۲۲۷۸۲۷
۵۱۱۹
۵۱۱۹

بازی و سرگرمی کودکان، چی مناسبه؟

کودک باید متناسب با سنش بازی‌های مختلف را انجام دهد. این بازی‌ها نقش مهمی در رشد ذهنی و جسمی او ایفا می‌کنند. ما نکاتی را درباره بازی و سرگرمی کودکان و همچنین خرید اسباب‌بازی کودک به شما ارائه می‌دهیم و چند فروشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی را هم معرفی می‌کنیم.

حالا دیگر همه پدرها و مادرها به اهمیت بازی در زندگی کودکان آگاهی دارند. کودک باید متناسب با سنش بازی‌های مختلف را انجام دهد. این بازی‌ها نقش مهمی در رشد ذهنی و جسمی کودک ایفا می‌کنند.

بازی و سرگرمی کودکان، چی مناسبه؟

بازی و سرگرمی کودکان، نکات اصلی

 • بازی با اسباب‌بازی‌ها در رشد کودک مفید است.
 • اسباب‌بازی‌ها به تخیل، خلاقیت و مهارت‌های حل مساله کودکان کمک می‌کنند.
 • اگر برای کودک اسباب‌بازی و وسیله سرگرمی می‌خرید، به این موضوع دقت کنید که اسباب‌بازی‌ها متناسب با سن کودک باشد.
 • دقت کنید که اسباب‌بازی‌ها خطرناک نباشند، مثلا برای کودکان کم‌سن، وسایلی که راحت در دهان آنها جا بشود، نخرید.
 • همیشه لازم نیست اسباب‌بازی بخرید، بلکه می‌توانید با وسایلی که در خانه هست، برای کودک اسباب‌بازی درست کنید و از او هم برای این کار کمک بگیرید.


بازی و سرگرمی کودکان، بهترین اسباب‌بازی‌ها

 • ساختمان‌بازی یا لگو: گزینه خوبی برای بازی کودکان است، اما نه برای کودکان کم‌سن و سال.
  توپ: مهارت‌هایی مثل دیدن و استفاده از دست‌ها، استفاده از پاها با توپ‌بازی‌ در کودکان تقویت می‌شود.
 • جعبه‌های مقوایی: کودک یاد می‌گیرد که از ساده‌ترین وسایل برای بازی استفاده کند. او می‌تواند وانمود کند که این جعبه‌های مقوایی، ماشین، پیشخوان فروشگاه یا قایق هستند.

مجموعه‌ها: شاید بپرسید مجموعه چیست؟ هر چیزی که کودک بتواند گروهی از آن را تهیه کند، جزو همین گروه است: دکمه‌ها یا سکه‌ها. البته این نوع بازی مناسب کودکان کم‌سن نیست چون ممکن است دکمه یا سکه را قورت بدهند.

بازی و سرگرمی کودکان، بر اساس سن
برای انتخاب بازی و سرگرمی کودک، به محدوده سنی او توجه کنید. این وسایل معمولا روی بسته‌بندی خود، گروه سنی دارند که راهنمای خوبی است، اما شما هم می‌توانید بر اساس شناختی که از توانایی‌های جسمی و ذهنی کودک دارید، برایش اسباب‌بازی انتخاب کنید.

 • نوزادان: درک چندانی از اسباب‌بازی‌ها ندارند، آنها با بودن در کنار شما، دیدن چهره و شنیدن صدای شما سرگرم می‌شوند. اسباب‌بازی‌های موزیکال هم می‌تواند آنها را سرگرم کند.
 • کودکان نوپا: هیچ دقت کرده‌اید انگار هر قدر برای آنها اسباب‌بازی‌های مهیج بخرید، بی‌فایده است. این گروه سنی علاقه عجیبی به بازی با وسایل خانه دارند، قابلمه، قاشق، ماهیتابه، گیره لباس و ... آنها را سرگرم می‌کند.
 • کودکان بزرگ‌تر: کودکان بزرگ‌تر بازی‌هایی را ترجیح می‌دهند که کمی فکری است. برای این گروه، لگو و پازل بخرید.


