۲۳۲۳۷۸
۶۴۰
۶۴۰

بهترین دکتر برای سزارین در تهران

بهترین دکتر برای سزارین در تهران کیست؟ چطور می‍توان چنین پزشکی را پیدا کرد؟ در ادامه به تمام نکات این انتخاب اشاره کرده‌ایم.

حدود 75درصد از نوزادان در ایران از طریق سزارین به دنیا می آیند که تقریباً نیمی از آنها برنامه ریزی شده و نیمی بدون برنامه ریزی هستند. بهترین دکتر برای سزارین در تهران کیست که بدانیم:چرا سزارین انجام می شود؟ سزارین انتخابی یا برنامه ریزی شده چیست؟ سزارین اورژانسی یا بدون برنامه ریزی چیست؟ ؟آنچه در طول سزارین اتفاق می افتد چیست؟ این دکتر خطرات سزارین را به ما می‍گوید؟ چطور با او آشنا شویم؟

چرا باید سزارین کنیم؟

 • سزارین انتخابی زودتر از موعد برنامه ریزی می شود (معمولاً در هفته ۳۹ بارداری) - پس از بحث، رزرو (تاریخ مشخص) و رضایت از قبل از عمل - و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ممکن است انتخاب شوند. توسط مادر به دلایل پزشکی، شخصی یا گاهی اوقات روانشناختی توصیه می شود. دلایلی که ممکن است انجام سزارین برنامه ریزی شده را انتخاب کنید یا به شما توصیه شود:
 • شما دوقلو، سه قلو یا بیشتر باردارید.
 • جفت شما OS (منفذی که کودک از طریق آن از رحم شما خارج می شود) را می پوشاند که به عنوان جفت پریویا شناخته می شود.
 • شما یک/چندین سزارین قبلی داشته اید
 • شما یک زایمان تروماتیک قبلی داشته اید
 • ممکن است کودک شما شرایطی داشته باشد که زایمان و زایمان طبیعی را خطرناک کند
 • ممکن است شرایط زمینه‌ای مانند فشار خون بالا داشته باشید که در صورت زایمان و فشار دادن، سلامت شما را به خطر می‌اندازد.
 • تجربیات زندگی قبلی ممکن است فکر زایمان طبیعی را برای شما بسیار سخت کند

دکتر سزارین اورژانسی هم داریم؟ 

سزارین اورژانسی یا برنامه ریزی نشده سزارینی است که توسط شما و متخصص زنان و زایمان (پزشک) شما در طول بارداری برنامه ریزی نشده است. این به این دلیل اتفاق می افتد که با توجه به شرایط شما، ایمن ترین راه برای تولد نوزاد در نظر گرفته می شود.

دلایلی که ممکن است نیاز به سزارین اورژانسی داشته باشید: 

 • رزرو شدن برای سزارین انتخابی و شکستن آب و/یا زایمان زودرس
 • به خطر انداختن سلامتی خود - به عنوان مثال، در مورد پره اکلامپسی شدید یا سایر شرایط
 • به خطر افتادن سلامتی کودک - به عنوان مثال، اگر علائمی وجود داشته باشد که ممکن است کودک شما مضطرب باشد (قبل یا در حین زایمان) 
 • خونریزی شدید از واژن شما
 • افتادگی بند ناف (جایی که بند ناف کودک شما قبل از اینکه کودک بعد از شکستن آب شما پایین می‌آید)
 • یک القای ناموفق زایمان - جایی که فرآیند القاء شما را وارد زایمان نمی کند
 • زایمان پیشرفت نمی کند، با یا بدون به خطر انداختن سلامتی شما یا کودکتان.
 • معرفی نادرست کودک در حین زایمان - جایی که سر کودک شما ظاهر نمی شود، بلکه پاها، پایین یا قسمت دیگری از بدن او است. این همیشه نیاز به زایمان با سزارین ندارد، اما شرایط و خواسته های فردی شما ممکن است بهترین تعیین کننده باشد.
 • زایمان ابزاری ناموفق - جایی که تلاش ناموفق برای کمک به زایمان با فورسپس یا ونتوز وجود دارد.

