۱۸۱۳۰۶
۴۶۴۳۱
۴۶۴۳۱

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نوعی عمل جراحی پلاستیک با هدف زیبایی است که چربی و پوست اضافی را از اطراف شکم برداشته و عضلات شکم صاف و تنگ می شوند.

عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نوعی عمل جراحی پلاستیک با هدف زیبایی است که چربی و پوست اضافی را از اطراف شکم برداشته و عضلات شکم صاف و تنگ می شوند. از دیدگاه زیبایی، شکمی ایده آل است که مسطح بوده و فاقد هرگونه خطوط استریا و پوست اضافه است. علاوه بر آن عضلات شکمی سفت بوده و تنها یک لایه چربی متوسط روی آن را پوشانده است. در این مقاله متوجه می‌شوید که عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست.

در بخشی از این مقاله می‌خوانید:

 • عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

 • شکم ایده آل از دیدگاه زیبایی

 • آیا عمل ابدومینوپلاستی برای من مناسب است؟

 • بهترین کاندید برای عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

 • از چه سنی عمل آبدومینوپلاستی را می توان انجام داد؟

 • بارداری بعد از جراحی تامی تاک

 • مصرف سیگار و ابدومینوپلاستی

 • استفاده از درن پس از تامی تاک

 • برش های جراحی در تامی تاک

 • تفاوت عمل ابدومینوپلاستی کلاسیک با مینی ابدومینپلاستی چیست؟

 • آمادگی های قبل از عمل ابوومینوپلاستی

 • دوره نقاهت پس از عمل ابدومینوپلاستی

 • آیا پس از عمل ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟


عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟
عمل ابدومینوپلاستی یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی است که سبب سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم (شل و افتاده) به حالت اولیه خود می شود. یکی از مهم ترین اعمال جراحی ترمیمی (تغییر شکل دهنده) برای بدن شما آبدومینوپلاستی (تامی تاک) است که به منظور دستیابی به یک شکم لاغرتر، مسطح تر ( صاف تر)، سفت تر( بدون شلی و افتادگی) و بدون هرگونه خطوط استریا (خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد میشود) انجام می شود. اساس کار در این جراحی، تغییر در مولفه هایی است که به طور مستقیم بر ظاهر شکم اثر می گذارند، مانند:

 • پوست اضافه

 • چربی اضافه

 • عضلات شکمی شل شده

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

شکم ایده آل از دیدگاه زیبایی

از دیدگاه زیبایی، شکمی ایده آل است که مسطح بوده و فاقد هرگونه خطوط استریا و پوست اضافه است. علاوه بر آن عضلات شکمی سفت بوده و تنها یک لایه چربی متوسط روی آن را پوشانده است. بارداری و کاهش یا افزایش وزن از جمله مهم ترین عواملی هستند که با اثر بر روی عضلات شکم، ایجاد خطوط استریا و افزایش توده چربی شکمی، سبب تغییر در ظاهر شکم می شوند.

ورزش می تواند سبب کاهش توده (ضخامت) چربی در ناحیه شکم شود اما هیچ اثری در از بین بردن خطوط استریا و بهبود پوست شل شده شکم ندارد.

ورزش می تواند سبب کاهش توده (ضخامت) چربی در ناحیه شکم شود اما هیچ اثری در از بین بردن خطوط استریا و بهبود پوست شل شده شکم ندارد. علاوه بر آن اگر تغییر معناداری در عضلات شکمی هم به وجود آمده باشد دیگر ورزش به تنهایی برای بهبود ظاهر آن کارساز نخواهد بود.

آیا عمل ابدومینوپلاستی برای من مناسب است؟

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) را می توان به عنوان یک روش جراحی قابل توجه در بهبود و جوان سازی شکم نام برد، چرا که می تواند روی سه مولفه اصلی (پوست، توده چربی، عضلات) ایجاد کننده تغییرات نامطلوب در ظاهر شکم، تاثیر گذارد. بنابراین اگر شما راجع به یکی از این فاکتور ها یا تمامی انها در رابطه با خودتان نگران هستید، تامی تاک می تواند به شما کمک کند.

