۸۵۱۴۷
۴ نظر
۶۱۳۵۳
۴ نظر
۶۱۳۵۳

تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

معمولا تمام خانم‌ها پس از زایمان طبیعی با تغییر‌هایی در وضع واژن خود مواجه می‌شوند؛ تغییراتی مانند بزرگ شدن، دردناک بودن یا حتی خشک شدن محیط داخلی آن.

معمولا تمام خانم ها پس از زایمان طبیعی با تغییرهایی در وضع واژن خود مواجه می شوند؛ تغییراتی مانند بزرگ شدن، دردناک بودن یا حتی خشک تر شدن محیط داخلی آن. اگر خانمی با چنین تغییراتی آشنا نباشد، ممکن است نگران شود و فکر کند که این مشکل فقط برای او ایجاد شده است. به همین دلیل در این مطلب برای اطلاع مادران جوان از تغییرات طبیعی واژن که پس از زایمان طبیعی رخ می دهد، و انجام جراحی زیبایی زنان در زمان مناسب اطلاعاتی آورده شده است.
در طول زایمان طبیعی، بچه از گردن رحم عبور می کند و از واژن خارج می شود. به این مسیر، کانال تولد یا زایمان هم گفته می شود. گذشتن نوزاد از گردن رحم و رسیدن آن به واژن، باعث کش آمدن و بزرگ شدن این ناحیه برای ایجاد سهولت در امر زایمان می شود و به بچه کمک می کند ساده تر به دنیا بیاید. گاهی کش آمدن واژن به اندازه ای نیست که بچه بتواند به راحتی متولد شود، به همین دلیل پوست بین واژن و مقعد (پرینیوم) به طور طبیعی پاره یا به وسیله پزشک کمی شکافته می شود تا امکان خروج سریع تر و ساده تر نوزاد فراهم شود. به این کار در اصطلاح پزشکی «اپیزیوتومی» می گویند. بعد از تولد نوزاد، پوست شکافته شده به وسیله پزشک یا ماما بخیه خواهد شد.
گاهی چند روز تا چند ماه طول می کشد تا این علایم بدون مداخله پزشک کامل از بین بروند. به خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند، توصیه می شود برای بهبود سریع تر وضع واژن خود، حتما با مشورت کنند تا بهترین راه توسط پزشک جراح زنان برایشان تجویز شود.


درمان خشکی واژن پس از زایمان

بعضی از خانم ها از خشکی واژن پس از زایمان طبیعی شکایت می کنند و نمی دانند علت این تغییر، کاهش سطح استروژن در بدنشان است. یعنی میزان استروژن بدن پس از زایمان نسبت به زمان بارداری، تا حد قابل توجهی کم می شود و همین امر می تواند خشک تر شدن واژن را در پی داشته باشد. از سوی دیگر، شیر دادن به نوزاد و اتفاق نیفتادن عادت ماهیانه تا چند ماه پس از زایمان هم می تواند باعث کاهش بیشتر سطح استروژن بدن خانم و احساس خشکی بیشتر در واژن شود. در حال حاضر با مراجعه به پزشک متخصص جراحی زیبایی زنان امکان درمان این مشکل فراهم شده است.
تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید


تنگ کردن واژن برای رابطه زناشویی بهتر

هیچ قانون خاصی وجود ندارد که بگوید شروع رابطه زناشویی از چند ماه یا چند هفته پس از زایمان طبیعی ممکن و بدون مشکل است. البته بهتر است برای این کار عجله ای نداشته باشید و برقراری اولین رابطه زناشویی را حداقل تا ۲ هفته پس از بهبود کامل جای بخیه ها و درد واژن به تاخیر بیندازید. تا زمانی که رابطه برایتان دردناک و نامطلوب است، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. اگر فقط به دلیل خشکی واژن نمی توانید رابطه برقرار کنید، از روان کننده های مجاز کمک بگیرید.
اگر با کمک آنها باز هم احساس درد داشتید، تا بهبود وضعیت تان از برقراری رابطه خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوید. اگر تا ۴ ۳ ماه پس از زایمان هنوز ناحیه پرینیوم درد می کند یا همچنان مقاربت دردناک دارید، حتما پزشک را در جریان بگذارید. ممکن است مشکلی مانند عفونت محل بخیه ها برای شما پیش آمده و نیاز به درمان داشته باشد.

