۲۳۳۳۰۱
۱۱۸۲۶
۱۱۸۲۶

افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر

۳ دمنوش گیاهی افزایش میل زنان را بشناسید

افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
به نقل از هنر زندگی: در دوره های مختلفی از زندگی ممکن است میل جنسی زوج ها به دلایل مختلفی کاهش پیدا کند و باعث نگرانی زوجین شود. کاهش میل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در روابط زوجین بشود. بنابراین پیگیری علل وعوامل تاثیرگذار در کاهش میل جنسی و شیوه های رفع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. خوشبختانه راه های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که استفاده از داروهای گیاهی کم عوارض یکی از این شیوه ها است.

بیشتر بخوانید: سرد مزاجی بعد از زایمان، دلایل کامل و روش درمان

علل کاهش میل جنسی در زنان


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
تمایل به برقراری رابطه جنسی در زنان بر اساس تعامل پیچیده ای رخ می دهد که عوامل مختلفی در آن تاثیر گذار است از جمله صمیمیت، سلامت جسمی، سلامت روان ، سبک زندگی و... که اگر در هر کدام از آنها مشکلی وجود داشته باشد می توان باعث کاهش میل جنسی شود. مهمترین این فاکتورها شامل موارد زیر می شود. در شمار علل فیزیکی کاهش میل جنسی طیف وسیعی از بیماریها و داروهای مصرفی و همچنین تغییرات فیزیکی دخیل هستند که می توانند به کاهش میل جنسی زنان منجر شوند از جمله:

۱-مشکلات جنسی و جسمی


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
ممکن است شما در طول رابطه جنسی احساس درد داشته باشید یا نتوانید به دلایلی به ارگاسم برسید واین موضوع می تواند بر روی لذت شما از رابطه جنسی تاثیر گذاشته تمایل به رابطه جنسی را کاهش دهد.بسیاری از بیماری ها بر روی میل جنسی زنان تاثیر منفی می گذارند از جمله آرتریت، سرطان، دیابت، فشار خون و بیماری های عروق کرونری و... که با مشکلاتی که برای سلامتی ایجاد کرده و فشاری که بر فرد وارد می کنند میزان میل جنسی زنان را کاهش می دهند.

۲-داروها

استفاده از برخی داروهای تجویز شده به ویژه داروهایی که بر میزان انگیزه و خلق و خوی فرد تاثیر می گذارند نظیر داروهای ضد افسردگی می توانند به کاهش میل جنسی در زنان منجر شوند. زیرا این داروها باعث تغییر هرومونهای سیستم عصبی شده و بر میل جنسی تاثیر می گذارند.

۳-خستگی و سبک نامناسب زندگی


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
خستگی می تواند در اثر رسیدگی و مراقبت از فرزندان یا والدین کهنسال باشد یا انجام مشغله های کاری یا دغدغه های مختلف زندگی. در هر صورت خستگی می تواند باعث کاهش انرژی و بالا رفتن ضعف عمومی بدن و کسالت شده و فرد را نسبت به رابطه جنسی بی میل کند. داشتن عادات نادرست و شکل دهی یک سبک غلط در زندگی اثرات مخرب زیادی بر ابعاد مختلف زندگی و از جمله بر زندگی جنسی فرد می گذارد. به عنوان مثال مصرف نوشیدنی های الکلی یا مواد مخدر باعث کند شدن جریان خون و کاهش میل جنسی می شود.

۴-یائسگی و تغییرات هورمونی

در طول یائسگی میزان هورمون استروژن به شدت کاهش می یابد. در این شرایط تمایل فرد به رابطه جنسی نیز کم شده و بافت های واژن دچار خشکی می شوند که باعث دردناک شدن واژن و ناراحتی در طول رابطه جنسی می شود. ممکن است زنان بسیاری از رابطه جنسی در یائسگی لذت ببرند اما برخی از آنها به این دلایل دچار بی میلی جنسی می شوند. تغییر در سطح هورمون های جنسی از دلایل اصلی و مهمی است که بر رغبت فرد برای برقراری رابطه جنسی تاثیر می گذارد و می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. تغیرات هورمونی ممکن است تحت شرایط زیر به وجود بیاید

۵-بارداری، شیردهی و اعمال جراحی


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
بارداری و دوران شیردهی از عواملی هستند که با تغییرات سطح هورمون ها همراه هستند و به همین دلیل بر میل جنسی زن تاثیر می گذارند. خستگی، تغییر شکل بدن، فشار بارداری و... باعث تغییرات جدی در میل جنسی خانم ها می شوند. انجام هر نوع عمل جراحی بر روی سینه یا آلت تناسلی زنان می تواند بر تصویری که فرد از بدن خود دارد همچنین بر عملکرد جنسی و میل او به برقراری رابطه تاثیر بگذارد و باعث کاهش تمایل جنسی او بشود.

۶-دلایل روان شناختی

از دیگر علل موثر در کاهش میل جنسی در زنان وضعیت روانشناختی آنها است. علل روان شناختی متعددی باعث بروز چنین شرایطی می شود که می توان به برخی از آنها اشاره کرد.

