۲۳۳۸۱۱
۳۴۴۰
۳۴۴۰

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب به دلیل داشتن ویتامین های خاص به کلاژن سازی پوست کمک می کند و برای لایه برداری پوست بسیار مفید است.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

به نقل از دلگرم: آب سیب یک ماده آرایشی بسیار موثر است که رازهایی زیادی در آن نهفته میباشد.این آب میوه یک نگهدارنده و تقویت کننده قوی پوست است.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

سیب؛ مرطوب کننده و روشن کننده طبیعی

سیب میتواند پوست را هیدراته مرده و تا حد زیادی به پوست آبرسانی کند.
برای این کار سیب را به صورت ورقه ای برش زده و روی پوست بگذارید و زمانی که خشک شد از روی پوست بردارید.

بیشتر بخوانید: معجزه ماسک‌های خانگی برای پیشگیری و درمان پیری پوست دست

ماسک سیب برای پوست های تیره وخشک


پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!
یک سیب کوچک راپوست کنده و هسته های آن را خارج کنیدو سپس با کمک مخلوط کن آن را له کرده و تبدیل به پوره کنید بعد از یک صافی رد کنید و سپس یک قاشق شیر و یک قاشق خاک رس طبی-منظور خاک رسی که تمیز و پاک باشه-رابه ان اضافه کرده و از آن به عنوا ن یک ماسک پاک کننده استفاده کنید.این ماسک برای پوستهای تیره و خشک خیلی مفید است.بعد از استفاده از ماسک صورتتان را بشوئید و از نرم کننده همیشگی خود استفاده کنید .

سیب یک ماسک ضد پیری قوی


پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!
سیب میتواند از چین و چروک پوست پیشگیری کند.

ماسک های ضد چین و چروک با سیب

یک سیب را رنده کرده و روی پوست بگذارید و قسمت هایی که دچار چین و چروک هستند را به آرامی ماساژ دهید.
برای اینکار، یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نیمه آن را خرد کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید، خوب هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید، آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید.
آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود.حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می شود .

ماسک مغذی و براق کننده پوست


پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!
یک سیب کوچک را پوست کنده هسته های آن را جدا کنید و بپزید و با مقدار مساوی خامه و عسل و جو کوبیده مخلوط کنید تا یک ماسک مغذی و براق کننده پوست داشته باشید.
یادتان باشد قبل از استفاده کمی گرم کنید و روی صورتتان پخش کنید و بگذارید حدود۱۵دقیقه بماندو سپس با آب گرم شستشو دهید

ماسک سیب و ماست برای درمان خشکی پوست

ماسک سیب برای پوست های خشک و چین و چروک دار مفید است. اما اگر پوست شما حساس است در استفاده از این ماسک دقت نمایید. اسید موجود در سیب ممکن است پوست شما را کمی تحریک کند. اما این اتفاق نادر است و ممکن است بندرت اتفاق بیفتد. برای اینکه از قرمز شدن پوست خود جلوگیری کنید این ماسک را بیشتر از 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست خود نگذارید. سعی کنید یک ساعت قبل از خروج از خانه از این ماسک استفاده کنید. برای این منظور ، نصف سیب را پوست کنده و رنده کنید و یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به آن اضافه کنید .( ماست باید طبیعی و بدون شکر باشد ) حال مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید و یک لایه ضخیم از آن را روی پوست صورت خود قرار دهید.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!
اگر رنگ سیب تیره شد هیچ چیز بدی اتفاق نخواهد افتاد فقط اگر دوست دارید زیبایی ظاهری این ماسک حفظ شود باید سریعاً آن را استفاده کنید و یا چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید.بالاخره بعد از ۱۵ دقیقه این ماسک رو با آب ولرم از روی پوست خود بشویید.
فراموش نکنید نصف دیگر سیب را بخورید تا زیبایی از درون شما هم آغاز شود. بقولی اگر روزی یک سیب بخورید پزشک شما بیکار خواهد شد . توصیه می کنم از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.سیب تازه را رنده کنید تا به صورت پودر در آید سپس یک قاشق روغن زیتون به آن اضافه کنید مواد را خوب مخلوط کرده و به صورت بمالید بعد از 20 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب برای پاکسازی پوست

نصف سیب را رنده نموده و با یک قاشق چای خوری ماست، یک قاشق چای خوری آرد جو دو سر و دو قاشق آب لیموی تازه مخلوط کنید و نیم ساعت روی پوستتان بمالید. این ماسک همانند پیلینگ عمل کرده و به پاکسازی پوست کمک می کند. برای نتیجه مطلوب این م را هفته ای یبار روی پوستتان بمالید.

