۲۲۸۷۳۷
۵۹۸۴
۵۹۸۴

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تغییر اتاق پذیرایی، استفاده از کاغذ‌های دیواری است. چه بخواهید فضایی آرام و مدرن با رنگ‌های خنثی و ملایم داشته باشید یا از رنگ‌ها و طرح‌های کلاسیک استفاده کنید؛ گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید. در ادامه شما را با مدل‌های جدید کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۲ آشنا می‌کنیم.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید اندازه‌ی اتاق پذیرایی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، الگوهای کوچک‌ در اتاق پذیرایی‌های بزرگ ، خیلی خوب به نظر می‌رسند، اما می‌توانند فضاهای کوچک‌تر را تحت تاثیر قرار دهند.
از طرفی باید به نور هم فکر کنید، زیرا نور می‌تواند رنگ کاغذ دیواری را روشن‌تر یا تیره‌تر از حد واقعی نشان دهد و در ظاهر آن تاثیر بگذارد.
برای این‌که اتاق پذیرایی بزرگ خود را گرم و صمیمی نشان دهید، بهتر است از کاغذ دیواری با رنگ‌های تیره‌تر و دراماتیک‌تر مثل بنفش یا سرمه‌‌ای استفاده کنید. اما اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است، کاغذ دیواری‌ با رنگ‌های روشن‌تر مانند خاکستری انتخاب کنید تا اتاق پذیرایی شما بزرگ‌تر و دل‌بازتر به نظر برسد.
در ادامه شما را با مدل‌های جدید کاغذ دیواری پذیرایی 2023 / 2022 آشنا می‌کنیم.

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • جدیدترین کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۲
 • قیمت کاغذ دیواری پذیرایی

جدیدترین کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲

مهم‌ترین نکته در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲ این است که به سبک خانه‌ی خود نیز فکر کنید. دیوید هریس، مدیر طراحی اندرو مارتین، معتقد است که نباید از ترکیب الگوهای مختلف بترسید. بنابراین، طرح‌های کلاسیک مانند راه‌راه یا گلدار را با سبک‌های عجیب و غریب مانند ایکات و گلیم مخلوط کنید و حسابی خلاقیت به خرج دهید.

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

ایده‌های کلاسیک برای کاغذ دیواری سالن پذیرایی عبارتند از:

از رنگ‌های مکمل کمک بگیرید، اما طرح‌های کلاسیک ساده را انتخاب کنید تا سالن پذیرایی شما بیش از اندازه شلوغ به نظر نرسد.
 • استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های مکمل

یک روش خلاقانه برای نصب کاغذ دیواری در اتاق پذیرایی این است که ابتدا پالت رنگی خود را انتخاب کنید و سپس، از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار مختلف در قسمت‌های مختلف دیوار استفاده کنید.
برای این کار بهتر است که از رنگ‌های مکمل کمک بگیرید، اما طرح‌های کلاسیک ساده را انتخاب کنید تا سالن پذیرایی شما بیش از اندازه شلوغ به نظر نرسد.

 • کاغذ دیواری کلاسیک با طرح باغ گل
کاغذ دیواری کلاسیک با طرح باغ گل می‌تواند اتاق پذیرایی شما را صمیمی‌تر و دوستانه‌تر نشان دهد.

هیچ‌چیز کلاسیک‌تر از طرح‌های گلدار نیست! با این حال بهتر است خیلی هم کلیشه‌ای عمل نکنید و سراغ طرح‌های گلداری بروید که خلاقانه‌تر و جسورانه‌تر هستند.
کاغذ دیواری کلاسیک با طرح باغ گل می‌تواند اتاق پذیرایی شما را صمیمی‌تر و دوستانه‌تر نشان دهد. اما همان‌طور که گفتیم، هیچ قانونی وجود ندارد که خلاقیت و جسارت شما را در طراحی محدود کند.
برای همین نترسید و بدون نگرانی، از طرح‌های گلدار بزرگ برای اتاق پذیرایی هرچند کوچک خود استفاده کنید. هم‌چنین به جای طرح‌های گلدار کلیشه‌ای، دنبال طرحی با گل‌های کمتر دیده شده و عجیب و غریب باشید.

 • کاغذ دیواری کلاسیک با طرح راه‌راه
کاغذ دیواری کلاسیک با طرح راه‌راه هرگز شما را ناامید نمی‌کند و انتخابی مطمئن و بی‌انتها است.

