۱۶۷۷۵۲
۱۱۳۶۴
۱۱۳۶۴

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

مطمئنیم که شما دوست دارید، هم به راحتی با لباسی که به تن دارید، به نوزادتان شیر بدهید، هم اینکه می‌خواهید لباس‌هایی زیبا و جذاب بپوشید. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم لباس مناسب دوران شیردهی خود را پیدا کنید.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید
طبیعی است که شما نگران تغذیه نوزاد باشید. خب، حق دارید. ما نگران پیدا کردن شیک‌ترین لباس های شیردهی برای شما هستیم. مطمئنیم که شما دوست دارید، هم به راحتی با لباسی که به تن دارید، به نوزاد شیر بدهید، هم اینکه می‌خواهید لباس‌هایی زیبا و جذاب بپوشید. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم لباس مناسب دوران شیردهی خود را پیدا کنید.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

بهترین لباس برای مادران شیرده

اگر قصد شیردهی به نوزاد را دارید، یا اگر از قبل به نوزادتان شیر می‌دهید، احتمالا این سئوال برایتان پیش می‌آید که هنگام شیردهی چه لباسی بپوشم؟
این سوال مهمی است که قبل از آغاز شیردهی باید به پاسخ آن برسید، زیرا پوشیدن بعضی از لباس‌ها در دوران شیردهی نسبت به لباس‌های دیگر بسیار راحت‌تر است.

بهترین لباس برای دوران شیردهی

برای اینکه بتوانید به راحتی شیر بدهید، لازم نیست حتما لباس مخصوص شیردهی بخرید. با پوشیدن بلوز دکمه‌دار به سرعت می توانید دکمه‌های آن را باز کنید، یا می‌توانید پیراهنی بپوشید که بتوانید آن را بالا بزنید.

این لباس‌ها را بپوشید

 • تاپ‌های راحت شیردهی
 • سوتین شیردهی
 • لباس‌های شیردهی یا لباس‌های دکمه‌دار

این لباس‌ها را نپوشید

 • لباس‌های بدون دکمه جلو
 • لباس‌هایی با لایه‌های بیش از حد
 • سوتین‌های معمولی که زیر آنها فنر دارد
 • تاپ‌های تنگ

نکاتی برای انتخاب مناسب دوران شیردهی

 • هنگام انتخاب لباس در دوران شیردهی به این نکته دقت کنید که انتخاب لباس‌هایی با الگوها، چاپ‌ها و رنگ‌های تیره به شما کمک می‌کنند هر گونه نشتی شیر غیر منتظره را پنهان کنید.
 • ممکن است بخواهید از پدهای شیردهی استفاده کنید که از نشت شیر و ایجاد لکه در لباس‌های شما جلوگیری کند. برخی از مادران معتقدند که پدهای شیردهی فقط تا حدی کمک می‌کنند.
 • سوتین شیردهی، باعث دسترسی راحت نوزاد به سینه مادر می‌شود بدون اینکه مادر مجبور باشد سوتین را از روی سینه کنار بزند یا آن را دربیارود. این سوتین‌ها از موادی مرغوب تهیه شده‌اند که هوا را به خوبی عبور می‌دهند. روی سینه‌ها هم فشار وارد نمی‌کنند.
 • اگر خواستید سوتین‌های شیردهی بپوشید، به دنبال انواعی با کاپ‌های داخلی سه گوش بگردید. بند‌های این سوتین‌ها باید پهن و قابل تنظیم باشند.
 • پیراهن یا بلوزهایی با یقه‌هایی که روی هم قرار می‌گیرد، یا لباس‌هایی با یقه هفت بپوشید.
 • اگر روی نشت شیر به لباستان حساسید، یا از این موضوع خجالت می‌کشید، کت، جلیقه و ژاکتی تهیه کنید که در صورت نیاز به سرعت بتوانید سریع روی لباسی که دچار لک شیردهی شده، بپوشید.
 • روسری و شال هم لوازمی بسیار خوبی هستند که می‌توانند لکه‌های نشت شیر را بپوشانند.
 • سعی کنید از پوشیدن سوتین، تاپ و بلوزهای تنگ خودداری کنید. این نوع لباس‌ها به پستان‌های شما فشار وارد و احساس ناخوشایندی ایجاد می‌کنند. حتی ممکن است منجر به زخم شدن نوک پستان‌ها ، یا بسته شدن مجاری شیردهی و ورم پستان‌ها شوند.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

انواع لباس‌های دوران شیردهی

از لباس‌های معمولی گرفته تا لباس‌های رسمی، می توانید انواع بلوز، پیراهن، تاپ و لباس خواب مخصوص مادران شیرده را پیدا کنید.
در اینجا چند نمونه از انواع لباس های شیردهی موجود که ممکن است بخواهید به کمد لباس خود اضافه کنید:
به عنوان مادری که باید به نوزاد شیر بدهید، قطعا لازم است بخشی از لباس خود را بالا ببرید، اما شاید نخواهید که شکمتان دیده شود، لباس‌هایی که معرفی می‌کنیم، گزینه‌های خوبی هستند و با خرید نمونه‌هایی مشابه آنها شیردهی به نوزاد، برایتان آسان‌تر می‌شود.