بازی و سرگرمی کودکان، ارزش‌های خانوادگی
این شما هستید که تصمیم می‌گیرید برای کودک چه اسباب‌بازی‌هایی بخرید، اگر حساسیت خاصی در این زمینه دارید بهتر است آن را با کودک درمیان بگذارید. مثلا اگر شما جزو آن گروه از والدین هستید که علاقه‌ای به اسباب‌بازی‌های خشن ندارید، در این صورت به کودک توضیح دهید که مثلا تفنگ یا تانک، باعث صدمه به مردم و کشتن آنها می‌شود بنابراین اسباب‌بازی مناسبی نیست. درباره این موضوع، دقت کنید که حرف‌های شما و همسرتان هم‌راستا باشد تا کودک گیج نشود. یا اینطور نباشد که به او اجازه بازی‌های خشن رایانه‌ای را بدهید، اما برایش تفنگ نخرید.

اگر درباره بازی‌های خشن فرزندتان و اینکه هنگام بازی به دیگران صدمه می‌زند، نگرانی دارید، خوب است با متخصصان کلینیک نی نی بان مشورت کنید.


بازی و سرگرمی کودکان، چی مناسبه؟
بازی و سرگرمی کودکان، عروسک‌ها و اسلحه‌ها
معمولا پسربچه‌ها دوست دارند از وسایلی به عنوان اسلحه اسباب‌بازی استفاده کنند که به خودی خود بد نیست، اما اگر با این وسایل به همسالان خود صدمه می‌زنند، باید نگران شوید و دراین‌باره با آنها صحبت کنید. عروسک‌ها هم گزینه‌های خوبی برای بچه‌ها هستند، اما دقت کنید عروسک‌هایی نخرید که ظاهری نامناسب دارند، عروسک‌هایی با دامن‌های کوتاه یا آرایش غلیظ. شاید این نوع اسباب‌بازی بی‌ضرر به نظر برسد، اما به کودکان شما این پیام را می‌دهد که مهم‌ترین چیز درباره آنها ظاهرشان است.

بازی و سرگرمی کودکان، اسباب‌بازی‌های تبلیغاتی
حتما متوجه این موضوع شده‌اید که کاراکترهای فیلم‌ها، انیمیشن‌ها یا برنامه‌های کودک، پس از مدتی از دنیای اسباب‌بازی‌ها سردرمی‌آورند. مثلا خرید عروسک «شِرِک» شاید بی‌ضرر باشد، اما این نوع اسباب‌بازی‌ها باعث می‌شود کودک آنچه را در برنامه‌ها دیده، تقلید کند، نه این‌که خلاقیت داشته باشد.

بازی و سرگرمی کودکان، فروشگاه‌های آنلاین
از هر چه بگذریم، سخن خرید اسباب‌بازی خوش‌تر است، پس برویم سراغ برخی از فروشگاه‌هایی که به صورت آنلاین بازی و سرگرمی کودکان را ارائه می‌کنند: هویو، پیویو، آریاکید، هپیلی، بازی‌دان، شهر کودک، کی‎کی، فرفرک.

 • بازی و سرگرمی کودکان، هویو
  در فروشگاه اینترنتی هویو می‌توانید این دسته‌بندی‌های را ببینید: بازی‌های چوبی، عروسک و مدل، بازی‌های فکری و کارتی، پازل و ساختنی، حرکتی و ورزشی و ماشین، اسباب‌بازی آموزشی.
  اسباب‌بازی‌های ارائه شده در هویو، گروه‌بندی سنی هم دارند: زیر سه سال، سه تا پنج سال، پنج تا هفت سال، هفت تا ده سال، ده تا پانزده سال.
  حتی اگر شما والدی هستید که خودتان هم دوست دارید بازی کنید، خیالتان راحت که این فروشگاه، اسباب‌بازی بزرگسال هم دارد. همچنین می‌توانید مقالات مادر و کودک آن را هم مطالعه کنید.

 • بازی و سرگرمی کودکان، پیویو
  از این فروشگاه می‌توانید عروسک، ماشین‌های کنترلی و بازی‌های سرگرمی و آموزشی تهیه کنید. اگر بیشتر از دویست هزار تومان هم خرید داشته باشید، ارسال به صورت رایگان است.