ابدومینوپلاستی مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا به منظور ایجاد شکمی سفت تر و با خطوط استریای کم تر ( یا بدون خطوط استریا) انجام میشود.

تامی تاک در بهبود موارد زیر می تواند کمک کننده باشد:

پوست و خطوط استریا

پوست اضافی شکم را نمی توان از طریق ورزش از بین برد، چرا که پوست اضافه ،دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد و هیچگونه پاسخ فیزیولوژیک نسبت به ورزش نخواهد داشت.
از این رو ابدومینوپلاستی مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا به منظور ایجاد شکمی سفت تر و با خطوط استریای کم تر ( یا بدون خطوط استریا) انجام میشود.

توده چربی

وقتی که پوست اضافه حذف میشود توده چربی اضافی متصل شده به آن نیز حذف خواهد شد. در صورت نیاز، لیپوساکشن تکمیلی می تواند به لاغرتر شدن شکم و حذف چربی های اضافی باقی مانده در شکم، در حین انجام تامی تاک کمک کند.

وقتی که پوست اضافه حذف میشود توده چربی اضافی متصل شده به آن نیز حذف خواهد شد.


ممکن است حذف توده چربی برای بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند دیگر مد نظر نباشد.

عضلات

همان طور که پوست شل شده و افتاده را می توان کشید، عضلات شکمی را نیز که به سبب بارداری و کاهش یاافزایش وزن ، شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند را نیز می توان کشید و بهبود داد. در اصطلاح پزشکی به شل شدن عضلات (خارج شدن از حالت نرمال خودشان) " diastasis recti" می گویند.

ورزش می تواند سبب تقویت عضلات شل شده شکمی شود اما اگر این شل شدگی زیاد باشد، ورزش دیگر در بازگرداندن این عضلات به جایگاه اولیه خودشان کارساز نیست.


ورزش می تواند سبب تقویت عضلات شل شده شکمی شود اما اگر این شل شدگی زیاد باشد، ورزش دیگر در بازگرداندن این عضلات به جایگاه اولیه خودشان کارساز نیست.
در جریان عمل آبدومینوپلاستی، عضلات شل شده به جایگاه اصلی خودشان بازگردانیده می شوند ( حتی از حالت اصلی خودشان کمی مستحکم تر می شوند).

مجموع این اعمال یک شکم صاف و احتمالا مقعر با یک کمر باریک را برای فرد به ارمغان می آورد.

بهترین کاندید برای عمل آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

بیمارانی که در یک یا هرسه مولفه اصلی تاثیر گذار بر روی ظاهر شکم خود مشکل دارند بهترین کاندید برای عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک محسوب می شوند.

پوست شل شده

بارداری یا افزایش وزن زیاد باعث کشیدگی پوست شکم می شود، و بعد از زایمان یا کاهش وزن اضافه شاهد شل شدن پوست شکم خواهیم بود و دیگر پوست شکم سرجای خود برنمی گردد. در حالت پوست شل شده، دیگر دراز و نشست، یا وزنه زدن تاثیری ندارد. اینجاست که برای بازگرداندن پوست شل شده شکم با حالت اصلی باید سراغ عمل ابدومینوپلاستی بروید. یادتان باشد که نتیجه جراحی زیبایی شکم یا تامی تاک با لیپوساکشن فرق می کند. در عمل لیپوساکشن، چربی های زیرپوستی و تا حدی مشکلات شکلی و ظاهری بدن برطرف می شوند اما مشکلات ناشی از شل شدن یا آویزان شدن پوست در عمل لیپوساکشن برطرف نمی شوند. تنها راه چاره، عمل ابدومینوپلاستی است.

