۲۳۱۱۰۷
۵۰۳۰
۵۰۳۰

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

مراسم عروسی | لباس عروس برای افراد چاق | خریدن لباس عروس | عروس | لباس آستین دار |‌یکی از دغدغه های مهم عروس خانم ها خریدن لباس عروس مناسب می باشد. اما برای افراد چاق این دغدغه بسیار جدی تر است.

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

بانوآرا: روز عروسی یکی از به یادماندنی ترین و در عین حال پر استرس ترین روزهای زندگی هر زوجی به شمار می رود . لباس عروس زیبا و مناسب نقش زیادی در این درخشش دارد. ما با بررسی فرم بدن های شما عزیزان مناسب ترین لباس عروس را به شما بانوان عزیز پیشنهاد می کنیم . خانم های عزیز می توانند بر اساس سلیقه خود لباس عروس مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

همه عروس خانم ها دوست دارند که در این شب به یاد ماندنی بدرخشند و زیبا ترین فرد در بین جمع باشد. برای آن که بتوانید زیبا ترین بانو در شب عروسی خود باشید لازم است که نکات بسیار مهمی را رعایت کنید و ما در این مقاله از وب سایت بانو آرا برای شما نکات بسیار مهمی را عنوان کرده ایم که به وسیله آن بتوانید زیبایی خود را در این شب دو چندان کنید.

بسیاری از بانوان که اضافه وزن دارند گمان می کنند که هرگز نمی توانند لباس عروس مناسب خود را پیدا کنند و انتخاب لباس عروس به یکی از دغدغه های آن ها تبدیل شده است، ما در این جا هستیم تا برای شما عنوان کنیم که مدل لباس عروس برای افراد چاق را چگونه انتخاب کنید که بتواند عیب ها و کم و کاستی های ظاهری را بپوشاند و زیبایی بانوان را دو چندان کند.

مدل لباس عروس چاق:

یکی از دغدغه های مهم عروس خانم ها خریدن لباس عروس مناسب برای این شب بزرگ می باشد. اما لباس عروس مناسب افراد چاق دغدغه بسیار جدی تر است. خانم هایی که اضافه وزن دارند می توانند با توجه به فرم وشکل اندام خود لباس عروس را انتخاب کنند .

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

اگرچه اندام متناسب باعث جذابیت بیشتر افراد می شود اما این دلیل نمی شود که افراد چاق زیبا و جذاب نباشند، لازم به ذکر است که شما می توانید قبل از مراسم عروسی خود از رژیم ها و ورزش های مختلف استفاده کنید تا اضافه وزن خود را کم کنید اگر هم علاقه ایی به این کار ندارید، با انتخاب مناسب مدل لباس عروس، می توانید زیبایی خود را دو چندان کنید. شما باید این موضوع را به یاد داشته باشید که در هر حالتی زیبا هستید.

لباس عروس افراد چاق و قد بلند:

لازم به ذکر است که تنها چیزی که این افراد باید بدانند شیوه درست لباس پوشیدن و داشتن اعتماد به نفس بالا در شب عروسی شان است .لباس عروس برای افراد چاق باید به گونه ایی طراحی و دوخته شود که وزنشان را بپوشاند و نقص های اندام آن ها را تا حد بسیاری بپوشاند . بنابراین لباس عروس هایی که تزئینات زیادی داشته باشند برای این افراد بهتر است ، به دلیل آن که باعث می شود تا توجه به قسمت های چاق بدن کم تر شود .

اگر پایین تنه بزرگی دارید به دنبال لباسی باشید که از زیر سینه شروع به گشاد شدن بکند زیرا باعث می شود اندام چاق شما زیر پف های لباس گم شود و دیگر نمایان نباشد . کمر لباس شما جز مهم ترین قسمت لباستان می باشد ، سعی کنید لباسی انتخاب کنید که در قسمت کمر پر از تزئینات باشد.در زیر برای شما از انواع لباس عروس مناسب برای افراد چاق را بیان کرده ایم ( با توجه به فرم بدن و اندام بانوان ).

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

افرادی که دارای پایین تنه چاق و یا بالاتنه چاق هستند:

اگر شما از پایین تنه بیشتر چاق هستید حتما لباس عروسی با دامن A شکل انتخاب کنید چون دامن های پفی باعث می شوند که اضافه وزن شما دیده نشود و توجه را نسبت به پایین تنه تان تا حد زیادی کم تر کند . اما اگر فردی هستید که بالاتنه بزرگی نسبت به پایین تنه خود دارید بهتر است از لباس هایی با یقه v شکل استفاده کنید و سعی کنید تزئینات کمی روی آن انجام شده باشد. به عبارتی هرچه یقه لباس شما ساده تر باشد تناسب بالا و پایین بدن تان بهتر دیده می شود اما اگر یقه شما از تزئینات زیادی برخوردار باشد سبب می شود که بالا تنه تان چاق تر به نظر برسد.

در ادامه به چند نکته برای انتخاب لباس عروس برای افراد چاق می پردازیم:

 • قبل از رفتن برای خرید لباس عروس تماس بگیرید. اکثر مزون ها ، لباس هایی با سایز متوسط یعنی سایز ۳۸ تا ۴۰ در مزون های خود برای پرو موجود دارند و برای آن که بدانید آن فروشگاه سایز شما را برای پرو موجود دارد قبل از رفتن تماس بگیرید تا لباس سایز شما را در دسترس قرار دهند .
 • از یک فروشنده و یا یک طراح ماهر برای انتخاب لباس عروس خود کمک بگیرید تا بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند. یادتان باشد که شما تنها برای لباس پول نمی دهید بلکه قسمتی از آن برای استفاده از تجربیات فروشنده است سوالات خود را از او بپرسید و به توصیه های او خوب گوش دهید تا مناسب ترین و بهترین لباس را در شب عروسیتان به تن داشته باشید .
 • روی علایق یا نظرات خود پافشاری نکنید. ممکن است شما اصرار زیادی روی مدل A شکل داشته باشید اما فروشنده یا طراح مدل و یا سبک دیگری را به شما پیشنهاد دهد که در آن می درخشید. پس به حرف های او گوش کنید ، زیرا فروشنده یا طراح بر اساس فرم و شکل اندام شما لباس عروس را پیشنهاد می کند و بهتر است که آن مدل ها را هم امتحان کنید.
 • بعضی از عروس خانم ها فکر می کنند که لباس های چین دار ، اما به هیچ عنوان این طور نیست در صورتی که اگر چین ها در جای مناسبی قرار گیرند می توانند با ایجاد خطای دید ، عیب و نقص های بدن را پوشش دهد .
 • استفاده از پارچه های ضخیم مانند ساتن برای افراد چاق بهترین گزینه هستند، به دلیل آن که فرم کلی بدن را صاف تر و برجستگی ها و فرورفتگی های بدن را بهتر می پوشاند و شکیل تر از پارچه های دیگر روی بدن افراد می نشیند .
 • برای خرید لباس منتظر کاهش وزن نباشید زیرا دوختن لباس ۶ تا ۸ ماه وقت می برد که اگر زیاد منتظر بمانید مجبور می شوید لباس آماده یا گزینه های دیگری را بخرید که ممکن است به دلتان نشیند پس لباس عروس خود را به موقع سفارش دهید.
 • لباس عروس ممکن است که کمی تغییرات بپذیرند پس اول مدل ایده آل خود را انتخاب کنید و سپس در صورت نیاز تغییرات لازم را انجام بدهید.
 • شما شاید لباسی را انتخاب کنید که دو سایز برایتان کوچک است و سپس خودتان را متقاعد کنید که با این لباس راحتم اما اصلا این گونه نیست چون شما قرار است از صبح تا پایان مراسم عروسی این لباس را بر تن داشته باشید و بالا و پایین بپرید و تحرک داشته باشید پس لباسی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید.
 • به بوتیک ها هم سر بزنید زیرا آن ها بر خلاف مزون ها اکثر سایزها را در اختیار شما قرار می دهند. شاید مدل های موجود در آن جا با نظر شما متفاوت باشد اما بهتر است برای شروع به آن جا سر بزنید تا سایز ، جنس ، فرم کلی و مدل مخصوص خودتان را پیدا کنید.
 • برای تغییر دادن در لباس عروسی تان از یک خیاط با استعداد و هنرمند کمک بگیرید زیرا او می تواند تفاوت های زیاد و چشم گیری را در لباس عروس شما به وجود آورد . مثلا می تواند با اضافه کردن فنر یا اسفنج لباستان را شخصی سازی کرده و به آن فرم دهد و بنا بر سلیقه و نیاز می تواند لباس شما را زیبا تر از قبل کند .
 • برای خرید و انتخاب لباس بیشتر به سراغ افرادی بروید که تجربه زیادی در دوختن لباس های سایز بزرگ دارد و شما را قضاوت نمی کند.
 • اگر همه فروشگاه ها را گشته اید و لباس مورد نظر خود را پیدا نکرده اید نگران نباشید و لباسی که دوست ندارید را به هیچ عنوان نخرید زیرا بعد از سال ها که عکس های عروسی خود را نگاه می کنید باعث می شود احساس خوبی به خودتان نداشته باشید . لباس سفارشی از راه دور همیشه آنقدرها هم گران نیست و با کمی جستجو می توانید لباس عروس سفارشی با قیمتی مناسب تهیه کنید.
 • مهم ترین مساله در انتخاب لباس نوع آستین ، بودن یا نبودن آن است. اگر بازوهای چاقی دارید بهتر است لباس آستین دار به خصوص مدل سه ربع انتخاب کنید اما مدل هایی که بندهای قطور و یا شانه افتاده دارند تقریبا به همه می آید. بعضی از بانوان به لباس آستین دار علاقه بسیاری دارند و باید توجه کنند که بر اساس شکل هیکل و بازو خود لباس آستین دار را انتخاب کنند .
 • رنگ سفید برای افراد چاق مناسب نیست، به دلیل آن که سایز آن ها را بزرگ تر از حد معمول نشان خواهد داد و ترجیحا باید از رنگ هایی مثل شیری ، کرم و صدفی استفاده کنند مخصوصا رنگ های بژ و صورتی کمرنگ که برای پوست های تیره تر مناسب است .
 • هنگام خرید لباس عروس ، مهم است که اصول پایه مربوط به این لباس را بدانید . مهم نیست که عروس چه سایزی دارد لاغر یا چاق است ، کوتاه است یا قد بلند ، این لباس باید روی زیبایی اندام وی تاکید داشته باشد و ایرادات آن را بپوشاند ، سه فاکتور مدل ، جنس و رنگ لباس از عواملی است که اگر درست انتخاب شود این کارها را برای شما انجام می دهند.

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

نکته بسیار مهمی که در این قسمت مطرح است، انتخاب مناسبی از لباس عروس تپل یا لباس عروس مناسب برای افرادی که از اضافه وزن نسبتا محدودی برخوردار اند می باشد، اگر شما می خواهید از گن های متفاوت برای پوشاندن قسمتی از بدن خود استفاده کنید، بهتر است که در هنگام پرو مدل لباس عروس چاق این گن ها را بر تن کنید تا با کاهش سایز به هنگام پوشیدن گن، بتوانید لباس عروس مناسب را تهیه کنید.

انواع لباس عروس

لباس عروس با دامن پف دار:

لباس عروس با دامن پف دار برای همه افراد مناسب است اما بهترین حالت را به افرادی که اندام گلابی شکل دارند می دهد ، زیرا این افراد پایین تره بزرگ تر و پر تری دارند و لباس عروس پف دار بر روی تن آن ها زیبایی و جلوه خاصی دارد و نقص های اندامی آن ها را بر طرف می سازد. اگر اندام ریزنقش و لاغری دارید، لباس عروس پف دار به شما پیشنهاد نمی شود، چرا که موجب می شود که ریزنقش تر به نظر برسید و در شلوغی لباس به چشم نیایید.لازم به ذکر است که یکی از مناسب ترین لباس عروس افراد چاق و قد بلند، انتخاب دامن های پف دار می باشد. البته این موضوع نیز به نوع بدن شما و قسمتی از بدنتان که دچار اضافه است بستگی دارد.

لباس عروس همراه با دامن کلوش:

این نوع از لباس عروس چین و پف مدل قبلی را ندارد و ساده تر از لباس های پف دار می باشد. این نوع لباس عروس نیز برای انواع اندام ها مناسب است ، بانوان با توجه به سلیقه و لباس عروس دل خواه خود می توانند این لباس را انتخاب کنند.

لباس عروس مدل ماهی:

لباس عروس مدل ماهی برای افرادی مناسب است که اندامی لاغر یا شکل ساعت شنی دارند. برای افرادی که اندام پر دارند لباس عروس مدل ماهی توصیه نمی شود، به دلیل آن که سایز آن ها را بزرگ تر نشان خواهد داد و تمرکز بیشتری بر روی برجستگی آن ها دارد .

