۲۲۷۸۰۵
۲۰۲۲۷
۲۰۲۲۷

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

افراد بسیاری قصد انجام جراحی هایفوتراپی را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با نام لیفت بدون جراحی نیز شناخته می‌شود، گزینه بسیار مناسبی برای این افراد به حساب می‌آید.

افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با نام لیفت بدون جراحی نیز شناخته می‌شود، گزینه بسیار مناسبی برای این افراد به حساب می‌آید.
هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که درد ناشی از آن مانند پالس‌های ضعیف و ریز است و چندان آزاردهنده نیست. بنابراین راجع به درد آن نگران نباشید.
این تکنیک درمانی روشی برای سفت کردن و لیفتینگ صورت، گردن و حتی دست‌ها می‌باشد که در مدت زمان کوتاهی توانست محبوبیت بسیار زیادی بیاید. هایفوتراپی از امنیت بسیاری نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ، برخوردار می‌باشد. در این روش از امواج اولتراسوند برای کلاژن‌سازی پوست استفاده می‌شود که در نتیجه‌ی آن پوست فرد مقاوم‌تر خواهد شد.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با هایفوتراپی، مزایای آن، عوارض این تکنیک درمانی، چگونگی انجام آن و هزینه آن با شما در میان بگذاریم.

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست؟

هایفو مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound و تکنیکی نوین برای سفت کردن پوست و لیفتینگ می‌باشد. در این روش امواج اولتراسوند به پوست تابانده می‌شوند و تابش آن‌ها موجب تولید کلاژن در پوست می‌گردد. در نتیجه‌ی تولید کلاژن، پوست فرد مقاوم‌تر گشته و کشیدگی‌هایی پیدا می‌کند.

اولین بار در سال ۲۰۰۸ از هایفو استفاده شد. اما در آن زمان کاربرد آن برای پوست هنوز کشف نشده بود. در سال ۲۰۰۹ از این روش برای لیفت ابرو‌ها استفاده شد و نتایج مثبتی را در پی داشت. بعد‌ها تحقیقات نشان دادند که هایفوتراپی می‌تواند در از بین بردن ترک‌های پوستی نیز موثر عمل کند.

پیش از انجام هایفوتراپی نیازی به مراقبت‌های خاصی نیست، تنها کافیست صورت خود را کاملا پاک کنید تا هیچگونه لوازم آرایشی و بهداشتی روی آن نباشد.

کلینیک‌ها و مراکز مختلفی به انجام تحقیقات در رابطه با هایفوتراپی پرداختند و تمام آن‌ها تایید کردند که این روش گزینه بسیار مناسبی برای لیفتینگ صورت و از بین بردن چین و چروک‌هاست. به طور کلی از این روش برای موارد مختلفی از جمله جوانسازی صورت، لیفتینگ، سفت کردن پوست و کانتور بدن استفاده می‌شود.
البته برخی از کاربرد‌های گفته شده هنوز به تایید سازمان غذا و دارو نرسیده‌اند، ولی تحقیقات نشان از آن دارد که این روش کاملا بدون خطر می‌باشد و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

بهترین کاندیدا‌ها برای انجام هایفو کسانی هستند که قصد انجام لیفتینگ صورت را دارند و از عوارض و مراقبت‌های بعد از جراحی می‌ترسند. این تکینیک درمانی بر روی افرادی با سن بالای ۳۰ سال، که پوستی شل و افتاده دارند، نتایج بهتری در پی دارد. افراد مسن‌تر، که پوست‌های به شدت افتاده و چروکیده دارند، گزینه مناسبی برای این تکنیک درمانی نمی‌باشند. به طور کلی هایفو را می‌توانیم بهترین روش لیفتینگ بدون جراحی بدانیم.

هایفوتراپی در کدام قسمت‌ها می‌تواند انجام شود؟
هایفوتراپی در این نقاط انجام می‌شود:

 • کل صورت
  در سال‌های اخیر، روش‌های بدون جراحی لیفتینگ از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده‌اند و تعداد افرادی که از این تکنیک برای لیفتینگ کمک می‌گیرند، افزایش چشمگیری داشته است.
 • نواحی پایین صورت و غبغب
 • گردن و دکلته

موقع هایفوتراپی صورت چه حسی خواهید داشت؟

موقع هایفوتراپی، پالس‌های الکتریکی را به صورت سوزن‌سوزن شدن در صورتتان حس خواهید کرد، اما اصلا جای نگرانی نیست، این سوزن‌سوزن شدن کاملا خفیف است. نگران درد هم نباشید، چون درد هم ندارد، اگر نداشته باشد، کم است. در قسمت دیگری از همین مطلب درباره کاهش درد آن به شما اطلاعاتی ارائه می‌دهیم.

