۲۲۷۵۳۹
۷۱۳۵
۷۱۳۵

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

معمولا با افزایش سن چین و چروک‌های بیشتری روی پوست صورت ظاهر می‌شود. تنها این چین و چروک‌ها نیستند که زیبایی ظاهری فرد را از بین می‌برند، در بیشتر موارد افتادگی پلک، افتادگی ابرو و ... هم می‌تواند به روی زیبایی ظاهری فرد ازجمله خانم‌ها تاثیرگذار باشد.

معمولا با افزایش سن چین و چروک‌های بیشتری روی پوست صورت ظاهر می‌شود. تنها این چین و چروک‌ها نیستند که زیبایی ظاهری فرد را از بین می‌برند، در بیشتر موارد افتادگی پلک، افتادگی ابرو و ... هم می‌تواند به روی زیبایی ظاهری فرد ازجمله خانم‌ها تاثیرگذار باشد.

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

با توجه به مطالب عنوان شده در رابطه با بوتاکس ابرو در کلینیک داکشا: بوتاکس نوعی سم به نام بوتولینوم است که با ترکیب با سایر مواد، اثرات خطرناک آن از بین رفته و برای فلج کردن یا تضعیف قدرت عضلات بدن استفاده می‌شود. در حالی که سم بوتولینوم که توسط باکتری‌ها ساخته می‌شود به تنهایی و به طور خوراکی بسیار خطرناک است. اما چرا به این سم بوتاکس گفته می‌شود؟ در واقع بوتاکس نام محبوبترین سم بوتولینوم برای تضعیف عضلات است.

اما از بوتاکس در زیبایی ابرو چگونه استفاده می‌شود؟ در ادامه توضیح خواهیم داد؟

لیفت ابرو

اگر بر اثر بالا رفتن سن و شل شدن پوست دچار افتادگی ابرو شده‌اید بوتاکس می‌تواند یک درمان عالی باشد. در عین حال برای افرادی که به طور ژنتیکی ابروهایی افتاده داشته و از عمل جراحی می‌ترسند یا به هر دلیلی امکان جراحی لیفت شقیقه و ابرو را ندارند می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم با تزریق بوتاکس ماهیچه‌های پیشانی ضعیف شده و ابروها به سمت بالا کشیده می‌شوند.

رفع عدم تقارن ابروها

برخی افراد دچار عدم تقارن ابروها هستند. این عدم قرینگی ممکن است از بدو تولد وجود داشته باشد یا به مرور زمان به وجود آید. در هر صورت عدم تقارن ابروها مشکل شایعی است و در زیبایی تاثیر می‌گذارد. همچنین برای بسیاری خوشایند نیست. به همین دلیل از بوتاکس برای قرینه سازی ابروها استفاده می‌شود زیرا این روش بسیار راحت و کم هزینه است.

ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟

با توجه به مقاله‌ای از healthline : یکی از عواملی که می‌تواند روی ماندگاری بوتاکس ابرو تاثیرگذار باشد، برند بوتاکس استفاده شده است. برندهای مختلف با توجه به موادی که برای ساخت بوتاکس استفاده می‌کنند، ماندگاری و دوام متفاوتی دارند. استفاده از برندهای مختلف بوتاکس به ژنتیک مردم منطقه و میزان تقاضای‌‌ آن‌ها بستگی دارد.
بسیاری از پزشکان بر این باورند که چون بوتاکس‌ها توسط بهترین شرکت‌های داروسازی جهان ساخته می‌شوند، از نظر نوع کارایی تفاوت مشهود و چندانی با یکدیگر ندارند. در ادامه مطلب با انواع بوتاکس ابرو و میزان ماندگاری آن‌ها آشنا خواهید شد:

بوتاکس دیسپورت

یکی از بهترین و پرطرفدارترین مارک‌های بوتاکس، بوتاکس دیسپورت است. ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد و تنها دلیل آن هم استفاده از مواد خالص در ساختار آن است.
معمولا استفاده از این بوتاکس برای مصرف کنندگان آن هیچگونه عوارضی را در بر ندارد.

بوتاکس نورونوکس

استفاده از این نوع بوتاکس کره‌ای در کشور بسیار رایج شده است. ماندگاری خوبی دارد و برای سه تا شش ماه می‌تواند روی صورت باقی بماند.
البته شرایط مختلفی می‌تواند این مدت زمان را تغییر دهد، با نگهداری و مراقبت درست و اصولی می‌توان ماندگاری آن را تا شش ماه افزایش داد.

بوتاکس مسپورت

یکی از بوتاکس‌های ایرانی که ماندگاری کوتاه‌مدتی دارد، بوتاکس مسپورت است. از این نوع بوتاکس بیشتر برای درمان خط اخم و خطوط بین دو ابرو استفاده می‌شود.

بوتاکس درماتوکس

این نوع بوتاکس دارای ساختاری کریستالی و طبیعی است، به همین دلیل ماندگاری و دوام بسیار بالاتری دارد. می‌تواند برای مدت زمان طولانی‌تری در مقایسه با سایر بوتاکس‌ها روی صورت باقی بماند. از این نوع بوتاکس علاوه بر جوانسازی پوست صورت برای فرم‌دهی ابروها هم استفاده می‌شود.

بوتاکس زئومین

این نوع بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده است، برای از بین بردن چین و چروک و حالت دادن به ابروها از این بوتاکس استفاده می‌شود.
این نوع بوتاکس عضلات ناحیه تزریق را برای سه تا شش ماه بدون حرکت نگه ‌می‌دارد. درصورتی که به درستی از پوست خود مراقبت نکنید این مدت زمان کاهش پیدا می‌کند.

چه عواملی بر ماندگاری بوتاکس ابرو موثر است؟

ماندگاری بوتاکس ابرو در افراد بسیار متفاوت است. معمولا در میزان ماندگاری بوتاکس ابرو عوامل بسیار زیادی می‌تواند تاثیرگذار باشد، در ادامه با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد:

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

کلینیک زیبایی داکشا

جهت مشاوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟
daksha_clinic

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟
09337588432

۰۹۱۹۶۸۱۵۱۷۰

۰۹۹۰۹۸۰۴۰۳۱

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

آدرس: میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، خیابان چهارم، پلاک۱، واحد۷، طبقه چهارم.

متابولیسم بدن

میزان متابولیسم بدن می‌تواند به روی ماندگاری و دوام بوتاکس تزریق شده تاثیر بسیاری داشته باشد. معمولا افراد ورزشکار و کسانی که متابولیسم بدنی بالایی دارند سریعتر بوتاکس تزریق شده را جذب می‌کنند.
زمانی که سوخت و ساز بدن بالا می‌رود مواد بوتاکس ماندگاری کمتری پیدا می‌کند. به همین دلیل است که در افرادی که فعالیت ورزشی بالایی دارند، ماندگاری بوتاکس نصف مدت زمان اعلام شده است.

برند استفاده شده

نوع برند بوتاکس استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از برندهای خارجی هستند که عملکرد بهتری در مقایسه با برندهای داخلی دارند. به هیچ عنوان گول قیمت بوتاکس را نخورید، سعی کنید از برندی استفاده کنید که علاوه بر کم ضرر بودن، امتحان خود را پس داده باشد.
یک بوتاکس از یک برند خوب به هیچ عنوان نمی‌تواند باعث بروز آلرژی و حساسیت در پوست صورت شود.

نحوه تزریق پزشک

یکی از مهم‌ترین نکات در ماندگاری بوتاکس ابرو، تجربه و مهارت پزشک است. بهتر است با آگاهی کامل و انتخاب یک پزشک قابل اعتماد تزریق بوتاکس ابرو را انجام دهید.
حتما قبل از مراجعه به پزشک نمونه‌ کارهای آن و تزریق‌هایی که تا به امروز انجام داده را بررسی کنید. نداشتن اطلاعات و شناخت کافی از دکتر، می‌تواند باعث کاهش ماندگاری بوتاکس و آسیب به پوست صورت شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس

هنگامی که فرد بوتاکس ابرو انجام می‌دهد، برای بعد از آن مراقبت‌هایی برای فرد در نظر می‌گیرند که باید طبق دستور پزشک آن‌ها را انجام دهد. درغیر اینصورت ماندگاری بوتاکس کمتر از حالت عادی خواهد شد . ازجمله این مراقبت‌ها عبارتنداز: استفاده از مکمل‌ها و غذاهای مناسب، نوشیدن آب و مایعات فراوان، استفاده از مرطوب کننده مناسب، عدم استحمام و عدم تماس دست با ناحیه تزریق تا چهار روز بعد از تزریق، استفاده از ضدآفتاب، دور بودن از هرگونه تنش و استرسی و...

تعداد دفعات تزریق بوتاکس

تعداد دفعات تزریق بوتاکس در ماندگاری و دوام آن دخیل است. هرچه تعداد دفعات کمتری بوتاکس تزریق شود، دوام و ماندگاری آن هم کمتر خواهد شد. به همین دلیل اگر به دنبال ماندگاری بیشتر بوتاکس هستید بهتر است طبق دستور پزشک عمل کنید.

فاصله تزریق بوتاکس

فاصله تزریق بین دو بوتاکس به عوامل بسیاری زیادی بستگی دارد. اگر فرد در نگهداری بوتاکس خوب عمل کرده باشد تا شش ماه ماندگاری خواهد داشت. بعد از گذشت شش ماه و از بین رفتن اثرات تزریق قبلی می‌توان با مشورت و صلاح‌دید پزشک، تزریق جدید را انجام داد.
به طور معمول بهتر است بوتاکس دوبار در سال تزریق شود، بیش از این می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای صورت داشته باشد. مواد بوتاکس در واقع از سم ساخته شده و دوز زیاد آن هم می‌تواند در مقابل فوایدی که برای صورت دارد عوارضی هم داشته باشد.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر معرفی انواع بوتاکس مناسب برای ابرو، میزان ماندگاری و دوام آن‌ها را هم مورد بررسی قرار دهیم. عوامل مختلفی می‌تواند روی این دوام و ماندگار تاثیرگذار باشد که فاصله تزریق بوتاکس، تعداد دفعات تزریق، نوع برند بوتاکس، نحوه تزریق پزشک، متابولیسم بدن و.... ازجمله عوامل مهمی هستند که روی ماندگاری آن تاثیر می‌گذارد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.