لباس مناسب دوران شیردهی، بهترین‌هایش

خیلی خوب است که هم بتوانید لباس مخصوص شیردهی بپوشید و همچنان آراسته باشید. قطعا این رویای مادرهای نسل جدید است که می‌تواند تحقق پیدا کند.

لباس شیردهی با دکمه‌هایی از کنار

شاید لباس اسپرت دوست داشته باشید، یا اسپرت‌پوش باشید، در این صورت این لباس مناسب شماست. هم اسپرت است، هم مناسب برای شیردهی. دکمه‌هایی که در کنار این لباس وجود دارد، به راحتی باز می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که به نوزادتان شیر بدهید.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

لباس شیردهی کمی تا قسمتی شیک

شاید بخواهید لباسی بپوشید که در مهمانی هم زیبا باشد، نه خیلی شیک است، نه خیلی ساده، در این صورت این لباس مناسب شماست. همانطور که در عکس می‌بینید زیپی که در کنار آن وجود دارد، به آسانی باز می‌شود.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

لباس راحت و کاربردی

شاید شما هم در وهله اول فکر کنید، دکمه‌های این لباس باز می‌شود، بله درست فکر کردید. دکمه‌های یک مدل از این لباس باز می‌شود، اما مدل دیگر دارای زیپ است. یک لباس شیردهی راحت و کاربردی.
لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

پیراهن شیک شیردهی

خب، اگر خیلی اهل لباس‌های شیک باشید، ممکن است لباس‌های قبلی نظرتان را جلب نکند، اما از این پیراهن حتما خوشتان می‌آید. مناسب برای پوشیدن در مهمانی‌ها و یکی از لباس‌های برند اچ اند ام است. لباسی شیک برای برند‌بازها.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

یک لباس کلاسیک

این یک لباس کلاسیک است و مناسب برای همه اندازه‌ها. نیازی نیست کلا لباستان را بالا بزنید تا به نوزاد شیر بدهید، روی تکه بالای لباس زیپ تعبیه شده و خیلی سریع باز می‌شود.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

نه زیپ نه دکمه، فقط یک جابجایی

یک سبک شیک، عامه‌پسند و و متناسب با نیازهای تازه‌مادرها. نه زیپ دارد، نه دکمه، فقط کافی است کمی پارچه لباس را کنار بزنید تا بتوانید به راحتی به نوزادتان شیر بدهید.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

هم خیلی شیک و کاربردی

با پوشیدن این لباس شیردهی، استایلی شبیه سلبریتی‌ها پیدا می‌کنید، افرادی مثل کیت میدلتون، جسیکا آلبا و گوئن استفانی.
این لباس علاوه بر آن که خیلی شیک است، کاربردی هم هست. و جالب اینکه می‌توانید در دوران بارداری هم از آن استفاده کنید. علاوه بر این، ببینید! به راحتی روی نوزاد را هم پوشانده.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

زیبا و متفاوت

اوه! اوه! این یکی را ببینید. چقدر قشنگ و متفاوت. البته این را هم بگوییم که شما بعد از زایمان بلافاصله به چنین اندامی نخواهید رسید، اما خود لباس، واقعا تحسین‌برانگیز است. موافقید؟

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

مناسب فصل‌های سرد

این یک لباس شیردهی مناسب فصل‌های سرد است، بسته به اینکه چقدر سرمایی هستید، می‌توانید آن را در پاییز، یا زمستان بپوشید. این لباس طوری طراحی شده که نه نیازی به زیپ داشته باشد، نه نیازی به دکمه، به راحتی از کنار باز می‌شود و دقیقا به همین دلیل هم زیبا است.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

متفاوت و شیک

این لباس هم دقیقا متناسب با افرادی است که سلیقه سخت‌پسند دارند و لباس‌های خاص می‌پوشند. می‎توانید این لباس را در مهمانی‌ها هم بپوشید و به آسانی به نوزادتان شیر بدهید.
البته اگر اندامتان به لاغری این مانکن نیست، ناراحت نباشید. با تغذیه مناسب و ورزش می‌توانید به وزن ایده‌آلتان برسید.

لباس مناسب دوران شیردهی، باید بدانید

خلاصه درباره لباس دوران شیردهی

قبل از به دنیا آمدن نوزاد، کمی وقت بگذارید و به لباس‌هایی که می‌توانید در دوران شیردهی بپوشید، فکر کنید. در این دوران، شما اغلب به کودک خود شیر می‌دهید و داشتن لباسی که امکان راحت شیر دادن به نوزاد را فراهم کند، بسیار ضروری است.
لباس‌های شیردهی بسیار شیک‌تر شده‌اند و بسیاری از خانم‌ها مدت‌ها بعد از دوره از شیر گرفتن کودک ، هنوز هم از پوشیدن این لباس‌ها لذت می‌برند.

اگر در دوران شیردهی، با مشکلات شیردهی مواجه هستید، با متخصصان کلینیک نی نی بان تماس بگیرید.
منبع: thebump

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.