۲۲۹۳۱۸
۴۲۲۱
۴۲۲۱

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

عیدی دادن یکی از بخش‌های جذاب عید نوروز است که همه با آن آشنایی داریم. اکثر خانواده‌های ایرانی به عنوان عیدی پول می‌دهند. اما آیا به این فکر کرده‌اید که به جای پول برای عیدی، کادو تهیه کنید؟ اگر برایتان سوال ایجاد شده که عیدی چی کادو بدیم، این مقاله را بخوانید.

فکر می‌کنید بهتر است عیدی چی کادو بدیم؟ آیا بهتر است به کوچکترهایمان پول عیدی دهیم یا این‌که به جای پول، برای آن‌ها یک کادوی کوچک ارزشمند بخریم؟ این مقاله را بخوانید تا با بهترین ایده های کادو دادن در عید نوروز آشنا شوید.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: بهترین عیدی برای بچه ها، چی مناسبه؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • عیدی چی کادو بدیم؟
 • بهترین عیدی متناسب با شخصیت افراد
 • ایده های جالب برای عیدی دادن

عیدی چی کادو بدیم؟

با فرا رسیدن نوروز، احتمالاً بخشی از ذهن همه‌ی ما مشغول عیدی دادن و عیدی گرفتن است! همان‌طور که گفتیم، در بسیاری از خانواده‌های ایرانی مرسوم است که بزرگترها به کوچکترها پول نقد عیدی دهند. با این حال، بعضی از افراد هم هستند که ترجیح می‌دهند به جای پول نقد، به همدیگر کادو عیدی دهند.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: عیدی دادن به بچه ها، اصول روانشناختی

بعضی از افراد هستند که ترجیح می‌دهند به جای پول نقد، به همدیگر کادو عیدی دهند.

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که عیدی چی بدیم، شاید بهتر باشد که به کسی که قرار است به او عیدی دهید، فکر کنید. بعضی از افراد دوست دارند پول نقد هدیه بگیرند، در صورتی که بعضی‌های دیگر ترجیح می‌دهند یک کادوی کوچک عیدی بگیرند که بعداً بتوانند آن را به عنوان یادگاری نگه دارند.

بیشتر بخوانید: عیدی برای کودکان، بلدند مدیریتش کنند؟

بهترین عیدی متناسب با شخصیت افراد

عیدی دادن برحسب شخصیت افراد، کار متفاوت و جالبی است. در واقع با در نظر گرفتن شخصیت افراد می‌توانید به آن‌ها عیدی‌هایی دهید که واقعاً به کارشان بیاید!

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: عیدی دادن به کودکان، پیشنهادهای عالی

به افراد کنجکاو چی عیدی بدیم؟

اگر می‌خواهید به افراد کنجکاو عیدی دهید، باید دنبال یک کادوی منحصر به فرد باشید.

همه‌ی ما انسان‌ها ذاتاً کنجکاو هستیم، اما این خصوصیت در بعضی از افراد پررنگ‌تر است. این افراد معمولاً بیشتر در دنیای اطراف خود غرق می‌شوند و چیزهایی را مشاهده می‌کنند که به چشم بقیه نمی‌خورد.
اگر می‌خواهید به افراد کنجکاو عیدی دهید، باید دنبال یک کادوی منحصر به فرد باشید. یک راهنمایی این است که این افراد، وقتی مشغول کشف و کاوش چیزهای جدید هستند، احساس خوشحالی بیشتری دارند. پس می‌توانید به آن‌ها کادوهای ساده اما جذابی مثل لیوان جادویی، پازل‌ هزار تکه یا یک کتاب پرماجرا عیدی دهید.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: پول عیدی کودکان، چه کارها که نمیشه کرد!

به افراد موفق و رویاپرداز چی عیدی بدیم؟

اگر می‌خواهید عیدی شما پرمعناتر باشد، همراه با هدیه‌ای که می‌دهید، یک یادداشت کوچک نیز بنویسید.