 • بازی و سرگرمی کودکان، آریا کید
  آریا کید این دسته‌بندی‌ها را برای اسباب‌بازی‌هایش ایجاد کرده: صفر تا سه ماه، سه تا شش ماه، شش تا دوازده ماه، نه تا دوازده ماه، دوازده تا هجده ماه، یک تا دو سال، دو تا سه سال، سه تا چهار سال، چهار تا پنج سال، پنج تا هفت سال، هفت تا نه سال، نه تا دوازده سال.
  این فروشگاه هم بازی‌های بزرگسال دارد.
  می‌توانید بازی‌ها را بر اساس دخترانه یا پسرانه بودن، تاثیر در تقویت مهارت‌ها و بازی‌های فکری انتخاب کنید. اگر دوچرخه، تاب و سرسره و وسایلی از این دست هم لازم دارید، این فروشگاه مناسب شما است.

 • بازی و سرگرمی کودکان، هپیلی
  در هپیلی هم برای انتخاب اسباب‌بازی، رده سنی وجود دارد. این اسباب‌بازی‌ها از صفر تا یک سال شروع می‌شوند تا چهارده سال به بالا.
  می‌توانید در این وب‌سایت، جدیدترین اسباب‌بازی‌ها را انتخاب کنید یا اینکه خریدتان را بر اساس پیشنهاد هپیلی انجام دهید. هپیلی علاوه بر بازی و سرگرمی، وسایل تزئینی اتاق کودک و لوازم نقاشی هم دارد.

 • بازی و سرگرمی کودکان، بازی‌دان
  اسباب‌بازی‌های این فروشگاه به دو دسته اسباب‌بازی دخترانه و پسرانه تقسیم شده تا اگر اسباب‌بازی‌ها را بر اساس جنسیت کودک انتخاب می‌کنید، کارتان راحت باشد.
  بقیه دسته‌بندی‌های بازی‌دان به این شکل است: هنر و کاردستی، کمتر از پنجاه هزار تومان، فکری آموزشی، ماشین و موتور شارژی، عروسک، اسباب‌بازی خردسال، ماشین کنترلی، اسباب‌بازی بزرگسال و اسباب‌بازی‌های چوبی.

بازی و سرگرمی کودکان، چی مناسبه؟

 • بازی و سرگرمی کودکان، فروشگاه اینترنتی شهر کودک
  فروشگاه اینترنتی شهر کودک، به شما کمک می‌کند تا برای بچه‌ها شهر بازی بسازید، مثلا شاید بخواهید در حیاط خانه‌تان تاب و سرسره قرار بدهید یا میز و صندلی کودک بخرید. در این صورت شهر کودک، انتخاب مناسبی است. این فروشگاه، تجهیزات فومی مهدکودک، سرسره بادی، حرکتی و مهارتی، تجهیزات مشاغل کودک و شهر ترافیک کودکان هم دارد.

 • بازی و سرگرمی کودکان، فروشگاه کی‌کی
  این امکان برای شما وجود دارد که از کی‌کی، لگو و پازل، عروسک و فیگور، کنترلی و ماکت، ابزار موسیقی، ماشین و ربات کنترلی، محصولات بادی و ست اسلحه و جنگی بخرید. می‌توانید اسباب‌بازی مورد نظرتان را بر اساس جنسیت کودک نیز انتخاب کنید.

 • بازی و سرگرمی کودکان، فرفرک
  اسباب‌بازی‌های این فروشگاه هم مناسب برای کودکان یک تا شش ساله است. اگر انتخاب برایتان سخت است، از بخش محصولات پیشنهای فرفرک استفاده کنید.

بازی و سرگرمی کودکان، نکات اصلی

این نکته را بدانید که کودکان بیش از هر اسباب‌بازی دیگر به اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌هایی که شما برایشان درست می‌کنید، علاقه‌مندند، اما خب هر پدر و مادری دوست دارد که برای فرزندش اسباب‌بازی بخرد. در این صورت نظر کودک را بپرسید، اما اگر آنقدر کوچک است که خودش نمی‌تواند اسباب‌بازی انتخاب کند، به سن او توجه کنید. این موضوع را با فروشنده اسباب‌بازی مطرح کنید. و حتما حواستان باشد که برای کودک، اسباب‌بازی‌های خطرناک نخرید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.