چین شکمی

چین شکمی شکلی از تاخوردگی روی پوست شکم است که علت آن پوست اضافی است که دو طرف چین خوردگی ایجاد می شود. افرادی که مشکل چین شکمی دارند بهترین کاندید عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی هستند.

آویزان بودن شکم

آویزان شدن پوست ناحیه شکم به سمت پایین که در قسمت بالای لباس زیر یا شلوار بیمار اتفاق می افتد. به این حالت از آویزان بودن شکم، مافین تاپ می گویند که یکی از گزینه های عمل ابدومینوپلاستی است.

اخم کردن ناف

منظور از اخم کردن ناف تغییر شکل ظاهری ناف به خاطر پوست اضافی، شل شدن یا ایجاد چربی است که شکل ناف را از حالت گرد یا بیضی به صورت اخم در می آورد. افرادی که معمولا نیم تنه می پوشند و این قسمت از بدن شان نمایان است و مشکمل اخم کردن ناف دارند، بهترین کاندید عمل ابدومینوپلاستی هستند.

چین و چروک پوست شکم

افرادی که ناحیه شکم شان دو تکه یا دوبخشی شده و یک قسمت بالای ناف و بخشی هم زیر ناف قرار گرفته نیز بهترین کاندید عمل ابدومینوپلاستی هستند. شل شدن پوست یا پوست اضافی باعث چین و چروک شکم شده که به کمک عمل ابدومینوپلاستی می توان این پوست اضافی را برداشت.

وجود خطوط استریا در ناحیه شکم، وجود عضلات شل شده در ناحیه شکم، بیمارانی که کاهش وزن داشته اند، بیمارانی که کاهش وزن شدید و معنادار داشته اند، به ویژه بیمارانی که تحت اعمال جراحی لاغری قرار گرفته اند، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. برداشتن پوست اضافی و سفت کردن و کشیدن عضلات در این بیماران برایشان بسیار سودمند است.

یادتان باشد که روش عمل آبدومینوپلاستی شکم، فقط برای کسانی مناسب است که با رژیم و ورزش، موفق به کوچک کردن شکمشان نشده‌اند. علاوه بر این نیز وجود ترک‌های پوستی ناشی از تغییرات وزنی از دیگر مواردی است که می‌تواند شرایط مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی به وجود آورد. بنابر این باید نتیجه بکیریم که جراحی زیبایی شکم یا تامی تاک به منظور کاهش وزن و یا لاغری صورت نمی‌گیرد، بلکه جنبه فرم‌دهی پیدا می‌کند.

عمل ابدومینوپلاستی در چه مواقعی توصیه نمی شود؟

به خاطر داشته باشید افرادی که با دیابت، سوء تغذیه، اختلالات ایمنی، اختلالات ترمیم زخم، مصرف داروهای ضد انعقاد، سابقه لخته شدن خون، نارسایی ورید یا لنفادم اندام تحتانی، انسداد مزمن ریه، نارسایی کلیه، کم خونی و... رو به رو هستند نباید سراغ انجام عمل آبدومینوپلاستی بروند.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

از چه سنی عمل آبدومینوپلاستی را می توان انجام داد؟

این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بیشتر مراجعین، زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند.
این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند. افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام عمل آبدومینوپلاستی شکم باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید مبادرت به کشیدن سیگار بکنند.
دکتر نداف به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت عمل آبدومینوپلاستی قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بیشتر مراجعین، زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند.

آبدومینوپلاستی یک روش کاهش وزن نیست و هرگز نمی تواند به عنوان جایگزین رژیم غذایی یا ورزش در نظر گرفته شود.کاهش وزنی که در اثر برداشتن توده چربی اضافی شکم اتفاق می افتد، معمولا به کم تر از 10 پوند ( 4.5 کیلوگرم) می رسد.

بارداری بعد از جراحی تامی تاک

آبدومینوپلاستی هیچ منعی در افرادی که قصد باردار شدن در آینده را دارند، ندارد و حتی هیچ اثر سویی بر بارداری آنها و رشد جنین شان نخواهد داشت. اما آنچه که در این میان حائز اهمیت است، آن است که بیماران باید بدانند که بارداری می تواند ظاهر شکم آنها را دوباره دستخوش تغییرات نامطلوب کند.

مصرف سیگار و عمل ابدومینوپلاستی

مصرف سیگار جزو عوامل خطرزای معنادار در پروسه نقاهت و بهبود زخم ها پس از انجام جراحی زیبایی شکم است. افراد سیگاری لازم است که حداقل 15 روز قبل از انجام عمل آبدومینوپلاستی شکم، سیگار خود را کنار گذاشته و در طول دوره نقاهت خود نیز از مصرف سیگار پرهیز کنند.

استفاده از درن پس از عمل آبدومینوپلاستی شکم

دو لوله درن در حین عمل جراحی به منظور خارج شدن مایعات مترشحه از زخم ها ( که پس از انجام عمل جراحی توسط بدن تولید می شود) کار گذاشته می شوند. این درن ها به مدت یک هفته در بدن بیمار باقی مانده و به راحتی در اولین ویزیت پس ازجراحی توسط جراح برداشته می شوند. چگونگی مراقبت از این درن ها در خانه به بیمار نشان داده می شود.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

برش های جراحی در تامی تاک

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی بر جای می گذارند. اما یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت است.
اصلی ترین اسکار در عمل آبدومینوپلاستی شکم در زیر شکم یا در زیر اسکار سزارین واقع است.این برش می تواند در طول از دهانه استخوان ران به سمت استخوان لگن نیز گسترش یابد که به طور عمومی کاملا بهبود یافته و در زیر خط بیکینی پنهان می شود.
در حالت برهنه اسکار ممکن است قابل مشاهده باشد که این موضوع بستگی به میزان دوره بهبودی اسکار دارد. به طور کلی این اسکار را می توان بالاتر یا پایین تر از محل ذکر شده و وابسته به تمایلات بیمار بر جای گذاشت.
برش دوم در اطراف ناف، در امتداد لبه آن ایجاد می شود.این اسکار به طور طبیعی تمایل به ترکیب شدن با پوست اطراف ناف را داشته و درون انحنای طبیعی ناف پنهان می شود.
دکتر نداف کرمانی در طول جلسه مشاوره به طور کامل در رابطه با تمامی گزینه های مربوط به برش های تامی تاک با شما صحبت خواهد کرد.

تفاوت عمل ابدومینوپلاستی کلاسیک با مینی ابدومینپلاستی چیست؟

در عمل ابدومینوپلاستی کلاسیک یک جراحی شکم کامل داریم که برای بازسازی تمامی شکم برش های بزرگ و با طول بیشتری در شکم ایجاد می شود این برش ها می تواند از بالای شرم گاه آغاز شود و تا جایی که نیاز باشد و به صلاح جراح، ادامه داشته باشد در این جراحی تمامی پوست های اضافی برداشته می شود چربی ها خارج می شود و در صورت لزوم عضلات شکم نیز بازسازی می شوند.
اما در جراحی مینی ابدومینوپلاستی برش ها کوچک تر هستند و به دنبال آن تغییراتی که در این جراحی به وجود می آید کمترهستند. به همین دلیل این جراحی برای کسانی انجام می گرد که شکم کمتر آسیب دیده باشد.

آمادگی های قبل از عمل ابدومینوپلاستی

بهتر است پیش از جراحی زیبایی شکم آمادگی لازم را داشته باشید تا جراحی بدون مشکل برای شما پیش برود. برخی از مواردی که دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به شما پیشنهاد می کنند:

 • قبل از ورود به کلینیک یا بیمارستان حتما دوش بگیرید .

 • اگر ممکن است حدود ۲ ساعت قبل آب ننوشید و بگذارید تا معده شما به صورت کامل خالی باشد .

 • قبل از جراحی میوه های قرمز رنگ مصرف نکنید ( ممکن است شما را دچار خونریزی و مشکلات انعقادی بنماید).

 • به یاد داشته باشید که مصرف قرص آسپرین نیز می تواند اختلالات انعقادی ایجاد نماید بنابراین حتما با پزشک داروها و قرص هایی که مصرف می کنید را بررسی نمایید و مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت کنید افرادی که ویتامین E و یا قرص آهن مصرف می کنند حتما به پزشک اطلاع دهند .

 • آقایان قبل از جراحی حتما شکم و زیر شکم خود را اصلاح نمایند.

دوره نقاهت پس از ابدومینوپلاستی

در ابتدا بیمار متوجه خواهد که کاملا کشیده ایستادن برایش ناراحت کننده است. بنابراین توصیه آن است که در 5 روز اول پس از جراحی ،بیماران کمی کمرشان را خم کنند. با طی شدن دوران نقاهت، بیمار یک هفته بعد قادر خواهد بود که بدون درد، کاملا کشیده بیاستد.
توصیه آن است که بیماران تا زمان بهبودی کامل از انجام هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزند و تنها مبادرت به انجام کارهای سبک نمایند. بیمار در ابتدا یک احساس ناراحت کننده را مشابه زمانی که عضلات شکم در اثر انجام فعالیت بدنی شدید، می گیرند را دارد.

بیماران تا زمان بهبودی کامل از انجام هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزند و تنها مبادرت به انجام کارهای سبک نمایند.

وجود یک کبودی خفیف تا متوسط پس از جراحی طبیعی است که البته در بیمارانی که عمل لیپوساکشن بر روی آنها انجام شده، ممکن است این کبودی شدیدتر باشد. استحمام کردن 24 ساعت پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی مجاز است.
دکتر نداف به منظور کنترل درد، مسکن هایی را تجویز می کند که در طول ۱-۲ هفته اول پس از عمل مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
نتیجه جراحی زیبایی شکم این جراحی منجر به زیبایی و خوش اندامی در افراد خواهد شد و شما می توانید در نتیجه عمل از پوست اضافه شکم خود و همچنین پوست های شل و آویزان رهایی پیدا کنید. در ناحیه شکم تمامی توده های چربی اضافه خارج می شود.
بعد از عمل ابدومینوپلاستی، خطوط استریا که معمولا بعد از بارداری و یا کم کردن وزن در ناحیه شکم ایجاد می شود از بین می روند.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

ملاقات با جراح پس از عمل آبدومینولاستی

اولین ملاقات پس از عمل با دکتر نداف یک هفته پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی خواهد بود. وی در آن جلسه بخیه ها را کشیده و درن ها را خارج می کند. ملاقات بعدی ،دو هفته پس از عمل جراحی بوده که مابقی بخیه های اطراف ناف برداشته شده و میزان پیشرفت عمل وضعیت بهبودی زخم ها توسط ایشان بررسی می شود. ملاقات ها و پیگیری های بعدی به ترتیب 6 هفته بعد، 6 ماه بعد و یک سال بعد از جراحی آبدومینوپلاستی ( تامی تاک) خواهد بود.

با دیدن چه علائمی با پزشک خود تماس بگیریم؟

شما بعد از جراحی زیبایی شکم باید با جراح خود همانگ کنید که در چه فواصلی ایشان را ملاقات کنید تا بتواند نتیجه عمل را بر روی شکم شما مشاهده کند.اما در صورتی که تا مدت ملاقات شما زمان زیادی باقی مانده است در صورت مشاهده موارد زیر با ایشان تماس بگیرید:

 • بعد از گذشت چند هفته تورم و کبودی بهتر می شود اما در صورتی که در این دو مورد افزایش پیدا کند شما باید با جراح خود ملاقاتی داشته باشید .

 • در صورتی که قرمزی شکم و اطراف آن افزایش پیدا می کند. احساس درد نسبت به روزهای اول خیلی بیشتر شده باشد مسکن نیز آرام نمی شود .

 • در صورت واکنش های دارویی

 • در صورت ترشحات غیر طبیعی که بدبو و بد رنگ هستند و از داخل زخم ها به بیرون تراوش می کنند.

 • احساس بی حالی و ضعف خیلی زیاد بعد از گذشت چند هفته از جراحی زیبایی شکم

تفاوت جراحی شکم با لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن و همچنین لیپوماتیک یکی از روش هایی است که می تواند چربی ها را از بدن خارج کند .در این روش لوله وارد بدن می شود و بدون اینکه برشی در شکم به وجود بیاید چربی ها توسط دستگاه به بیرون کشیده می شود .اما در جراحی ابدومینوپلاستی برش ها باعث می شود که پوست همراه با چربی ها به طور کامل بلند شود و جراح به تمامی چربی ها دسترسی پیدا می کند و چربی ها جدا می کند .
همچنین می توان چربی شاید نیاز باشد در برخی از نواحی و برای افراد لیپوساکشن به طور همزمان با جراحی زیبایی شکم و یا پیش از آن انجام بگیرد.

سوالات متداول عمل ابدومینوپلاستی

آیا جراحی زیبایی شکم سن خاصی دارد؟

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا محدودیت سنی ندارد ، اما معمولا بهتر است پس از سن ۱۸ سالگی و کمتر از ۶۰ سالگی این جراحی انجام شود ، طبق آماری که بدست آمده است جراحی ابدومینوپلاستی در ۹۵ درصد بانوانی که باروری داشته نیاز است این جراحی را انجام دهند .

آیا عمل ابدومینوپلاستی فقط مختص بانوان است؟

خیر - آقایان هم می توانند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ، به دلیل تجمع چربی بیشتر در شکم بانوان نسبت به آقایان متقاضی جراحی ابدومینوپلاستی در بانوان نسبت به آقایان بیشتر است.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

آیا پس از عمل ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

توصیه می شود پس از عمل ابدومینوپلاستی بارداری انجام نشود زیرا ممکن است فرم شکم به دلیل باردرای بهم ریخته شود .
بانوان پس از جراحی ابدومینوپلاستی از قرص های ضد بارداری استفاده نکنند زیرا مصرف این قرص ها ممکن است خطر ایجاد آمبولی را افزایش دهد .

آیا پس از عمل ابدومینوپلاستی کاهش وزن را خواهیم داشت؟

پس از این جراحی به دلیل اینکه چربی ها و بافت ها برداشته می شود شخص به میزان ۲ الی ۳ کیلو کاهش وزن را دارد.

توصیه های دکتر نداف کرمانی برای اشخاصی که عمل ابدومینوپلاستی را انجام می دهند

 • پس از جراحی زیبایی شکم بهتر است از انجام فعالیت های شدید و انجام ورزش های شدید پرهیز شود .

 • از استعمال سیگار و دخانیات یک ماه قبل و پس از جراحی بینی اجتناب ورزید .

 • مصرف برخی از داروها را نظیر آسپرین را قطع نمایید.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

دکتر مجید نداف کرمانی جراح پلاستیک

جهت مشاوره همین حالا کلیک کنید

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

جهت دیدن نمونه کارها از اینستاگرام بازدید نمایید.

drnadafkermani

جهت رعایت الزامات اخلاقی و قانونی و حفظ حرمت بیماران گرامی، تمامی عکس های قبل و بعد از عمل و فیلم های جراحی بانوان در یک‌ پیج جداگانه و خصوصی قابل دسترس است، که فقط توسط خانم ها قابل رویت و فالو است.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

drnadaf.PV

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت بازدید نمایید.

drnadafkermani.com
 

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

drnadaf@
 

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.
 

برای مشاوره در واتساپ یا تلگرام پیغام بگذارید.
 

واتساپ

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

تلگرام

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.