جوان سازی واژن

امروزه روش های مختلفی برای زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان وجود دارد، تزریق ژل به واژن یکی از روش های موثر در جوانسازی واژن است که البته طرفداران بسیاری دارد. افراد در رابطه با ماندگاری، مراقبت های قبل و بعد، هزینه تزریق ژل و… سوال دارند، به همین دلیل در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

تزریق ژل به ناحیه تناسلی

با افزایش سن و یا حتی زایمان های مکرر واژن دچار تغییراتی می شود، معمولا با چروک شدگی، افتادگی و شل شدن پوست این ناحیه، تغییرات نمایان می شود. تزریق ژل به واژن با فرم دهی و زیبا کردن ناحیه تناسلی اعتماد به نفس افراد را در حین رابطه افزایش می دهد و در نتیحه می تواند نقش موثری در بهبود روابط داشته باشد. در این شرایط بهترین راهکار برای جبران حجم از دست رفته تزریق چربی و یا تزریق ژل به واژن است. بسته به وضعیت افراد بهترین روش درمان انتخاب می شود.

فواید تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن را می توان در دسته عمل های زیبایی زنان معرفی کرد، این عمل زیبایی بسیار سبک است و فواید بسیاری برای فرد دارد از جمله:
 • بدون درد انجام می شود
 • نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان یا کلینیک نیست.
 • فرد به راحتی می تواند بعد از تزریق کارهای روزمره خود را انجام دهد.
 • برای برطرف کردن چروک، افتادگی و شلی واژن انتخاب خوبی است.
 • بدون برش انجام می شود.
 • به سفید کردن واژن کمک موثری می کند.
تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

ماندگاری تزریق ژل به واژن

ماندگاری اثرات تزریق ژل به واژن مدت زمان مشخصی ندارد و این زمان در افراد مختلف متفاوت است اما بر اساس نوع ژل تزریق شده می تواند به طور تقریبی این زمان را مشخص کرد. برای ژل ها با ماندگاری موقت این زمان بین ۱ تا ۲ سال و ژل های دائمی ۵ تا ۴۰ سال متغیر است.

توصیه های قبل از تزریق ژل به ناحیه تناسلی

لازم است قبل از تزریق، توسط متخصص زنان معاینه شوید تا در صورت وجود عفونت، درمان شود.
تا ۵ روز قبل از تزریق از داروهایی که رقیق کننده خون هستند استفاده نکنید.
سعی کنید در یک هفته قبل از تزریق، مصرف آب را افزایش دهید، البته مصرف آب بعد از تزریق ژل هم توصیه می شود.

هزینه تزریق ژل به واژن

بحث هزینه یکی از مواردی است که اغلب مراجعین در خصوص آن سوال دارند، برای تزریق ژل به واژن نمی توان هزینه مشخصی را تعیین کرد، بسته به نوع ژل و مقدار تزریق شده در افراد متفاوت است، برای اطلاع از هزینه دقیق توصیه می شود به متخصص زنان مجرب در این زمینه مراجعه کنید.
گشادی و شلی واژن یکی از مشکلات شایع در بین اغلب بانوان است، بیشتر بیماران در زمان مراجعه به متخصص زنان از گشادی واژن و مشکلات همراه با آن که شامل کاهش کیفیت روابط جنسی و بروز عفونت های مکرر شکایت می کنند، اما به راستی بهترین راه کار برای راهایی از این مشکل چیست؟
با پیشرفت هایی که در زمینه زیبایی زنان صورت گرفته دیگر مشکلی نیست که نتوان آن را حل کرد، درمان گشادی واژن نیز شامل این موضوع می باشد. با استفاده از روش تنگ کردن واژن می تواند کیفیت روابط جنسی را تا حد بالایی افزایش داد.

دلایل نیاز به عمل تنگی واژن

افزایش سن در بانوان سبب بروز تغییراتی در ناحیه تناسلی می شود، این افزایش سن همراه با از بین رفتن عضلات و ماهیچه های این ناحیه است که با گذشت زمان سبب شلی واژن می گردد.
انجام زایمان های طبیعی مکرر نیز یکی از دلایل شایع نیاز به عمل واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن است.
همچنین با ورود به سنین یائسگی سطح هورمون ها تغییر می کند، کاهش هورمون استروژن سبب بروز آتروفی و تضعیف عضلات می گردد.

