۲۲۶۴۵۸
۸ نظر
۲۰۲۸
۸ نظر
۲۰۲۸

بارداری بدون علائم چگونه است؟

بارداری از دوران های حساس و شیرین برای هر خانمی به حساب می آید که باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشید.

بارداری از دوران های حساس و شیرین برای هر خانمی به حساب می آید که باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از خانم ها بارداری بدون علائم را تجربه می کنند که برخی اوقات با عدم آگاهی نسبت به آن امکان دارد به سلامتی خود و یا جنین آسیب وارد کنند.
اگر شما نیز گمان می کنید که بارداری همواره با علائم و نشانه همراه می باشد، گفتنی است که سخت در اشتباه هستید. برخی از خانم ها با توجه به شرایط خاص و منحصر، بارداری بدون علائم را تجربه می کنند که در این جهت باید آزمایش هایی را برای اطمینان بارداری تان انجام دهید.

بارداری بدون علائم
عدم مشاهده نشانه خاصی در هفته و یا ماه های ابتدایی بارداری امری طبیعی می باشد. گفتنی استکه هر خانم با توجه به طبع و وضعیت عملکرد ها از نشانه های خاصی همانند نفخ، حالت تهوع و استفراغ برخوردار می باشد اما گفتنی است که از اصلی ترین علائم بارداری می توان به خستگی و از دست دادن انرژی اشاره کرد که بسیاری از خانم ها به آن توجه نمی کنند.
اگر فکر می کنید که باردار هستید ولی در این جهت نشانه خاصی را مشاهده نمی کنید، باید در یکی از دو شرایط گفته شده در ادامه مطلب قرار گرفته باشید. اگر در منزل آزمایشی برای بارداری انجام داده اید و جواب آن مثبت بوده است باید هر چه سریع تر به پزشک مخصوص زنان مراجعه کنید. همچنین اگر پیش از دوره های تخمک گذاری اقدام به بارداری کرده اید، باید از خود مراقبت های لازم را انجام دهید تا به زودی نتیجه بارداری تان مشخص گردد.

تایید شدن بارداری
در صورتی که پزشک معالج نیز بارداری شما را تایید کرد و همچنان نشانه ای دارا نبودید، باید خوشحال باشید چرا که از شرایط خاص و آزار دهنده بارداری که بسیاری از خانم ها نسبت به آن شاکی هستند، در امان هستید. در این شرایط برخی از خانم ها هستند که نسبت به بارداری و نشانه های افزایش اشتهای خود اهمیتی نمی دهند و تنها به چند نشانه رایج برای بارداری اتکا می کنند.
در صورت نگرانی برای سلامتی جنین خود، پس از مشخص شدن بارداری بدون نشانه تان می توانید به سونوگرافی مراجعه کرده و از رشد فرزند خود اطمینان یابید. همچنین توجه داشته باشید که در صورت مشاهده خونریزی شدید و درد غیر قابل تحمل باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

آیا بارداری بدون نشانه امکان پذیر است؟
بارداری در کنار دارا شدن از صد ها علامت و نشانه می تواند، بدون سر و صدایی نیز صورت بگیرد. گفتنی است که در طی سال هزاران خانم باردار بدون آن که حاملگی خود را متوجه شوند، زایمان می کنند. شاید این امر برای شما کمی تعجب بر انگیز به نظر آید و یا گمان کنید که جنین از سلامت خوبی برخوردار نبوده است، اما باید گفت که این چنین نیست و تنها وابسته به شرایط ایجاد کننده برخی از خانم ها بارداری بدون علائم را تجربه می کنند که نسبت به دیگر خانم ها از درد و آزاری کمتری برای بارداری شان برخوردار می شوند.

