۲۲۸۰۱۴
۲۸۸۱۷
۲۸۸۱۷

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

فرش بخشی از زیبایی و دکوراسیون خانه است؛ اما وقتی صحبت از فرش کودک می شود علاوه بر زیبایی نقش و رنگ باید به جنبه هایی دقت کرد که تا قبل از این برایمان این اندازه مهم نبوده اند. کودک از زمانی که شروع به حرکت می کند، به طور مداوم با سطح فرش در تماس است. هر نوع آلودگی خیلی سریع به بدن کودک منتقل می شود و می تواند عاملی برای عفونت و حساسیت های پوستی شود. در این مطلب، شما را ویژگی‌های فرش و قیمت فرش اتاق کودک دخترانه آشنا می‌کنیم.

اگر شما از آن دسته پدر و مادرهایی هستید که با دیدن اولین فرش با نقش سیندرلا یا میکی موس دست به خرید می زنید این مقاله مخصوص شماست. در این مقاله قصد داریم به تمام نکات مهمی که هنگام خرید فرش برای کودک لازم است بدانید اشاره کنیم. با دانستن این نکات انتخاب بهتری خواهید داشت تا کودک شما هم در کمال آرامش و راحتی دوران کودکی خود را سپری کند. در ادامه در این مطلب، شما را ویژگی‌های فرش و قیمت فرش اتاق کودک دخترانه آشنا می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • قیمت فرش اتاق کودک دخترانه چند است؟
 • قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، دستباف
 • قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، ماشینی و فانتزی
 • نرمی و لطافت فرش اتاق کودک
 • آیا فرش های با پرز بلند انتخاب مناسبی برای اتاق کودک هستند؟
 • فرش اتاق کودک دخترانه با پسرانه چه فرقی دارد؟
 • فرش اتاق کودک دخترانه چه جنسی باید داشته باشد؟
 • رنگ فرش اتاق کودک دخترانه
 • بایدهای خرید فرش اتاق کودک
 • خرید فرش اتاق کودک دخترانه، سخن آخر

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه چند است؟

فرش اتاق کودک هم مانند سایر فرش‌ها می‌تواند به صورت یک کالای سرمایه‌ای تلقی شود. اگر بودجه‌تان محدود است فرشی کوچک و با کیفیت بخرید. اگر هم می ‌توانید زیاد هزینه کنید؛ از فرش‌های دستباف خوب برای اتاق دخترتان بخرید.

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، دستباف

فرش‌های دستباف بسته به تعداد شانه و نقش و نگار از ۳ میلیون شروع شده و تا چند صد میلیون قیمت دارند. می‌توانید یک فرش کوچک در اتاق بیاندازید؛ روی آن را رو فرشی بگذارید تا بچه آن را کثیف نکند.

مزیت فرش‌های ماشینی این است که زیاد مایه حسرت نمی‌شوند. اگر فرزندتان دربازی آن را پاره یا لک کند، دل‌تان نمی‌سوزد.

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، ماشینی و فانتزی

مزیت فرش‌های ماشینی این است که زیاد مایه حسرت نمی‌شوند. اگر فرزندتان دربازی آن را پاره یا لک کند، دل‌تان نمی‌سوزد. طرح‌های کودکانه این فرش‌ها نیز بسیار زیبا هستند.

 • فرش‌های با الیاف کاملا مصنوعی و بی‌کیفیت : از 200 تا 500 هزار تومان
 • فرش‌های با الیاف ضد حساسیت: از 500 هزار تا 3 میلیون تومان

مطلب پیشنهادی: برای دختربچه چه رنگ لباسی بخریم؟

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

نرمی و لطافت فرش اتاق کودک

اولین نکته در انتخاب فرش کودک نرمی و لطافت فرش است. سعی کنید موقع خریدن با کف دست خود نرمی فرش را بررسی کنید.

اولین نکته در انتخاب فرش کودک نرمی و لطافت فرش است. زمانیکه کودک کف اتاق خود در حال بازی است، راه می رود، می نشیند و می خزد، بدن کودک در تماس با فرش است.
فرش کودکی که سفت باشد نمی تواند راحتی و احساس خوبی را به کودک بدهد. سعی کنید موقع خریدن با کف دست خود نرمی فرش را بررسی کنید.
نرمی و لطافت عامل مهمی در انتخاب فرش برای کودک عزیزتان است.


قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!
مطلب پیشنهادی: برای کودک چه میز و صندلی باید بخریم؟

آیا فرش های با پرز بلند انتخاب مناسبی برای اتاق کودک هستند؟

ریشه های فرش یکی دیگر از عواملی است که آلودگی را در فرش ماندگار می کند. امروزه اکثر فرشهایی که برای مصرف اتاق کودک تولید می شود بدون ریشه است.

