۲۲۶۷۶۶
۳۲۶۰
۳۲۶۰

کلاس آمادگی زایمان، چگونه است؟

کلاس های زایمان به طور کلی برخی از عوارض شایع زایمان و نحوه درمان آن ها را پوشش می دهند.

کلاس زایمان راهی عالی برای آماده سازی زایمان است. بسته به مکانی که می روید، کلاس ها از یک کارگاه یک روزه فشرده تا جلسات هفتگی به مدت یک ماه یا بیشتر برگزار می شود. کلاس معمولی شامل سخنرانی ها ، بحث ها و تمرینات است که همگی توسط مربی آموزش دیده زایمان برگزار می شوند.
در حالی که رویکردها متفاوت است ، هدف ارائه اطلاعاتی برای آماده سازی برای زایمان ، کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه و به حداقل رساندن ترس است. شما همچنین می توانید تکنیک هایی را یاد بگیرید که به شما کمک می کند آرام باشید و از پس کار برآیید.
در اکثر بیمارستان ها کلاس هایی برگزار می شود ، یا می توانید از طریق یک مربی یا سازمان مستقل در یک کلاس شرکت کنید. کلاسها از دوره هایی شروع می شود که در اوایل بارداری شروع می شوند و تا دوره پس از زایمان ادامه دارند تا جلسات تازه سازی یک بار.
به دنبال کلاسی باشید که شامل موارد زیر باشد:
علائم زایمان
پیشرفت طبیعی زایمان
تکنیک هایی برای کنار آمدن با درد
چگونه شریک زندگی شما می تواند در طول زایمان به شما کمک کند.

چه موقع با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید
علاوه بر این ، کلاس های زایمان به طور کلی برخی از عوارض شایع زایمان و نحوه درمان آن ها را پوشش می دهد. بیشتر فیلم ها هم از زایمان واژینال و هم از طریق سزارین نشان داده می شود.
کلاسها همچنین ممکن است اصول شیردهی و مراقبت از نوزاد را آموزش دهند.

چه چیزهایی در کلاس آمادگی برای زایمان آموزش داده می شود؟
یکی از هدف های اصلی کلاس های آمادگی برای زایمان رفع نگرانی های مادر برای زایمان می باشد.در کلاس های آمادگی برای زایمان ورزش هایی به مادران ارائه می شود تا یاد بگیرند که چگونه دوران بارداری بهتری داشته باشند و در زمان زایمان چگونه بتوانند خود و شرایط خود را مدیریت کنند.حتی در بسیاری از کلاس ها در مورد دوران پس از زایمان و راه های کاهش درد و افزایش سرعت روند بهبودی صحبت خواهند کرد.
صحبت در مورد تغذیه ی مناسب در دوران بارداری یکی دیگر از کارهایی است که در کلاس های آمادگی زایمان انجام می شود.
تغییرات فیزیولوژیک بدن، موارد رشد جنین، انواع زایمان و راه‌های کاهش درد، تکنیک‌های آرام‌‌سازی و علائم خطر در بارداری نیز در این کلاس‌ها بررسی می‌شود و به خانم‌های باردار، خودمراقبتی را آموزش می‌دهند.
همچنین در مورد مراحل زایمان طبیعی و کنترل دردها برای شما صحبت می کنند و راه کارهایی را آموزش می دهند.
در مورد نگهداری نوزاد ، پوشک کردن نوزاد و نحوه ی شیردهی هم به مادران آموزش هایی داده خواهد شد.

از چه زمانی کلاس های آمادگی برای زایمان را می توان شروع کرد؟
از هفتۀ ۲۰ به بعد می‌توانید برای کلاس‌های آمادگی زایمان اقدام کنید. سعی کنید این کلاس‌ها را به اواخر بارداری موکول نکنید.

