۴۳۹۵۱
۲۹ نظر
۳۹۳۵۷۹
۲۹ نظر
۳۹۳۵۷۹

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

بارداری سفری فوق‌العاده است و هر هفته از آن مهم و متفاوت به شمار می‌آید. هفته دوم بارداری، مرحله پر از امید و تغییرات است که شروع یک زندگی جدید را نمایان می‌کند.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

بارداری سفری فوق‌العاده است و هر هفته از آن مهم و متفاوت به شمار می‌آید. هفته دوم بارداری، مرحله پر از امید و تغییرات است که شروع یک زندگی جدید را نمایان می‌کند. دراین هفته، بعد از اجتماع تخمک و اسپرم، نخستین مراحل تشکیل جنین آغاز می‌شود و معمولا با تغییرات زیستی همراه است مانند آزاد شدن هورمون بتا HCG که نشانگر بارداری است و در آزمایش خون قابل تشخیص خواهد بود.

همچنین، در این مرحله، سلول‌های جنینی شروع به تقسیم و تشکیل لایه‌های مختلف جنین می‌کنند. تغییرات جسمانی در مادر هم در هفته دوم بارداری مشاهده می‌شود مانند افزایش حجم و پر شدن سینه‌ها، افزایش ادرار، احتمالا کاهش درد سینه‌ای و تغییرات خفیف در مزاج و احساسات. در این مطلب با ما باشید تا با علائم بارداری در هفته دوم، اندازه جنین و وضعیت جنین در هفته دوم بارداری و بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری بیشتر آشنا شوید.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

علائم بارداری در هفته دوم

در هفته دوم بارداری، علائم و نشانه‌ها همچنان ممکن است نامشخص باشند و بسیاری از زنان هنوز از بارداری خود آگاه نباشند. در هفته دوم که معمولا از آخرین روز دوره قاعدگی شروع شده جسم در حال آماده‌سازی برای رشد و توسعه جنین است و تخمک تخمدانی که در هفته قبل آزاد شده بود، به صورت کامل در لوله فالوپ قرار گرفته و به سمت رحم حرکت می‌کند. در صورت دیدار با اسپرم ممکن است باردار شوید.

اگر برایتان سوال است که هفته دوم بارداری چه علائمی دارد باید بگوییم که در این هفته، هورمون‌های بارداری مانند استروژن و پروژسترون در بدن شما افزایش می‌یابند که باعث ایجاد تغییراتی در سیستم تناسلی و دیگر بخش‌های بدن می‌شوند.

هرچند از لحاظ جسمانی، ممکن است برخی از علائم را تجربه کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم اما یادتان نرود که هنوز نشانه‌های کامل بارداری قابل تشخیص نیستند. در این هفته، مهم است که به تغذیه سالم و متوازن توجه کنید، مراقب خودتان باشید و در صورت نیاز با پزشک مشورت کنید. همچنین، در صورت برنامه‌ریزی برای بارداری، از این هفته به عنوان نقطه شروع محاسبات در مورد سن باروری و تاریخ عملیاتی استفاده کنید.

‌هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهیم که هفته دوم بارداری چه علائمی دارد باید خاطر نشان کنیم که این علائم ممکن است در هر زنی متفاوت باشند یا علائم و نشانه‌های دیگری هم مشاهده شوند که لزوما ربطی به بارداری ندارند و نشانه چیز دیگری هستند. بنابراین، در صورتی که مشکلی دارید یا نگران هستید، بهتر است با پزشک مشورت کنید. برخی از علائم هفته دوم بارداری که ممکن است خانم‌ها تجربه کنند عبارتند از:

 • سینه‌ها بزرگتر و حساس‌تر شده و احتمالا درد و تورم در سینه را تجربه می‌کنید.
 • ممکن است در این هفته یا هفته‌های اولیه بارداری، خونریزی زودرس یا خونریزی لکه‌ای را تجربه کنید. این خونریزی ممکن است به عنوان علامتی از اتصال جنین به رحم تلقی شود.
 • با تغییرات هورمونی مرتبط با بارداری، ممکن است احساس خستگی و خواب‌آلودگی بیشتری داشته باشید.
 • هورمون‌های بارداری می‌توانند تغییراتی در مزاج و احساسات شما ایجاد کنند.
 • یکی از علائم هفته دوم بارداری افزایش حساسیت بویایی است. ممکن است بو‌هایی که قبلا توجه شما را جلب نمی‌کردند، حالا برایتان آزاردهنده باشند.
 • درد و کشیدگی در ناحیه کمر و لگن ناشی از تغییرات هورمونی و رشد رحم.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری و درد زیر شکم