روش‌‌های تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن را می توان به روش های مختلفی انجام داد، این روش ها شامل:
 • عمل تنگ کردن واژن با لیزر
 • عمل تنگ کردن واژن با نخ
 • عمل تنگی واژن با تزریق فیلر و چربی
 • و در اخر درمان گشادی واژن با جراحی است.

نحوه جراحی تنگ کردن واژن

بعد از انتخاب روش درمان، توسط پزشک مشاوره های لازم به بیمار داده می شود. سپس برشی وی شکل بر دیواره پشتی واژن زده می شود. برش های زده شده به میزان برداشتن گوشت اضافی و تنگ کردن واژن بستگی دارد. جراح در حین جراحی زیبایی واژن بافت های همبند و غیر طبیعی که از جراحی و یا آسیب های دیگر به وجود آمده است را بر می دارد. سپس با کمک نخ های قابل جذب اقدام به بخیه زدن در واژن می نماید.

مراقبت‌های لازم بعد از تنگ کردن واژن

به هیچ وجه بعد از جراحی اجسام سنگین بلند نکنید.
ورزش های سنگین حداقل تا یک ماه و نیم بعد از جراحی ممنوع است.
در صورتی که بخیه زده شده است، بعد از هر بار شستشو این ناحیه خشک شود، البته با یک حوله تمیز و به آرامی.
رابطه جنسی تا یک ماه انجام شود.
داروهای تجویز شده توسط متخصص زنان مصرف شود.

پارگی در پرینه

ایجاد پارگی در پرینه معمولا در اولین زایمان طبیعی اتفاق می افتد. این میزان شکاف ممکن است از خراش های کوچک شروع شود تا در ماهیچه های لگن کشیده شود.
در هنگام زایمان طبیعی به دلیل خارج شدن نوزاد با سر به پرینه فشار وارد می شود و ممکن است این فشار باعث کشیدگی در پوست و ماهیچه های ناحیه واژن و اطراف آن شود. در صورتی که نوزاد برای خروج با مشکل مواجه شود، متخصص زنان و زایمان اقدام به ایجاد برش در ناحیه پرینه می کند و با این کار به نوزاد برای خارج شدن کمک می کند. با این حال پارگی در پرینه اتفاقی است که در زایمان طبیعی می افتد و درجه های متفاوتی دارد که در ادامه این مقاله با آن ها آشنا می شوید.

انواع پارگی پرینه هنگام زایمان طبیعی

پارگی پرینه درجه اول

در این نوع از پارگی، یک پارگی سطحی ایجاد می شود که در آن پوست و بافت های اطراف دهانه واژن را در برمی گیرد. این پارگی کوچک و سطحی است که ممکن است اصلا نیاز به زدن بخیه نداشته باشد. در صورتی که نیاز به بخیه هم داشته باشد با تعداد کمی بخیه به سرعت بهبود میابد. پارگی پرینه درجه اول اصلا آزار دهنده نیست.

پارگی پرینه درجه دوم

در پارگی پرینه درجه دوم، پارگی عمیق تر است و ممکن است تا ماهیچه های زیرین ادامه داشته باشد. در این نوع از پارگی نیاز است تا لایه به لایه بخیه زده شود. این کار باعث ایجاد درد و ناراحتی در خانم ها می شود. دوره بهبود بخیه ها چند هفته می باشد.
تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

پارگی پرینه درجه سوم و چهارم

در زایمان های بسیار نادری زنان دچار این نوع از پارگی ها می شوند. ممکن است پارگی تا ناحیه رکتوم یا راست روده گسترش پیدا کند. دوره بهبود در این نوع از پارگی های پرینه تا چند ماه می باشد. ممکن است در فرد بی اختیاری مدفوع ایجاد کند. در پارگی درجه سوم پارگی پرینه از واژن، پوست پرینه و ماهیچه های پرینه تا اسفنکتر مقعد را در برمی گیرد. پارگی درجه چهار پرینه هم نیز تا ماهیچه های اسنفکتر مقعد و بافت های زیرین آن ادامه دارد.

