۲۳۱۲۱۳
۲۷۵۹
۲۷۵۹

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

اشتباهات لباس پوشیدن به چند دسته ی رایج از جمله پوشیدن لباس های بیش از اندازه گشاد، دیده شدن لباس زیر، پوشیدن شلوارهای گشاد و.. می باشد که ما شما را در این مقاله بیشتر آشنا می کنیم.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

آرگا: همان طور که می دانید لباس نقش اساسی در تصویر ما ایجاد می کند. و جالب است بدانید که یک اشتباه پیش پا افتاده ممکن است که استایل ما را برهم بزند در این مقاله با اشتباهات لباس پوشیدن بیشتر آشنا می شوید.

جالب است بدانید یکی از اشتباهات لباس پوشیدن تن کردن لباس سفید در زمستان

قانون نپوشیدن لباس سفید یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن در زمستان می باشد که البته قدیمی شده است و نباید از آن پیروی کرد. به گفته برخی از طراحان و ستاره های مد، رنگ سفید نه تنها برای هوای سرد و خنک مناسب است بلکه ظاهری مدرن و ویژه در زمستان به شما می دهد.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

زمانی که می خواهید رنگ سفید را برای فصل زمستان انتخاب کنید، در نظر داشته باشید که جنس پارچه اهمیت بسزایی دارد. پارچه های سبک تر از قبیل نخ، کتان و کرباس سفید برای پاییز و زمستان مناسب نمی باشند.

برای فصول سرد باید از پشم، کشمیر، خز، موهر، فلانل، ابریشم و چرم سفید استفاده کنید.

همه لباس هایتان را یک سایز می خرید

هر برند سایز لباس مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال شما از برند زارا لباسی با سایز Small می‌خرید.

اما ممکن است که سایز شما در برندی دیگر Medium به شمار رود؛ بنابراین به یک سایز اعتماد نکنید و لباسی را بخرید که درتنتان به زیبایی می نشیند.

از خطوط افقی روی لباس به شدت اجتناب کنید

این گفته که لباسی که خطوط افقی دارند، باعث پهن تر نشان دادن اندامتان می شود، یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن می باشد.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

البته که پیراهن زنانه تنگ و کشی که دارای خطوط افقی باشد، در تن مدل های لباس زیبا به نظر می رسد، اما لباس هایی که سایز مناسب دارند، در تن هر بانویی جذابیتی دربر خواهد داشت.

برای مثال بلیز زنانه با خطوط افقی همراه با شلوار جین تیره رنگ، دامن زنانه با خطوط افقی یا اورکت راه راه گزینه های ایده آلی برای شما محسوب می شوند.

پوشیدن لباس زیر نامناسب

یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن انتخاب نامناسب سایز سوتین علاوه بر اینکه می تواند سنتان را بیشتر نشان دهد در کوتاه تر دیده شدن یا چاق تر نشان دادن اندامتان نیز تاثیر گذار می باشد.

هر شش تا هشت ماه یک بار لباس زیر جدید بخرید و هر سال سایز خود را چک کنید، چون عوامل زیادی مانند تغییرات هورمونی، چاقی و لاغری در تغییر سایز سینه هایتان تاثیر دارد.

دامن خیلی بلند ممنوع

یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن استفاده از دامن خیلی بلند می باشد.

اگر پاها قسمتی از اندامتان می باشند که با آن احساس راحتی نمی کنید؛ احتمالا یکی از روش هایی که به ذهنتان خطور می کند استفاده از دامن بلند است .

اما به یاد داشته باشید که پوشیدن دامن بلند می تواند چاق یا از مد افتاده نشانتان دهد که خود یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن به شمار می رود. راه حل چه می باشد؟ بهتر است لاغرترین قسمت پای خود را ملاک قرار دهید و قد دامن را تا آنجا نگه دارید. دامن های میدی نیز راه حل مناسبی می باشند.

فقط یک رنگ خاص در لباس های خود استفاده می کنید

رنگ های برجسته و خاص زمانی که در کنار رنگ های دیگری از این دسته گذاشته شوند، خود را بهتر و جذاب تر نشان می دهند. چنان چه شما حریر زمردی رنگ پوشیده اید، آن را با کفش پاشنه دار صورتی ست کنید یا در کنار آن کیف دستی زرد رنگ خود را بردارید. این ترکیب شما را به یک بانو با استایل مد روز تبدیل کرده است.

پوشیدن لباس های گشاد

یکی از اشتباهات لباس پوشیدن آقایان لاغر اندام این است که لباس های گشاد برای خود انتخاب می کنند تا کمی درشت تر دیده شوند اما پوشیدن لباس های گشاد سبب لاغر تر دیده شدن آن ها می شود، بهترین کار این است که مناسب اندام خود لباس بپوشند.

انتخاب شلوار جین پاره

شلوار جین مهم ترین لباس آقایان است که نقش موثری در استایل آن ها دارد. یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن این است که برخی از آقایان با انتخاب شلوار جین ها ی پاره و جذب قصد خوشتیپ شدن دارند اما با این انتخاب استایل شان را خراب می کنند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

بهتر است شلوار جین های پاره و خیلی جذب نپوشید تا تیپ مردانه و جذابی داشته باشید.

