۲۲۸۱۹۹
۸۳۰۹
۸۳۰۹

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

داشتن دندان‌های سالم باعث می‌شود زیباتر لبخند بزنید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. هم‌چنین باعث می‌شود از کابوس جراحی لثه و دندان در امان بمانید. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن است. در ادامه، جدیدترین انواع مسواک برقی برای کودک و بزرگسال را معرفی می‌کنیم.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

داشتن دندان‌های سالم باعث می‌شود زیباتر لبخند بزنید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. هم‌چنین باعث می‌شود از کابوس جراحی لثه و دندان در امان بمانید. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن است. خرید جدیدترین مسواک برقی می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت کند.
اگر مصرف‌کننده حرفه‌ای مسواک برقی باشید، می‌دانید که برخی از ویژگی‌های آن را باید با دقت بیشتری بسنجید. مثلا مسواک‌های برقی، دارای حسگر فشار قوی هستند که اگر مسواک را بیشتر از حد فشار دهید، به شما هشدار می‌دهند. مسواک‌های برق، حالت‌های مختلف مسواک زدن دارند. لازم است طراحی خوش‌دست داشته باشند تا به راحتی بتوانید آن‌ها را در دست بگیرید.
در ادامه، جدیدترین انواع مسواک برقی برای کودک و بزرگسال را معرفی می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • چه نوع مسواک برقی بخریم؟
 • جدیدترین مسواک برقی برای بزرگسال
 • مارک Philips Sonicare ProtectiveClean
 • مارک Oral-B iO
 • مارک Spotlight Sonic
 • مارک +Fairywill P۱۱
  از نظر پزشکی ثابت شده که مسواک برقی تاثیر قابل توجهی بر سفید کردن دندان‌ها دارد و فناوری مسواک برقی نیز بسیار پیشرفت کرده است.
 • مسواک اورال-‌بی مخصوص کودکان
 • مارک DaDa-Tech
 • مارک Arm & Hammer Spinbrush
 • مسواک فیری‌ویل مخصوص کودکان
 • قیمت مسواک برقی
 • توصیه‌ی نهایی درباره خرید مسواک بر قی

از نظر پزشکی ثابت شده که مسواک برقی تاثیر قابل توجهی بر سفید کردن دندان‌ها دارد و فناوری مسواک برقی نیز بسیار پیشرفت کرده است. حتی امروزه بعضی از مدل‌های گران‌قیمت مسواک برقی، هوش مصنوعی دارند. یعنی تایمرها و سنسورهایی دارند که به شما کمک می‌کنند بهتر و استانداردتر مسواک بزنید.
البته هیچ اشکالی ندارد که کمتر هزینه کنید و مدل‌های ارزان‌تر را بخرید. به هر حال قدرت تمیز کردن همه‌ی مدل‌ها حدوداً در یک سطح می‌باشد. پس سعی کنید بیشتر به مسواک زدن سر ساعت مناسب پایبند باشید و با دقت مسواک بزنید.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

بیشتر بخوانید: مراقبت از دندان‌ها در بارداری، مسواک زدن فراموش نشود!

چه نوع مسواک برقی بخریم؟

به طور کلی دو نوع مسواک برقی وجود دارد: نوسانی و صوتی.

 • مسواک‌های نوسانی می‌توانند با سرعت زیاد روی دندان‌ها حرکت چرخشی انجام دهند. بعضی از مسواک‌های مارک اورال-بی از این دسته هستند.
  مسواک‌های نوسانی می‌توانند با سرعت زیاد روی دندان‌ها حرکت چرخشی انجام دهند. بعضی از مسواک‌های مارک اورال-بی از این دسته هستند.
 • مسواک‌های صوتی به جای چرخش، با فرکانس فوق‌العاده بالایی لرزش می‌کنند. بعضی از مسواک‌های مارک فیلیپس در این دسته قرار می‌گیرند.

البته هیچ‌کدام‌ از این دو نوع مسواک بر دیگری ارجحیت نداشته و بیشتر به سلیقه و نظر شخصی افراد مربوط می‌شود.