کاغذ دیواری کلاسیک با طرح راه‌راه هرگز شما را ناامید نمی‌کند و انتخابی مطمئن و بی‌انتها است. این طرح در اتاق پذیرایی شما به‌خوبی خودش را نشان می‌دهد و مخصوصاً برای پذیرایی‌هایی که سقف‌شان کوتاه است، بسیار مناسب است. چرا که باعث می‌شود سقف بلندتر به نظر برسد.
با این حال، این نگرانی وجود دارد که طرح‌های راه‌راه کمی کلیشه‌ای و حوصله‌سر‌بر باشند. شما می‌توانید این مشکل را با استفاده از چند قاب عکس زیبا برطرف کنید.
به عنوان مثال می‌توانید از کاغذ دیواری راه‌راه سفید و خاکستری استفاده کنید، اما روی هر دیوار، یک قاب عکس با طرح گرافیکی رنگارنگ بیاویزید. با این روش، انگار طرح مدرن و کلاسیک را با هم ترکیب کرده‌اید.

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

کاغذ دیواری سالن پذیرایی مدرن

ایده‌های مدرن برای کاغذ دیواری سالن پذیرایی عبارتند از:

یکی از ایده‌های هوشمندانه‌ی کاغذ دیواری پذیرایی، استفاده از آن به عنوان پارتیشن است.
 • استفاده از کاغذ دیواری به عنوان پارتیشن

یکی از ایده‌های هوشمندانه‌ی کاغذ دیواری پذیرایی، استفاده از آن به عنوان پارتیشن است. به عبارت دیگر، در اتاق پذیرایی خود می‌توانید از کاغذ دیواری‌های مختلف برای تعریف فضاها استفاده کنید.
به عنوان مثال می‌توانید برای یکی از دیوارهای اتاق پذیرایی، از کاغذ دیواری طرح فلامینگو استفاده کنید. اما روی دیوارهای کناری، کاغذ دیواری با طرح نخل‌های ساحلی بزنید.
این طراحی منحصر به فرد، ا حساس طبیعت و گرمای تابستان را به خانه‌ی شما آورده و باعث می‌شود احساس آرامش و سرزندگی داشته باشید.

 • کاغذ دیواری مدرن با طرح جنگل هندسی
اگر طبیعت، طرح‌های مدرن و به‌خصوص رنگ سبز را دوست داشته باشید، عاشق این کاغذ دیواری می‌شوید!

اگر طبیعت، طرح‌های مدرن و به‌خصوص رنگ سبز را دوست داشته باشید، عاشق این کاغذ دیواری می‌شوید!
در این کاغذ دیواری، با استفاده از اشکال هندسی مثل دایره و خطوط مستقیم ، طرح جنگلی خاصی به تصور کشیده شده که ظاهری بسیار مدرن و منحصر به فرد دارد.
فقط کافی است که روی مبل اتاق پذیرایی خود بنشینید، کتابی بردارید و احساس کنید که در دل یک جنگل مدرن در حال مطالعه هستید!

 • کاغذ دیواری مدرن با طرح حکاکی
استفاده از کاغذ دیواری مدرن با طرح حکاکی، اتاق پذیرایی شما را برجسته و مهم نشان می‌دهد.

این نوع کاغذ دیواری طوری به نظر می‌رسد که ممکن است واقعاً احساس کنید که دیوارهای خانه‌ی شما حکاکی شده‌اند! به همین دلیل، استفاده از آن در اتاق پذیرایی، این فضای به‌خصوص را برجسته و مهم نشان می‌دهد. یعنی انگار که سالن پذیرایی، نقطه‌ی عطف خانه‌ی شما محسوب می‌شود!
امی هیلاری نیز در این‌باره می‌گوید:« نقاشی‌های دیواری نسبت به الگوهای ظریفی که قبلاً روی دیوار خانه‌ی مادربزرگ‌تان می‌دیدید، حضور بسیار تاثیرگذارتری دارند. اگرچه جنس کاغذ دیواری سنتی است، اما نقاشی‌های دیواری به جای تکرار الگوها، با تصاویر طراحی می‌شوند.»

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی

قیمت کاغذ دیواری جدید به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و مدل کاغذ دیواری بستگی دارد. بدیهی است که هر چقدر طرح کاغذ دیواری خاص‌تر و پیچیده‌تر باشد، قیمت آن نیز گران‌تر است. به علاوه، کاغذ دیواری‌های باکیفیت‌تر نیز قیمت بیشتری دارند.
به هر حال، قیمت کلی کاغذ دیواری‌ها از 50هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است. در ضمن، هزینه‌ی نصب کاغذ دیواری نیز جداگانه محاسبه می‌شود.

کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۳ / ۲۰۲۲، کلاسیک می‌پسندید یا مدرن؟

جمع‌بندی

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی 2023 / 2022 ممکن است کمی سخت باشد، زیرا گزینه‌هایی که برای انتخاب پیش رو دارید، بسیار زیاد هستند. با این حال، مهم این است که جسور باشید و از ترکیب کردن رنگ‌ها و مدل‌های مختلف نترسید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین دکتر جراح بینی در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین سونوگرافی تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.