هنگام خرید، فرش نرم و با لطافت اولویت اول است، اما نرمی فرش به این معنا نیست که حتماً فرش باید با پرزهای بلند باشد. پرزهای بلند خود عاملی برای نگه‌داشتن آلودگی و ذرات گرد و غبار است. این نوع فرش ها نظافتشان هم دشوارتر است.
توصیه ما این است که پرزهای فرش تا حد ممکن کوتاه باشد . با کوتاه شدن پرزهای فرش عاملی که می تواند به فرش نرمی را هدیه کند، ظرافت و تراکم بالای فرش است.
تراکم بالا می تواند راحتی بیشتری را برای کودک شما موقع حرکت روی فرش فراهم کند.
پس بهترین، نرم ترین و با کیفیت ترین فرش را برای سلامت کودک خود انتخاب کنید.

نکته مهم: ریشه های فرش یکی دیگر از عواملی است که آلودگی را در فرش ماندگار می کند. به قول معروف مخزن یا بانک آلودگی فرش هستند. توجه به این نکته در سلامت اتاق کودک مؤثر است.شایان ذکر است که امروزه اکثر فرشهایی که برای مصرف اتاق کودک تولید می شود بدون ریشه است.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب ایمن برای کودک سراغ دارید؟

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

فرش اتاق کودک دخترانه با پسرانه چه فرقی دارد؟

یکی از تفاوت های بارزی که بین دخترها و پسرها وجود دارد استفاده از رنگ در لباس ها ، اتاق و وسایل آنها است. این تفاوت ها از همان ابتدای کودکی شکل می گیرد.

رنگ‌هایی که توصیه می‌شود از آنها برای فرش به طور خاص و دکوراسیون اتاق کودک به صورت عام استفاده شود شامل رنگ‌های آبی، فیلی، سرمه ای، خاکستری، یشمی و زرشکی هستند.

هر چند لازم نیست از همان ابتدا این تفاوت ها مورد تاکید واقع شود چرا که به مرور زمان این تفاوت ها نمایان می شود ولی از آنجا که انتخاب رنگ برای کودک دختر و پسر از همان ابتدا با توجه به عرف انجام می پذیرد لذا لازم است که زمانی که خرید فرش کودک را انجام می دهید این نکته نیز مورد توجه شما قرار بگیرد و با انتخاب رنگ های مناسب اتاق کودک شما حال و هوای دخترانه و یا پسرانه بگیرد.

رنگ هایی که توصیه می شود از آنها برای فرش به طور خاص و دکوراسیون اتاق کودک به صورت عام استفاده شود شامل رنگ های آبی ، فیلی ، سرمه ای ، خاکستری ، یشمی و زرشکی هستند و رنگ هایی که توصیه می شود از آنها برای فرش و دکوراسیون اتاق کودک دختر استفاده شود می توانیم به رنگ هایی شادتر مثل صورتی ، قرمز تیره و نارنجی اشاره کنیم.
در واقع طبق قاعده کلی رنگ هایی که سرد هستند برای پسرها مناسب هستند و رنگ هایی که گرم هستند نیز مناسب اتاق دختران است.

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

فرش اتاق کودک دخترانه چه جنسی باید داشته باشد؟

جنس فرش و اینکه از چه الیافی در تولید فرش استفاده شده باشد بسیار مهم است. جنس فرش هم یکی دیگر از عواملی است که با سلامتی کودک در ارتباط است.
پیشنهاد ما این است فرش با الیاف اکرولیک، پلی پروپیلن هیت ست شده برای اتاق کودکتان خریداری کنید. این نوع الیاف علاوه بر نرمی محیط سالمی را برای بازی کودک فراهم می کند.

بعضی از فرش ها با شستشو کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. هنگام خرید از کیفیت رنگ های استفاده شده در فرش هم مطمئن شوید.

نکته مهم ۱: فرشی که برای اتاق کودک انتخاب می کنید بهتر است کمی ضخامت داشته باشد. فرش های نازک سرما را از کف اتاق به بدن کودک انتقال می دهند و باعث می شوند تا کودک به خصوص در فصل های سرد دچار بیماری شود.

نکته مهم ۲: جنس فرشی که کف اتاق کودکتان را می پوشاند بهتر است قابل شستشو باشد، یعنی کیفیتی را داشته باشد که با شست و شو زیاد خراب و مستهلک نشود.
بعضی از فرش ها با شستشو کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. هنگام خرید از کیفیت رنگ های استفاده شده در فرش هم مطمئن شوید . تا با شست شوی فرش رنگ ها با هم ترکیب نشوند و فرش ظاهر خود را از دست ندهد.

نکته مهم ۳: فرش کودک لازم است ضد حساسیت و ضد آلرژی باشد.ودر تولید آنها حتما از نخ های هیت ست شده استفاده شده باشد.