جدیدترین مسواک برقی برای بزرگسال

در ادامه فهرستی از جدیدترین انواع مسواک برقی برای بزرگسالان را آورده‌ایم تا به کمک این لیست و مطابق سلیقه خود بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

مارک Philips Sonicare ProtectiveClean

مسواک‌های برقی فیلیپس با طراحی براق خود، علاوه بر زیبایی از کارایی بالایی نیز برخوردار هستند. در واقع، فقط 2 هفته مسواک زدن کافی است تا تاثیرات استثنایی آن‌ها را مشاهده کنید. این مسواک‌ها با فناوری صوتی و ارتعاشی می‌توانند تمام پلاک‌های لثه و دندان را از بین ببرند و از پوسیدگی دندان‌ها نیز جلوگیری کنند.
پس اگر می‌خواهید دندان‌های سفید و لثه‌های سالم داشته باشید، مارک فیلیپس انتخاب خوبی است.

بیشتر بخوانید: بهداشت دهان و دندان، جرم‌گیری و مراقبت

مارک Oral-B iO

اورال-‌بی تکنیک کاملاً جدیدی را برای مسواک زدن ابداع کرده است. این مسواک‌ها علاوه بر حرکت چرخشی‌ و نوسانی، حرکات ارتعاشی نیز دارند و تمام قسمت‌های دندان را به خوبی تمیز می‌کنند.

اورال-‌بی تکنیک کاملاً جدیدی را برای مسواک زدن ابداع کرده است. این مسواک‌ها علاوه بر حرکت چرخشی‌ و نوسانی، حرکات ارتعاشی نیز دارند و تمام قسمت‌های دندان را به خوبی تمیز می‌کنند.
یکی از ویژگی‌های جالب این مسواک‌ها این است که وقتی آن‌ها را روشن می‌کنید، پیام خوشامدگویی پخش می‌کنند و به نوعی باعث می‌شوند بیشتر دل‌تان بخواهد مسواک بزنید!
البته ممکن است این مسواک‌ها کمی گران به نظر برسند، اما خب از طرفی همه‌چیزتمام هستند!

مارک Spotlight Sonic

خط تولید این مسواک‌ها توسط دو دندان‌پزشک تاسیس شده و تاکنون طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. این مسواک‌ها علاوه بر طراحی زیبایی که دارند، می‌توانند به سفید شدن دندان‌ها نیز کمک کنند. برس این مسواک‌ها قابلیت شخصی‌سازی دارد و حتی می‌توانید شدت مسواک زدن را هم تنظیم کنید. در نتیجه این مسواک‌ها مورد قبول سلیقه‌های مختلف هستند و استفاده از آن‌ها نیز بسیار آسان است.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

بیشتر بخوانید: نحوه درست مسواک زدن، بانوان بخوانند

مارک +Fairywill P11

مسواک‌های مارک فیری‌ول در عرض 2 ساعت و فقط با اتصال به یک شارژر USB به آسانی شارژ می‌شوند و اصلاً دردسرزا نیستند.

این مسواک‌ها طراحی زیبا و قیمت نسبتاً مناسبی دارند. سیستم عامل و تکنیک مسواک زدن آن‌ها نیز بسیار ساده است و فقط ۳ حالت دارد. اما خصوصیتی که این مسواک‌ها را از سایر رقیبان خود متمایز می‌کند، عمر باتری آن‌ها است.
با خریدن این مسواک‌ها دیگر لازم نیست کل شب وقت بگذارید و مسواک‌تان را شارژ کنید، مسواک‌های مارک فیری‌ول در عرض 2 ساعت و فقط با اتصال به یک شارژر USB به آسانی شارژ می‌شوند و اصلاً دردسرزا نیستند.

جدیدترین انواع مسواک برقی برای کودک

حال که با انواع مسواک برقی بزرگسالان آشنا شدید، خوب است با جدیدترین انواع مسواک برقی کودکان هم آشنا شوید و آن‌ها را از همین سن، به استفاده از مسواک‌های برقی عادت دهید.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

بیشتر بخوانید: آموزش مسواک زدن به کودکان، کمک لازم دارید؟

مسواک اورال-‌بی مخصوص کودکان

مسواک‌های اورال‌بی مخصوص کودکان، برس مسطح و بسیار نرمی دارند تا دندان‌ و لثه‌ی کودک آزرده نشود.

