۲۲۸۰۶۲
۶۷۱۶
۶۷۱۶
پ

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

صورت افراد بنا به دلایل مختلفی لاغر می‌شود. این لاغری به مرور سبب می‌شود که چین و چروک‌های صورت بیشتر نمایان شوند. یکی از بهترین روش‌ها برای حل این مشکل، تزریق چربی به صورت لاغر است.

اگرچه بسیاری از افراد بر این گمانند که افزایش سن و پیری اصلی‌ترین علت پدید آمدن چین و چروک روی صورت هستند، اما لازم است بدانید که یکی دیگر از دلایل اصلی افتادگی پوست و بوجود آمدن چین و چروک روی آن، لاغری صورت و از دست دادن حجم صورت می‌باشند. لاغری صورت می‌تواند سبب گردد که استخوان‌های صورت بیرون آمده، زیر چشم‌های فرد دچار گودی شده و گونه‌ها حجم خود را کاملا از دست دهند.
در دهه‌ی اخیر، تحقیقات بسیاری در رابطه با تاثیر لاغری صورت بر افزایش چین و چروک انجام شده است و روش‌های مختلفی برای حل این مشکل بوجود آمده‌اند تا افراد بتوانند با بازگرداندن حجم از دست داده‌ی صورت خود و درمان چروک پوست، زیبایی و جوانی پوست خود را بازیابند.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

تزریق چربی به صورت لاغر یکی از اصلی‌ترین روش‌هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و چه در میان مردم و چه در میان متخصصین به محبوبیت بسیاری دست یافته است.
در این روش، ابتدا مقداری چربی از بدن فرد گرفته می‌شود و سپس این چربی به قسمت‌هایی از صورت، که پر بودن آن‌ها می‌تواند موجب افزایش زیبایی چهره شود، تزریق می‌گردد. این روش یک عمل جراحی کم تهاجمی به حساب می‌آید که در مدت زمانی بسیار کوتاه نیز انجام می‌پذیرد.
شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که صورت لاغری دارید و به دنبال روشی مطمئن و البته همیشگی برای درمان لاغری آن می‌باشید. پس در ادامه با نی‌نی‌بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با تزریق چربی به صورت لاغر، بهترین کاندید‌ها برای انجام آن، مراحل انجام آن و مراقبت‌های بعد از انجام آن با شما در میان بگذاریم و سپس به سوالاتی متداول در این زمینه پاسخ دهیم.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

درباره تزریق چربی به صورت لاغر

یکی از اصلی‌ترین راه‌های بازیابی حجم صورت و درمان لاغری آن، تزریق چربی به صورت لاغر می‌باشد. این روش یک عمل جراحی طبیعی و کم تهاجمی برای برداشتن مقداری چربی از بدن و انتقال آن به صورت فرد برای بازیابی حجم از دست داده آن می‌باشد. این چربی به آرامی و با استفاده از تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن برداشته می‌شود و سپس برای تزریق به صورت لاغر، آماده می‌گردد.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

نتیجه حاصل از این عمل جراحی بسیار طبیعی جلوه می‌نماید و احتمال عفونت یا رد کردن چربی توسط بدن فرد به حداقل کاهش می‌یابد. چربی معمولا به قسمت‌هایی از صورت که پر بودن آن‌ها می‌تواند سبب افزایش زیبایی چهره فرد گردد، تزریق می‌شود. این قسمت‌ها معمولا شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تاخوردگی بین بینی و دهان
 • خطوط بین لب و چانه
 • بالای گونه‌ها و گونه‌گذاری
 • افتادگی فک
 • گودی زیر چشم‌ها

تزریق چربی به صورت لاغر می‌تواند حجم بسیاری به صورت شما ببخشد و زیبایی‌تان را تا حد زیادی افزایش دهد. شاید برایتان سوال باشد که آیا این روش بهترین روش برای درمان لاغری صورت به حساب می‌آید یا روش‌های مطمئنتری وجود دارند؟
در پاسخ باید بگوییم که تزریق چربی به صورت لاغر یکی از ایمن‌ترین روش‌های افزایش حجم صورت به حساب می‌آید. روش‌هایی از جمله تزریق ژل یا فیلر و پروتز‌های صورت نیز برای درمان لاغری صورت وجود دارند، اما بهترین و مطمئن‌ترین روش، تزریق جربی به صورت لاغر می‌باشد.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