در هفته دوم بارداری، درد زیر شکم یکی از علائمی است که برخی از زنان تجربه می‌کنند. دردی که عمدتا به خاطر تغییرات در سیستم تناسلی و رحم ایجاد می‌شود. درد زیر شکم به صورت یک درد ملایم و کشید یا حس تورم و فشار در ناحیه پایین شکم تجربه می‌شود و ممکن است مدت کوتاهی طول بکشد یا به صورت مداوم باشد.

اشاره کردیم که درد زیر شکم در هفته دوم بارداری به دلیل تغییرات در رحم و رشد جنین است، که رحم کمی رشد کرده و باعث فشار و کشیدگی در ناحیه پایین شکم می‌شود. با این حال، باید توجه داشت که درد زیر شکم در هفته دوم بارداری نمی‌تواند به تنهایی نشانه بارداری باشد و ممکن است دلیل دیگری هم داشته باشد. اگر درد شدید با خونریزی، تشنج یا علائم دیگری همراه باشد، بهتر است جهت بررسی علت و تشخیص درست به پزشک متخصص مراجعه کنید.

اندازه جنین در هفته دوم بارداری

در هفته دوم بارداری، جنین به صورت توده کوچکی از سلول‌ها است که شکل و شمایل خاصی ندارد اما مرحله اولیه اساسی تشکیل جنین محسوب می‌شود. وضعیت جنین در هفته دوم بارداری در مرحله ابتدایی رشد بوده و اندازه جنین در هفته دوم بارداری را نمی‌توان دقیق تعیین کرد چرا که هنوز به شکلی مشخص نرسیده است. در این هفته، جنین به صورت یک توده سلولی کوچک به نام بلاستوسیست تشکیل شده که اندازه آن حدود 0.1 تا 0.2 میلی‌متر است یعنی کوچکتر از نوک قلم، و در طول هفته‌های بعدی بارداری، به سرعت رشد کرده و اندازه آن افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، در هفته چهارم بارداری، جنین به اندازه حدود 0.25 تا 0.3 اینچ (حدود 0.6 تا 0.8 سانتیمتر) رشد کرده و شکل بیضوی خود را به خوبی نشان خواهد داد.

مهم است بدانید که اندازه جنین در هر هفته از بارداری بسته به عوامل متعددی از جمله وراثت، سلامت مادر و عوامل محیطی ممکن است متفاوت باشد.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری جنین چه شکلی است؟

در هفته دوم بارداری، جنین به صورت توده سلولی کوچکی به نام بلاستوسیست شروع به تشکیل می‌کند. بلاستوسیست در این مرحله دو لایه سلولی دارد: بلاستوسیست درونی و بلاستوسیست بیرونی.

 • بلاستوسیست درونی (بلاستوسیست بلاستودرم)

یک لایه سلولی درونی است که در آینده به بخش‌های داخلی بدن مانند روده بزرگ و روده کوچک تبدیل می‌شود.

 • بلاستوسیست بیرونی (بلاستوسیست تروفوبلاست)

یک لایه سلولی بیرونی است که در آینده به پلاسنتا (جفت‌) تبدیل شده که برای تغذیه جنین نقش دارد و به رحم متصل می‌شود.

تغذیه مادر در هفته دوم بارداری

تغذیه مادر در هفته دوم بارداری اهمیت زیادی دارد تا مواد مغذی لازم برای رشد جنین تامین شود. فراهم کند. برخی از خانم‌هایی که نخستین تجربه بارداری‌شان است با این پرسش روبه‌رو می‌شوند که در هفته دوم بارداری چی بخوریم. احتمالا نگرانی و دغدغه زیادی هم درباره تغذیه مادر دارند؛ اینکه چه مواد غذایی مفید است و چه نوع تغذیه‌ای ممکن است برای مادر و جنین مضر باشد. مهم است که مادر در هر مرحله از بارداری به مصرف مکمل‌های مکمل بارداری و ویتامین‌ها توجه کند. همچنین، مصرف موادی مانند الکل، کافئین و مواد مضر دیگر باید به حداقل ممکن محدود یا بهتر است کاملا اجتناب شود.