مسواک‌های اورال‌بی مخصوص کودکان، برس مسطح و بسیار نرمی دارند تا دندان‌ و لثه‌ی کودک آزرده نشود.
این مسواک‌ها در بسته‌بندی خود از طرح‌های کارتونی استفاده می‌کنند تا برای کودکان جذاب‌تر باشند. هم‌چنین اپلیکیشن‌هایی در ارتباط با تایمر مسواک‌های اورال‌-بی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.
این اپلیکیشن‌ها شامل ویدئوهایی هستند که کودک را برای مسواک زدن ۲ دقیقه‌ای ترغیب می‌کنند.

مارک DaDa-Tech

این مسواک‌ها برای کودکان کم‌ سن‌وسال مناسب‌ترند، زیرا برس کوچک و نایلونی دارند و به یک تایمر خودکار ۲ دقیقه‌ای نیز مجهز هستند. هم‌چنین دسته‌ی مسواک، نور LED دارد تا کودک را به مسواک زدن ترغیب کند.

بیشتر بخوانید: ترغیب کودکان به مسواک زدن، درباره آن بیندیشید

مارک Arm & Hammer Spinbrush

این مسواک‌ها با باتری کار می‌کنند و سر کوچک و نرمی دارند که به راحتی در دهان کودک جا می‌شود. این مسواک‌ها علاوه بر تمیز کردن دندان‌ها، لثه‌ها را نیز ماساژ می‌دهند و با پلاک‌ها مبارزه می‌کنند.

این مسواک‌ها با باتری کار می‌کنند و سر کوچک و نرمی دارند که به راحتی در دهان کودک جا می‌شود. این مسواک‌ها علاوه بر تمیز کردن دندان‌ها، لثه‌ها را نیز ماساژ می‌دهند و با پلاک‌ها مبارزه می‌کنند.
البته بعضی از والدین، این مسواک‌ها را زیاد قبول ندارند زیرا کودک باید حین مسواک زدن، دائماً دکمه «روشن» را نگه دارد و ممکن است برایش کمی سخت باشد.

مسواک فیری‌ویل مخصوص کودکان

این مسواک‌ها برای تمیز کردن سیم‌ها و براکت‌های ارتودنسی کودکان 10 ساله بسیار مناسب هستند. مسواک‌های فیری‌ول مخصوص کودکان، برس فوق‌العاده نرمی دارند. در نتیجه خرید این مارک، به خصوص به کودکانی که بریس دارند، بسیار توصیه می‌شود.
ویژگی جالب مسواک‌های فیری‌ویل این است که به مرور زمان، برس آن‌ها از آبی به سفید تغییر رنگ می‌دهد و این نشان می‌دهد که وقتش رسیده سر مسواک را عوض کنید.

قیمت مسواک برقی
قیمت مسواک برقی هم بستگی به نوع و مدل آن دارد، از حدود دویست و پنجاه هزار تومان آغاز می‌شود و تا حدود هشت میلیون و سیصد هزار تومان هم می‌رسد.

مسواک برقی، جدیدترین انواع برای کودک و بزرگسال

بیشتر بخوانید: مسواک زدن کودکان، نکاتی که باید بدانید

توصیه‌ی نهایی درباره خرید مسواک برقی

انواع مسواک برقی ویژگی‌های متنوعی دارند. اما همان‌طور که گفتیم کار اصلی همه مسواک‌ها تمیز کردن دندان است. این درست است که مسواک برقی می‌تواند به جای شما دندان‌هایتان را مسواک بزند. اما به هر حال این شما هستید که باید آن را روشن کنید و روی دندان‌های خود بگیرید.
مسواک‌های برقی علاوه بر مسواک زدن دندان‌های شما می‌توانند لثه‌هایتان را هم ماساژ بدهند. برخی از انواع مسواک کودک هم وجود دارند که بعد از مدتی، برس آن‌ها از آبی به سفید تغییر رنگ می‌دهد که یعنی باید سر مسواک را عوض کنید.
به عبارتی مسواک زدن به طور منظم از نوع مسواکی که انتخاب می‌کنید مهم‌تر است. پس به موقع مسواک بزنید و مراقب سلامت دندان‌های خود باشید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.