۲۲۸۲۳۰
۶۳۸۸
۶۳۸۸

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت دندان را می‌توانیم یکی از بهترین روش‌ها برای اصلاح طرح لبخند و جایگزینی دندان‌های از دست رفته بدانیم. ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند با صرف هزینه کمتر صاحب دندان‌های طبیعی‌تری شوند.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند با صرف هزینه کمتر صاحب دندان‌های طبیعی‌تری شوند.
ایمپلنت دندان را می‌توانیم یکی از بهترین روش‌ها برای اصلاح طرح لبخند و جایگزینی دندان‌های از دست رفته بدانیم. اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که این روش درمانی برای بسیاری از افراد دارد، هزینه نسبتا بالای آن است. این هزینه نسبتا بالا سبب گشته که بسیاری از افراد به راه‌های دیگر جایگزین کردن دندان از دست رفته نیز فکر کنند.
البته این نکته را هم کاملا در نظر بگیرید که برخی از انواع ایمپلنت، تکنولوژی لازم برای استفاده به عنوان ایمپلنت را ندارند و کیفیتشان پایین‌تری است. همین موضوع باعث می‌شود که درصد شکست کاشت در آن‌ها بیشتر شود.

در این مقاله می‌خوانید:

 • ایمپلنت دندان چیست؟
 • ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟
 • هزینه ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟
 • عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت ارزان
 • ایمپلنت ارزان چه تفاوتی با سایر ایمپلنت‌ها دارد؟

روش‌هایی مانند دندان مصنوعی و بریج دندان، هزینه‌های کمتری نسبت به ایمپلنت دارند، اما بدیهی است که کیفیت آن‌ها مانند ایمپلنت دندان نیست.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند با صرف هزینه کمتر صاحب دندان‌های طبیعی‌تری شوند. شاید برایتان سوال باشد که ایمپلنت ارزان چه تفاوت‌هایی با ایمپلنت‌های گران قیمت دارد. در این مطلب به سوالاتی که در ذهن شما شکل گرفته پاسخ خواهیم داد.
پس در ادامه این مطلب با نی نی بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ایمپلنت دندان، مزایای ایمپلنت دندان، هزینه ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ ، عوامل موثر بر قیمت آن و تفاوت ایمپلنت ارزان با دیگر ایمپلنت‌ها با شما در میان بگذاریم.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت دندان چیست؟

پس از کشیدن دندان، ریشه دندان شما به طور کامل از بین خواهد رفت. از آن جایی که هر دندانی برای ثابت ماندن روی فک نیاز به یک پایه محکم دارد، ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان‌های از دست رفته به حساب می‌آید. زیرا بر خلاف بسیاری از روش‌های جایگزینی دندان، مانند بریج دندان، ایمپلنت دندان دارای پایه‌ای محکم و ثابت در استخوان فک بیمار است که سبب می‌گردد استحکام و دوام بیشتری داشته باشد.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت دندان به طور کلی از ۳ بخش اصلی فیکسچر، اباتمنت و روکش ایمپلنت ساخته می‌شود. بخش پایه آن، که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، فیکسچر نام دارد. فیکسچر پایه‌ای از جنس تیتانیوم است که به خوبی داخل استخوان فک قرار گرفته و با آن جوش می‌خورد. جوش خوردن این پایه با استخوان فک مسبب افزایش استحکام و دوام ایمپلنت دندان خواهد بود. به نوعی می‌توان گفت که فیکسچر نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند.

بخش دوم ایمپلنت دندان، اباتمنت نامیده می‌شود. اباتمنت رابطی بین فیکسچر ایمپلنت و روکش ایمپلنت است. روکش ایمپلنت نمی‌تواند به تنهایی روی فیکسچر سوار شود. به همین خاطر نیاز است که بخشی اباتمنت روی این ریشه قرار گرفته و سپس روکش روی آن سوار شود.
روکش دندان که بخش سوم یک ایمپلنت دندان است، ظاهری کاملا مشابه دندان حقیقی به ایمپلنت می‌بخشد و سبب می‌گردد که تشخیص ایمپلنت و دندان حقیقی دشوار گردد.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا بین تمام روش‌های جایگزین کردن دندان، ایمپلنت بهترین روش به حساب می‌آید؟
در پاسخ باید بگوییم که اصلی‌ترین مزیت ایمپلنت دندان، همان وجود فیکسچر و جوش خوردن کامل آن با استخوان فک است.
بدیهی است که یک جایگزین مستحکم و با دوام، بهتر از یک جایگزین دندان کم دوام‌تر است. عوارض ایمپلنت دندان نسبت به مزایای آن بسیار ناچیز است و چندان به چشم نمی‌آید. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای ایمپلنت دندان به شرح زیر می‌باشد:

 • کاشت دندان به روش ایمپلنت سبب بازیابی زیبایی طرح لبخند شما و در نتیجه آن افزایش جذابیت‌تان خواهد شد.
 • پس از ایمپلنت دندان جویدن غذا برایتان ساده‌تر خواهد شد و همچنین ادای برخی کلمات و به طور کلی صحبت کردن نیز راحت‌تر می‌شود.
 • برخلاف دندان‌های مصنوعی که متحرک هستند و شما گاهی اوقات آن‌ها را از دهان خود درمی‌آورید، ایمپلنت دندان کاملا ثابت است و نیازی به خارج کردن آن از دهان نیست.
 • ایمپلنت دندان سبب می‌گردد که سلامت دهان شما افزایش یابد و دندان‌های دیگر شما با هیچگونه آسیبی مواجه نشوند.
 • جای خالی دندان‌ها می‌تواند باعث شود که سایر دندان‌ها نیز جابه‌جا شوند و ظاهر آن‌ها تغییر کند. کاشت دندان به روش ایمپلنت از این جابه‌جایی دندان‌ها جلوگیری می‌‎کند.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

هزینه ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزین کردن دندان، قیمت بیشتری دارد. اما نباید منکر این موضوع شویم که ایمپلنت دندان بادوام‌تر و بهتر از سایر روش‌هاست. به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان می‌تواند به عوامل مختلفی وابسته باشد. همین عوامل سبب می‌گردند که ایمپلنت ارزان در سال۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ نیز وجود داشته باشد.
عواملی از جمله برند ایمپلنت می‌توانند سبب گردند که ایمپلنت دندان هزینه کمتری داشته باشد. برای تعیین هزینه دقیق ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ لازم است به یک متخصص ایمپلنت مراجعه نمایید.
یک متخصص ایمپلنت پس از بررسی دقیق وضعیت دهان و دندان شما و مشخص کردن نوع ایمپلنت، هزینه دقیق را با شما در میان خواهد گذاشت.

به طور کلی قیمت ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ از حدود ۴ میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به عواملی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، این هزینه می‌تواند متفاوت باشد.
فراموش نکنید که به هنگام اقدام برای انجام ایمپلنت دندان، کیفیت کار متخصص ایمپلنت و همچنین جنس ایمپلنت دندان را در اولویت قرار دهید و صرفا به دلیلی ارزان بودن قیمت ایمپلنت، اقدام به انجام آن نکنید.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت ارزان

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، هزینه ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ به عوامل مختلفی بستگی دارد. همین عوامل سبب گشته‌اند که این ایمپلنت‌ها هزینه کمتری نسبت به سایر ایمپلنت‌ها داشته باشند. برخی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت به شرح زیر می‌باشند:

 • کشور سازنده ایمپلنت و برند آن
 • متریالی که در تولید ایمپلنت به کار رفته است
 • نوع ایمپلنت (فوری یا معمولی بودن آن)
 • کلینیکی که کاشت ایمپلنت در آن صورت می‌پذیرد
 • نیاز یا عدم نیاز به پیوند استخوان

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

ایمپلنت ارزان چه تفاوتی با سایر ایمپلنت‌ها دارد؟

هزینه ایمپلنت ارزان دقیقا بسته به عوامل گفته شده، ارزان‌تر از سایر ایمپلنت‌هاست. مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان، برند یا شرکت سازنده آن است.
معمولا ایمپلنت‌هایی که در کشور‌های اروپایی مانند سوئیس، آلمان و فرانسه ساخته می‌شوند، قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای دارند. ایمپلنت‌های کره‌ای را می‌توانیم نوعی ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ بدانیم که کیفیت مناسب و خوبی نیز دارد.
ایمپلنت های ارزان توسط کشورهایی مانند چین، پاکستان و هند هم ساخته می‌شود که با نام برندهای اروپایی و آمریکایی به مردم ارائه می‌شوند. ایمپلنت ارزان نوع ایرانی هم وجود دارد که قیمت آن نسبت به انواع اروپایی و آمریکایی، کمتر است.

ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

اصلی‌ترین برند‌های ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۰ به شرح زیر می‌باشند:

 • اوستم
 • دنتیوم
 • مگاژن
 • دنتیس

ایمپلنت‌های فوری

که معمولا در یک جلسه انجام می‌شوند، قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌های دیگر دارند.
اگر می‌خواهید ایمپلنت ارزان داشته باشید باید کمی صبوری کنید و انتظار نداشته باشید که در یک جلسه ظاهر دندان‌تان مانند روز اول شود.

ایمپلنت دیجیتال

نیز به نوبه خود دارای قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌های معمولی می‌باشد.

خلاصه

ایمپلنت دندان به طور کلی از ۳ بخش اصلی فیکسچر، اباتمنت و روکش ایمپلنت ساخته می‌شود.اصلی‌ترین مزیت ایمپلنت دندان، همان وجود فیکسچر و جوش خوردن کامل آن با استخوان فک است.
کشور سازنده ایمپلنت و برند آن، کلینیکی که کاشت ایمپلنت در آن صورت می‌پذیرد و نوع ایمپلنت، در قیمت آن تاثیر دارد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.