از آن جایی که در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود، احتمال انتقال عفونت و بیماری‌ها به شدت کاهش می‌یابد. همین مزایا نیز سبب گشته‌اند که تزریق چربی به صورت لاغر به محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم و همچنین متخصصین پوست و زیبایی برسد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک پوست و مو در تهران سال ۱۴۰۰

بهترین کاندید‌ها برای انجام تزریق چربی به صورت چه کسانی هستند؟

بدیهی است که برای هر عمل جراحی، کاندید‌های مختلفی وجود داشته باشند. تزریق چربی به صورت نیز ممکن است برای برخی افراد گزینه مناسب‌تری باشد و برای برخی دیگر نتیجه چندان مطلوبی را به همراه نداشته باشند. البته پیش از اینکه اقدام به انجام تزریق چربی به صورت نمایید باید مورد معاینه یک پزشک متخصص قرار گیرید تا این پزشک تایید کند که شما کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی به صورت لاغر هستید.

نیاز‌های پایه‌ای که یک کاندید تزریق چربی به صورت باید داشته باشد، اولا سلامت جسمی کامل اوست و دوما انتظارات واقع‌بینانه‌ی او نسبت به جراحی می‌باشد. بیمارانی که قصد انجام تزریق چربی به صورت را دارند باید چربی کافی برای برداشتن داشته باشند و پیش از آغاز درمان، به وزن ثابتی رسیده باشند.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

به طور کلی اگر صورت لاغری دارید و در بدن‌تان چربی کافی برای انتقال آن به صورت وجود دارد، پس به احتمال زیاد گزینه بسیار مناسبی برای تزریق چربی به صورت لاغر هستید. اما به هر حال بهتر است پیش از اقدام به انجام آن از یک متخصص پوست و زیبایی کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: انواع کربوکسی‌تراپی چیست؟

مراحل انجام تزریق چربی به صورت لاغر چگونه است؟

تزریق چربی به صورت لاغر عمل ساده‌ای به حساب می‌آید، اما چند مرحله دارد. در مرحله اول با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن، چربی مورد نیاز از قسمت‌های مشخص بدن خارج می‌شود. این چربی معمولا از قسمت‌های شکم، پهلو‌ها و ران پا گرفته می‌شود. معمولا در مراحل انجام لیپوماتیک و لیپوساکشن، شکاف‌های بسیار کوچکی ایجاد می‌شوند و هیچ زخمی از خود به جای نمی‌گذارند.

سپس چربی خارج شده با استفاده از دستگاه‌های به خصوصی آماده می‌شود تا به صورت لاغر تزریق گردد. این کار با دقت بسیار بالایی صورت می‌پذیرد وپس از آن چربی به آرامی داخل خطوط و تورفتگی‌های صورت تزریق می‌شود تا صورت فرد جوان و شاداب‌تر گردد.

مراقبت‌های بعد از انجام تزریق چربی به صورت لاغر

زمان بهبود پس از انجام تزریق چربی به صورت، در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اما در اکثر موراد بین ۷ الی ۱۰ روز زمان برده می‌شود تا بیمار سلامت کامل خود را بازیابد و در این مدت زمان بهتر است است از انجام فعالیت‌های اجتماعی بپرهیزید و به استراحت کامل بپردازید.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

مرحله اول التیام صورت بیمار یک الی دو هفته زمان می‌برد. به مرور زمان تورم‌ها برطرف می‌شوند و نتیجه نهایی نیز مشاهده می‌گردد. اگرچه دوره ریکاوری معمولا کوتاه است، اما بهتر است بیمار زمان مناسبی برای بهبود و التیام کامل اختصاص دهد. نتیجه نهایی حاصل از تزریق چربی معمولا بعد از ۶ ماه نمایان می‌گردد.

در برخی موارد ممکن است همزمان با تزریق چربی به صورت لاغر، جراحی‌های زیبایی دیگری نیز انجام شود، که در این صورت زمان بهبود طولانی‌تر خواهد بود.