کاربرد‌های اصلی هایفوتراپی چیست؟

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، اصلی‌ترین کاربرد هایفو در لیفتینگ صورت می‌باشد. طبق تحقیقات، در سال‌های اخیر، روش‌های بدون جراحی لیفتینگ از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده‌اند و تعداد افرادی که از این تکنیک برای لیفتینگ کمک می‌گیرند، افزایش چشمگیری داشته است. برخی از اصلی‌ترین کاربرد‌های هایفو به شرح زیر می‌باشند:

 • کاهش چین و چروک
 • از بین بردن غبغب
 • لیفت گونه‌ها، ابرو‌ها و پلک
 • جوانسازی و صاف کردن پوست
 • درمان تیرگی‌های دور چشم‌ها
 • بالا بردن فک و چانه
 • صاف کردن پوست گردن

تحقیقاتی که روی افراد مختلف در کشور‌های گوناگون، اعم از کره جنوبی شکل گرفته است، نشان می‌دهد که افراد پس از استفاده از این روش صاحب چهره‌ای زیباتر با گونه‌های برجسته و پوستی صاف شده‌اند. این روش درمانی همچنین تاثیر بسیار زیادی بر جوانسازی گردن افراد دارد.

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

مزایای هایفوتراپی چیست؟

اصلی‌ترین مزیت این روش درمانی، جوانسازی پوست بدون عوارض و ایجاد محدودیت می‌باشد. اما مزایای این تکنیک درمانی محدود به همین یک مورد نمی‌شود. برخی از اصلی‌ترین مزایای هایفوتراپی به شرح زیر می‌باشد:

 • این تکنیک درمانی کاملا غیرتهاجمی و بدون درد می‌باشد.
 • فرد بعد از انجام هایفو بلافاصله می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را آغاز کند.
 • هزینه این تکنیک درمانی نسبت به سایر تکنیک‌ها پایین‌تر می‌باشد.
 • علاوه بر لیفت صورت روی از بین بردن چین و چروک‌ها نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.
 • نتایج حاصل از آن می‌توانند تا ۳ سال ماندگاری داشته باشند.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت که هایفوتراپی، تکنیکی بسیار امن می‌باشد و کمتر کسی پس از انجام آن دچار عوارض خاصی می‌شود. معمولا افراد پس از استفاده از این تکنیک برای جوانسازی و لیفتینگ، به سرعت بهبود می‌یابند و با عارضه خاصی مواجه شوند.

مهم‌ترین نکته مثبت هایفوتراپی این است که شما بلافاصله پس از انجام آن می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید و نیاز به ایجاد هیچگونه محدودیتی نخواهد بود. البته ممکن است قرمزی و تورم‌هایی را روی پوست خود شاهد باشید که البته این تورم‌ها کاملا طبیعی می‌باشند و به سرعت از بین خواهند رفت. در نتیجه نیاز به نگرانی خاصی نخواهد بود.

تحقیقات نشان می‌دهند که تنها عوارضی که افراد ممکن است بعد از انجام هایفوتراپی با آن‌ها مواجه شوند، محدود به همان قرمزی‌ها و اندکی سوزشی خواهد بود که البته پس از ۲ الی ۳ روز از بین رفته و پوست بهبود خواهد یافت. به همین خاطر نیز می‌باشد که بسیاری از کسانی که از عوارض لیفتینگ ترس دارند، به هایفوتراپی روی آورده‌اند.

پیش از انجام هایفوتراپی نیازی به مراقبت‌های خاصی نمی‌باشد، تنها کافیست صورت خود را کاملا پاک نمایید تا هیچگونه لوازم آرایشی و بهداشتی روی آن نباشد.

هایفوتراپی صورت چگونه انجام می‌شود؟

پیش از انجام هایفوتراپی نیازی به مراقبت‌های خاصی نمی‌باشد، تنها کافیست صورت خود را کاملا پاک نمایید تا هیچگونه لوازم آرایشی و بهداشتی روی آن نباشد. سپس مراحل انجام این تکنیک به شرح زیر می‌باشد:

 • مرحله اول: یک تکنسین قسمتی را که می‌خواهید تحت در مان قرار گیرد را به خوبی تمیز می‌کند تا عاری از هر گونه آلودگی باشد.
 • مرحله دوم: برخی از متخصصان پیش از آغاز، از داروی بی حسی استفاده می‌کنند تا بیمار دردی را حس نکند.
 • مرحله سوم: سپس تکنسین به قسمت‌های مورد نظر ژل اولتراسوند می‌زند.
 • مرحله چهارم: دستگاه هایفو دقیقا روی پوست قرار می‌گیرد.
 • مرحله پنجم: با استفاده از یک نمایشگر اولتراسوند، دستگاه دقیقا در قسمت مورد نظر قرار می‌گیرد.
 • مرحله ششم: انرژی و پرتو‌های اولتراسوند لایه‌های زیرین پوست را مورد هدف قرار می‌دهند و روی نقطه‌ی مشخصی در آن‌جا حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه متمرکز می‌شوند.
 • مرحله آخر: پس از انجام دستگاه جدا می‌شود.