معرفی نشانه های بارداری
همچنین در این رابطه برخی از خانم های چاق و دارای اضافه وزن شدید از حرکت جنین در شکم خود اطلاعی پیدا نمی کنند و در ماه های آخر با توجه به احساس دردی که دارند با مراجعه به بیمارستان متوجه بارداری خود می شوند.
مورد دیگر را خانم هایی با چرخه پریودی نا منظم شامل می شوند، چرا که تاخیر در خونریزی خود را بر حسب بارداری تلقی نمی کنند. همچنین خانم هایی هستند که با توجه به شرایط مالی نامناسب، با توجه به مشاهده علائمی که دارند نمی خواهند بارداری خود را باور کنند و با فریب دادن خود سعی بر کتمان و پنهان آن دارند.
در پایان نکات مرتبط با بارداری بدون علائم باید این چنین گفت که لازم نیست همه خانم ها برای بارداری و شیر دهی فرزند خود متحمل درد و رنج بسیار شوند، بلکه در بین آن ها افرادی وجود دارند که این دوران حساس از زندگی را شیرینی و بدون درد سپری می کنند.

معرفی نشانه های بارداری
همواره بارداری بدون علائم اتفاق نمی افتد و برای برخی از خانم ها نشانه حاملگی به مراتب دیده می شود. همچنین علائم بارداری امکان دارد برای خانم های متغیر باشد اما به طور کلی شامل موارد گفته شده در ادامه مطلب می باشد که در بازه زمانی های متفاوت برای خانم ها بروز پیدا می کند.

احساس درد در سینه و حساس شدن آن
از رایج ترین نشانه های بارداری می توان به حساس شدن سینه و یا احساس درد در پستان اشاره کرد. این شرایط به طور معمول در ۳ هفته ابتدایی بارداری بروز پیدا می کند و به سرعت خود را نشان می دهد. تورم و احساس درد در سینه از علائم پریودی نیز به شمار می آید که امکان دارد برخی از افراد این دو را با یک دیگر اشتباه بگیرند.
گفتنی است که این درد پس از سپری ۳ هفته اول بارداری از بین می رود، چرا که عملکرد های بدن خود را با هورمون های ترشح داده شده تطبیق می دهند.

گرفته شدن عضلات و ماهیچه ها
گفتنی است که در ماه های ابتدایی بارداری احساس گرفتگی و درد در عضلات زیر شکم، بروز لکه به صورت قطراتی و صورتی رنگ بسیار اتفاق می افتد.

حالت تهوع و دوری از غذا
اگر به تازگی باردار شده اید، طبیعی است که از بوی غذا حالت تهوع بگیرید. همچنین استشمام برخی از رایحه ها می تواند عامل ایجاد این احوال در شما شود، اما هنوز به طور صد در صدی تایید نشده است. محققان بر این باورند که این شرایط بر اثر افزایش هورمون استروژن در بدن رخ می دهد که امکان دارد از غذا های مورد علاقه تان نیز در قبل از بارداری دوری کنید.
برخی از خانم ها ۱ ماه پس از بارداری به حالت تهوع های صبحگاهی مبتلا می شوند و برخی ۱ الی ۲ هفته زودتر این اتفاق برایشان رخ می دهد که تنها شامل صبح گاه نمی شود. حالت تهوع بدون استفراغ می تواند در هر زمان از شبانه روز اتفاق بیفتد، اما بسیاری از خانم ها پس از سپری ۳ ماهه اول بارداری خود از این مشکل رهایی پیدا می کنند.

ایجاد تغییر در احوالات روحی
عدم تعادل در احساسات و نوسانات خلقی در بارداری از امور بسیار طبیعی در این دوران به شمار می رود. علت بروز این نشانه بارداری، تغییر در هورمون های بدن و تاثیرات مستقیم به روی سیستم عصبی می باشد. نسبت به این موضوع هر یک از افراد واکنش هایی کاملا متغیر دارند، چرا که برخی از خانم های احساسات خیلی خوب و برخی از احساسات خیلی بد برخوردار می شوند. همچنین کم نیستند خانم هایی که به افسردگی دوران بارداری مبتلا می شوند، از این رو بایستی توجه بسیاری به امورات و احوالات خانم باردار داشته باشید.

تکرر ادرار
ایجاد تغییر در هومون ها سبب می شود تا جریان خون در کلیه افزایش یابد و در نهایت به احساس دفع ادرار در دفعات متوالی منجر شود. این شرایط باعث می شود تا مثانه خیلی سریع پر شود و در نهایت احساس نیاز شما به سرویس بهداشتی نیز بیشتر شود. این علامت از ابتدای هفته ششم بارداری تا ۳ ماهه ابتدایی ادامه پیدا کند و در نهایت با گذشت زمان کمتر و کمتر شود.