چرا باید در کلاس های زایمان شرکت کنم؟
چه فرزند اول خود را به دنیا بیاورید و چه پنجم ، کلاس های زایمان می توانند به شما کمک کنند تا برای مقابله با چالش های زایمان آماده شوید. فرصت ها را در نظر بگیرید:
چیزهایی را در این کلاس ها می آموزید که هرگز درباره زایمان و مراقبت های پس از زایمان نمی دانستید. شما خواهید فهمید که چگونه علائم زایمان و آنچه در بدن شما اتفاق می افتد را شناسایی کنید زیرا کودک شما به دنیا راه می یابد.
ترسهای خود را برطرف کنید. در طول کلاس های زایمان ، این فرصت را خواهید داشت که درباره ترس خود با دیگران که احتمالاً همان نگرانی ها را دارند ، صحبت کنید. مربی می تواند افسانه ها و حرف های بی پایه و اساس را از ذهن شما از بین ببرد و به آرامش ذهن شما کمک کند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که در کلاس های زایمان شرکت می کنند ، در مورد زایمان اطلاعات بیشتری دارند و کمتر از کسانی که به کلاس ها نرفته اند ، دچار پریشانی روانی می شوند.
با شریک زندگی یا مربی خود در ارتباط باشید. کلاس های زایمان به همسر یا مربی شما این فرصت را می دهد که زایمان را نیز درک کنید . همچنین می آموزد که چگونه از شما در حین زایمان حمایت کند.
درباره گزینه های کنترل درد بحث کنید. شما روش هایی مانند روش های تنفس ، آرامش و تجسم را برای کنار آمدن با انقباضات تمرین خواهید کرد. اکثر کلاس ها همچنین نکات مثبت و منفی داروهای رایج مانند بلوک های اپیدورال را شامل می شوند.
از اصول مداخلات پزشکی و عوارض احتمالی آگاه می شوید. دریابید که مداخلات معمول چگونه می توانند روند زایمان را تحت تأثیر قرار دهند.
امکانات را بررسی کنید. شما ممکن است در مراکزی که در آن زایمان می کنید گشت بزنید و از سیاست ها و منابع آن مطلع شوید.
مراقبت از نوزادان را یاد می گیرید. شما به احتمال زیاد در مورد نکات اولیه نگهداری از نوزاد آموزش میبینید. موضوعات معمول مانند انتخاب پزشک متخصص اطفال ، شیردهی ، پوشک و استحمام.

آیا کلاس های مختلفی برای زایمان وجود دارد؟
برخی از کلاس های زایمان انواع خاصی از زایمان ها را شامل می شوند ، مانند سزارین ، زایمان واژینال پس از سزارین (VBAC) و زایمان های متعدد. دوره های تازه سازی برای والدینی که به سادگی می خواهند اصول را مرور کنند در دسترس است. سایر کلاسها بر روشهای خاص زایمان تمرکز دارند.

