۵۸۸۳۶
۵ نظر
۶۵۴۹۹
۵ نظر
۶۵۴۹۹

با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟

با نزدیکی از مقعد امکان پارگی پرده بکارت وجود ندارد، ولی به هیچ وجه این نوع نزدیکی را به شما توصیه نمی کنیم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من و همسرم حدود یک سال است که عقد کردیم من ١٨سال دارم و شوهرم ٢٧. در این مدت رابطه جنسی ما از پشت بوده است. آیا ممکن است از پشت پرده بکارت پاره شود؟ و آیا حاملگی از عقب هم امکان دارد؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی با نزدیکی از مقعد امکان پارگی پرده بکارت و بارداری وجود ندارد. هر چند احتمال بارداری صفر هم نیست. در هر صورت به هیچ وجه این نوع نزدیکی را به شما توصیه نمی کنم، چون خطر بیماری و اختلالات مقعدی به طور جدی برای شما وجود دارد.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
بیماری های قابل انتقال از رابطه مقعدی معمولا مربوط به باکتری و میکروب های موجود در ناحیه مقعد و سپس عضلات و بافت مقعد است، برخی از این بیماری قابل درمان نبوده و می تواند موجب مرگ فرد شود. بنابراین در این مطلب، به طور مفصل در مورد بیماری های قابل انتقال از طریق رابطه مقعدی صحبت شده تا با آگاهی زوجین، بتوانید تا حد امکان از این بیماری های خطرناک پیشگیری کنید.

با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟
عوارض جانبی رابطه مقعدی
به طور اختصاصی ۳ عارضه جانبی عمده از طریق رابطه مقعدی چه برای زوجین و چه برای کسانی که گرایش به روابط همجنس خواهانه دارند را می توان بر شمرد:
1 - منتشر شدن STI ها
عفونت ها و بیماری های مقاربتی مثل HIV یا ایدز، گونوره، کلامیدیا و تبخال (هرپس)، می تواند از طریق رابطه مقعدی انتقال پیدا کند.
2 - هوموروئید (بواسیر)
فشار در رابطه مقعدی می تواند باعث سوزش شدید در ناحیه مقعد شود. اما بعید است که باعث کش آمدن رگ های خونی ناحیه رکتوم یا سوراخ مقعد شود.
3 - سوراخ شدن کولون (روده بزرگ)
با اینکه احتمال آن کم است، اما دیده شده که دخول از مقعد در مواقعی می تواند باعث ایجاد سوراخ یا آسیب دیدن روده شود. سوراخ شدن روده بسیار خطرناک بوده و برای درمان نیاز به جراحی است. بنابراین اگر از ناحیه مقعد خونریزی شدید داشتید یا بعد از رابطه مقعدی، درد شکمی را تجربه کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.
بیماری های ناشی از رابطه مقعدی
بیماری های متعددی ممکن است در اثر حتی یک بار رابطه مقعدی بدون کاندوم اتفاق بیافتد. ابتلا به برخی از این بیماری ها قابل درمان نبوده و خطر نادیده گرفتن عوارض رابطه مقعدی را دو چندان می کند.
ایدز
بر اساس آمار، انتقال ایدز از طریق رابطه مقعدی بالاترین درصد خطر انتقال را به خود اختصاص داده است. بنابراین روابط جنسی پر خطر مقعدی چه با همجنس چه با غیر همجنس، می تواند خطر ابتلا به ایدز را افزایش دهد.
از آن جا که دیواره داخلی مقعد، قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال آن به خون را دارد، انتقال HIV راحت تر رخ می دهد. همچنین به دلیل عدم انعطاف پذیری مقعد، ممکن است پارگی و خراش ها، باعث انتقال ویروس شود.
سر آلت مرد نیز می تواند دچار خراش های بسیار ریزی شود، که در این صورت برای هر دو طرف احتمال مبتلا شدن وجود دارد.
ویروس HPV
زگیل تناسلی (HPV)، از طریق میکروب های مقعد ایجاد و یا منتقل می شود که در صورت عدم درمان، به بروز سرطان منجر شود.
عفونت کلامیدیا
پیامدهای بیماری کلامیدیا شامل ترشحات اندام جنسی و سوزش ادرار در زنان و مردان می باشد، به علاوه در مردان ورم بیضه ها نیز می شود. عفونت کلامیدیا در زنان با ایجاد بیماری التهاب لگن، منجر به ناباروری یا بارداری خارج از رحم می شود.
ویروس کلامیدیا ، می تواند باعث سفت شدن سطح داخلی پلک، شکنندگی سطح بیرون قرنیه چشم و کوری شود. این بیماری شایع ترین عامل کوری در کشور های توسعه یافته است.
بی اختیاری مدفوع
ساختار دهانه مقعد، به نحوی ساخته شده که فقط برای دفع و بیرون دادن مناسب است و برای جلوگیری از ورود باکتری های خطرناک، در مقابل نفوذ و دخول اشیا بیرونی مقاومت می کند. بنابراین ورود و خروج آلت در ناحیه مقعد، باعث آسیب دیدن اسفنکتر یا دهانه خروج مدفوع شده و می تواند به مرور زمان باعث بی اختیاری مدفوع و ترشحات ناشی از آن شود.
بیماری های روحی و روانی
رابطه جنسی از طریق مقعد، چه از نظر دینی چه روانشناختی، حتی در صورت رضایت و درخواست زن نیز توصیه نمی شود، چرا که می تواند آسیب های روحی فراوانی برای زن داشته باشد.
همچنین مردان چون از این طریق نمی توانند همسرشان را به لذت برسانند و یا آن طور که باید مردانگی خود را به رخ بکشند، دچار آسیب می شوند.