در هر صورت، بهتر است که مادر با متخصص تغذیه یا پزشک متخصص بارداری خود مشورت کند تا توصیه‌های خاص و مناسب برای وضعیت خود را در هفته دوم بارداری دریافت کند. هر زن باردار و هر بارداری منحصر به فرد است و نیازهای غذایی ممکن است متفاوت باشد. برخی از توصیه‌های متداول برای تغذیه مادر در هفته دوم بارداری عبارتند از:

 • مواد غذایی متنوع

تنوع در مصرف مواد غذایی به مادر کمک می‌کند تا از طیف گسترده‌ای از مواد مغذی مورد نیاز برخوردار شود مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین‌های مرغوب مانند ماهی، گوشت، حبوبات و محصولات لبنی کم چرب.

 • مصرف مواد غذایی حاوی اسید فولیک

اسید فولیک یکی از مواد مغذی مهم در هفته‌های اولیه بارداری است. برخی از منابع غذایی غنی از اسید فولیک: سبزیجات تیره رنگ (مانند اسفناج و کلم)، نخود فرنگی، غلات تقویت شده با اسید فولیک و مکمل‌های مخصوص بارداری.

 • مصرف مواد غذایی حاوی آهن

آهن نقش مهمی در تشکیل سلول‌های خونی جدید در جنین ایفا می‌کند. مصرف مواد غذایی حاوی آهن مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی، سبزیجات تیره رنگ، نخود و لوبیا باعث تامین نیاز آهن مادر می‌شود.

 • خوراکی‌های حاوی کلسیم

کلسیم برای استحکام استخوان‌ و دندان‌های جنین ضروری است؛ مواد غذایی حاوی کلسیم عبارتند از محصولات لبنی (شیر، پنیر، ماست)، سبزیجات سبز مانند کلم و ماهی کم چرب.

 • مصرف مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا-۳

اسید چرب امگا-۳ به توسعه سیستم عصبی جنین کمک می‌کند. منابع غذایی امگا-۳ شامل ماهی چرب (مانند ساردین، قزل‌آلا و ماهی تون)، روغن کرچک و تخم مرغ می‌شوند.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

درست است که در هفته دوم بارداری، جنین هنوز در مراحل اولیه رشد قرار دارد اما برای حفظ سلامت آن باید خودمراقبتی در هفته دوم بارداری را جدی بگیرید و نکات پزشکی را تا حد امکان رعایت کنید. بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری آنقدرها هم سخت و غیرممکن نیستند، فقط چند نکته خود مراقبتی ساده و نکات پزشکی هستند که با رعایت آن‌ها خیالتان از سلامت جنین راحت می‌شود. در ادامه بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری و نکات پزشکی و خود مراقبتی در هفته دوم بارداری را آورده‌ایم که توصیه می‌کنیم با مشورت با پزشک متخصص رعایت کنید:

بایدها و خود مراقبتی در هفته دوم بارداری

 • مصرف مکمل‌های اسید فولیک در این مرحله بسیار حیاتی است.
 • مواد غذایی حاوی امگا-۳ مانند ماهی سالمون و دانه‌های روغنی (مانند کرچک) مفید هستند. امگا-۳ به رشد صحیح مغز و سیستم عصبی جنین کمک می‌کند.
 • با استفاده از روش‌های آرامش بخشی مانند ماساژ، یوگا، تمرینات تنفسی و مدیتیشن، استرس و فشارهای روزمره را کاهش دهید.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان به پیشگیری از مشکلات دندانی و لثه‌ای مرتبط با بارداری کمک می‌کند. مسواک زدن دو بار در روز و استفاده از نخ دندان مهم است.

نبایدها و نکات پزشکی در هفته دوم بارداری

 • مصرف الکل در هر مرحله‌ای از بارداری ممنوع است، چرا که منجر به مشکلات جدی در جنین می‌شود.
 • مواد محرک مانند کافئین باید به حداقل ممکن محدود شوند. مصرف بیش از حد کافئین ممکن است باعث افزایش خطر سقط و مشکلات محتمل در جنین شود.
 • از مواد مضری مانند سیگار، مخدر و دخانیات دیگر باید کاملا اجتناب کنید چرا که به جنین و سلامت شما آسیب می‌رسانند.
 • در این مرحله، مصرف غذاهای ریزکم‌کالری که حاوی مواد مغذی کافی نیستند، توصیه نمی‌شود. باید رژیم غذایی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که نیازهای مغذی بدن را تامین نماید.

