۲۳۷۹۳۸
۵۷۸۲
۵۷۸۲

۱۰ فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما با حال و هوای کریسمس به انتخاب وبسایت IMDb آشنا کنیم. 

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

تعطیلات سال نو میلادی و ایام کریسمس زمان مناسبی برای دور هم جمع شدن، لذت بردن از یک فیلم بامزه و خنده دار و تماشای برخی از بهترین فیلم های کلاسیک کریسمسی است. در حالی که بسیاری دوست دارند از فیلم های کریسمسی بدون تاریخ انقضایی مانند It's a Wonderful Life و A Christmas Carol لذت ببرند، برخی دیگر به دنبال لم دادن و یک خندیدن حسابی خانوادگی هستند. فیلم های محبوب کریسمسی فیلم های بی نقصی هستند اما تعطیلات کریسمس با شادی و خنده عجین شده و به همین خاطر تماشای فیلم های کمدی یکی از گزینه های محبوب افراد در این دوره از سال است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما با حال و هوای کریسمس به انتخاب وبسایت IMDb آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: سلبریتی های مشهور که هدیه کریسمس را قبول ندارند!

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۱۰- How The Grinch Stole Christmas (2000)

اگر چه کارلوف نقش گرینچ اورجینال را در اولین فیلم به نام How The Grinch Stole Christmas بازی کرد اما این نقش آفریینی جیم کری بود که به یک کلاسیک فراموش نشدنی تبدیل شد. اگر چه نسخه کری به اندازه نسخه اورجینال بدون تاریخ مصفر نیست، اما اقتباس لایو اکشن از داستان کریسمسی دکتر زئوس طرفداران بیشتری دارد. نقش آفرینی بی نقص کری است که زندگی متفاوتی در این شخصیت می دمد هر چند کار کردن زیر آن همه گریم سنگین برای این بازیگر کار ساده ای نبوده است.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۹- The Ref (۱۹۹۴)

آن هایی که به دنبال فیلمی کمدی با بن مایه های تاریک بیشتری در مورد کریسمس هستند می توانند فیلم The Ref را تماشا کنند. این فیلم یکی از بهترین کمدی های سیاه مربوط به ایام تعطیلات سال نو است که اگر چه کمتر مناسب یک تماشای خانوادگی است اما نویسندگی باکیفیت و بی نقصش، آن را به یکی از بهترین فیلم های کریسمسی تبدیل کرده است. وقتی یک سارق در تلاش برای فرار از دست پلیس در عصر روز کریسمس گرفتار می شود، زوجی در حال دعوا را به گروگان می گیرد. همدردی با شخصیت های این فیلم دشوار است اما همین موضوع باعث می شود که جذابیت فیلم بیشتر باشد.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۸- Scrooged (1998)

این فیلم که برداشتی ترسناک از رمان A Christmas Carol است، از آن دسته فیلم های ریچارد دانر است که بیل ماری بار اصلی فیلم را به دوش می کشد. فیلم Scrooged با بازگشت به بن مایه های ترسناک و تکان دهنده رمان اورجینال چارلز دیکنز، برای کسانی مناسب است که می خواهند کمی ترس را در ایام کریسمس تجربه کنند. نمایش خنده دار همراه با خشونت و کمدی ترسناک موجود در فیلم، بزرگ ترین ویژگی Scrooged است که با موسیقی متن زیبا و پایانی خوش ترکیب مناسبی برای یک تماشای کریسمسی فراهم کرده اند.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۷- Elf (۲۰۰۳)

این فیلم با بازی ویل فرل به یکی از مشهورترین فیلم های کریسمسی تبدیل شده که طرفدارانش همه ساله به تماشایش می نشینند. فیلم Elf که در زمان انتشارش یک کمدی در نهایت حد ممکن خود بود، با گذشت زمان با افزایش محبوبیت و جذابیت نیز مواجه شده است. این فیلم نه تنها یک پایگاه طرفداری قابل توجه برای خود دارد بلکه تعداد زیادی کالای الهام گرفته شده از تم خود، یک فیلم تلویزیونی ویژه و حتی یک موزیکال تئاتری نیز از زمان انتشارش داشته است. در کنار شخصیت هایی مانند گرینچ، فراستی و رودولف، شخصیت بادی در این فیلم نیز به جزیی از فرهنگ کریسمس تبدیل شده است.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۶- Gremlins (1984)