سوالات متداول در رابطه با تزریق چربی به صورت لاغر

آیا نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت دائمی می‌باشد؟

جراح زیبایی شما، طی انجام تزریق چربی، صورت‌تان را با مقدار بیشتری از چربی پر می‌کند تا اگر صورت شما مقداری از چربی را پس زد، چربی‌های اضافی جای خالی آن‌ها را پر کنند. این کار سبب می‌گردد که سلول‌های سالم بیشتری روی صورت بمانند و در نتیجه ماندگاری دائمی داشته باشند.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

آیا تزریق چربی به صورت لاغر، راهکار مناسبی برای کاهش وزن به حساب می‌آید؟

اگرچه برای تزریق چربی به صورت لاغر، بخشی از چربی بدن افراد برداشته می‌شود، اما هدف از آن کاهش وزن نمی‌باشد و پزشک متخصص شما روی این موضوع متمرکز نمی‌شود. به طور کلی میزان چربی که از بدن شما برداشته می‌شود به حدی نیست که تغییر چندانی در وزن‌تان ایجاد کند.
پس اگر برای رسیدن به این هدف به سمت این موضوع قدم برمی‌دارید، لازم است بدانید که به هدف‌تان نخواهید رسید و بهتر است راه‌های دیگری را برای کاهش وزن درپیش بگیرید. لازم به ذکر است که حتی جراحی‌های برداشت چربی نیز زمانی مناسب می‌باشند که وزن شما ثابت شده باشد و بخواهید از شر چربی‌های برخی قسمت‌های بدن خلاص شوید.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

افزایش حجم صورت، چه نتایجی خواهد داشت؟

در حالت ایده‌آل، شما پس از انجام تزریق چربی به صورت لاغر، چند سال جوان‌تر خواهید شد و برآمدگی‌های صورت‌تان بیشتر نمایان می‌شوند. پس از انجام تزریق چربی، حجم صورت‌تان بیشتر خواهد شد و در نتیجه این درمان زیبایی شما افزایش خواهد یافت.

تزریق چربی به صورت چه عوارضی می‌تواند داشته باشد؟

از آن جایی که جراحی تزریق چربی به صورت، یک جراحی بسیار آرام به حساب‌می‌آید، از همین رو عوارض چندان زیادی نیز با خود به همراه ندارد. اما به هر حال مانند هر جراحی دیگری، این جراحی نیز عوارض بسیار کوچکی دارد. این عوارض شامل موارد زیر می‌شوند:

 • عفونت
 • مشکلات ناشی از بیهوشی
 • انباشته شدن چربی

اطمینان حاصل کنید که با آگاهی و شناخت مزایا و عوارض هر یک از روش ها، اقدام به خرید از آن‌ها نموده‌اید. تجربه و تخصص جراح و همچنین مراقبت شخصی خود فرد می‌تواند عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی به صورت را تا حد زیادی کاهش دهد.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

تزریق چربی به صورت برای چه سنی مناسب‌تر است؟

معمولا گفته می‌شود که تزریق چربی به صورت لاغر برای تمام افرادی که دارای صورت لاغر و چین و چروک روی پوست صورتشان هستند، گزینه مناسبی به حساب می‌آید. بهترین سن برای انجام آن در دهه بیست سالگی زندگی است. می‌توانید با تزریق چربی به صورت، اسکار‌ها و خطوط عمیق پوستی را برطرف نمایید، لب و گونه‌ها را حجم داده و گودی‌های زیر چشم را نیز برطرف نمایید.

تزریق چربی به صورت لاغر و پاسخ به سوالات متداول درباره آن

آیا می‌توان از چربی بدن افراد دیگر برای تزریق به صورت لاغر، استفاده نمود؟

شاید برایتان سوال باشد که اگر خودتان چربی کافی برای انتقال به صورت نداشته باشید، آیا این امکان وجود دارد که بتوانید از چربی بدن افراد دیگر به صورت خود منتقل نمایید؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر، چربی هر فردی متناسب با بدن و صورت او می‌باشد و تزریق چربی بدن افراد دیگر می‌تواند عوارضی از جمله عفونت را با خود به همراه داشته باشد.

تزریق چربی به صورت لاغر عمل ساده‌ای به حساب می‌آید، اما چند مرحله دارد. در مرحله اول با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن، چربی مورد نیاز از قسمت‌های مشخص بدن خارج می‌شود. این چربی معمولا از قسمت‌های شکم، پهلو‌ها و ران پا گرفته می‌شود.

تزریق بوتاکس چه تفاوتی با تزریق چربی به صورت دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تزریق بوتاکس و تزریق چربی دو روش درمانی مختلف و برای رفع مشکلات مختلف می باشند. اصلی‌ترین کاربرد تزریق بوتاکس به صورت، رفع چین و چروک و جوانسازی پوست می‌باشد. از تزریق بوتاکس برای درمان لاغری صورت و ایجاد برآمدگی روی پوست صورت کمک گرفته نمی‌شود و مناسب‌ترین روش برای درمان لاغری صورت، تزریق چربی می‌باشد.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند