۲۲۹۰۵۸
۲۷۱۹
۲۷۱۹
پ

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

در سونوگرافی دوران بارداری یا سونوگرافی قبل از تولد، از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می‌شود تا تصاویری از کودک داخل رحم به دست بیاید. در این مقاله، ضمن توضیحات بیشتر درباره‌ی سونوگرافی، شما را با بهترین مرکز سونوگرافی دلتا در تهران آشنا می‌کنیم.

بیایید قبل از آشنایی با بهترین مرکز سونوگرافی دلتا، درباره‌ی سونوگرافی کمی اطلاعات کسب کنیم.
امواجی که در سونوگرافی استفاده می‌شوند، برای ما قابل شنیدن نیستند. اما می‌توانند از طریق دستگاهی به نام مبدل، ثبت و ضبط شده و به تصاویر یا ویدئوهایی از کودک شما تبدیل شوند.
سونوگرافی دوران بارداری با عنوان سونوگرافی شکم نیز معروف است. این سونوگرافی می‌تواند در دوران بارداری برای نشان دادن تصاویری از نوزاد، کیسه آمنیوتیک، جفت و تخمدان‌ه ا استفاده شود. حتی ناهنجاری‌های عمده‌ی تشریحی یا نقص‌های مادرزادی هم ممکن است در سونوگرافی‌ قابل مشاهده باشند.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: ۴ سونوگرافی ضروری در دوران بارداری

در این مقاله می‌خوانید:

سونوگرافی می‌تواند در دوران بارداری برای نشان دادن تصاویری از نوزاد، کیسه آمنیوتیک، جفت و تخمدان‌ها استفاده شود.
 • بهترین مرکز سونوگرافی دلتا
 • آیا سونوگرافی در دوران بارداری بی‌خطر است؟
 • زمان انجام سونوگرافی بارداری چه موقع است؟
 • سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی چیست؟
 • سونوگرافی شکم چگونه انجام می‌شود؟

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا در تهران عبارت است از:

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

رادیولوژی و سونوگرافی ماد

انجام سونوگرافی‌‌های سه بعدی و چهار بعدی، دارای مدرن‌ترین تجهیزات و امکانات کامل، طرف قرارداد با بیمه‌ تامین اجتماعی و خدمات درمانی، بهترین مرکز سونوگرافی دلتا.

سونوگرافی الوند تهران

انجام سونوگرافی سه بعدی رحم و سونوگرافی شکم و لگن (ساده و رنگی)، دارای پیشرفته‌ترین دستگاه‌های سونوگرافی برای زنان و کودکان، بهترین مرکز سونوگرافی دلتا.

سونوگرافی سروش

انجام سونوگرافی عمومی، سه بعدی، کالر داپلر، آنومالی و دیجیتال، زیر نظر دکتر زهره محمدزاده، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی، بهترین مرکز سونوگرافی دلتا.

سونوگرافی و رادیولوژی دیجیتال اکباتان

انجام سونوگرافی‌های عمومی و تخصصی اعم از سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی جنین، دارای نشان استاندارد برای محصولات و تجهیزات پزشکی در اروپا، بهترین مرکز سونوگرافی دلتا.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین مراکز سونوگرافی شبانه روزی در کرج

آیا سونوگرافی در دوران بارداری بی‌خطر است؟

اگر سونوگرافی توسط پزشک یا متخصص این کار انجام شود، نگرانی خاصی وجود ندارد.

تمام اقدامات پزشکی ممکن است خطراتی داشته باشند، اما تا به حال شواهدی وجود نداشته است که نشان دهد سونوگرافی قبل از تولد، به مادر یا جنین آسیب خاصی برساند.
در واقع اگر سونوگرافی توسط پزشک یا متخصص این کار انجام شود، نگرانی خاصی وجود ندارد. به علاوه، سونوگرافی مثل روش‌های دیگر از اشعه ایکس استفاده نمی‌کند که بخواهد خطر قابل تاملی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: در طول بارداری چند سونوگرافی لازم است؟

زمان انجام سونوگرافی بارداری چه موقع است؟

معمولاً سونوگرافی برای تمام زنان باردار در حدود هفته‌ی بیستم حاملگی انجام می‌شود. در طی این سونوگرافی، پزشک به شما اطمینان می‌دهد که جفت سالم است و کودک شما در رحم به‌درستی در حال رشد است. هم‌چنین، ضربان قلب و حرکات بدن ، بازوها و پاهای نوزاد نیز در این سونوگرافی قابل مشاهده هستند.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: سونوگرافی تعیین جنسیت، در هفته چندم بارداری؟

سونوگرافی، یک روش مطمئن برای تعیین جنسیت کودک شما نیست.

جنسیت کودک نیز معمولاً تا هفته‌ی بیستم مشخص می‌شود. پس حتماً به متخصص سونوگرافی خود اطلاع دهید که آیا می‌خواهید جنسیت کودک خود را بدانید یا نه. البته این را هم بدانید که سونوگرافی، یک روش مطمئن برای تعیین جنسیت کودک شما نیست. یعنی باید این احتمال را هم در نظر بگیرید که ممکن است تصاویر سونوگرافی به اشتباه تفسیر شوند.