در برخی موارد ممکن است فرد نیاز به دو جلسه درمانی داشته باشد. در این شرایط باید پس از انجام جلسه اول، وقتی برای جلسه دوم خود بگیرید. تابش امواج اولتراسوند به صورت ممکن است کمی باعث سوزش صورت‌تان شود. اگر حس کردید این حس سوزش آزارتان می‌دهد از یک مسکن استفاده کنید و اطمینان داشته باشید که به سرعت بهبود خواهید یافت.

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

 • هایفوتراپی یکی از اقتصادی‌ترین روش‌ها برای جوانسازی و لیفتینگ می‌باشد و از بسیاری از روش‌های مشابه ارزان‌تر می‌باشد.
 • البته پایین‌تر بودن هزینه این روش درمانی دلیل بر سطح پایین آن نمی‌باشد و همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به روش‌های دیگر دارد.
 • هزینه دقیق این تکنیک درمانی معمولا به عوامل مختلفی از جمله قسمت تحت درمان و مساحت آن، محل قرار گرفتن مطب و میزان تخصص پزشک معالج بستگی دارد. پس در نتیجه نمی‌توانیم قیمت دقیقی بیان کنیم.
 • معمولا قیمت هایفوتراپی بین ۱ الی ۵ میلیون تومان می‌باشد و برای آگاهی از قیمت دقیق آن لازم است به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرید.

برای دریافت مشاوره می‌توانید به کلینیک نی نی بان مراجعه کرده و پزشک متخصص هایفو را بیابید و با او در ارتباط باشید.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

 • به هنگام انجام این روش درمانی، ممکن است درد بسیار کمی را احساس کنید.
 • کسانی که هایفوتراپی انجام داد‌اند، ادعا می‌کنند که درد ناشی از آن مانند پالس‌های ضعیف و ریز می‌باشد و چندان آزاردهنده نیست.
 • اگر از درد ناشی از درمان ترس دارید، می‌توانید پیش از انجام هایفوتراپی از قرص‌های مسکن مانند استامینوفن یا هر نوع داروی ضد التهاب دیگری مانند ایبوپروفن استفاده کنید.
 • پس از انجام درمان ممکن است پوست‌تان کمی قرمز و یا متورم شود.
  این تورم بلافاصله پس از چند ساعت از بین خواهد رفت.
 • همچنین بلافاصله می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمره خود بازگردید و نیازی به ایجاد محدودیت فعالیتی نخواهد بود.

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

نتایج حاصل از درمان هایفوتراپی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری نتایج حاصل از انجام این درمان می‌تواند به عوامل مختلفی اعم از سن، سبک زندگی، رژیم غذایی و همچنین میزان کلاژن‌سازی پوست بستگی داشته باشد. در نتیجه نمی‌توانیم زمان دقیقی برای ماندگاری نتایج حاصل از این درمان بیان کنیم. معمولا نتایج حاصل بین ۶ ماه الی ۳ سال می‌توانند ماندگار و قابل مشاهده باشند.

برخی از اصلی‌ترین کاربرد‌های هایفو به شرح زیر است: کاهش چین و چروک، از بین بردن غبغب، لیفت گونه‌ها، ابرو‌ها و پلک، جوانسازی و صاف کردن پوست، درمان تیرگی‌های دور چشم‌ها، بالا بردن فک و چانه و صاف کردن پوست گردن.

هایفوتراپی چیست، نتیجه‌گیری

با مطالعه این مطلب متوجه شدید که هایپوتراپی چیست. یک روش ایمن، موثر و غیر تهاجمی که موجب سفت‌تر و کشیده‌تر شدن پوست صورت می‌شود. این تکنیک درمانی هیچگونه جای زخم و عوارضی از خود به جای نخواهد گذاشت و در عین حال قیمت مناسب‌تری نیز نسبت به خیلی از روش‌های مشابه خود دارد.

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

اگر به دنبال روشی بدون درد، سریع و غیرتهاجمی برای لیفت صورت خود می‌گردید، بدون شک هایفوتراپی بهترین روش برای شماست. البته که هایفوتراپی نمی‌تواند به صورت یک معجزه عمل کرده و تمام چین و چروک‌های پوست صورت را از بین ببرد، اما می‌تواند در جوانسازی صورت و کاهش خطوط روی صورت بسیار موفق کند. در ضمن ممکن است نیاز باشد که بعد از ۱ الی ۲ سال مجددا درمان را تکرار کنید تا مجددا نتایج را ببینید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.