پوشیدن کفش اسپرت با کت شلوار

بدترین اشتباهی که آقایان در لباس پوشیدن مرتکب می شوند بدین صورت که کفش اسپرت را با کت و شلوار رسمی بپوشند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

با کت و شلوار فقط و فقط باید کفش مردانه و کلاسیک بپوشید تا جذاب تر و خوش استایل شوند.

پوشیدن بند شلوار به همراه شلوار

سبک کلاسیک پوشیدن لباس، به سبک مدرن تغییر کرده یافته است.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

به همین دلیل است که هنگام پوشیدن یقه های دکمه ای، بایستی این نکات را در نظر گرفت : اگر هنگام پوشیدن پیراهن های یقه ای دکمه دار، تنها از بند شلوار یا کمربند استفاده کنید، این خوب است و به خود شما بستگی دارد که کدامیک را انتخاب کنید اما اگر هر دو آن ها را با هم بپوشید، به استایل جالبی دست پیدا نخواهید کرد.

نگه داشتن پول کاغذی و سکه در جیب هایتان

یکی از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن حمل پول نقد در جیب هایتان است.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

بهتر است که یک کیف چرمی بخرید؛ چرا که یک کیف چرمی لازمه ی مردان شیک پوش است و همین طور یک وسیله بسیار کاربردی می باشد.

قرار دادن تی شرت داخل شلوار ورزشی

یکی از اشتباهات لباس پوشیدن این است که تی شرت خود را داخل شلوار ورزشی خود قرار می دهیم. با این کار اولا بند شلوارتان بیرون می زند و این باعث ایجاد ظاهری شلخته و نامرتب می شود و دوما تی شرت تان قطعا چروک می شود.

علاوه براین، شما باید بدانید که چگونه باید طول مناسبی برای تی شرت خودتان در نظر گرفت. تنها کافی است تا یک خط ذهنی و فرضی از پایین تی شرت تان بکشید. اگر این خط تا ساعدتان بود، این به این معنا است که انتخابتان درست می باشد.

فراموش کردن طول آستین هایتان

بهتر است بدانید طول آستین کت با سویشرت شما باید تابالای مچ دستتان باشند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

برخی از فروشنده ها سعی می کنند تا خلاف این موضوع را به شما تحمیل کنند که یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن است اما بدانید که آن ها معمولا تنها به فکر درآمد خود می باشند.

بستن کراوات بیش از حد کوتاه

با آنکه مردان در سراسر جهان می دانند که نباید از کراوات کوتاه استفاده کنند اما گاهی اوقات این موضوع نادیده گرفته می شود.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

وقتی در نظر دارید که کراوات ببندید نباید کراواتتان بیش از حد بلند یا کوتاه باشد. یک قاعده کلی در این زمینه می باشد، نوک کراوات تنها بایستی به سگک کمربند برسند.

پوشیدن ژاکتی که کوتاه تر از کت تان است

یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن در آقایان این است که به هنگام پوشیدن کت ژاکتی را در نظر می گیرند که از کت شان بلند تر است و این یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن می باشد.

ترکیب کوله پشتی با کت معمولی

در قرن بیست و یک، دنیای مد و فشن به شما اجازه می دهد تا سبک های مختلف لباس را با یکدیگر ترکیب کنید اما ترکیب کوله پشتی با کت معمولی، جزو بهترین نرکیب ها محسوب نمی شود و شایسته است، کت خود را با کیف لب تاپ ترکیب کنید.

بستن دکمه ی بالای پیراهن

یکی از اشتباهات در پوشیدن لباس آقایان این نکته است که دکمه ی بالای پیراهنشان را می بندند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

اگر می خواهید جذاب تر به نظر بیایید و توجه خانم ها را به خود جلب کنید، دکمه ی بالای پیراهنتان را نبندید اما نباید در این کار زیاده روی کنید.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

برخی از اقایان در این کار زیاده روی می کنند و دکمه دوم و سوم پیراهن خود را نیز باز می گذارند. اگر به کلوپ شبانه نمی روید، این کار شما بیش از حد نا مناسب می باشد.

اگر چاق هستید و برای لاغرتر دیده شدن لباس های گشاد می پوشید

اگر تصور شما بر این است که لباس های گشاد و آزاد باعث لاغرتر نشان دادن شما می باشد، سخت در اشتباهید.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

ناحیه زیر سینه و بالای کمر لاغر ترین بخش اندام زنان به شمار می رود، پس بهتر است برای آنکه خود را از آنچه هستید لاغرتر نشان دهید، لباسی را در نظر بگیرید که در این قسمت کمی تنگ تر باشد یا بتوانید کمربندی بر روی همین ناحیه یعنی بالاتر از کمر خود ببندید.

