۲۲۹۸۳۷
۲ نظر
۱۰۴۸۲
۲ نظر
۱۰۴۸۲

ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به پوشیدن لباش مشکی علاقه زیادی دارید و از رنگ‌های دیگر در استایل خود استفاده نمی‌کنید. در این مقاله با ما همراه شوید تا از ضررهای لباس مشکی برایتان بگوییم.

ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
معمولا هنگام انتخاب لباس برای پوشیدن، بسیاری از افراد به سمت مشکی گرایش پیدا می‌کنند. اغلب رنگ مشکی به عنوان رنگی جذاب در استایل تلقی می‌شود که نه تنها تلاش برای انتخاب لباس و ست کردن با بقیه رنگ‌ها را به حداقل می‌رساند، اندام ما را لاغرتر نشان می‌دهد. بسیاری از افراد کمد لباسی پر از رنگ سیاه جمع می‌کنند، با این که هنگام خرید لباس به رنگ‌های دیگر نیز جذب می‌شوند اما توجهی به آن نمی‌کنند. اما این رنگ پرطرفدار در استایل آقایان و خانم‌ها ضررهایی نیز دارد. در ادامه بیشتر درباره ضررهای لباس مشکی صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • آیا رنگ‌ها روی حالات روحی ما تاثیر می‌گذارند؟
 • لباس مشکی و تاثیر آن بر اعتماد به نفس
 • ضررهای لباس مشکی

بیشتر بخوانید: روانشناسی رنگها در کودکان، چرا مشکی را دوست دارند؟

ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
روانشناسی رنگ‌ها بر این باور است که افراد مشکی پوش و به طور کلی افرادی که جذب رنگ مشکی می‌شوند، اغلب تمایل و نیاز به بازیابی قدرت خود را دارند یا می‌خواهند خود را فردی با اعتماد به نفس‌تر نشان دهند. اما اگر کمد لباسمان مملو از رنگ مشکی باشد و به پوشیدن رنگ مشکی عادت کرده باشیم، می‌تواند برای ما ضرر داشته باشد؟ در ادامه از ضررهای لباس مشکی بر سلامت جسم و روان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

آیا رنگ‌ها روی حالات روحی ما تاثیر می‌گذارند؟


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
بله درست است! رنگ‌ها می‌توانند به شکل گسترده‌ای بر احساسات ما تأثیر بگذارند. از تشویق شادی گرفته تا افزایش خلاقیت و الهام بخشیدن. لباس می‌تواند خلق و خوی ما را به گونه‌ای تغییر دهد که شاید قبلاً نمی‌دانستید.

رنگ‌ها می‌توانند تاثیری ملموس و انکارناپذیر بر خلق و خو و احساسات ما داشته باشند.

اغلب، ما به لباس روی می‌آوریم تا روحیه خود را بالا ببریم و احساس خود را نسبت به خود تغییر دهیم. به امید اینکه ا حساس قدرت و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم، از رنگ مشکی استفاده می‌کنیم یا برای رفتن به یک پیک نیک شاد با دوستانمان از رنگ‌های شادتر بهره می‌بریم. براساس روانشناسی رنگ‌ها نحوه لباس پوشیدن و رنگ آن‌ها می‌تواند تاثیری مستقیم روی خلق و خوی ما داشته باشد. مشکی نیز یکی از رنگ‌هایی است می‌تواند در برخی موارد احساس قدرت به ما بدهد و در برخی موارد حس سرزندگی را در ما کاهش دهد .

مطالب پیشنهادی: داشتن موهای مشکی، شادابی در زنان

لباس مشکی و تاثیر آن بر اعتماد به نفس


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
بسیاری از افراد باور دارند که پوشیدن لباس مشکی به آن‌ها حس قدرت می‌دهد و اعتماد به نفس بیشتری را هنگام پوشیدن لباس مشکی تجربه می‌کنند. این دیدگاه بیشتر در افرادی دیده می‌شود که با اندام خود راحت نیستند یا می‌خواهند بخشی از شخصیت خود را در میان تار و پود لباس مشکی پنهان کنند.

