف دیگر ، حالت تهوع ، خستگی ، استرس و بسیاری از تغییرات جسمی که در نتیجه بارداری رخ می دهد می تواند میل زن را به رابطه جنسی کاهش دهد.
همه زنان به یک شکل نسبت به تغییرات هورمونی واکنش نشان نخواهند داد. با این حال ، معمول است که جنسیت زن در طول سه ماهه اول کاهش یابد ، در ثانیه به اوج خود برسد و دوباره در ماه سوم کاهش یابد.

تغییرات میل جنسی در ماه های مختلف بارداری چگونه است؟
سه ماهه اول (هفته های ۰ تا ۱۳)
در طول سه ماهه اول ، برخی از خانمها متوجه کاهش میل جنسی و رضایت جنسی می شوند. هورمون ، علائم جسمی ناراحت کننده و استرس باعث کاهش میل جنسی زن می شود.
پس از کاشت جنین در دیواره رحم ، سلولهای موجود در جفت شروع به تولید هورمونی به نام گنادوتروپین کوریونی انسان (hCG) می کنند. این هورمون تولید هورمونهای دیگر مانند استروژن و پروژسترون را تحریک می کند.
افزایش میزان هورمون ها در سه ماهه اول می تواند موجب نوسانات خلقی و حالت تهوع شود. علائم دیگر نیز ممکن است در این زمان بر میل جنسی تأثیر بگذارد ، از جمله:
خستگی
فشار
مشکلات گوارشی
سینه های مناقصه
با این حال ، برخی از زنان ممکن است دریابند که تغییر سطح استروژن و پروژسترون می تواند میل جنسی آنها را در سه ماهه اول افزایش دهد.
سه ماهه دوم (هفته های 14 تا 27)
به طور کلی ، بیشتر libidos زنان در سه ماهه دوم سنبله. سطح قند خون hCG در حدود هفته ششم بارداری است. بعد از هفته ۶ ، سطح hCG شروع به کاهش می کند ، که به طور معمول به معنای حالت تهوع و انرژی بیشتر است.
علاوه بر این ، سطح استروژن و پروژسترون برای حمایت از رشد جنین در سه ماهه دوم ادامه می یابد.
استروژن هم روان کننده واژن را افزایش می دهد و هم جریان خون را افزایش می دهد. این تغییرات می تواند منجر به افزایش برانگیختگی ، حساسیت و لذت شود.
سه ماهه سوم (هفته های 28-40)
زنان اغلب در سه ماهه سوم با برخی از بزرگترین چالش های خود روبرو هستند. تورم ، افزایش سریع وزن ، فرسودگی و درد بدن می تواند فعالیت جنسی را دشوارتر کند.
ناراحتی یا درد هنگام فعالیت جنسی ممکن است باعث نگرانی شود ، اما شایع است. تلاش برای پوزیشن های مختلف ممکن است این مسئله را برطرف کند.
زنانی که می خواهند رابطه جنسی برقرار کنند اما انواع خاصی از فعالیتهای جنسی را ناراحت کننده می دانند ممکن است در این زمان بخواهند به مدل های دیگر با همسر خود رابطه برقرار کنند و صمیمت را افزایش دهند.

آیا اشکال دیگر رابطه جنسی یا استمناء در دوران بارداری بی خطر است؟
بیشتر اشکال رابطه جنسی در دوران بارداری بی خطر است.
رابطه جنسی می تواند شامل هر عملی باشد که شامل ارگاسم یا برانگیختگی باشد ، یا می تواند به طور خاص به نفوذ واژن اشاره داشته باشد. اگر نگرانی در مورد هرگونه فعالیت جنسی خاص وجود دارد ، خانمها می توانند از یک متخصص بهداشت و درمان سوال کنند.
مگر در مواردی که یک متخصص بهداشت و درمان توصیه کند ، اکثر اشکال رابطه جنسی ، از جمله واژن ، مقعد و رابطه جنسی دهانی ، در حین بارداری کاملاً بی خطر هستند.
بسیاری از خانمها ممکن است دریابند که می توانند طیف وسیع تری از موقعیت های جنسی را در طول دو سه ماهه اول انجام دهند زیرا برجستگی هنوز بسیار ناچیز است.

رابطه جنسی واژن در دوران بارداری
نیازی به نگرانی در مورد صدمه زدن به جنین در هنگام رابطه جنسی با واژن نیست. گردن رحم ، رحم و مایع آمنیوتیک همگی از جنین محافظت می کنند.
با این حال ، زنان باردار و شرکای آنها هنوز هم باید در هنگام رابطه جنسی احتیاط کنند. ممکن است برخی از خانم ها با پیشرفت دوران بارداری ، نفوذ عمیق را ناراحت کننده یا حتی دردناک بدانند.
سینه های دردناک ممکن است رابطه جنسی را برای یک زن بارداری ناراحت کننده کند. موقعیت هایی که هر دو شریک در کنار خود دراز می کشند گزینه های خوبی برای این وضعیت هستند. بیشتر موقعیت های جنسی تا زمانی که فرد احساس راحتی کند ، ایمن است.

رابطه جنسی دهانی در دوران بارداری
به طور کلی ، زنان و شرکای آنها می توانند در حین بارداری با خیال راحت در رابطه جنسی دهانی شرکت کنند. در برخی موارد ، افراد ممکن است رابطه جنسی دهانی را جایگزین مناسبی برای رابطه جنسی واژن یا مقعد بدانند.
شریک زن باید از وارد شدن به مهبل خود اجتناب کند ، زیرا این می تواند یک حباب خونی یا آمبولی ایجاد کند. اگرچه نادر است ، آمبولیسم می تواند عوارض خطرناکی را به وجود آورد ، مانند حمله قلبی یا نارسایی قلبی.

استمناء در دوران بارداری
مگر اینکه پزشک زنان با زن بارداری توصیه ی دیگری کنند.زنان و شرکای آنها با اطمینان می توانند در دوران بارداری در استمناء شرکت کنند. استمناء همچنین می تواند به رفع تنش و استرس کمک کند.در صورتی که پزشک توصیه کند در دوران بارداری به دلیل ایجاد مشکلات و عوارض ناشی از ارگاسم نباید ارگاسم صورت گیرد زوجین باید از استمنا پرهیز کنند.

در چه شرایطی رابطه جنسی منع می شود؟
یک متخصص بهداشت و درمان ممکن است به زن توصیه کند در صورت داشتن شرایط زیر از رابطه جنسی خودداری کند:
خطر سقط جنین وجود دارد
خونریزی غیر منتظره واژن اتفاق می افتد
کیسه آب او پاره شده است ، و یا مایعات آمنیوتیک در حال نشت است
جفت به طور غیرمعمول پایین است و دهانه رحم را تحت پوشش قرار می دهد ، به نام جفت جلدی
او علائم زایمان زودرس را نشان می دهد.
دانستن آنچه که می توان انتظار داشت به افراد کمک می کند تا با تغییراتی که در دوران بارداری روی بدن تأثیر می گذارد احساس راحتی بیشتری کنند.
طبیعی است که رابطه جنسی زن در طول بارداری سوزش و روان کند. این تغییرات معمولاً همزمان با تغییرات جسمی و هورمونی است که در هر سه ماهه اتفاق می افتد.
مگر اینکه یک متخصص زنان و زایمان توصیه کنند که رابطه صورت نگیرد. در غیر این صورت ، رابطه جنسی مقعد ، رابطه واژنی و استمناء در دوران بارداری بی خطر هستند.
اگر ریسک بالایی از سقط جنین یا سابقه زایمان زودرس داشته باشد ، ممکن است پزشک توصیه کند که از رابطه جنسی خودداری کند. زنان می توانند درباره هرگونه نگرانی با متخصص زنان صحبت کنند.
زنان باردار و شرکای آنها تا زمانی که راحت و بی خطر باشند می توانند با اطمینان در اکثر اشکال رابطه جنسی شرکت کنند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.