برای نشان دادن اندامتان به سراغ لباس های باز می روید

اگر علاقه مند هستید که اندام زیبای شما در لباسی که به تن می کنید به درستی نمایان شود نیازی نیست حتما به سراغ لباس های باز بروید.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

شلوار های جذب و همچنین لباس های حریر، پیراهن های کوتاه و دامن های مدادی و صد البته نیم بوت و کفش پاشنه بلند می تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن به خاطر قد کوتاه تان لباس ماکسی نمی پوشید

یکی از عقیده هایی که خانم های کوتاه قد دارند، این است که از پوشیدن لباس ماکسی ممانعت می نمایند. اثبات شده که این طرز تفکر کاملا اشتباه است، اتفاقا بر عکس، یک لباس ماکسی می تواند شما را بلندتر نشان دهد.

البته جذاب تر است که دور لباس های ماکسی چند لایه را خط بکشید. یک لباس ساده با خط های عمودی انتخاب خوبی برای شما می باشد. با پوشیدن یک کفش پاشنه بلند در کنار آن، ظاهرتان را کامل کرده اید.

مشخص بودن زیر پیراهنی

همان طور که لباس زیر شلوارتان نباید مشخص باشد، زیر پیراهنی تان را هم باید مخفی کنید.

یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن این می باشد که شمار زیادی از دکمه های بالایی پیراهنتان را باز بگذارید. برای رفع این مشکل شما می بایست از زیر پوش هایی با یقه هفت استفاده نمایید؛ در این صورت زیر پیراهنی از زیر لباس تان مشخص نمی شود.

پوشیدن زیر پیراهنی به میل شما بستگی دارد اما اگر قرار باشد زیر پیراهنی از زیر لباس تان مشخص باشد، همان بهتر است که چیزی زیر پیراهن تان نبوشید.

جوراب سفید

یکی از اشتباهات لباس پوشیدن این می باشد که جوراب سفید مان را با هر لباسی می پوشیم .

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

جوراب سفید ممکن است با کفش کتانی و تیپ اسپورت شما جور در آید اما به هیچ وجه انتخاب مناسبی برای کت و شلوار تان نخواهد بود. به جای آن جوراب هایی به رنگ مشکی کلاسیک یا قهوه ایی به پا کنید. حتی اگر می خواهید به ظاهرتان کمی تنوع دهید، جوراب های رنگی و طرح دار بهتر از جوراب سفید خواهند بود.

شلوار بیش از حد بلند یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن

پوشیدن شلوار های گشاد با قدی بلند و چند لایه یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن است که در ناحیه دم پای شلوار سبب می شوند شلخته و کوتاه قد به نظر بیایید. البته برخی بر این باورند که یک لایه چین در قسمت دم پای شلوار مطلوب است ولی این مورد هم مناسب نیست و در دنیای مد کنونی جایی برای خود ندارد.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

بهترین حالت ممکن برای قد شلوار، حالتی است که دم پای آن کمی بالاتر از کفش می ایستد. پس برای اینکه شلوارتان دم پای مناسبی داشته باشد بهتر است از خیاط بخواهید که آن را تا لبه کفش کوتاه کند یا به صورت دم پای دوبل در بیاورد.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

منظور از دم پای دوبل هم همان حالتی است که این بخش از شلوار به سمت بالا تا می خورد. چنین حالتی سبب می شود که جوراب تان هم دیده شود و اگر از آن افرادی باشید که در انتخاب جوراب خوش سلیقه هستند، این شیک بودن را به رخ دیگران می کشانید.

گیره های کراوات از بهترین و جذاب ترین بخش های هر تیپ و استایل رسمی به شمار می رود. گیره های کراوات هم کاربردی می باشند و هم جلوه خوبی به تیپ تان می بخشد. اما استفاده اشتباه از آن ها می تواند کاخ رویا های تان برای داشتن استایلی شیک و هوشمندانه را ویران کند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

نخستین نکته ای که باید درباره آن ها رعایت کنید، انتخاب گیره ای با طول مناسب است. طول گیره نباید از پهنای کراوات بیشتر شود. گیره های چهار سانتی معمولا برای بیشتر کراوات ها مناسب هستند.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

برای کراوات های خیلی باریک باید از گیره ای به طول یک و سی سانتی متر و برای کراوات های پهن تر هم از گیره ای به طول حدود چهار تا شش سانتی متر استفاده نمود.

گیره کراوات- اشتباه رایج در نحوه لباس پوشیدن مردان

جایگاه مناسب برای گیره کراوات هم میان دکمه سوم و چهارم پیراهن تان می باشد. یکی دیگر از اشتباهات لباس پوشیدن بدین صورت می باشد که گیره سبب می شود که کراوات تان ثابت قرار نگیرد و مدام تکان بخورد.

خانم‌‌ها و آقایان این اشتباهات شما را شیک‌پوش نمی‌کنند!

اگر هم که آن را پایین تر از قسمتی که گفته شد، قرار بدهید باز هم با مشکل رو به رو خواهید شد و کراوات در هنگام خم شدن و حرکت کردن بدن تان اصطلاحا کیست می اندازد و صاف و راست روی سینه شما قرار نمی گیرد. این وضعیت به ویژه زمانی رخ می دهد که دکمه های کت تان را بسته کنید.

همچنین بخوانید: راز خوش‌پوشی و استایل شیک خانم‌های ریز نقش کشف شد!

منبع: آرگا

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.