راه کارهایی باری آمادگی زایمان

حالا در ادامه می خواهیم نکاتی رو که در دوران زایمان به دردتون میخوره رو بهتون یادآوری کنیم
منفی نباشید
به داستان های منفی در مرود تولد کودکان توجهی نکنید و روی قسمت مثبت داشتن فرزند توجه کنید.در دوران بارداری روجیات مناسب و مثبت بیشتر از یک جسم سالم اهمیت دارد .همیشه روح ناسالم و ناآروم می تواند منجر به جسم ناسالم شود.
زمانی که از نظر روجی قوی باشید کمتر از مسائل و مشکلات زندگی اسیب می بینید .پس نگذارید آرامش روحیتان از بین برود
سعی کنید روی قسمت مثبت فرزند دار شدن و زایمان تمرکز کنید .فیلم های زیبا و موفقیت آمیز از زایمان ببینید .
سعی کنید فقط تجربیات زیبای مادران رو گوش بدید و مطالعه کنید .کلمات و جملات مثبت به کار ببرید .
اگر برای از دست دادن شغل و حرفه تان نگران هستید به زنان موفقی نگاه کنید که با وجود فرزند باز هم موفق بودند و به کار و حرفه شان پرداختند .
به خودتان کمک کنید و امید و آرامش دهید .
به افسانه ها و حرف های بی پایه و اساس توجهی نکنید
در زمان های قدیم به دلیل کافی نبودن علم ، حرف های زیادی در مورد دوران بارداری زده شد که اکنون بسیاری از آن ها نقض شده اند .اما هنوز هم میبینیم که با وجود پیشرفت علم باز هم کسانی هستند که با افسانه ها و حرف های بی پایه و اساس گذشته دوران بارداری خود را می گذرانند .به علم جدید اعتماد کنید ، علم در مورد زایمان و دوران بارداری پیشرفت بسیار زیادی کرده است و برای هر مشکلی راه حلی دارد .
رژیم غذایی سالم داشته باشید
نه تنها در دوران بارداری بلکه در تمام دوران زندگی مصرف مواد غذایی مفید ، بسیار مهم است و در دوران بارداری رژیم غذایی مناسب از اهمیت ویژه ای برخودار می شود.خانم ها در دوران بارداری تغییرات بسیار زیادی از لحاظ جسمانی می کنند و برای سالم بودن و سروحال بودن نیاز به مواد غذایی مناسب دارید .
مغزها، سیب زمینی شیرین، تخم مرغ، غلات کامل، سبزیجات برگ‌دار، هویج و غیره برخی از چیزهایی هستند که باید بخورید. غذاهای زیادی هستند که برای بارداری مفیدند اما غذاهایی هم هستند که باید از آن پرهیز کرد. باید از مصرف قهوه، الکل و مواد پاستوریزه نشده خودداری کنید.
سعی کنید در دوران بارداری مصرف آب را بیشتر کنید تا بدنتان همیشه آبرسانی داشته باشد.
از پزشک خود بخواهید که یک برنامه غذایی مناسب را به شما بدهد و از آن پیروی کنید.
با جنین خود صحبت کنید
شاید به نظر خنده دار باشد اما صحبت کردن با جنین نه تنها برای برقراری ارتباط با او مفید است بلکه به مادر آرامش هم می دهد.هر زمانی که خسته و کسل و ناآرام بودید دستتان را روی شکمتان قرار دهید و با جنینتان صحبت کنید .زمانی که بتوانید با جنین خود ارتباط برقرار کنید، می‌توانید به آرامی از ترس و اضطراب بارداری و زایمان خلاص شوید و عشق، امید و مثبت بودن را جایگزین آن کنید.
در مورد چیزهای مثبت مربوط به بارداری و تولد با جنین خود صحبت کنید و لذت گرفتن دست‌ها و راه رفتن این موجود کوچک را تصور کنید. این کار را امتحان کنید زیرا این یکی از آسان‌ترین کارها برای آماده کردن خود برای زایمان است.
با مادران با تجربه ی موفق صحبت کنید
بله بر سر صحبت مادرانی بنشینید که تجربه ی موفقی از مادری دارند و از مادری کردن لذت می برند نه مادرانی که مدام غر می زنند و کودکشان سد راه تمام خواسته ها و اهدافشان شده .مادری کردن باید با لذت انجام شود .
یوگا کار کنید
یوگا در تمام طول دوران زندگی خوب است و می تواند برای آرامش روح و روان بسیار مفید باشد اما تجربیات و تحقیقات نشان داده اند که یوگا در دوران بارداری اثرات میبت فراوانی دارد و می تواند استرس و اضطراب دوران بارداری را به شدت کم کند.سعی کنید یوگا را در دوران بارداری به یک عادت تبدیل کنید.
یوگا جسم و ذهن شما را آماده می‌کند تا زایمان و دوران بارداری خوبی داشته باشید اگر بدانید که دوران بارداری آرام و خوب چقد می تواند برای آرمایش شما و فرزندتان در آینده مفید باشد خیلی زود برای یوگا در بارداری اقدام می کنید .

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.