۲۳۱۱۶۶
۴۴۹۷
۴۴۹۷

۱۲ تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

برای اینکه تصویرتان در عکس‌ها به‌زیبایی ثبت شود، باید با شیوه آرایش مناسب آشنا باشید. نکاتی وجود دارد که باعث می‌شوند، زیباتر جلوه کنید. در این مقاله از نکات آرایش‌کردن برای ثبت تصاویر زیبا از خود می‌گوییم. آرایش مناسب عکس گرفتن چگونه است؟

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

آرایش مناسب عکاسی

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از منومد، شاید فکر کنید که برای ثبت تصویری زیبا و طبیعی، بهتر است که برای عکس گرفتن مانند روزهای معمولی آرایش کنید. این طور فکر می کنید؟ اشتباه است. آرایش معمول و روزانه برای عکس گرفتن کافی نیست؛ یعنی با وجود چنین آرایشی نمی توانید امید به گرفتن عکس های زیبا داشته باشید. واقعیت این است که موضوع رنگ، نور و سایه ها در عکس برداری به میان می آیند. باید با دقت کردن به توصیه ها و نکات حرفه ای، طوری آرایش کنید که عکس هایتان زیبایی هایتان را بهتر نشان بدهند. چه نکات و توصیه هایی وجود دارد؟

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

۱. در نور روز آرایش کنید

در روز و در فضایی پرنور آرایش کنید. بهتر است که مقابل پنجره ای بزرگ این کار را انجام بدهید. در این صورت، سایه ها روی صورت تان نمی افتند و با حقیقت پوست و صورت تان روبه رو می شوید. اگر زیر نورهای مصنوعی آرایش کنید یا سایه هایی در محیط موجود باشند و روی صورت تان بیافتند، امکان خطا بالا می رود.

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

۲. قبل از هرچیز پرایمر استفاده کنید

استفاده از پرایمر قبل از هر ماده آرایشی دیگر بهترین کاری است که می توانید انجام بدهید. پرایمرها زمینه پوست را برای آرایش آماده می کنند و باعث ماندگاری بیشتر آرایش می شوند. با وجود این ماده آرایشی منافذ پوست و پستی ها و بلندی هایش پوشانده می شوند. در نتیجه، پوست صافی پیدا می کنید که مواد آرایشی دیگر به خوبی روی آن می نشینند.

۳. از فاندیشنی (کرم پودر) با پوشش دهی بالا کمک بگیرید

شاید به طور معمول از مرطوب کننده ها یا ضدآفتاب های رنگی استفاده می کنید. فکر خوبی است اما برای عکس گرفتن باید به سراغ چیز دیگری بروید. این کرم ها نمی توانند صافی و یک دستی لازم را به پوست تان پیشکش کنند. بهتر است به سراغ فاندیشن ها بروید. از فاندیشن هایی استفاده کنید که پوشش دهی بالایی دارند.

۴. کانتور را فراموش نکنید

کانتورکردن برای عکاسی هم بسیار لازم است. با این کار پوست تان صاف و یکد ست تر می شود و در ضمن، تصویرتان به شدت سفید و غیرعادی نخواهد شد. بهتر است که به سراغ کانتورکردن با مواد مات بروید. برای انجام عملیات هم از براش هایی با اندازه متوسط کمک بگیرید.

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

۵. به سراغ هایلایترها بروید

بعد از کانتورکردن به سراغ هایلایت کردن بروید. کمی هایلایتر برای روی گونه ها و بالای لبتان استفاده کنید. رنگ هایی با تناژ شامپاینی انتخاب های مناسبی برای هایلایت کردن هستند. هایلایترها و لوازم دیگر آرایش پوست باعث می شوند که زوایای زیبایی روی صورت تان ایجاد شود و در تصویر بهتر به نظر برسید.

۶. از براق کننده ها دوری کنید

هرگز از براق کننده ها در آرایشتان استفاده نکنید. لوازم آرایشی که استفاده می کنید هم فاقد مواد اکلیل دار و براق باشند. یکی از لوازمی که نباید به سراغش بروید هم برنزرها (برنزه کننده ها و براق کننده های پوست) هستند. این مواد و لوازم باعث می شوند که بازتاب نوری نامناسب در تصاویرتان به وجود بیاید.