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

رنگ فرش اتاق کودک دخترانه

اگر نکات قبلی را رعایت کرده اید بیایید درباره رنگ فرش اتاق کودک صحبت کنیم. رنگ فرش ارتباط مستقیم با روحیه کودک دارد. معمولاً رنگ فرش با دکوراسیون اتاق کودک ست می شود . با رنگ پرده ها، کمدها، سرویس خواب، روتختی و ملحفه ها و حتی رنگ دیوارها.
رنگ های شاد با اتاق کودک روح و تازگی خاصی می دهد؛ اما دقت کنید که فرش کودک زیر پا سریع کثیف می شود. پس رنگ هایی انتخاب کنید که کثیفی را سریع نشان ندهد و به قول معروف چرک تاب باشند.

بر اساس اینکه کودک شما دختر یا پسر است تم کارتونی و کودکانه ای را انتخاب کنید، البته به رنگ هم توجه کنید. رنگی که برای اتاق کودک پسر شما به کار می رود گاهی متفاوت است.

آبی تیره، سبز تیره، قرمز تیره، بنفش پیشنهادهای جالبی هستند که شادابی خاصی هم به اتاق می دهند.
اگر جنس و رنگ فرش اتاق کودکتان را انتخاب کرده اید حالا وقت انتخاب فرش های فانتزی با تم های عروسکی خاص است.
بر اساس اینکه کودک شما دختر یا پسر است تم کارتونی و کودکانه ای را انتخاب کنید ، البته به رنگ هم توجه کنید. رنگی که برای اتاق کودک پسر شما به کار می رود گاهی متفاوت است.
برخی منابع توصیه می کنند که رنگ های سرد نظیر آبی، فیلی، سرمه ای زرشکی و یشمی مناسب پسران و رنگ های بنفش و صورتی و قرمز برای کودک دخترتان مناسب است.
البته روانشناسان نظر دیگری دارند، آن ها معتقدند رنگ های آرامش بخش در محل خواب و رنگ های مفرح و شاد در منطقه بازی به کار برود و اصلاً جنسیت کودک مطرح نمی باشد.

قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

بایدهای خرید فرش اتاق کودک

درست است که فرش کودک باید ظاهری شاد و جذاب داشته باشد اما این، همه موضوع نیست و مهم‌تر از ظاهر آن، جنس و کیفیت فرش است.

 1. برای خرید فرش کودک باید به ویژگی‌هایی مانند جنس نخ استفاده شده در فرش اهمیت دهید و بهترین نوع آن را تهیه کنید چون این موضوع در ایجاد حساسیت کودکان تاثیر دارد.
 2. در انتخاب فرش کودک باید از خرید فرش‌هایی با پرز بلند خودداری کنید زیرا در این فرش‌ها تجمع آلودگی بیشتر است و نظافت آن‌ها دشوارتر می‌باشد. فرش‌هایی که پرز دهی دارند و یا با نخ‌های نامرغوب بافته می‌شوند برای سلامت کودکان مضر هستند.
  برای خرید فرش کودک باید به ویژگی‌هایی مانند جنس نخ استفاده شده در فرش اهمیت دهید و بهترین نوع آن را تهیه کنید چون این موضوع در ایجاد حساسیت کودکان تاثیر دارد.
 3. فرش اتاق کودک باید بیشترین قسمت کف اتاق را پوشش دهد اما لازم نیست تا زیر تخت‌خواب‌ها و کمد نیز پهن شود بلکه بهتر است فرش، کمی از دیوار و سایر وسایل فاصله داشته باشد.
 4. باید فرشی برای اتاق کودک بخرید که کمی ضخامت داشته باشد به این جهت که استفاده از فرش‌های خیلی کوچک و نازک، اتاق کودک را سرد می‌کند و با هر بار قدم برداشتن روی آن، سردی زمین حس می‌شود.

خرید فرش اتاق کودک دخترانه، سخن آخر

خرید فرش برای اتاق کودک انتخاب سختی نیست اما رعایت چند نکته مهم در فرایند خرید شما را از دردسرهای بعدی خلاص می کند. کودکان قدرت تشخیص و درک را در سال های اولیه ندارند و این والدین هستند که از آن ها مراقبت می کنند.
موقع خرید فرش سلامتی کودک را در درجه اول قرار دهید ، اما توجه به روحیه و روانشناسی رنگ ها هم به همان اندازه مهم است. با انتخاب فرش با پرزهای کوتاه، نرم، متراکم و رنگ های مناسب و با طرحی فانتزی می توان اتاق کودک را محیطی دوست داشتنی برای کودک ساخت.

اگر نگران سلامت فرزندتان هستید که مبادا با نشستن و بازی روی فرش اتاق حساسیت بگیرد؛ می‌توانید با متخصصان کلینیک نی‌نی‌بان مشورت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.