به عنوان یکی از مهم ترین معیارها و استاندارهای ژانر ترسناک-کمدی، می توان ادعا کرد که فیلم Gremlins حتی از فیلم کریسمسی Home Alone نیز بهتر است و از دهه ۸۰ میلادی همچنان یکی از محبوب ترین فیلم های ایام تعطیلات سال نو با حال و هوای ترسناک و هیولایی است. اگر چه هیچ کودکی دوست ندارد که استرایپ و هر یک از هیولاهایش را اطراف درخت کریسمسش ببیند، نمی توان حس شوخ طبعی این فیلم را نادیده گرفت. در حالی که بسیاری Gremlins را فیلمی مناسب هالووین می دانند، اغلب مردم فراموش کرده اند که گیزمو در واقع قبل از تبدیل شدن به هیولاهایی آتشین، یک نوع هدیه کریسمسی بوده است.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۵- National Lampoon's Christmas Vacation (۱۹۸۹)

این فیلم که یکی از مدعیان اصلی رقابت برای پرتماشاگرترین فیلم ها در این ایام از سال است، به یکی از مقدس ترین فیلم ها برای تماشا کردن در ایام سال نو میلادی تبدیل شده است. همانند Elf، فیلم National Lampoon's Christmas Vacation نیز به یک پدیده فرهنگی تبدیل شده که برای همیشه در روح کریسمس نهادینه شده است. از سکانس های متعدد فراموش نشدنی تا دکورها و سکانس های نمادین، نمی توان ماندگار بودن تماشای این فیلم را انکار کرد به ویژه اگر جمع های خانوادگی تماشاگران در ایام تعطیلات سال نو با اتفاقات عجیب و غریبی همراه باشد.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۴- Home Alone (1990)

اگر بتوان یک فیلم را نام برد که از لحاظ محبوبیت در ایام کریسمس به پای Elf و Christmas Vacation می رسد، باید از فیلم Home Alone گفت. از یک منظر، بیننده می تواند به این فیلم به چشم فیلمی در مورد به واقعیت پیوستن آرزوی یک کودک در ایام سال نو میلادی نگاه کند، کودکی که دوست دارد از هرج و مرج دوران تعطیلات نهایت لذت را ببرد. از منظر دیگر، فیلم Home Alone را می توان از دریچه نگاه کسانی دید که دوست دارند از بستگان و خانواده بی نظم خود برای مدت کوتاهی دور باشند. اما بدون شیوه نگاه به روایت داستان، Home Alone یکی از بهترین کمدی های دهه ۹۰ میلادی است که پس از ۳۰ سال از زمان انتشارش، همچنان جایگاه خاص خود را حفظ کرده است.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۳- The Muppet Christmas Carol (۱۹۹۲)

هر وقت پای ماپت ها در میان باشد، کمدی پر از خنده نیز بدنبال خواهد آمد. در اینجا نیز همین اتفاق در فیلم The Muppet Christmas Carol رخ می دهد. چه بینندگان به دنبال یک سرود کریسمس کلاسیک باشند و چه یک سوررئالیسم مطلق از مایکل کین در میان گروهی عروسک خز دار، در این فیلم برای هر کسی چیزی پیدا می شود. ترانه های فیلم بسیار خوش ساخت، لطیفه ها و دیالوگ های عروسک بسیار ماندگار و بازی های هر دو گروه انسان ها و عروسک ها در بالاترین کیفیت ممکن قرار دارد. در نهایت، فیلم طوری به پایان می رسد که برای همه مخاطبان راضی کننده باشد.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۲- Miracle On 34th Street (1947)

هیچ فهرستی از بهترین و جذاب ترین فیلم های کریسمسی بدون نام بردن از فیلمی که بابا نوئل در آن باشد کامل نیست و کمتر بیننده ای است که از تماشای این کلاسیک احساس نارضایتی بکند. فیلم Miracle On 34th Street که از نگاه بسیاری یک درام کمدی است، یکی از بهترین پیشنهادهای ما برای تماشا در کنار خانواده در ایام کریسمس است. این فیلم در مورد بابا نوئل بوده و اگر چه روی کاغذ کمی عجیب و غریب به نظر می رسد اما برای دهه هاست که در میان تحسین شده ترین فیلم های کریسمسی قرار دارد.

10 فیلم کمدی برتر سینمای جهان با حس و حال کریسمس از نگاه IMDB

۱- A Christmas Story

فیلمی را تصور کنید که به حدی در آخرین روزهای سال تماشا می شود که به مدت ۲۴ ساعت مداوم و بدون وقفه هر سال به نمایش گذاشته می شود. فیلم A Christmas Story در ابتدا به عنوان یک فیلم صرفاً کریسمسی کار خود را آغاز کرد اما اکنون به نماد این ژانر تبدیل شده است. این روزها، کریسمس بسیاری بدون اینکه رالف تفنگ بادی رد رایدر مشهورش را بر ندارد کامل نمی شود. درست همانند فیلم Christmas Vacation، این فیلم نیز با سکانس های ماندگار، دکورهای جذاب، شوخی های بامزه و بازی های باکیفیت بازیگرانش در ذهن دوستداران کریسمس نقش بسته است.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.