ماسک سیب و عسل برای درمان آکنه

سیب را بشویید و همراه پوست رنده کنید. یک قاشق عسل را روی آن بریزید کاملا مخلوط کنید و به عنوان ماسک روی صورت بگذارید. این ماسک نیز اثرات نرم کنندگی و ضد آکنه دارد.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب برای طراوت و تقویت پوست

یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نیمه آن را رنده کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید. آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید.
سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. آن گاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود.حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می شود.

ماسک سیب و شیر برای لایه برداری پوست

یک عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه هر روز پوستتان را با آن پاکسازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می بخشد.

ماسک سیب برای درمان آفتاب سوختگی

برای درمان آفتاب سوختگی، یک قاشق چایخوری گلیسیرین را با یک سیب رنده شده مخلوط کرده و به مدت یک ربع روی پوست بگذارید و سپس با آب سرد به آرامی بشورید.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب برای درمان آکنه و لکه های تیره پوست

یک چهارم یک سیب رنده شده رو با 2-3 قاشق غذاخوری خامه شیر مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. این ماسک برای روشن سازی پوست و درمان آکنه و لکه های تیره پوست موثر است.

درمان پف چشم و تیرگی دور چشم با سیب

با قرار دادن یک تکه سیب زیر چشم، میتوانید تیرگی های دور چشم و پف دور چشم را کاهش دهید. مخلوطی از دو قاشق غذاخوری سیب رنده شده و سیب زمینی رنده شده را در یک دستمال نازک قرار داده و برای 10 تا 20 دقیقه روی چشم بگذارید. انجام مداوم این کار میتواند به کاهش تیرگی دور چشم شما کمک کند.

فواید سیب برای موها

سیب با دارا بودن مقادیر بالای بیوتین، نقش بسزایی در رشد تقویت مو و ناخن دارد. همچنین مقادیر بالای فیبر موجود در سیب از ریزش مو جلوگیری کرده و موجب تقویت ریشه مو می شود.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

طرز تهیه چند مدل ماسک سیب

ماسک سیب و عسل

مواد مورد نیاز: یک عدد سیب، دو قاشق سوپخوری عسل

دستورالعمل: هسته‌های سیب را درآورده و آن را له کنید سپس عسل را به آن اضافه کرده و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بگذارید. بعد از آن با ضربه انگشتان ماسک را به صورت بزنید و بگذارید ۲۰ دقیقه روی صورتتان بماند و بعد آن را با آب بشویید.
می‌توانید در موقع زدن ماسک پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژدهید. آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود.این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می‌شود.

ماسک سیب و شیر برای پوست‌های خشک

مواد مورد نیاز: سیب، شیر، جو دوسر

دستورالعمل: سه قاشق غذاخوری سیب رنده شده را داخل یک ظرف بریزید سپس مقداری شیر روی آن ریخته و روی حرارت قرار دهید و کم کم مقداری جو دوسر به مخلوطتان اضافه کنید تا غلیظ شود این ماسک را پس از خنک شدن به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با آب سرد صورت خود را بشویید.
شما باید این ماسک را هفته‌ای یک یا دو بار روی پوست خود بگذارید تا نتیجه را پس از چند هفته مشاهده کنید هر هفته پوست شما روشن‌تر از قبل خواهد شد.
می‌توانید این ماسک را بدون جو و فقط با سیب و شیر تهیه کنید. یک عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه هر روز پوستتان را با آن پاکسازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می‌بخشد.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب و روغن زیتون برای پوست‌های چرب

مواد مورد نیاز: سیب، روغن زیتون، سفیده تخم مرغ

دستورالعمل: سه قاشق غذاخوری سیب رنده شده را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود گذارید و سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.

پوستی شاداب و شفاف فقط با ماسک سیب!

ماسک سیب و ماست برای انواع پوست

مواد مورد نیاز: سیب، ماست، روغن زیتون

دستورالعمل: ابتدا نصف سیب را پوست کنده و بعد از رنده کردن با یک قاشق غذا خوری ماست و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کنید. مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و یک لایه ضخیم از آن را روی پوست صورت بمالید. این ماسک را 15 الی 20 دقیقه روی پوست قرار دهید.
برای تهیه این ماسک امکان دارد که در حین انجام این کار، رنگ سیب تیره شود اما تاثیر منفی بر پوست شما ندارد. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید به آن چند قطره آبلیمو اضافه کنید و استفاده کنید.اگر پوست شما حساس است کمی دقت نمایید زیرا اسید موجود در سیب ممکن است باعث تحریک پوست شما شود. هر چند این اتفاق بسیار نادر است.

منبع: دلگرم

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.