سایر پارگی ها

برخی از زنان ممکن است در حین زایمان در بالای واژن و نزدیک مجاری ادرار به پارگی دچار شوند. این نوع از پارگی، پارگی نزدیک به مجاری ادرار نام دارد. البته لازم به ذکر است که این نوع از پارگی مانند پارگی پرینه درجه اول است. دوره بهبود کمی دارد و در صورت نیاز چند بخیه زده می شود.

لابیاپلاستی

یکی از دغدغه های اصلی بانوان زیبا بودن و خوش فرم بودن ناحیه تناسلیشان می باشد که در دنیای امروزی بسیار مورد بحث قرار می گیرد.
امروزه روش های بسیار متنوعی برای زیباتر کردن و خوش فرم تر شدن واژن وجود دارد که لابیاپلاستی یکی از این روش ها می باشد.
همانطور که می دانید لابیاپلاستی شامل لابیامینورپلاستی می باشد. همچنین روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانیم به سفید کردن واژن و تنگ کردن آن اشاره کنیم، هر کدام از این موارد را در ادامه با هم بررسی خواهیم نمود. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا دیگر نیازی نباشد نگران ظاهر ناحیه تناسلی خود باشید.

لابیاپلاستی چیست؟

بخش های اضافی لابیاها توسط جراح با توجه به روش های مختلف برداشته می شود. عمل لابیاها بر روی لبه های دستگاه تناسلی انجام می شود که انجام دادن این عمل باعث زیبایی دستگاه تناسلی شما می شود. لازم به ذکر می باشد که این عمل بدون درد است. در اکثر اوقات جراح با کمک لیزر لابیاها را برای شما برمی دارد. از ویژگی های عمل لابیاپلاستی با لیزر عدم استفاده از چاقو است.

علت بزرگی لابیا مینور چیست؟

عوامل ژنتیکی : نژادها با هم متفاوت می باشد و به همین دلیل بعضی نژادها لابیای بزرگ دارند و بعضی از آنها لابیاهای کوچک دارند.
تغییرات هورمونی بدن: در خانم هایی که باردار می باشند لابیاها سایزشان بزرگتر می شود.
یکی از عواملی که در اندازه و شکل مینورهای شما تاثیر می گذارد تغییرات هورمونی می باشد.
بالا رفتن سن: بهتر است بدانید که زنان بعد از دوران یائسگی با کاهش پیدا کردن هورمون های زنانه لابیاهای مینور شروع به کوچیک شدن می کنند و با بالارفتن سن لابیاهای مینور دچار افتادگی می شوند که علت اصلی عمل های زیبایی در سنین حدود 40 سال افتادگی های لبه های کوچک واژن می باشد.
زایمان های طبیعی متعدد: داشتن زایمان های متعدد یعنی زایمان های بالای سه یا چهار بچه یکی از عوامل بزرگ شدن لبه های مینور است. با توجه به توضیحاتی که دادیم نمی توانیم دقیقا بگوییم علت بزرگ شدن لبه های واژن چیست. برخی از بانوان بعد از بلوغ علاوه بر بزرگ شدن لابیاهای آن ها با افتادگی و تیرگی واژن رو به رو می شوند.

فواید لابیا پلاستی در روابط جنسی

بیشتر افرادی که برای انجام لابیاپلاستی مراجعه می کنند به علت نداشتن اعتماد به نفس در حین رابطه جنسی یا به علت داشتن لابیاهای بزرگ دچار درد و سوزش در حین نزدیکی و رابطه می شوند. لابیاپلاستی اگر به درستی انجام بشود می تواند به این افراد کمک بزرگی بکند.
بسیاری از افرادی که لابیاپلاستی انجام داده اند از نتیجه کار بسیار راضی هستند و از تاثیر خوب آن صحبت می کنند. لابیاپلاستی همان قدر که می تواند تاثیر خوب داشته باشد همان قدر هم اگر به صورت ناصحیح انجام بشود می تواند سبب از بین رفتن حس جنسی و ایجاد تاثیرات منفی در افراد بشود پس بهترین کار این است که به یک پزشک ماهر مراجعه کنید تا از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشید.

مدت زمان لابیا پلاستی

این عمل زیبایی معمولا" بین 20 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. بهتر است افراد بعد از عمل رانندگی نکنند و انجام بعضی از کارهای خود را به همراهشان واگذارند.