مدل لباس عروس راسته:

لباس عروس راسته یک مدل ساده ولی در عین حال بسیار شیک و جذاب می باشد. از بالا تا پایین لباس به صورت راسته هست و معمولا دنباله هم دارد. برای عروس های بلند قد و بدن ساعت شنی گزینه بسیار مناسب و جذابی می باشد . هم چنین اگر دنبال این هستید که قدتان بلندتر نشان داده بشود، این مدل لباس عروس را هم به خاطر داشته باشید. خانم هایی که می خواهند لباس عروس شان دنباله دار باشد، انتخاب این لباس گزینه مناسبی است.

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

لباس عروس کوتاه:

تفاوت این مدل در مقایسه با لباس عروس های معمول در کوتاه بودن آن است. لباس تا زیر زانو ادامه دارد. نسبت به دیگر مدل ها بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا اکثر بانوان به دنبال یک لباس عروس بلند هستند . ولی اگر به دنبال یک لباس عروس خاص هستید می تواند گزینه مناسبی باشد. برای هر فرمی از بدن مناسب است.

لباس عروس آستین کوتاه:

لباس عروس های آستین کوتاه برای خانوم هایی که می خواهند لباس کمی باز بپوشند و لاغر شدن یا چاق شدن و قسمت بازو دستشان ترک دارد مناسب می باشد. هم چنین بهتر است برای پوشش ترک ها از لباس عروس های آستین کوتاه ( که بازوان را تا حدی می پوشاند ) استفاده شود. البته این مدل لباس عروس برای افرادی که شونه های پهنی دارند مناسب نمی باشد ، زیرا شانه ها را بیشتر نمایان خواهد کرد . این لباس عروس برای افراد چاق و قد بلند نیز توصیه نمی شود .

لباس عروس دکلته:

لباس عروس های دکلته دارای مدل های بسیار مختلف و متنوع هستند. بعضی از آن ها به صورت یک خط صاف هستند که دور تا دور سینه کشیده می شوند. بعضی از لباس عروس های دکلته به شکل هلال هستند. دکلته ها مدل هایی دارند که مناسب هر نوع استایل و شکل بدن می باشند ؛ به این علت که قالب قوی ای دارند. البته باید در انتخاب آن ها دقت کرد و در حال حاضر هم لباس عروس های دکلته بیشترین طرف دار را دارند و در بین بقیه مدل ها از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستند.

نکته‌های مهم انتخاب و خرید لباس عروس:

 • جستجو کنید تا لباسی را که دوست دارید و موقع پوشیدن آن احساس خوبی پیدا می کنید را تهیه کرده و اگر نیاز به تغییر داشت به دست خیاط خود بسپارید .
 • از دوستان و آشنایان و هم چنین آرایشگر روز عروسی خود درباره مزون و خیاط توانا پرس و جو کنید.
 • ویژگی های مهم لباس رویایی خود را در نظر داشته باشید.
 • پیش از هر چیزی تم عروسی خودتان را در نظر داشته باشید و متناسب با آن استایلتان را انتخاب کنید.
 • به بودجه ای که دارید حتما توجه داشته باشید.
 • از چندین مزون لباس عروس را بازدید کنید تا دید بهتری نسبت به انواع لباس عروس داشته باشید.
 • در مورد تغییرات لباس هم فکر کنید و اگر نیاز به تغییرات بود بهتر است که توسط یک خیاط ماهر صورت گیرد.
 • در مورد فروشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • اگر دست خالی برگشتید، استرس نگیرید و به جست و جو خود ادامه دهید تا لباس مناسب خود را پیدا کنید .
 • حتما لباس عروس سایز خود را خریداری کنید از خرید لباس عروس کوچیک تر و بزرگ تر از سایز خود جدا خودداری کنید.
 • هزینه های نامشهود را در بودجه لحاظ کنید.
 • به مشاوره های تخصصی باور و ایمان داشته باشید.
 • موقع پرو لباس حتما از کفش پاشنه استفاده کنید تا مدل لباس دقیقا مشخص شود .
 • به جنس پارچه دقت کنید و آن را مناسب با سایز و اندام خود انتخاب کنید .
 • حواستان به تخفیف های لباس ها باشد.
 • فصل برگزاری مراسم را به خاطر داشته باشید تا لباس مورد نظر در هر فصل را به تن کنید .

نکات طلایی انتخاب لباس عروس برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند!

بیشتر خوانید: جذاب‌ترین لباس‌های عروس 2023 که توسط طراحان مد انتخاب شدند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.