با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟
مهم‌ترین عوارض
۱- سردی جنسی زن
مهمترین عارضه ای که رابطه مقعدی یا مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
۲- درد شدید
زن در رابطه مقعدی دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
۳- پارگی مقعد
ز آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد.
در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
۴- ایجاد عفونت
مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
۵- شیوع ایدز
مخاط مقعد بسیار طریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
۶- فشار به کیسه های منی
از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
۷- سردمزاجی مرد
و دیگر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است و در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟
۸- روان پریشی
با توجه به این که سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذت حاد و حقیقی جنسی را معمولا از همان مجرای طبیعی و خدادادی اش احساس می کند، از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایتمندی از یکدیگر لذت می برند، اما نزدیکی از مقعد نمیتواند صد درصد برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد.
در ادامه این فرآیند زن با عدم اشباع و ارضا میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعاد عصب و عاطفه پیدا می کند خلاصه اینکه او در این حالت، فقط ابزاری برای لذت بری یک سویه ی مرد قرار گرفته و نمی توان عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابل جنسی داشته باشد.
۹- ضربه روحی به زن
در ادامه‏ روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام‏گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند.
امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ‏ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه‏ سازی است) باشد.
در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه‏ های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
۱۰- زودانزالی
چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت‏های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه‏ ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب‏های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ‏ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد می شود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب ‏پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت‏های عصب‏های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه‏ ی این زود انزالی ، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.

با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟
سخنی از امام صادق (علیه السلام)
از ایشان درباره آمیزش از مقعد پرسیدند. حضرت در نهایت زیبایی فرمودند: «همسرت، عروسک و عشق زندگی توست؛ پس او را با این کار اذیت مکن.» (وسائل الشیعه، ج۲۰،ص۱۴۳)

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • عباس
  درباره با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟

  سلام
  اگراین رابطه درست وبا حوصله انجام بشه ودهانه مقعدنرم بشه هیچ مشکلی ایجادنمی کنه این نظریه دکترجراحه پس لطفا بزرگنمایی نفرمایید

 • زهرا
  درباره با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟

  سلام خوبین ببخشیدمزاحم نمیشم من بانامزدم رابطه مقعدی داشتم بعدازرابطه نامزدم منیشوخالی کردداخل من سریع بادستمال پاک کردم بعدشم شستم بعدازنیم ساعت از نزدیکی قرص ال دی خوردم هشتاایاامکان بارداری صفره؟؟

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون

   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
   زیر استفاده کنید

   https://ninisoal.com/

 • alone
  درباره با رابطه از مقعد امکان بارداری هست؟

  سلام خسته نباشيد من و همسرم رابطه ي مقعدي داشتيم منيو ريختم داخل بعد ازاينكه دستشويي رفتن مني خارج نشد احتمال بارداري وجود داره؟

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون

   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
   زیر استفاده کنید

   https://ninisoal.com/

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.