۲۲۸۱۶۶
۸۷۷۷
۸۷۷۷

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

افرادی که بینی استخوانی دارند، معمولاً برای از بین بردن قوز بینی خود، جراحی انجام می‌دهند تا نیم‌رخ زیباتری داشته باشند. اگر شما هم بینی استخوانی دارید و می‌خواهید عمل کنید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

بینی افراد به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. بینی‌های استخوانی علاوه بر داشتن استخوان‌های زیاد، پوست نازک‌تری نسبت به بینی‌های گوشتی دارند. در نتیجه جراحی بینی استخوانی آسان‌تر است. شاید اصلاً همین آسانی باعث شده است که جراحی این بینی‌ها نتایج بهتری داشته باشد. شاید شما هم این موضوع را در پرس‌وجو از اطرافیان خود که قبلاً جراحی بینی انجام داده‌اند، متوجه شده باشید. معمولاً افرادی که بینی استخوانی دارند نسبت به کسانی که بینی گوشتی دارند، از نتایج عمل بینی خود بیشتر رضایت دارند.

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

دکتر مجید نداف کرمانی جراح پلاستیک

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

جهت دیدن نمونه کارها از اینستاگرام بازدید نمایید.

drnadafkermani

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

drnadaf.PV

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در کودکان، چه نتایجی به دنبال دارد؟

چطور برای جراحی بینی استخوانی آماده شوم؟

مسلماً قبل از عمل باید با جراح بینی خود درباره انتظاراتی که از جراحی دارید صحبت کنید. به علاوه سعی کنید به نظرات جراح نیز فکر کنید. هر چه باشد، او بیشتر از شما تجربه دارد و گاهی اوقات حتی بهتر از خودتان می‌تواند تشخیص دهد که چه مدل بینی بیشتر به صورت‌تان می‌آید.

بیشتر بخوانید: قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۰

تقریباً تمام مسائلی که در ویزیت با دکتر مطرح می‌شوند، عبارتند از:

سابقه‌ی پزشکی شما

اطلاع از داروهایی که مصرف می‌کنید یا بیماری‌های خاصی که دارید برای دکتر بسیار مهم است و مستقیماً روی جراحی تاثیر می‌گذارد. مثلاً اگر بیماری هموفیلی داشته باشید، ممکن است که اصلاً اجازه نداشته باشید عمل زیبایی بینی انجام دهید.

آزمایش‌های جسمانی مهم

آزمایش‌های مختلفی مثل آزمایش خون یا حتی بررسی دقیق ویژگی‌های چهره و داخل و خارج بینی به جراح کمک زیادی می‌کند. مثلاً این که جراح می‌تواند به راحتی تغییرات لازم را مشخص کند. چرا که جزئیاتی مانند ضخامت پوست و سختی غضروف‌های بینی در تعیین نتیجه جراحی، نقش به سزایی دارند. آزمایش‌های جسمانی برای مشخص کردن تاثیر جراحی بینی روی نحوه تنفس شما نیز ضروری هستند.

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

آزمایش‌های جسمانی برای مشخص کردن تاثیر جراحی بینی روی نحوه تنفس شما نیز ضروری هستند.

عکس‌ قبل و بعد از عمل بینی

جراح بینی ممکن است قبل و بعد از عمل از بینی شما عکس بگیرد. یا حتی از عکس بینی شما و برنامه‌های کامپیوتری مخصوص استفاده کند تا بینی شما بعد از عمل را ترسیم کند. این روش برای تعیین هدف جراحی، بسیار کاربردی است.

صحبت درباره بینی ایده‌آل!

همان طور که در ابتدای تیتر اشاره کردیم، بهتر است در این زمینه به راهنمایی‌های دکتر نیز توجه کنید. مثلا اگر چانه‌ی کوچکی دارید، ممکن است جراح به شما پیشنهاد کند اول روی چانه خود عمل انجام دهید. زیرا گاهی اوقات وقتی چانه کوچک باشد، بینی بزرگتر دیده می‌شود. البته این الزامی نیست و باز هم به نظر خودتان بستگی دارد. در نتیجه از گفتن خواسته‌ها و انتظاراتی که از عمل دارید نیز غافل نشوید.

بیشتر بخوانید: جراحی‌های زیبایی زنان، چند عمل شایع

غذاها و داروهای ممنوعه

به مدت 2 هفته قبل و بعد از عمل باید قید مصرف داروهایی مثل آسپیرین و ایبوپروفن را بزنید! زیرا این داروها ممکن است خون‌ریزی را افزایش دهند. پس فقط داروهایی را مصرف کنید که جراح قبلاً اجازه مصرف آن‌ها را داده باشد. هم‌چنین از مصرف مسکن‌های خانگی و خودسر نیز بپرهیزید.

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

فقط داروهایی را مصرف کنید که جراح قبلاً اجازه مصرف آن‌ها را داده باشد. هم‌چنین از مصرف مسکن‌های خانگی و خودسر نیز بپرهیزید.

در ضمن اگر سیگار می‌کشید، حتماً آن را کنار بگذارید. زیرا سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی استخوانی، احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود پروسه درمان بیش از حد معمول طول بکشد.

بیشتر بخوانید: در مورد رابطه زناشویی، پس از جراحی بینی

بعد از این که تاریخ عمل مشخص شد، از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید یکی دو روز بعد از عمل کنار شما باشند و کمک‌تان کنند. هم‌چنین آمادگی برای جراحی بینی استخوانی ، تفاوت خاصی با جراحی بینی گوشتی ندارد و در هر دو مورد باید مراقب خود باشید.

گاهی اوقات خانم‌های باردار کنجکاوند که بدانند آیا می‌توانند در بارداری، جراحی بینی استخوانی انجام دهند یا خیر.

بیشتر بخوانید: زیبایی در دوران بارداری، چه اقداماتی مجاز است؟

پاسخ این سوال، ساده است: به احتمال زیاد نه. زیرا اثر داروهای بیهوشی ممکن است برای جنین خطرناک باشد. به علاوه عمل زیبایی خیلی ضروری نیست و همیشه می‌توان آن را به تعویق انداخت.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در بارداری، شدنی است؟

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.
 

برای مشاوره در واتساپ یا تلگرام پیغام بگذارید.
 

واتساپ

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

تلگرام

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

جراحی بینی استخوانی چگونه انجام می‌شود؟

در جراحی بینی استخوانی، برش خارجی کوچکی روی بینی ایجاد می‌کنند. و از این طریق شکل غضروف یا استخوان بینی را تغییر می‌دهند.

بسته به میزان پیچیدگی عمل یا نظر جراح، ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی باشد. در نتیجه قبل از عمل می‌توانید در این مورد با جراح خود مشورت کنید.

  • بیهوشی موضعی: جراح در این نوع بیهوشی فقط بافت‌های بینی شما را بی‌حس می‌کند تا از درد در امان باشید. منتها به طور کامل در خواب فرو نمی‌روید.
  • بیهوشی عمومی: جراح بینی با تزریق ماده بیهوشی به رگ‌هایتان، باعث می‌شود در تمام مراحل جراحی بیهوش بمانید. زیرا کل بدن‌تان درگیر ماده بیهوش کننده می‌شود.

در جراحی بینی استخوانی ، برش خارجی کوچکی روی بینی ایجاد می‌کنند. و از این طریق شکل غضروف یا استخوان بینی را تغییر می‌دهند.

در آخر هم جراح، کناره‎های بینی را به هم نزدیک می‌کند و بخیه می‌زند.

سایر جزئیات در جراحی بینی استخوانی به مدل مدنظر و هدف جراحی بستگی دارد.

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی چیست؟

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی در افراد مختلف فرق می‌کند! مدل‌های مختلف بینی باید در تناسب با سایر اجزای صورت در نظر گرفته شوند. مثلاً فرض کنید کسی فاصله‌ی پشت لبش زیاد باشد. در این صورت بینی‌ سربالا ممکن است خیلی با صورتش هم‌خوانی نداشته باشد و پشت لبش را بزرگتر نشان دهد. در صورتی که همین مدل بینی به صورت‌ یک نفر دیگر کاملاً جور دربیاید!

انتخاب جراح خوب را جدی بگیرید

با این که بیشتر افراد از نتایج جراحی بینی استخوانی ، رضایت کامل دارند. اما باز هم نباید انتخاب جراح خوب را سرسری بگیرید. پس درباره سابقه جراحانی که در نظر دارید، تحقیق کنید و خصوصاً جراحی را انتخاب کنید که سبکش را بیشتر قبول دارید. با این کار به احتمال زیاد نتایج خوبی از عمل تحویل می‌گیرید.

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

دکتر مجید نداف کرمانی جراح پلاستیک

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

جهت دیدن نمونه کارها از اینستاگرام بازدید نمایید.

drnadafkermani

جهت رعایت الزامات اخلاقی و قانونی و حفظ حرمت بیماران گرامی، تمامی عکس های قبل و بعد از عمل و فیلم های جراحی بانوان در یک‌ پیج جداگانه و خصوصی قابل دسترس است، که فقط توسط خانم ها قابل رویت و فالو است.

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

drnadaf.PV

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت بازدید نمایید.

drnadafkermani.com

جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

drnadaf@

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.
 

برای مشاوره در واتساپ یا تلگرام پیغام بگذارید.
 

واتساپ

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

تلگرام

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

منبع: mayoclinic

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.