چه مکمل‌های دیگری علاوه بر اسید فولیک می‌توانم در این مرحله بارداری مصرف کنم؟

علاوه بر اسید فولیک، در برنامه خود مراقبتی در هفته دوم بارداری می‌توانید مکمل‌های دیگری هم مصرف کنید. اما قبل از مصرف، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید. برخی از مکمل‌های پرطرفدار در طول بارداری عبارتند از:

 1. مکمل‌های ویتامینD برای جذب کلسیم و تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها
 2. مکمل‌های کلسیم برای تقویت استخوان‌ و عضلات جنین
 3. مکمل‌های آهن در صورتی که نیاز به مکمل آهن دارید و سطح آهن در بدنتان پایین است، برای تولید خون و جلوگیری از کم‌خونی
 4. مکمل‌های امگا-۳ حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ جهت رشد صحیح مغز و سیستم عصبی جنین
 5. مکمل‌های پروبیوتیک جهت بهبود سلامت روده و جذب مواد مغذی
 6. مولتی‌ویتامین‌ها

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

نکات پزشکی در هفته دوم بارداری

خانم‌های باردار نه فقط باید برنامه خود مراقبتی در هفته دوم بارداری داشته باشند بلکه باید کل ماه‌های بارداری برنامه خودمراقبتی داشته باشند و نکات پزشکی را رعایت کنند تا سلامت خودشان و جنین حفظ شود و بارداری عادی را به پایان برسانند. نکات پزشکی در هفته دوم بارداری که مادران باید رعایت کنند عبارتند از:

 • روزهای بارداری را شمارش کنید

شروع حساب روزهای بارداری از روز اول پریود قبلی است. این به شما کمک می‌کند تا مراحل بارداری را به درستی پیگیری کنید.

 • ملاقات با پزشک

همچنان باید ملاقات هایتان را با پزشک رعایت کنید چرا که پزشک برای انجام آزمایش و بررسی‌های لازم شما را راهنمایی می‌کند.

 • بهداشت شخصی

رعایت بهداشت شخصی از عفونت‌ها و بیماری‌ها در این مرحله جلوگیری می‌کند. رعایت بهداشت دست‌ها، شستشوی منظم با آب و صابون، استفاده از ضدعفونی کننده‌ها و پاک نگه داشتن محیط اطرافتان مهم است.

 • مراقبت از تغذیه سالم

تغذیه سالم و متنوع برای مادر و جنین بسیار مهم است. مصرف مواد غذایی سالم، سبزیجات، میوه‌ها، محصولات لبنی، منابع پروتئینی و کم چرب، مواد غذایی حاوی اسید فولیک و آهن توصیه می‌شود.

 • پرهیز از مصرف مواد مضر

مصرف مواد مخدر، سیگار و الکل در هر مرحله‌ای از بارداری ممنوع است چرا که ممکن است به جنین و سلامت شما آسیب برسانند.

 • استراحت و خواب کافی

استراحت و خواب کافی برای حفظ سلامت و انرژی مادر بسیار مهم است.

 • مدیریت استرس

سعی کنید با استرس موجود در زندگی روزمره خود به خوبی مقابله کنید. استرس زاییده از عوامل مختلف می‌تواند روی بارداری و سلامت عمومی باردار اثر منفی بگذارد.

 • پیگیری علائم

در صورت بروز هرگونه علائم نامطلوب مانند خونریزی، درد شدید، تورم یا تغییرات دیگر، باید به پزشک اطلاع دهید.

 • ورزش مناسب

به توصیه پزشک خود، ورزش و فعالیت‌های بدنی مناسب و سبک مانند پیاده‌روی، شنا یا یوگا در طول بارداری را ادامه دهید. ورزش منظم و سبک، به جنین و سلامت شما کمک می‌کند.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

ورزش‌های هفته دوم بارداری

معمولا پزشک به خانم‌های باردار توصیه می‌کند در این دوران ورزش‌های سبک و راحت را انجام دهند، ماه‌های اول حاملگی هم از این امر مستثنی نیستند و از ماه اول تا ماه نهم می‌توان فعالیت جسمی متناسب با شرایط بدنی خاص مادر انجام داد.

