۲۲۷۹۶۲
۴ نظر
۳۶۹۷۲
۴ نظر
۳۶۹۷۲

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

اگر قصد انجام ایمپلنت فوری دندان را دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره نحوه انجام آن، مزایا و قیمت این روش بدانید، در این مقاله با ما همراه شوید.

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

ایمپلنت دندان انقلابی در دندانپزشکی مدرن ایجاد کرده است و راه حلی مطمئن و طبیعی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته ارائه می‌دهد. در میان انواع روش‌های کاشت دندان، ایمپلنت فوری دندان مورد توجه قرار گرفته است. اما ایمپلنت فوری دندان چیست، و چه فرقی با ایمپلنت‌های معمولی دندان دارد؟ در ادامه بیشتر درباره این نوع از ایمپلنت صحبت می‌کنیم و مزایا، نحوه انجام و هزینه آن را بررسی خواهیم کرد.

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • ایمپلنت فوری دندان چیست؟
 • کاشت ایمپلنت فوری دندان چگونه انجام می‌شود؟
 • مزایای ایمپلنت فوری دندان چیست؟
 • تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی
 • قیمت ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟

بیشتر بخوانید: جراحی ایمپلنت دیجیتال و مزیت کاشت دندان دیجیتال

ایمپلنت فوری دندان چیست؟


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
ایمپلنت فوری دندان که به عنوان ایمپلنت‌های دندانی یک روزه نیز شناخته می‌شوند، شامل کاشت ایمپلنت‌های دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان هستند. برخلاف روش‌های سنتی ایمپلنت که نیاز به یک دوره بهبودی بین کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت دارند، ایمپلنت‌های فوری امکان قرار دادن ایمپلنت را در همان زمان کشیدن دندان فراهم می‌کنند. این فرایند مشکلات کمتری را برای بیمار ایجاد می‌کند و فرد در طول درمان درد و ناراحتی کمتری را متحمل خواهد شد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

کاشت ایمپلنت فوری دندان چگونه انجام می‌شود؟


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
همان طور که از اسم این روش ایمپلنت پیداست، فرایند کاشت ایمپلنت فوری دندان بسیار ساده‌تر و کوتاه‌تر از ایمپلنت‌های معمولی است. در ادامه نگاهی به فرایند کلی کاشت این نوع از ایمپلنت خواهیم پرداخت.

 1. ارزیابی: فرایند با معاینه کامل دندانپزشکی و تصویربرداری برای ارزیابی مناسب بودن شرایط بیمار برای انجام ایمپلنت فوری دندان آغاز می‌شود.
 2. کشیدن دندان: اگر دندان غیر قابل نجات تشخیص داده شود، کشیده شده و هر گونه عفونت ناشی از آن درمان می‌شود.
 3. جایگزینی ایمپلنت: پس از کشیدن دندان، یک ایمپلنت دندانی در حفره باقی مانده دندان کشیده شده، قرار داده می‌شود. این ایمپلنت به عنوان پایه‌ای برای دندان جایگزین عمل می‌کند.
 4. ترمیم موقت: در بسیاری از موارد، یک تاج یا بریج موقت بلافاصله به ایمپلنت متصل می‌شود و به بیمار اجازه می‌دهد تا ناراحتی کمتری ناشی از جای خالی دندان احساس کند.
 5. درمان و پیگیری: طی چند ماه آینده، ایمپلنت از طریق فرایندی به نام osseointegration (جوش خوردن ایمپلنت با لثه و استخوان فک) با استخوان فک ترکیب می‌شود. پس از بهبودی کامل، یک تاج دائمی روی ایمپلنت قرار داده می‌شود.

مطالب پیشنهادی: معایب ایمپلنت بدون جراحی چیست؟ مشکل مهم

مزایای ایمپلنت فوری دندان چیست؟


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
انجام این روش ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. اما افرادی که کاندید مناسبی برای انجام ایمپلنت فوری دندان هستند از مزایای فراوان این روش بهره‌مند خواهند شد. در ادامه بیشتر درباره مزایای این روش صحبت خواهیم کرد.

 • بازده زمانی: یکی از مزیت‌های اولیه ایمپلنت‌های فوری دندان، بازده زمانی آنهاست. بیماران می‌توانند ایمپلنت دندان و روکش موقت را در یک بار ویزیت دریافت کنند. این موضوع نیاز به جلسات متعدد را از بین می‌برد و زمان کلی درمان را کاهش می‌دهد.
 • حفظ استخوان و بافت لثه: ایمپلنت‌های فوری می‌توانند به حفظ استخوان و بافت لثه کمک کنند زیرا پس از کشیدن دندان در این روش، پایه ایمپلنت بلافاصله در حفره قرار گرفته و با استخوان فک ترکیب می‌شود. در چنین حالتی کاشت ایمپلنت بافت اطراف را تحریک می‌کند، رشد استخوان را تقویت می‌کند و خطوط طبیعی فک و لثه را حفظ می‌کند.