اما این تنها یک باور است که پوشیدن لباس مشکی می‌تواند ما را قدرتمندتر و با اعتماد به نفس‌تر نشان دهد. معمولا این رنگ به دلایل مختلفی بیشتر حس منفی و غم را در مغز ما پرورش می‌دهد. اگر باز هم قانع نشدید، بهتر است هنگام انتخاب این رنگ به این نکته توجه کنید که آیا این رنگ مرا زیباتر نشان می‌دهد؟ یا تنها این تصور من است که با رنگ مشکی می‌توانم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم؟

بیشتر بخوانید: موی جنین در بارداری، چیکار کنیم مشکی بشه؟

ضررهای لباس مشکی


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
بدون شک صحبت‌هایی درباره تاثیرات منفی و ضررهای لباس مشکی شنیده‌اید، اما شاید نمی‌دانستید که این ضررها چیست و از کجا نشات می‌گیرد؟ در ادامه برخی از معایب پوشیدن لباس مشکی را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر لباس مشکی بر خلق و خو


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید که پیشینه تاریخی و باورهای عمومی درباره یک رنگ می‌تواند بر خلق و خوی ما زمانی که آن رنگ را می‌پوشیم تاثیر بگذارد. به طور مثال رنگ مشکی در طول تاریخ با مرگ، غم و اتفاقات بد گره خورده است. این پیشینه می‌تواند در ما احساساتی مانند خشم، پرخاشگری، ترس و غم را برانگیزد.

به دلیل پیشینه رنگ مشکی و باورهای عمومی نسبت به این رنگ، پوشیدن مداوم این رنگ می‌تواند حس غم و ناراحتی را در ما پرورش دهد.

حتی ارتباط این رنگ با احساسات بد در زبان و کلام ملت‌ها نیز دیده می‌شود. به طور مثال عباراتی مانند طاعون سیاه، دوشنبه سیاه، مرگ و سیاهی و ... همه این کلام‌های منفی می‌توانند تاثیراتی منفی روی روان و خلق و خوی ما بگذارند. به همین دلیل است که پوشیدن مداوم رنگ مشکی می‌تواند حس غم و افسردگی را در ما تقویت کند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

تاثیر لباس مشکی بر بدن در فصل گرما


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
تحقیقات نشان می‌دهد که پوشیدن لباس مشکی در فصل تابستان و گرم ا به دلیل آن که گرمای بیشتری را جذب می‌کند، می‌تواند سلامت ما را به خطر بیندازد. اگر به استفاده از رنگ مشکی در استایل خود علاقه دارید، بهتر است در فصل تابستان و گرما کمی استایل خود را تغییر دهید و از لباس‌های رنگ روشن‌تر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا کمتر در معرض گرمازدگی و عوارض ناشی از گرمای زیاد قرار بگیرید.

مطالب پیشنهادی: مد رنگ لباس ۱۴۰۱، استایل‌ خودت رو بساز!

تاثیر لباس مشکی بر سلامت


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
لباس مشکی علاوه بر جذب گرما، آلودگی بیشتری را نیز به خود جذب می‌کند. همچنین به دلیل رنگ تیره‌ای که دارد، آلودگی‌ها روی آن دیده نمی‌شود و ممکن است افراد دیر به دیر لباس‌های مشکی خود را نسبت به لباس‌های رنگی و رنگ روشن شستشو دهند. همین امر باعث می‌شود تا رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها روی این لباس‌ها بیشتر شود و استفاده از آن‌ها سیستم ایمنی و سلامت ما را به خطر بیندازند.

بیشتر بخوانید: ست لباس پدر و پسر، یک استایل خوب بزنید!

کلام آخر


ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!
با توجه به این که بسیاری از افراد خصوصا خانم‌ها در جامعه ما تمایل دارند تا همیشه رنگ مشکی بپوشند، در این مقاله سعی داشتیم تا اطلاعات بیشتری درباره ضررهای لباس مشکی در اختیارتان قرار دهیم. همان‌طور که اشاره کردیم، رنگ مشکی به خصوص در فصل تابستان می‌تواند تاثیراتی منفی بر سلامت ما بگذارد. همچنین نباید از تاثیرات منفی آن بر خلق و خو و سلامت روانمان نیز غافل شویم. پس اگر کمد لباستان مملو از رنگ مشکی است، دست به کار شوید و کمی رنگ‌های شاد و انرژی‌بخش به آن اضافه کنید.

منبع: verywellmind

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • ااا
   درباره ضررهای لباس مشکی، همیشه نپوشید!

   سلام ،ازنظر اسلام استفاده رنگ مشکی مکروه است، نمیدونم چرا جامعه به این نکات توجه نمی کنند ،حتی چادر خانم ها درقدیم مشکی نبود ،چارخونه خاکستری وابی کم رنگ بود

   پاسخ ها

   • ساناز نظری

    اره رنگ مشگی اصلا خوب نیست کار اشتباهیه

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.