 • مشکلات روانشناختی نظیر اضطراب و افسردگی
 • استرس ناشی از مشکلات متعدد مانند مشکلات مالی یا کاری
 • عدم رضایت از وضعیت بدنی
 • نداشتن اعتماد به نفس
 • سوءسابقه استفاده جنسی
 • تجربیات منفی در گذشته
 • مشکلات ارتباطی با همسر

افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
برای زنان سلامت رابطه عاطفی با همسر و میزان صمیمیت در رابطه جنسی آنها بسیار ضروری است. به همین علت وجود مشکلات زناشویی به طور مستقیم بر رابطه جنسی آنها تاثیر می گذارد و باعث کاهش میل آنها می شود. کاهش میل جنسی در زنان می تواند به دلیل بروز مشکلات زیر اتفاق بیفتد.

 • ارتباط نادرست با همسر
 • مشکلات حل نشده
 • عدم بیان نیازها و اولویت های جنسی
 • مشکل در اعتماد دو طرفه

افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر

علائم و روش های تشخیصی

اگر نیاز جنسی شما در رابطه جنسی با همسرتان از ایشان کمتر است لزوما دلیلی بر وجود مشکل در رابطه جنسی شما نیست و این موضوع ممکن است در طول زندگی به دلایلی رخ بدهد. اما درصورتی که حس می کنید نیاز شما نسبت به قبل کاهش پیدا کرده ممکن است نشانه ای از وجود یک مشکل باشد. برخی از نشانه های کاهش میل جنسی در زنان عبارتند از

 • نداشتن علاقه و رغبت برای انجام فعالیت های جنسی حتی خودارضایی
 • نداشتن فانتزی جنسی و خیل بافی یا نداشتن افکار مربوط به رابطه جنسی
 • به ندرت فکر کردن به رابطه جنسی
 • نگرانی از وضعیت موجود و نبود فعالیت جنسی یا نداشتن فانتزی های جنسی

روش های تشخیص


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
در صورتی که به صورت مکرر با کاهش میل و رغبت به فعالیت جنسی روبرو هستید ممکن است دچار سردمزاجی جنسی شده باشید. در چنین مواقعی پزشک به دنبال دلایل این موضوع سوابق پزشکی و جنسی شما را جویا می شود و در این زمینه موارد زیر را انجام خواهد داد تا بتواند برای درمان اقدام کند.

 • معاینه لگنی: با انجام معاینه لگنی پزشک به دنبال تغییرات فیزیکی است که می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. این نشانه ها شامل نازک شدن بافت آلت تناسلی، خشکی واژن در رابطه یا نقاط حساس به درد است.
 • انجام آزمایش: انجام آزمایش به پزشک کمک می کند تا با بررسی سطح هورمونها، مشکلات تیروئید، دیابت، کلسترول بالا و... را تشخیص بدهد. این بیماری ها باعث کاهش میل جنسی در زنان می شوند.
 • ارجاع به متخصص: پزشک ممکن است شما را به یک سکس تراپی ارجاع بدهد تا او با بررسی فاکتورهای روانشناختی و رابطه ای شما بتواند مشکل شما را بررسی و ارزیابی کند و علل کاهش میل جنسی را دریابد.

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
گیاهان مختلف دارویی وجود دارند که مصرف آنها به صورت دمنوش در درمان سردمزاجی و کاهش میل جنسی موثر بوده و می توانند به کاهش علائم سردمزاجی کمک کنند. برخی از دمنوش های گیاهی موثر عبارتند از:

 • دمنوش خارخاسک: طبق مطالعه ای که در سال 2014 بر روی 67 زن صورت گرفته نشان می دهد که این دمنوش می تواند در طول چهار هفته به درمان کاهش میل جنسی زمان کمک کند. همچنین در یک مطالعه دیگر مشخص شد که این دمنوش می تواند عملکرد جنسی زنان را بهبود ببخشد.
 • دمنوش دامیانا: قدمت استفاده از این گیاه به مایاهای باستان می رسد و در آن زمان از این گیاه دمنوش های تقویت کننده توان جنسی درست کرده و استفاده می کردند. بنابر تحقیقات انجام شده بر این گیاه دمنوش دامیانا یکی از بهترین دمنوش های گیاهی برای افزایش میل جنسی است. همچنین دمنوش دامیانا باعث رضایت زناشویی زنان از رابطه جنسی می شود. و دفعات ارگاسم را افزیش می دهد که به نظر می رسد کافیئن و فلاونوئیدهای موجود در دامیانا در بهبود علملکرد جنسی طبیعی، موثر هستند. مصرف دو تا سه فنجان دمنوش افزایش میل جنسی زنان می تواند علائم یائسگی را از بین ببرد. همچنین این دمنوش در اسپرم سازی، ارامش اعصاب و کاهش اضطراب موثر است.
 • دمنوش مرزه: دمنوش مرزه موجب تقویت قوای جنسی و درمان ناتوانی های جنسی است. برای تهیه این دمنوش لازم است که به میزان ده گرم از آن را به مدت ده دقیقه در یک لیوان آب بجوشانید و پس از صاف کردن به مدت سه ماه مصرف کنید.