آشنایی با فواید لابیاپلاستی

تجربه نشان داده است که بسیاری از بانوان به علت داشتن لابیاهای بزرگ از مسائل مختلفی رنج می برند. مهم ترین مشکلاتی که ناشی از بزرگی لابیاها هستند عبارتند از:
خارج شدن ادرار به طور نادرست
ایجاد مشکلاتی در حین دوچرخه سواری
احساس سوزش و درد هنگام پوشیدن لباس های تنگ
عدم نداشتن اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی
عفونت کردن مکرر
محدودیت در انجام فعالیت های فیزیکی

داشتن واژن زیبا با عمل لابیاپلاستی

بر روی لابیامینورها عملی با سه هدف صورت می‌گیرد که به این عمل لابیامینورپلاستی یا لابیا‌پلاستی می گویند. این اهداف عبارتند از:
برای کوچک کردن لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.
برای قرینه کردن لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.
برای رفع تیرگی لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.
عمل لابیامینورپلاستی از آن دسته عمل‌های زیبایی است که می تواند باعث شود ناحیه تناسلی بانوان تغییر زیادی نماید و فرم بسیار خوبی بگیرد. این عمل یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در بین زنان است که متاسفانه به خاطر نداشتن مهارت کافی، دارای آمار بالایی از کیس‌های ترمیمی است.

آیا لابیاپلاستی باعث از بین رفتن حس جنسی می شود؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت، عمل های زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی و هودوپلاستی که در واقع چین های اطراف کلیتوریس در این روش از جراحی دستکاری می شوند، خود به روش های مختلفی انجام می شود و در انجام این جراحی ها باید توجه داشت که قسمت لابیا و هود با یگدیگر هم خوانی و تقارن داشته باشند. باید گفت در بسیاری از موارد عمل های لابیاپلاستی و هودکتومی، باعث بهبود میل جنسی خواهند شد، ممکن است که جراحی لابیاپلاستی تنها جنبه زیبایی داشته باشد، اما جنبه های درمانی نیز خواهد داشت. پس نه تنها جراحی لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش نمی دهد بلکه افزایش نیز می دهد، درصد بالایی از تجربه ارگاسم، بسته به افکار و علایق فرد دارد، لابیاپلاستی سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد و در نتیجه بهبود روابط جنسی می شود.
تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

درد عمل لابیاپلاستی

در رابطه با عمل های جراحی که همراه با بی حسی انجام می شود، باید گفت حساسیت افراد به درد و آستانه درد متفاوت است. خیلی از افراد تنها به دلیل ترس از عمل لبیاپلاستی امتناع می کنند، در حالی که اشتباه است. امروز روش های مختلف بی حسی و بیهوشی وجود دارد تا فرد بدون کوچکترین دردی عمل لبیاپلاستی را انجام دهد. البته با توجه به عوارض بیهوشی توصیه می شود از روش های بی حسی زیر نظر پزشک خود استفاده کنید.

ترمیم عمل لبیاپلاستی

خیلی از بیماران در زمان مراجعه به دکتر از زمان ترمیم عمل لبیاپلاستی و اینکه چه افرادی نیاز به ترمیم لبیاپلاستی دارند، سوال می پرسند. در پاسخ به این سوال باید گفت عمل لبیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که لازم است توسط پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود، ایجاد تقارن و داشتن یک نتیجه ایده آل از جراحی لابیاپلاستی بسیار حائز اهمیت است، متاسفانه افرادی هستند که تنها به دلیل هزینه ای پایین تر و یا عدم آگاهی این جراحی را توسط افراد غیر متخصص انجام می دهند که دچار عوارض می شوند. عوارض لبیاپلاستی تاثیرات منفی بر اعتماد به نفس و روابط زناشویی افراد دارد.
ترمیم عمل لبیاپلاستی عمل سختی است در صورتی که بافتی باقی نمانده باشد نیاز به گرفت است، اما به طور معمول ۶ ماه تا یک سال بعد لازم است برای افزایش زیبایی عمل لبیاپلاستی، از سافنینگ استفاده کرد، در این روش با دستگاه لیزر تنها ایرادات جزئی از لبیاپلاستی اولیه برطرف می شود.
عمل های زیبایی همیشه در بین بانوان، طرفداران زیادی داشته است و از جمله عمل هایی که در عصر حاضر، مورد توجه بسیاری از زنان در سراسر دنیا قرار گرفته، عمل لابیاپلاستی است. این عمل باعث زیبایی بیشتر آلت تناسلی خانم ها و رفع برخی عیوب ظاهری آن می‌شود؛ در عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاها و یا همان لبه های اطراف واژن را کوچک کرده و قرینه سازی می‌کنند. معمولاً کسانی که از شکل ظاهری لابیاهای خود ناراضی اند، به این عمل روی می آورند.
اما گاهی این عمل، در مراکز نامعتبر و توسط پزشک ناوارد انجام شده و سبب می‌شود که عمل لابیاپلاستی به خوبی انجام نگیرد و نیاز به ترمیم داشته باشد. همچنین بعضی اوقات لابیاها نیاز به تغییرات بیشتری دارند، که در عمل ترمیمی لابیاپلاستی می توان به نتیجه دلخواه رسید.

چرا لابیاپلاستی؟

در مواردی مانند:
۱_بزرگ بودن لابیاها
۲_بوی بد ناحیه تناسلی
۳_ عدم‌ تقارن در لابیا
۴_راحت نبودن در زمان انجام فعالیت های ورزشی
۵_ ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
۶_بد شکلی لابیا بعد از بارداری و زایمان
۷_ افتادگی و آویزان شدن لابیا، بعد از چاقی و لاغری های مکرر و…

عمل زیبایی ترمیم لبیاپلاستی

معمولاً جراحی زیبایی لابیاپلاستی در بانوان، یکی از پرطرفدار ترین عمل های ناحیه ژنیتال است. عمل لابیاپلاستی یک عمل بسیار ظریف و حساس می باشد. به دلیل حساسیت بالای این ناحیه بسیاری از متخصصان این امر نیز نمی توانند نتیجه صددرصد و عالی را به مراجعه‌کننده بدهند؛ اما با این وجود، باز هم مشاهده می کنیم که افراد ناواردی که پزشک عمومی هستند و یا تخصصی در رشته‌های دیگری دارند و یا حتی برخی از ماماها، با گذراندن دوره هایی عادی در این زمینه، اقدام به جراحی لابیاپلاستی می کنند که در نتیجه منجر به عملی ناموفق می‌شود، که به هیچ عنوان رضایت مراجعه کننده را در برندارد. در قدم اول انجام عمل لابیاپلاستی، باید به یک پزشک حاذق و با تجربه در این زمینه مراجعه کرد. انتخاب پزشکی مطمئن باعث می شود که خیال شما از نتیجه کارتان راحت باشد!

لابیاپلاستی با تکنیک اشتباه چه عواقبی به دنبال دارد؟

به دلیل حساسیت بالای ناحیه تناسلی خانمها، انجام اشتباه عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی می تواند عوارض و عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
از جمله:
۱_کنگره دار شدن لابیا
۲_کنده شدن لابیا
۳_ماندن رد بخیه ها در ناحیه تناسلی
۴_عدم قرینگی در دو لبه ها و…

هزینه های عمل لابیاپلاستی اولیه با لابیاپلاستی ترمیمی، تفاوت دارد؟

بله. هزینه ی جراحی ترمیمی لابیاپلاستی، بسیار بیشتر از عمل لابیاپلاستی اولیه است. زیرا هم زمان بیشتری می‌برد، هم به مهارت بیشتری برای ترمیم احتیاج دارد.

مراقبت های بعد از جراحی لبیاپلاستی

برای اینکه دوره نقاهت بیمار کمتر شود و فرد در مدت زمان کوتاهتری به نتیجه دلخواه برسد، مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی بسیار پر اهمیت است و لازم است افراد بدان بی توجه نباشند. از آنجا که در ناحیه لبیاها میزان خونرسانی خیلی بالاست در نتیجه دوره نقاهت به نسبت جراحی که انجام می شود کوتاه تر است. در صورتی که در طی جراحی از بخیه استفاده شده باشد، این بخیه از ده روز تا دو هفته جذب بدن می شود.
بهتر است بیمار ۲ تا ۳ روز در خانه استراحت کند.
فعالیت های سنگین تا مدتی بعد از جراحی توصیه نمی شود، اما افراد ورزشکار می توانند ورزش های سنگین خود را ۶ ماه بعد از عمل لابیاپلاستی ادامه دهند.
رابطه جنسی بهتر است یک تا دو ماه بعد از جراحی آغاز شود.
شنا و استخر به این افراد، تا بهبودی کامل توصیه نمی شود.
دکتر متخصص زنان بعد از عمل لبیاپلاستی تمام توصیه های لازم را به بیماران خود ارائه می دهند تا نتیجه بهتری داشته باشند.
تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