۷. آرایش اسموکی چشم ها فکر خوبی است

آرایش اسموکی چشم ها برای عکس گرفتن انتخاب مناسبی است. به جای رنگ مشکی به سراغ رنگ های بادمجانی، آبی نفتی، قهوه ای یا خاکستری بروید. این رنگ ها در تصویر زیباتر ثبت می شوند. بعد از اینکه برای پلک ها از پرایمری مناسب استفاده کردید، خط چشمی ماندگار و ضدآب استفاده کنید. بعد از آن هم با سایه ای به رنگی از همان طیف خط چشم پلک را سایه بزنید.

مژه ها را فر کنید و از ریمل هم غافل نشوید. آرایش اسموکی چشم ها قلق های مخصوص به خودش را دارد. برای نمونه، نباید سایه بسیار خطی و با زوایای منظم پشت پلک کشیده شود. لازم است که سایه را به حالتی محو و پخش روی پلک ها بکشید.

۸. از رژ لب های ماندگار استفاده کنید

رنگ های درخشان و ماندگار رژ لب برای عکس برداری مناسب تر هستند. رنگ های نود، صورتی، قرمز با ماندگاری بالا را انتخاب کنید. یادتان باشد که آرایش برای عکس برداری متفاوت از آرایش در مواقع دیگر است.

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

۹. اثرگذاری مثبت مژه مصنوعی را دست کم نگیرید

مهم ترین بخش های صورت در آرایش برای عکس برداری چشم ها و لب ها هستند. برای اینکه بتوانید چشم ها را درشت تر و زیباتر نشان بدهید از مژه های مصنوعی استفاده کنید. به نوع مژه ای که می گذارید هم دقت ویژه ای داشته باشید. برای مثال، مژه های مصنوعی پرپشت شاید انتخاب مناسبی برای هر چشمی نباشند اما مژه هایی با حجم و پرپشتی کمتر گاهی می توانند روی زوایای چشم اثر مثبت بگذارند و آن را خوش حالت تر کنند.

۱۰. از کک ومک های مصنوعی استفاده کنید

نمی دانیم تا چه اندازه از این پیشنهاد استقبال می کنید. شاید شما هم در سال های اخیر پرطرفدارشدن کک ومک های مصنوعی در آرایش های مختلف را دیده باشید. واقعیت این است که دیگر به کک ومک به چشم ضایعه ای پوستی نگاه نمی شود و از قضا عاملی برای زیباتردانستن هم در نظر گرفته می شود. برای اینکه آرایشتان در تصویرهای عکس برداری شده طبیعی تر به نظر برسد، به کک ومک گذاشتن روی پوست تان هم نیم نگاهی داشته باشید.

۱۱. قبل از عکس برداری تمرین کنید

پیش از عکس برداری، حتما تمرین کنید. آرایش موردنظرتان را انجام بدهید و عکس هایی آزمایشی بگیرید. با این کار می توانید خروجی تصاویر را بررسی کنید و ببینید که نتیجه چطور از کار درمی آید.

۱۲. از رنگ های شاد و پررنگ استفاده کنید

آرایش مناسب عکس گرفتن با آرایش معمولی فرق دارد. از استفاده کردن از رنگ های شاد و شاخص نترسید. البته منظور این نیست که به سراغ رنگ های عجیب وغریب و آرایش های غلیظ بروید. کافی است که حواستان به رنگ ها باشد. رنگ ها در تصویر می توانند کم رنگ تر از حالت واقعی شان به نظر برسند. از رنگ هایی استفاده کنید که پررنگ هستند و می توانند در عکس به طیف رنگی حقیقی شان نزدیک باشند.

12 تکنیک جادویی آرایش صورت به وقت عکاسی برای زیباتر شدن!

نوبت شماست

با نکات لازم برای آرایش مناسب عکس گرفتن آشنا شدید؟ با آرایش مناسب می توانید در تصاویر زیباتر از همیشه به نظر برسید. به خاطر وجود نورهایی که از زوایای مختلف تابیده می شوند یا سایه ها، امکان دارد که در عکس ها مانند خود واقعی تان دیده نشوید. با آرایش درست و مناسب این طور نخواهد شد. اگر شما هم با ترفندی برای آرایش کردن و عکس گرفتن آشنا هستید، توصیه هایتان را با ما درمیان بگذارید.

مطلب پیشنهادی: ترفندهای جادویی پوشاندن جای آکنه با آرایش+ عکس

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.