مهم است که هنگام انجام ورزش‌های هفته دوم بارداری به علائم بدن خود گوش کنید و از هرگونه فعالیتی که باعث احساس ناراحتی یا درد شده پرهیز نمایید. بهتر است با پزشک درباره نوع و میزان ورزش‌های هفته دوم بارداری مشورت کنید تا با توجه به وضعیت شخصی شما و سابقه بارداری، راهنمایی‌های دقیق‌تری ارائه کند. برخی از ورزش‌های هفته دوم بارداری پیشنهادی ما عبارتند از:

 1. پیاده‌روی

پیاده‌روی یک ورزش مناسب و سبک برای هفته دوم بارداری است. شروع کنید با پیاده‌روی در محیطی صاف و ایستاده، و به تدریج می‌توانید مسافت و سرعت خود را افزایش دهید. اما از فشار زیاد و خستگی بیش از حد خودداری کنید.

 1. یوگا و پیلاتس

برخی تمرینات یوگا و پیلاتس می‌توانند مناسب حاملگی در هفته دوم باشند. این تمرینات به افزایش انعطاف‌پذیری، تقویت عضلات بدن و کنترل تنفس کمک می‌کنند. اما بهتر است یک کلاس یوگا یا پیلاتس خاص برای بارداری بگیرید تا تمرینات مناسب را بیاموزید.

 1. شنا

شنا ورزش کم خطر و سبکی است که در هفته و ماه‌های اول کمک کرده در برابر وزن حاملگی فشار کمتری تحمل کرده و عضلات بدن را تقویت کنید. همچنین، آب برای کاهش وزن و فشار روی مفاصل بسیار مفید است.

 1. تمرینات تنفسی

تمرینات تنفسی و آرامش بخش، تمرینات تنفس عمیق و تمرکز روی نفس می‌توانند به کنترل استرس و افزایش انرژی کمک کنند.

 1. تمرینات تعادل و استحکام

تمریناتی مانند تعادل روی یک پا، تمرینات استحکام عضلات پشت و شکم می‌توانند در این مرحله بارداری مناسب باشند. این تمرینات به تقویت حمایتی عضلات بدن و پیشگیری از مشکلات مربوط به وزن بارداری کمک می‌کنند.

هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

کلام آخر

هفته دوم بارداری معمولا به مدت 7-8 هفته بعد از آخرین دوره قاعدگی ایجاد می‌شود. در این مرحله، جنین شروع به تشکیل سلول‌های بیشتر می‌کند و پلاکنتا (غشا بارداری) شروع به تشکیل می‌شود که نقش مهمی در تغذیه جنین و انتقال مواد غذایی و اکسیژن به جنین دارد. احتمالا تغییرات کوچکی هم در بدن مادر اتفاق بیفتد مانند افزایش حجم پستان‌ها، احتمالا احساس خستگی و افزایش ترشحات واژنی و شاید هم افزایش میل جنسی.

درست است در هفته دوم بارداری، جنین شکل خیلی کوچکی دارد اما خود مراقبتی و رعایت نکات پزشکی همچنان اهمیت دارد مااند مصرف مکمل‌ها، رعایت رژیم غذایی مفید و پرهیز از سبک زندگی ناسالم، و انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده روی و شنا. مهم است که در هر مرحله از بارداری، با پزشک خود مشورت کنید چرا که هر بارداری شرایط و نیازهای خاص خود را دارد و پزشک بهترین راهنمای برای مادر خواهد بود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • fatemeh
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام. خسته نباشين. من الن نزديك به دو هفتس زير دلمو سينم خيلي درد ميكنه گاهي كمر دردم دارم. امكان داره ناخواسته باردار شده باشم؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • انا

    منم این حالت دارم عزیز جون

   • زهرا

    اره چون روزتخمک گذاری بود

   • ریحانه

    سلام.ببخشین منم سوال دارم اما نمیدونم چجوری باید سوالم رو ارسال کنم آخه همین امروز این اپیکیشن رو نصب کردم.چیکار کنم؟

  • سما
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام خسته نباشید من وهمسرم دو روز قبل از عمل لقاح یکم شراب خوردیم و قیلون کشیدیم فکر کنم الان هفته دوم بارداری هستم خیلی نگرانم بنظرتون سقط کنماگر بله چجوری این کارو کنم خواهش میکنم سریع جواب بهم بدید چون نمیتونه از اشنایانم بپرسم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • سپیده

    سلام من آخر پریودیم سوم تیر بوده و دیروز ازمایش دادم و مثبت بوده ولی نمیدونم چند هفته هستم

   • پریناز

    سماجان بچتونگه داشتی ؟

   • عسل

    عزیزم اصلا مشکلی نداره، هیچ اتفاقی نمی افته. ولی از الان به بعد رعایت کن. من دوستی داشتم که روزی ۵ تا سیگاری میکشید موقع بارداری بچه هاش زود به دنیا می اومدن و از این نظر خیلی اذیت شدن پول دوا و دکتر ولی از نظر سلامتی مشکلی ندارن. این کار ابلهانه ی این خانم را کسی انجام نده لطفا. چون نمونه ی خودخواهی و حماقت هستش. می‌خوام بگم یه قلیون کشیدن مشکلی به وجود نمیاره اگر نمی دونستی حامله ای. از این به بعد حواست رو حسابی جمع کن.

   • آتنا

    اره حامله هستی

   • آتنا

    تنبلی تخمدان داری

   • کاربرناشناس

    سلام خسته نباشید من 1399/12/15سقط جنین داشتم.1400/1/27عادت ماهانه شدم.و 1400/2/10رابطه بدون پیشگیری داشتم ایا باردار میشم؟؟

   • نیلوفر

    جنین که به این زودی اینقدر رشد نمیکنه که پیدا باشه

   • نیلوفر

    فکر نمی‌کنم
    با دکترت مشورت کن

  • بدون نام
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سما جان شراب خوردی و قلیون کشیدی واقعا متاسفم واست یه بچه طفلکی و وارد زندگیت نکن سقط کن اگه خواستی ببخش اینا رو میگم ناراحت نشی خودت میدونی اگه هم خواستی هم نگش دار..

  • باران
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام

  • باران5
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام من ۲۴ اردیبهشت عادت شدم ۳۰ام تموم شد ۴روز بعد نزدیکی داشتم که احتمال بروز حاملگی برام هست ولی به هیچ وجه نمیخوام چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  • منا
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام من سوال دارم آیا کسی پاسخگو هست یافقط میخونن؟من میبینم کسی جواب نمیده چرا

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده
    کنید

    https://ninisoal.com/

  • خدای جونم
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام وقتون بخیر و خسته نباشید.
   من ۱۶ ام مرداد پ ر ی شدم و ۲۲ ام تموم شد. ۲۵ام مرداد تا ۳۰ ام نزدیکی داشتم. شما که فکر میکنید باردار شدم یا نه؟ میخوام بدونم. لطفا بهم بگین؛ ممنون میشم
   (امروز ۱۸ سیکلم)

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  • شیرین حامد
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام
   من 22 بهمن پریود شدم .شیش روز هم شدم.الان 20 روز از پریودم گذشته.یه طرفه شکمم قسمت پایین سفت شده انگار چیزی تو شکممه .ساف خوابیدنی مشخص میشه یه طرفه خوابیدنی معلوم نمیشه
   ینی من حامله ام یا کیسته؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • ف اسد

    من هم ۱/۱۱بچه ام افتاد الان بیستم پاک شدم و تا همین امروز رابطه محافظت نشده داشتم حتی روزی سه چهار بار احتمال بارداری هست یا نع؟؟؟

  • ز.بخشی
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام سما جان در این که مادر بودن یه امر مقدس و خاصه شکی نیست و ما مادرا باید سعی کنیم خیلی چیزا رو دیگه رعایت کنیم تا بچه های سالم و البته صالح داشته باشیم.گلم بهتره بادکتر زنانت صحبت کنی ببینی بچه خدایی نکرده اسیبی دیده یا نه
   اگر اسیبی ندیده واقعا حیفه بخوای با سقط حق زندگی رو ازش بگیری .
   انشاءالله که خدا بچه سالم و صالحی که لبخند به لبت بیاره رو نصیبت کنه :-)

  • *f*
   درباره هفته دوم بارداری چه علائمی دارد؟ بایدها و نبایدهای هفته دوم بارداری

   سلام من 11روز از موعد پریودیم گذشته آزمایش خون دادم هفتمین روز بعد از پریودیم منفی بود بتام 25 بود امکان داره باردار باشم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com/

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.