۲۲۸۱۴۱
۴ نظر
۱۱۵۸۴۵
۴ نظر
۱۱۵۸۴۵
پ

قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی، همواره یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در ایران محسوب می‌شود. در این مقاله قیمت جراحی بینی سال ۱۴۰۲ را با هم بررسی می‌کنیم.

قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

رینوپلاستی همان عمل زیبایی بینی است که برای تغییر شکل بینی انجام می‌شود. در این مقاله هزینه جراحی بینی سال ۱۴۰۳ را با هم بررسی می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • عوامل موثر در قیمت عمل بینی
 • هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی در ۱۴۰۳
 • قیمت انواع عمل بینی در سال ۱۴۰۳
 • هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟
 • پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در کودکان، چه نتایجی به دنبال دارد؟

عوامل موثر در قیمت عمل بینی

عوامل موثر بر قیمت جراحی بینی سال 1402 عبارتند از: تجربه و تخصص جراح بینی، شیوه جراحی، نوع و ویژگی‌های بینی فرد و شهری که در آن عمل بینی انجام می‌شود. در ادامه هر کدام را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

تجربه و تخصص جراح بینی

جراحانی که می‌توانید برای عمل بینی خود به آن‌ها اعتماد کنید، سه گروه هستند: متخصصین پلاستیک و ترمیمی، متخصصین جراح گوش و حلق و بینی، جراحان سر و گردن.
به طور کلی هزینه عمل بینی اگر توسط متخصصان انجام شود گران‌تر است. از طرف دیگر جراحان تازه‌کار یا کم‌تجربه، هزینه‌ی کمتری برای عمل می‌گیرند. پس انتخاب نوع جراح هم در تعیین قیمت جراحی بینی سال ۱۴۰۳ نقش دارد.

شیوه جراحی

جراحی بینی با دو تکنیک باز و بسته انجام می‌شود. بین این دو، تکنیک جراحی بینی باز رایج‌تر است و هزینه کمتری نیز دارد.

نوع و ویژگی‌های بینی فرد

همان طور که پیشتر گفتیم، گوشتی یا استخوانی بودن بینی در تعیین قیمت جراحی آن نقش به‌سزایی دارد. جراح قبل از عمل، هزینه‌هایی را که باید پرداخت کنید با شما مطرح می‌کند. به طور کلی هر چقدر پیچیدگی‌های عمل بیشتر باشند، هزینه عمل نیز بیشتر می‌شود.

شهری که عمل بینی در آن انجام می‌شود

به طور کلی هزینه عمل بینی در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر از شهرهای کوچک است. زیرا شهرهای بزرگ معمولاً امکانات و تجهیزات جراحی بیشتر و بهتری دارند. پس شهری که می‌خواهید در آن عمل بکنید نیز در تعیین قیمت جراحی بینی موثر است.

قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی در ۱۴۰۳

قیمت جراحی بینی به گوشتی یا استخوانی بودن بینی بستگی دارد.

قیمت جراحی بینی سال 1403 به گوشتی یا استخوانی بودن بینی بستگی دارد. بینی‌های گوشتی، پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیف اما غدد چربی زیاد دارند. بینی‌های استخوانی، پوست نازک و غدد چربی کم اما استخوان و غضروف‌های باکیفیت دارند. جراحی بینی‌های گوشتی ممکن است کمی پیچیده‌تر از بینی‌های استخوانی باشد. چون شاید لازم باشد پیوند غضروف صورت بگیرد. از این رو قیمت جراحی بینی سال 1403 برای بینی‌های گوشتی بیشتر از بینی‌های استخوانی است.
علاوه بر این، قیمت جراحی بینی سال ۱۴۰۳ برای کسانی که قبلاً عمل کرده‌اند؛ اما الآن قصد ترمیم دارند، به دلیل حساسیت‌های لازم ممکن است کمی بیشتر از این مقدار باشد. از این نظر بهتر است عمل ترمیمی را پیش دکتر خودتان انجام دهید تا قیمت را به صورت توافقی تعیین کنید. حتی امکان دارد دکتر، دیگر هزینه عمل را از شما نگیرد و فقط هزینه اتاق عمل را با شما حساب کند.

قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

قیمت انواع عمل بینی در سال ۱۴۰۳

همان‌طور که گفتیم، قیمت جراحی بینی سال 1403 به نوع بینی شما و روش عمل بستگی دارد. به همین دلیل لازم است که قیمت عمل بینی در هر مورد را جداگانه ذکر کنیم:

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی دارای پوستی نازک با غضروف‌های محکم هستند و به طور معمول، هزینه عمل آن‌ها از ۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود. طبیعتاً اگر بخواهید فقط یک قوز ساده را برطرف کنید، می‌توانید هزینه کمتری بپردازید، اما اگر قصد عمل بینی استخوانی با نوک گوشتی را داشته باشید یا تغییرات بیشتری بخواهید، هزینه عمل نیز بسته به پیچیدگی آن افزایش می‌یابد.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی پوست ضخیمی دارند و همین ویژگی، باعث می‌شود که جراحی کردن آن‌ها سخت‌تر باشد. پس همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، طبیعی است که انتظار قیمت‌های گران‌تری را داشته باشیم. البته جالب است بدانید که هزینه جراحی این مدل بینی‌ها هم از همان ۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

این جراحی زمانی انجام می‌شود که افراد بعد از عمل زیبایی دچار مشکلات تنفسی می‌شوند یا به هر دلیلی، از ظاهر بینی خود راضی نیستند و می‌خواهند آن را اصلاح کنند. هزینه عمل بینی ترمیمی از ۳۰ میلیون تومان شروع می‌شود، زیرا روند آن به مراتب از جراحی اولیه دشوارتر است. علاوه بر این، طبق معمول هر چه عمل پیچیده‌تر باشد، هزینه آن اضافه می‌شود.

سایر انواع عمل‌های زیبایی بینی و هزینه‌های آن‌ها نیز عبارتند از:

 • هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر از ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود.
 • هزینه عمل انحراف بینی (سپتوپلاستی) از ۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود.
 • هزینه عمل بینی فانتزی از ۲۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

به طور خلاصه می‌توان گفت که قیمت جراحی بینی سال 1402 از ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است. با این حال، شما باید شهر یا استان محل زندگی خود را در نظر بگیرید و بدانید که ممکن است هزینه‌های کلی در شهر شما کمی متفاوت باشند. به عبارت بهتر، قیمت جراحی بینی سال 1403 در شهرهای بزرگی مثل تهران، تبریز و اصفهان معمولاً بیشتر است، اما در شهرستان‌های کوچک طبیعتاً هزینه کمتری دارد. پس اگر می‌خواهید از قیمت جراحی بینی اطمینان حاصل کنید، باید با کلینیک‌ها و متخصص‌های شهر خود مستقیماً تماس بگیرید و هزینه‌های پیشنهادی آن‌ها را جویا شوید.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

می‌دانید که جراحی زیبایی بینی به تنهایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. اما اگر مشکل تنفسی داشته باشید و بخواهید آن را همزمان با عمل زیبایی بینی انجام دهید، می‌توانید با بیمه درمانی، هزینه‌های عمل را تا حد قابل قبولی کاهش دهید. راه دیگر این است که چند عمل زیبایی دیگر را نیز پیش جراح بینی و زیبایی خود انجام دهید. عمل‌هایی مثل لیفت شقیقه، زاویه‌سازی فک یا حتی پیکرتراشی. (البته اگر تمایل دارید!) با این روش امکان دارد جراح برایتان کمی تخفیف قائل شود.

توصیه نهایی

قیمت جراحی بینی سال 1403 ممکن است برای شما کمی گران به نظر برسد و باعث شود بخواهید به جراحانی مراجعه کنید که هزینه کمتری می‌گیرند. البته این عاقلانه است که قبل از انتخاب جراح مدنظر خود از چند نفر پرس‌وجو کنید و به چندین جا سر بزنید. ولی خواهشاً به جراحانی که قیمت‌های غیرواقعی پیشنهاد می‌دهند، اعتماد نکنید. زیرا انتخاب جراح نامناسب ممکن است به قول معروف کار شما را دوتا کند! یعنی شاید بعد از عمل اولیه به دلیل نگرفتن نتایج لازم، مجبور شوید عمل ترمیمی انجام دهید که خودش خرج اضافه دارد. در نتیجه بهتر است آگاهانه انتخاب کنید تا بعداً پشیمان نشوید.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ
منبع: drshahinshams

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • Mmd
   درباره قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

   مثلا بینی من هم گوشتیه هم استخوانی باید دوتا عمل انجام بدم یا با یه عمل حله و قیمتش اگه باهم باشن چقدر میشع

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • نازنین
   درباره قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲/ هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان

   خیلی قشنگ و جامع توضیح
   دادید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.