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

 • زیبایی بهبود یافته: اگر فرد نیاز به ایمپلنت یکی از دندان‌های جلویی را داشته باشد، ایمپلنت فوری دندان به فرد این امکان را می‌دهد که زیبایی دندان‌های جلویی خود را بلافاصله پس از درمان باز یابد و دیگر نگران طول دوره درمان برای بازیابی زیبایی لبخند خود نداشته باشد.
 • عملکرد بهبود یافته: زمانی که بلافاصله پس از کشیدن دندان، کاشت ایمپلنت صورت می‌گیرد، فرد بعد از یک جلسه درمانی دیگر ناراحتی‌های ناشی از فقدان دندان را کمتر تجربه می‌کند. در چنین شرایطی فرد تا کامل شدن دوره درمان مشکلی بابت غذا خوردن و صحبت کردن نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت بدون جراحی، مزایا، عوارض و هزینه

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی دو رویکرد متمایز برای کاشت ایمپلنت دندانی هستند که هر کدام ویژگی‌ها، مزایا و معایب منحصربه‌فرد خود را دارند.

همان طور که اشاره کردیم، ایمپلنت فوری شامل قرار دادن ایمپلنت دندانی در حفره دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان است. این روش نیاز به جراحی جداگانه در زمان بعدی را از بین می‌برد و طول دوره درمان را کاهش خواهد داد. ایمپلنت‌های فوری برای مواردی که استخوان فک و لثه از سلامت خوبی برخوردارند، مناسب است.

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

از سوی دیگر، ایمپلنت‌های معمولی دوره درمانی طولانی‌تری دارند. پس از کشیدن دندان، یک دوره انتظار از چند هفته تا چند ماه برای بهبودی حفره دندان کشیده شده در نظر گرفته می‌شود. هنگامی که استخوان فک به اندازه کافی بهبود یافت، یک جراحی جداگانه برای قرار دادن ایمپلنت انجام می‌شود. مزیت ایمپلنت‌های معمولی این است که برای تراکم استخوان‌های فک مختلف قابل استفاده هستند. عیب این روش طولانی شدن زمان درمان و جراحی جداگانه‌ای است که بعد از دوره بهبودی برای کاشت ایمپلنت انجام می‌شود.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

قیمت ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
قیمت ایمپلنت فوری دندان به عوامل مختلفی مانند دستمزد پزشک، شرایط دندان بیمار و نوع و کیفیت ایمپلنت مورد استفاده، متفاوت است. به طور کلی قیمت ایمپلنت‌های فوری میان رده از نظر کیفیت بین ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان است. همچنین اگر تمایل داشته باشید ایمپلنت‌هایی با کیفیت بالاتر برای جایگزینی استفاده شود، میانگین قیمتی این نوع ایمپلنت‌ها از ۱۸ تا ۲۸ میلیون محاسبه می‌شود.

مطالب پیشنهادی: ایمپلنت دیجیتال چیست و چه مزایا، عوارض و هزینه ای دارد؟

ایمپلنت دندان معمولی بهتر است یا ایمپلنت فوری؟


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
حال که با ایمپلنت دندان فوری و مزایای آن آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد که نهایتا کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟ ایمپلنت دندان فوری و یا ایمپلنت دندان معمولی؟
در پاسخ باید بگوییم که بهترین روش برای شما را دندانپزشک متخصص شما تعیین خواهد کرد. بدیهی است که اگر شرایط انجام ایمپلنت فوری را داشته باشید، با توجه به مزایای که به آن‌ها اشاره کردیم، این روش بسیار بهتر از روش معمولی ایمپلنت دندان است.

دکتر نیما نداف پور، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

جهت مشاوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

nadafpourimplantcenter

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
۲۶۷۶۷۷۶۸

۰۹۱۰۵۴۵۵۵۷۰

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

DrNima_Naddafpour

ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

آدرس: سعادت آباد، چهارراه سرو، ضلع شمال شرقی، نبش کوچه جوی پا (صنوبر)، پلاک ۳۸، طبقه ۴، واحد ۲۴

کلام آخر


ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟
ایمپلنت فوری دندان پیشرفت قابل توجهی در ایمپلنتولوژی دندان به شمار می‌رود و به بیماران راه حلی سریع و کارآمد برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته خود ارائه می‌دهد. این رویکرد مزایای فراوانی دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها کوتاه بودن طول دوره درمان و عدم نیاز به جراحی دوباره است. توجه داشته باشید که مانند هر روش دیگر دندانپزشکی، مشاوره با یک دندانپزشک مجرب برای تعیین اینکه آیا ایمپلنت دندان فوری گزینه مناسبی برای شماست یا خیر، ضروری است.

منبع: ncbi

محتوای حمایت شده

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • مرجان
  درباره ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

  باسلام وخسته نباشید.بعدازعادت ماهانه باهمسرم نزدیکی داشتم طبیعی تمام مایع منی روشکم ریخت اماقرص ماریاناکه دستم بودیه کم ازمایع منی نم کشیدوشیاف کردم ایاامکان بارداری وجوددارد؟باتشکر

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
   https://clinic.niniban.com

 • معصومه
  درباره ایمپلنت فوری دندان چیست، قیمت آن چقدر است؟

  قیمت ایمپلنت فوری همچنین ادرس یا تلفن

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
   https://niniban.com/fa/news/200828

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.