افرادی که این شخصیت را دارند، همیشه برای رسیدن به اهداف خود در تلاش هستند. این افراد دوست دارند کارهای معنادار انجام دهند و معمولاً برنامه‌های بزرگی برای آینده‌ی خود دارند. بنابراین، بهترین عیدی برای این افراد هدیه‌های کاربردی است. چند کادوی خوب که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید، عبارتند از:

 • تقویم رومیزی شخصی سازی شده
 • کتاب‌‌های رشد شخصی و انگیزشی
 • دفتر برنامه‌‌ریزی

اگر می‌خواهید عیدی شما پرمعناتر باشد، می‌توانید همراه با هدیه‌ای که به آن‌ها می‌دهید، یک یادداشت کوچک نیز بنویسید و در آن از زحمت‌هایی که می‌کشند، قدردانی کنید. حتی می‌توانید به آن‌ها خسته نباشید بگویید یا بنویسید به خاطر موفقیت‌هایشان به آن‌ها افتخار می‌کنید.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: عیدی دادن به بچه ها، این کتاب‌ ها مناسب هستند

به افراد اجتماعی چی عیدی بدیم؟

افراد اجتماعی زمانی از همه خوشحال‌‌تر هستند که در محاصره‌ی عزیزان‌شان باشند. پس وقت گذراندن با این افراد و برنامه چیدن با آن‌ها احتمالاً بهترین کادویی باشد که می‌توانید به آن‌ها بدهید!
با این حال، با وجود کرونا یا برنامه‌های شخصی مشکل است که این ارتباط‌ها را همیشه نگه دارید. پس می‌توانید در عوض، یک یادگاری خوب به آن‌ها هدیه دهید. مثلاً می‌توانید برای آن‌ها کارت هدیه درست کنید یا این‌که یک آلبوم عکس از بهترین خاطرات‌تان با هم تهیه کنید و به آن‌ها کادو دهید.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: قواعد عیدی دادن به بچه ها

به افراد ساده پسند چی عیدی بدیم؟

افراد ساده پسند دنبال تجملات نیستند و از کادوهای گران‌قیمت و پرسروصدا لذت نمی‌برند. بهترین عیدی برای این افراد، چیزی است که واقعاً احساس شما را به آن‌ها نشان دهد و برای رفع وظیفه نباشد.
شاید یک دفترچه‌ یا خودنویس ساده که خاطرات خود را در سال جدید در آن بنویسند، عیدی خوبی باشد. حتی یک شال گردن ساده یا شاخه گل نیز افراد ساده پسند را خوش‌حال می‌کند.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: بهترین عیدی برای کودکان چیست؟

ایده های جالب برای عیدی دادن

لازم نیست عیدی شما همیشه مادی باشد. اگر دنبال ایده های جالب برای عیدی دادن می‌گردید، از خلاقیت خود بیشتر استفاده کنید:

 • مثلاً می‌توانید یک فلش پر از فیلم درست کنید و عیدی دهید تا کسی که این عیدی را از شما می‌گیرد، در تعطیلات حوصله‌اش سر نرود!
 • می‌توانید به عنوان عیدی برای عزیزان خود یک غذای ساده و خوشمزه بپزید.
 • می‌توانید چند ساعت از وقت خود را خالی کنید تا کاری که آن‌ها دوست دارند را همراهشان انجام دهید.
 • می‌توانید برای آن‌ها یک ترانه بخوانید یا آهنگ بنوازید .

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: عیدی دادن به کودکان، چطوری پس انداز کنه؟

مهم نیست که کادوی عید چقدر ارزش مادی داشته باشد. مهم این است که نشان دهیم چقدر هم‌دیگر را دوست داریم و برای هم ارزش قائل هستیم.

این عیدی‌ها ممکن است کوچک به نظر برسند، اما تاثیر بزرگی روی قلب افراد می‌گذارند. در نهایت، مهم نیست که کادوی عید چقدر ارزش مادی داشته باشد. مهم این است که نشان دهیم به هم‌دیگر چه احساسی داریم، چقدر هم‌دیگر را دوست داریم و تا چه اندازه برای هم ارزش قائل هستیم.
در واقع، این خاطرات شیرین هستند که در ذهن و قلب افراد باقی می‌مانند و باعث می‌شوند که آن‌ها سال نوی خوبی را شروع کنند. بنابراین، عیدی دادن و عیدی گرفتن ، به عنوان نمادی از عشق و محبت ، آدم‌ها را به هم نزدیک می‌کند و قلب‌های آن‌ها را گرم نگه می‌دارد. شما هم اگر این دیدگاه را داشته باشید، می‌توانید به دوستداران خود بهترین عیدی‌ها را بدهید.

عیدی چی کادو بدیم؟ ایده های جالب برای عیدی دادن!

بیشتر بخوانید: عیدی دادن به کودکان، رسم خاصی داره؟

جمع‌بندی

اگر دنبال این هستید که بدانید «عیدی چی کادو بدیم»، بهترین کار این است که شخصیت افراد را موقع عیدی دادن در نظر بگیرید. با این روش، همه از عیدی‌هایی که به آن‌ها می‌دهید، راضی و خوشحال می‌شوند؛ چون عیدی‌ها با شخصیت آن‌ها جور درمی‌آید.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

منبع: pixajoy

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.