بهترین دکتر برای سزارین در تهرانبهترین دکتر برای سزارین در تهران

روش سزارین یک دکتر خوب 

 سزارین یک عمل جراحی بزرگ شکم است که در تئاتر انجام می شود و مانند هر عمل دیگری شامل چندین مرحله است:

1. با متخصص زنان و زایمان خود صحبت کنید

2. قرائت و امضای رضایت نامه. در برخی موارد نادر اضطراری، رضایت شفاهی ممکن است کافی باشد

3. ارزیابی قبل از عمل - برای سزارین برنامه ریزی شده. این شامل آزمایش خون برای بررسی گروه خونی و سطح آهن است

4. مطمئن شوید که برای عمل بدون درد هستید - معمولاً با استفاده از بی حسی نخاعی

پس از تمیز کردن و پوشاندن، برشی روی خط بیکینی شما ایجاد می‌شود

ماهیچه های شکم شما از هم جدا می شوند و برش دیگری در رحم شما ایجاد می شود و پس از آن کودک شما متولد می شود.

بستن زخم - که می تواند بسیار طول بکشد، زیرا چندین لایه برای بخیه وجود دارد

6. منطقه بهبودی، جایی که تقریباً 1 تا 2 ساعت قبل از انتقال به بخش پس از زایمان در آن می‌مانید.

ما مقالاتی داریم که بر آنچه در طول سزارین برنامه ریزی شده اتفاق می افتد و اینکه چگونه یک سزارین اورژانسی ممکن است متفاوت باشد تمرکز می کنند. 

بهترین دکتر برای سزارین در تهران

ویزیت بعد از سزارین

زایمان سزارین یک جراحی بزرگ شکم است و زمان بهبودی می تواند از یک زن به زن دیگر متفاوت باشد. ماهیچه های شکم شما که رحم در حال رشد شما را پشتیبانی کرده اند، که ممکن است در حال حاضر بارداری شما باشد. 

پس از سزارین، باید هنگام حرکت و بلند کردن وسایل مراقب باشید. استراحت و تغذیه کلید بهبودی و روند بهبودی است. مطمئن شوید که غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی می خورید و سعی کنید با کمک گرفتن از شریک زندگی، خانواده، فرزندان بزرگتر، دوستان یا کمک اجیر شده خود در انجام کارهای روزانه، آماده سازی غذا و زندگی عمومی، برای کمک به امور عادی روزمره ترتیبی دهید.

 

خطرات انجام سزارین 

سزارین با خطرات بیشتری نسبت به زایمان واژینال همراه است، زیرا این روش‌های جراحی اصلی هستند که نیاز به بیهوشی منطقه‌ای یا در مواردی به بیهوشی عمومی دارند.در اینجا برخی از عوامل خطر مرتبط با سزارین آورده شده است:

 • عفونت زخم - علائم عفونت شامل درد، تورم، ترشح از محل زخم و به طور جدی تر، سپسیس است.
 • از دست دادن خون - بیش از حد معمول در هنگام تولد (خونریزی). ممکن است نیاز به جراحی بیشتر، قرص آهن یا تزریق خون داشته باشید.
 • لخته شدن خون (ترومبوز ورید عمقی - DVT) - اغلب در ساق پا که باعث درد می شود. پزشکان می توانند تزریقات را برای جلوگیری از این امر پس از سزارین توصیه کنند.
 • آسیب به مثانه یا روده شما - این ممکن است در طول جراحی اتفاق بیفتد اما یک عارضه نادر است.
 • خطر بیشتر عوارض در بارداری و زایمان آینده - مانند مشکلات جفت و خطر بالاتر مرده زایی.
 • خطر برای نوزاد - خطر کوچک بریده شدن نوزاد در حین عمل و خطر مشکلات تنفسی زیرا زایمان طبیعی نداشته اند که به کاهش مایعات در ریه های آنها کمک می کند.

بهترین دکتر برای سزارین در تهران

جمع‌بندی

سزارین نسبت به زایمان واژینال خطر بیشتری از دست دادن خون و میزان عفونت را به همراه دارد و احتمال ابتلا به مشکلات جفت را در هر بارداری بعدی افزایش می دهد. بهترین دکتر سزارین را می‌توانید از میان پزشکان کلینیک زنان نی‌نی‌بان پیدا کنید. 

 

سوالات متداول  

چگونه می توانم خطر نیاز به سزارین اورژانسی را کاهش دهم؟

از هر نوع القای زایمان خودداری کنید، مگر اینکه شواهدی وجود داشته باشد که نشان دهد شما یا کودکتان در خطر طولانی شدن بارداری خود هستید. زایمانی که به طور طبیعی شروع می شود کمتر به مداخله پزشکی نیاز دارد.

به خوبی برای تولد خود آماده شوید. اگر در جایی که احساس امنیت و راحتی بیشتری می کنید، هورمون های شما بهتر کار می کنند، بنابراین به دقت فکر کنید که کجا می خواهید زایمان کنید و زایمان کنید، خانه، مرکز تولد یا بیمارستان.

یک برنامه زایمان تهیه کنید و این موضوع را با شریک تولد خود در میان بگذارید، تا آنها خواسته های شما را بدانند و بتوانند از شما در هنگام زایمان حمایت کنند.

به این فکر کنید که دوست دارید ضربان قلب نوزادتان در هنگام زایمان چگونه کنترل شود، زیرا روش‌های مختلف می‌توانند بر تحرک شما تأثیر بگذارند. می توانید مزایا و معایب نظارت های مختلف را با ماما در میان بگذارید.

سعی کنید در هنگام زایمان تا حد امکان راست و فعال بمانید.

اگرچه اپیدورال می تواند تسکین درد موثری را ارائه دهد، اما حرکات شما را محدود می کند و پهن کردن لگن برای زایمان را برای شما دشوارتر می کند و نیاز شما به کمک با فورسپس یا ونتوز را افزایش می دهد. اگر نیاز پزشکی وجود دارد یا بعد از اینکه انواع دیگر مدیریت درد را امتحان کردید، اپیدورال را در نظر بگیرید.

گذراندن دوره هیپنوتیزم را در نظر بگیرید. این می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های مقابله ای را برای زایمان و تولد خود ایجاد کنید.

چند سزارین می توانید انجام دهید؟ 

شما می توانید هر تعداد که بخواهید سزارین انجام دهید، اما خطرات برای بارداری و جراحی های بعدی هر چه سزارین بیشتری داشته باشید افزایش می یابد. تکرار سزارین هر بار باعث ایجاد بافت اسکار و چسبندگی داخلی می شود که می تواند بر بارداری های آینده تأثیر بگذارد و برای جراحان مشکلاتی ایجاد کند. 

آیا سزارین درد دارد؟ 

سزارین یک جراحی بزرگ شکم است. پس از این جراحی، باید از نوزاد تازه متولد شده خود مراقبت کنید. معمولاً درد متوسطی در محل زخم وجود دارد و احتمالاً به تسکین درد مانند پاراستامول یا ایبوپروفن نیاز خواهید داشت. مهم است که زیاد کار نکنید، در صورت نیاز کمک بپذیرید و با خوب غذا خوردن و هیدراته ماندن، شفا را بهینه کنید.

 
بهترین دکتر برای سزارین در تهران
ا
 
 
 
 
بهترین دکتر برای سزارین در تهران
 
 
 
 
 
 
بهترین دکتر برای سزارین در تهران
 
 
 

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.