احساس خستگی
این نشانه امکان دارد به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بدن خانم ها باشد که در نهایت به ساعت خواب آن ها تاثیر بگذارد. گفتنی است که پس از ورود به سه ماهه دوم بارداری از احساس خستگی کمتری برخوردار هستید که البته فابل به ذکر می باشد در روز های پایانی بارداری به سراغ تان خواهد آمد؛ چرا که با افزایش وزن از استراحت کمتر و خواب بی کیفیت تری برخوردار می شوید.

یبوست
با افزایش هورمون پروژسترون در بدن خانم باردار، عملکرد های سستم گوارش تحت تاثیر قرار می گیرند که در نهایت به یبوست بارداری منجر می شود. برای کاهش نشانه های این بیماری در طی بارداری، توصیه می شود که مصرف آب و مایعات به اندازه کافی را فراموش نکنید، ورزش را در برنامه های روزانه خود قرار دهید و از مصرف خوراکی های فیبر دار غافل نشوید.

احساس سرگیجه
احساس سرگیجه و حالت ضعف به علت باز شدن عروق، کاهش فشار خون و قند خون در بدن خانم های بارداری می باشد که به طور رایج در خانم ها اتفاق می افتد.

قطع شدن چرخه پریودی
برای آن گروه از خانم هایی که چرخه منظم پریودی را دارا هستند، قطع شدن آن نشانه خوبی می باشد. همچنین اگر پریودی منظمی ندارید، اما نشانه های دیگر بارداری را دارا هستید برای حصول اطمینان از حاملگی تان، سریعا در منزل تست دهید و یا به پزشک مراجعه کنید.

بالا رفتن دمای طبیعی بدن
گفتنی است که در ۳ هفته ابتدایی بارداری به هنگام بیدار شدن از خواب و یا بلند شدن از جای خود احساس گرما و تعرق بیش از حد دارید که این امر بر بارداری شما دلالت درد.

مثبت شدن تست بارداری
بسیاری از شرکت های تبلیغاتی برای تست هایی که ارائه می کنند به فرد اطمینان صد در صدی برای متوجهی بارداری را می دهند، اما گفتنی است که هیچ یک از این ها صحیح نمی باشد. چرا که تا یک ماه پس از عقب افتادگی پریودی چیزی قابل تشخیص به وسیله تست های خانگی نمی باشد. از این رو توجه داشته باشید که امکان دارد پیش از آن که متوجه شوید باردار باشید، به همین دلیل باید بیش از قبل مراقبت سلامتی خود و تغذیه بارداری تان باشید.

منبع: آرگا

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • بدون نام
   درباره بارداری بدون علائم چگونه است؟

   .سلام من پانرده آبان پریودشدم ولی الان به پریودیم نگذشته حالت تهوع استفراق دارم آزمایش هم منفی بود هشت روز دیگه میخوام که تازه موقعه پریودیم بشه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • فاطمه
   درباره بارداری بدون علائم چگونه است؟

   من سه ساله ازدواج کردم این سه ماه جلو گیری نکردم ولی بار دار نمیشم الان نوه روز تا وقت پریودم مونده بعد هیچ علائمی ندارم فقط کمرم درد میکنه صبح ها بلند میشم سر درد دارم ایا باردارم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • بدون نام
   درباره بارداری بدون علائم چگونه است؟

   سلام حدود ۱۳ بعد از اولین رابطه محافظت نشده کمر درد دارم ولی بصورت خفیفه اشتهامم زیاد شده..گاهی وقتا سرم گیج میره و تکرر ادرار دارم قصد بارداری دارم آیا باردار هستم یانه لطفا راهنمای کنید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • سارا
   درباره بارداری بدون علائم چگونه است؟

   من اخر ین پر یو دم ۱۶ ار دیبهشت بو و ۱۷ خر داد شدم ۴ روز لکه بینی داشتم روز ۲۳ دو سه قطر ه ر نگ قهوه ای بو د دیگه نشدم می خوا ستم ببینم بار دارم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.