سوالات پر تکرار در رابطه با عمل لبیاپلاستی

روش کار در جراحی لبیاپلاستی چگونه است؟

این جراحی به روش های مختلفی انجام می شود که بسته به شرایط و خواسته فرد متفاوت است. به طور معمول جراحی لابیاپلاستی بعد از استفاده از بی حسی موضعی و در موارد نادر بی هوشی موضعی انجام می گردد. در حین جراحی لبیاپلاستی با کوچک کردن و تغییر شکل لبیاها، زیبا سازی در این ناحیه انجام می شود.
خیلی از افراد تصور می کنند که جراحی لبیاپلاستی با لیزر هم امکان پذیر است، در حالی که باید گفت عمل لبیاپلاستی با لیزر تنها در مواردی که لبیاها بسیار کوچک هستند و نیاز به برش ندارند استفاده می شود. معمولا 6 ماه تا یک سال بعد از عمل لبیاپلاستی استفاده از روش سافتنیگ با لیزر توصیه می شود تا زیباسازی جزئی برای افراد انجام شود.

دوره نقاهت بعد از عمل لبیاپلاستی چقدر است؟

زمان لازم برای عمل لابیاپلاستی در حدود 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم است. روز بعد از جراحی، بعد از معاینه توسط متخصص زنان فرد ترخیص می گردد. معمولا بعد از 3 تا 7 روز فرد می تواند کار خود را آغاز کند. بسته به وضعیت افراد و پیگیری توصیه های متخصص زنان، دوره نقاهت در افراد متفاوت است.

آیا جراحی لابیاپلاستی برای بارداری ممانعتی ایجاد نمی کند؟

امکان بارداری بعد از جراحی لابیاپلاستی وجود دارد، اما توصیه می کنیم عمل لبیاپلاستی بعد از بارداری و زمانی که دیگر فرد تصمیم به بارداری ندارد انجام شود.

شاغل هستم و برای من اهمیت دارد، بعد از جراحی لابیاپلاستی حتما بتوانم بعد یک هفته سر کار بروم. به نظر شما بعد از یک هفته از جراحی لابیاپلاستی می توان کار خود را شروع کرد؟

بله حتی در مواردی دیده می شود که بعد از 3 روز هم می توانید کارهای خود را انجام دهید.

جوانسازی ناحیه تناسلی چگونه انجام می شود؟

برای جوانسازی ناحیه تناسلی جراحی های متفاوتی نظیر عمل پرینورافی، تزریق چربی به ناحیه تناسلی و لابیاپلاستی و…وجود دارد.

آزمایش ها و تست هایی که باید قبل از لابیاپلاستی انجام داد، کدامند؟

لازم است قبل از جراحی لابیاپلاستی افراد، مواردی مانند تست بارداری، آزمایش خون به منظور بررسی کم خونی و انعقاد خون انجام شود.

چگونه درد عمل لبیاپلاستی را تحمل کنیم؟

خیلی از افراد تنها به دلیل ترسی که از جراحی لبیاپلاستی دارند برای این جراحی کاندید نمی شوند، در حالی که می توان با اطمینان خاطر گفت امروزه روش های مختلف بی حسی و بی هوشی وجود دارد که افراد بنا بر شرایطی که دارند از هر کدام از آن ها استفاده می شود. لازم به ذکر است در اکثر موارد استفاده از بیهوشی کامل به دلیل عوارض بالایی که دارد توصیه نمی شود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • دیلان
   درباره تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

   ببخشید من بعد زایمان طبیعی خونریزی از داخل مقعد دارم گاهی اوقاد و چهل روزه زایمان کردم آیا این امر طبیعی هست؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • بهاره
   درباره تغییرات واژن بعد از زایمان، آماده باشید

   ببخشید خواستم بدونم زایمان طبیعی اون بخیه بی هس میکنه یا نه؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.