درمان کاهش میل جنسی زنان


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
به کار گیری رویکردهای درمانی که بتواند موانع میل جنسی را شناسایی و درمان کند می تواند به زنان در چنین وضعیتی کمک کند. در این زمینه راهکارهای بسیاری وجود دارد که شامل موارد زیر است.

۱-آموزش جنسی به کمک مشاوره

صحبت کردن با درمانگران و متخصصان در این زمینه که مهارت خاصی در بهبود مشکلات جنسی دارند از روش های مطمئنی است که می تواند به شما کمک کند بهترین شیوه های درمانی را در اختیار داشته باشید. درمان به این شیوه شامل آموزش درباره نحوه پاسخ ها و تکینک های جنسی است و درمانگر درتلاش است تا توصیه های لازم را درباره شرایط خاص شما ارائه کند یا تمرینات ورزشی را به زوجین توصیه کند که می تواند موثر باشد.

۲-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | مشاوره زوجین


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
در مشاوره زوجین متخصصین به زوجین کمک می کنند مشکلات موجود در رابطه را بشناسند و با رفع آنها به کاهش سوءتفاهمات بین زوج ها و بالابردن میزان صمیمیت بین زوجین و میل جنسی آنها کمک می کنند.

۳-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | دارو درمانی

معمولا در این شرایط پزشک با اطلاع از سوابق بیماری و داروهای مصرفی به بررسی اثر داروها بر کاهش میل جنسی شما می پردازد. به عنوان نمونه داروهای ضدافسردگی نظیر فوکستین می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. تعویض این داروها با بوپروپیون که از دیگر انواع داروهای افسردگی است می تواند تا حدودی مشکل کاهش میل جنسی را برطرف کند. همچنین ممکن است پزشک از داروی فلیبانسرین برای افزایش میل جنسی باری شما استفاده کند. فلیبانسرین در بانوانی که قبل از دوره یائسگی قرار دارند و دچار مشکل سردمزاجی جنسی هستند استفاده می شود.

۴-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | هورمون درمانی


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
در مشکلاتی مانند آتروفی واژن یا خشکی واژن که باعث ایجاد رابطه جنسی دردناک می شوند تجویز برخی هورمون ها مانند استروژن می تواند به کاهش نشانه های بیماری و درد واژن کمک کند. اما این هورمون نمی تواند بر عملکرد جنسی و رفع میل جنسی کم کار تاثیر بگذارد. استروژن در اشکال متفاوتی در بازار موجود است مانند اسپری، ژل و قرص.

۵-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | تمرینات ورزشی

اصلاح سبک زندگی و برخی درمان های خانگی می توانند تا حدودی در افزایش میل جنسی در زنان موثر باشند. در این خصوص بکارگیری شیوه های زیر موثر است. انجام تمرینات ورزشی منظم مانند ایربیک و تمرینات قدرتی می تواند در تناسب اندام و افزایش میل جنسی بسیار موثر بوده و باعث بهبود خلق و خو می شود. اما لازم است بدانید انجام ورزش های سنگین می تواند باعث ضعیف شدن عضلات لگن و واژن بشوند.

۶-کاهش استرس و عادات بد


افزایش میل جنسی زنان با این ۳ دمنوش بی‌نظیر
برای کم کردن استرس روزانه ناشی از محیط کار، مشکلات مالی و دغدغه های زندگی روزمره روش های مناسبی انتخاب کنید تا بتوانید با مدیریت بهتر آنها استرس درون خود را کم کنید. هرچه استرس کمتری داشته باشید میل جنسی شما بهبود پیدا می کند. برخی عادات نامطلوب را که می دانید وجود آنها در کاهش میل جنسی شما بی تاثیر نیستند کنار بگذارید. به عنوان مثال سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر، نوشیدن الکل عواملی هستند که به کم شدن میل جنسی منجر می شوند. بنابراین این عادات بد را با عادات مناسب جایگزین کنید.

۷-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | برقراری ارتباط موثر با همسر

اگر بتوانید به شیوه ای صادقانه و صمیمی با همسر خود ارتباط بگیرید و نیازهای خود را با او درمیان بگذارید بسیاری از مشکلات روحی شما برطرف شده، روابط عاطفی شما بهبود پیدا می کند و میل جنسی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین با همسر خود صحبت کنید و علایق خود را مطرح کنید. روابط جنسی خود را با انجام برخی تغییرات متنوع کنید و با اضافه کردن چاشنی های کوچک به آن انگیزه و تمایل بیشتری در خود و همسرتان ایجاد کنید. امتحان کردن پوزیشن های جنسی متفاوت، دنبال کردن فانتزی های جنسی و استفاده از مکان های مختلف فرصت های بیشتری را برای رابطه جنسی متنوع ایجاد می کند. از خلاقیت خود کمک بگیرید.

سخن اخر

میل جنسی در زنان همانطور که ذکر شد به عوامل مختلفی بستگی دارد و فاکتورهای متفاوتی در میزان تمایل ایشان به رابطه جنسی موثر است که برای درک علل کاهش میل جنسی آنها باید درنظر گرفته شود. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.