بیشتر بخوانید: چگونگی تشخیص جنسیت با سونوگرافی

سونوگرافی در اوایل بارداری ، موارد زیر را مشخص می‌کند:

 • وجود بیشتر از یک جنین
  کل سونوگرافی شکم حدود 30دقیقه طول می‌کشد. طی این زمان ممکن است چندین بار از شما خواسته شود که نفس خود را به مدت کوتاهی حبس کنید.
 • مدت زمان بارداری یا سن جنین

سونوگرافی در اواخر بارداری نیز موارد زیر را تعیین می‌کند:

 • وضعیت سلامتی نوزاد
 • موقعیت نوزاد
 • محل جفت
 • مقدار مایع آمنیوتیک در اطراف نوزاد
 • وزن مورد انتظار نوزاد بیشتر بخوانید: سونوگرافی تخصصی اندومتریوز

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: سونوگرافی قبل از حاملگی، چه زمانی است؟

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی چیست؟

بعضی از سونوگرافی‌های جدید می‌توانند یک دید سه بعدی از جنین را به شما نشان دهند. تفسیر تصویر متحرک نیز به عنوان سونوگرافی چهار بعدی شناخته می‌شود. تصاویر ارائه شده از نظر وضوح شبیه یک عکس هستند و می‌توانند در تشخیص نقایص مادرزادی نیز مفید باشند.
در ضمن سونوگرافی سه و چهاربعدی، مشکلاتی مانند لب شکری، کوتاهی اندام و ناهنجاری‌های سطح بدن مشخص می‌شود.
مطالعه ثابت‌شده‌ای وجود ندارد که نشان دهد سونوگرافی باعث اختلال در جنین می‌شود، اما باید از انجام سونوگرافی اضافه پرهیز کنید.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: زمان انجام سونوگرافی nt

سونوگرافی شکم چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی شکم عملاً هیچ دردی ندارد. فقط اگر برای آزمایش نیاز به مثانه‌ی پُر باشد، ممکن است زمانی که پروب دستگاه روی مثانه‌ی شما اعمال می‌شود، کمی احساس ناراحتی کنید.

برای انجام سونوگرافی شکم، ابتدا باید روی میز معاینه دراز بکشید. سپس دستیار متخصص سونوگرافی، مقدار کمی ژل محلول در آب را روی پوست شکم شما می‌مالد. این ژل به پوست‌تان هیچ آسیبی نمی‌رساند و لباس‌تان را نیز لکه‌ دار نمی‌کند.
در قدم بعدی، خود متخصص سونوگرافی، دستگاه کوچکی به نام مبدل را به‌آرامی روی پوست شکم شما حرکت می‌دهد. این مبدل، یک سری امواج صوتی با فرکانس بالا را به سمت بدن شما می‌فرستد که ساختارهای داخلی از جمله کودک شما را منعکس می‌کند.

بیشتر بخوانید: زمان انجام سونوگرافی آنومالی، هفته چندم بارداری؟

امواج صوتی یا پژواک‌های منعکس شده، توسط مبدل دریافت می‌شوند و تصاویری را روی صفحه‌ی دستگاه ایجاد می‌کنند. این تصاویر قابل چاپ یا گاهی اوقات، قابل ضبط هستند.
نکته‌ی دیگر این است که سونوگرافی شکم عملاً هیچ دردی ندارد. فقط اگر برای آزمایش نیاز به مثانه‌ی پُر باشد، ممکن است زمانی که پروب دستگاه روی مثانه‌ی شما اعمال می‌شود، کمی احساس ناراحتی کنید.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: زمان سونوگرافی کیست تخمدان، میشه تو پریودی باشه؟

کل سونوگرافی شکم حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. طی این زمان ممکن است چندین بار از شما خواسته شود که نفس خود را به مدت کوتاهی حبس کنید که کار سختی نیست و نیازی به نگرانی ندارد.
بعد از اتمام سونوگرافی نیز ژل از روی پوست شما پاک می‌شود و متخصص سونوگرافی نتایج را با شما در میان می‌گذارد. بعضی از مراکز سونوگرافی، بیمه‌های تامین اجتماعی یا خدمات درمانی را قبول می‌کنند تا مجبور نباشید هزینه‌ی کامل بپردازید.

بهترین مرکز سونوگرافی دلتا کجاست؟

بیشتر بخوانید: سونوگرافی واژینال در بارداری، کی و چرا؟

جمع‌بندی

سونوگرافی روشی است که در آن از امواج اولتراسوند استفاده می‌کنند تا تصاویری از جنین داخل رحم را به شما ارائه دهند. سونوگرافی‌های سه بعدی و چهار بعدی می‌توانند تصاویر متحرک یا پیشرفته‌تری را نیز تولید کنند.
بهترین مرکز سونوگرافی دلتا باید تجهیزات پیشرفته‌ داشته باشد تا بتواند خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد. متخصص سونوگرافی نیز علاوه بر تخصص و مهارت، باید از اخلاق حرفه‌ای برخوردار باشد و با شما محترمانه رفتار کند.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با بهترین مرکز سونوگرافی دلتا، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ
منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند