۲۲۸۲۵۹
۹۸۸۵
۹۸۸۵

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

لمینت دندان بدون تراش به نوعی طراحی شده که ضخامت آن بسیار کم است و پس از قرار گرفتن روی مینای دندان‌ها، ظاهری غیرعادی برای دندان‌های فرد نمی‌سازند.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

لمینت دندان بدون تراش به نوعی طراحی شده که ضخامت آن بسیار کم است و پس از قرار گرفتن روی مینای دندان‌ها، ظاهری غیرعادی برای دندان‌های فرد نمی‌سازند.
لمینت دندان را می‌توانیم یکی از بهترین و کم تهاجمی‌ترین راهکار‌ها برای اصلاح طرح لبخند و افزایش زیبایی دندان‌ها بدانیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • لمینت دندان چیست؟
 • لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟
 • مزایای لمینت بدون تراش دندان
 • برند‌های تولیدکننده لمینت دندان بدون تراش کدامند؟
 • مراقبت‌های بعد از لمینت بدون تراش دندان
 • هزینه لمینت دندان بدون تراش
 • آیا بیمه هزینه آن را می‌پردازد؟

زمانی که به هر دلیلی از ظاهر دندان‌های خود رضایت نداشتید، می‌توانید برای انجام لمینت دندان اقدام نمایید. طی انجام لمینت دندان، مینای دندان تا حدودی تراشیده می‌شود و سپس لایه‌ای سرامیکی روی آن قرار می‌گیرد تا نقوص آن را به بهترین نحو بپوشاند.
لیمنت دندان بدون تراش که نوعی روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود، نوعی از ونیرهای فوق نازک است که ضخامتی کمتر از سه دهم میلی‌متر دارد و می‌توان آن‌ها را روی دندان‌های جلو نصب کرد.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

از آن جایی که تراشیدن دندان‌ها می‌تواند سبب از بین رفتن مینای دندان‌ها شود، بسیاری از افراد از خیر انجام لمینت دندان می‌گذرند و کامپوزیت‌های دندانی را ترجیح می‌دهند. لمینت دندان بدون تراش دقیقا برای همین افراد به وجود آمده است.

لمینت دندان بدون تراش به نوعی طراحی شده که ضخامت آن بسیار کم است و پس از قرار گرفتن روی مینای دندان‌ها، ظاهری غیرعادی برای دندان‌های فرد نمی‌سازند.
این در حالی است که ضخامت لمینت‌های استاندارد به نوعی هستند که دندانپزشکان برای پیشگیری از ایجاد ظاهر غیر طبیعی دندان‌های فرد، مجبور به تراشیدن مینای دندان‌های اصلی می‌شوند. لمینت‌های بدون تراش دارای ضخامت‌های مختلفی هستند و توسط برند‌های متفاوتی تولید می‌شوند.

پیش از اینکه اقدام به اصلاح طرح لبخند خود با کمک لمینت دندان بدون تراش نمایید لازم است اطلاعاتی در رابطه با این نوع لمینت داشته باشید.
در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری در رابطه با لمینت دندان، لمینت دندان بدون تراش، مزایای لمینت دندان بدون تراش، برند‌های شناخته شده تولیدکننده آن، مراقبت‌های بعد از انجام و هزینه آن با شما در میان خواهیم گذاشت.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت‌های دندانی لایه‌هایی سرامیکی هستند که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و نقوض و ایرادات آن‌ها را رفع می‌نمایند. در حالت عادی لمینت‌ها ضخامت نسبتا بالایی دارند و با قرار گرفتن این سرامیک‌های روی دندان‌ها ممکن است دندان کمی جلوتر آمده و ظاهر دندان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
به همین دلیل بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می‌دهند که پیش از قرار دادن لایه‌های سرامیکی لمینت روی دندان‌های بخشی از مینای دندان را بتراشند تا دندان نازک‌تر شود.

نصب لمینت‌هایی که نیازی به تراش دندان ندارند، حدود ۱ ماه و طی دو جلسه به طول می‌انجامد. علت طولانی شدن این است که لمینت‌های بدون تراش در لابراتوار‌هایی در خارج از کشور آماده می‌شوند.

از بین بردن مینای دندان می‌تواند سبب گردد که مقاومت دندان‌ها کمتر شده و طول عمر آن‌ها نیز کاهش یابد. از همین رو بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که کامپوزیت دندان انجام دهند.
کامپوزیت دندان معمولا هزینه کمتری نسبت به لمینت دندان دارد، اما به دلیل ضخامت بالای این لایه‌ها و عدم تراشیده شدن مینای دندان، ظاهر دندان‌ها بسیار غیر طبیعی خواهد بود. لمینت دندان بدون تراش نیز دقیقا برای رفع همین مشکل به وجود آمده و می‌توانید بدون تراشیده شدن دندان‌هایتان، طرح لبخندتان را بهبود ببخشید.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است و امروزه در سراسر جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از لنینت‌های دندانی به حدی نازک هستند که برای قرار گرفتن آن‌ها روی دندان، نیازی به تراشیدن یا پرپ دندان نمی‌باشد. لمینت بدون تراش یا No Prep مزایای بیشتری نسبت به نوع استاندارد لمینت‌ها دارد و همین موضوع نیز سبب محبوبیت آن‌ها گشته است.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

این نوع از لمینت‌ها با ضخامت کمتر از سه دهم میلیمتر روی مینای دندان قرار می‌گیرند و کم تهاجمی‌تر از لمینت‌های استاندارد دندان هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به لمینت دندان علاقه دارید، اما از تراشیده شدن مینای دندان خود و آسیب رسیدن به دندان‌هایتان هراس دارید، لمینت بدون تراش کاملا مناسب شماست.

نصب لمینت‌هایی که نیازی به تراش دندان ندارند، حدود ۱ ماه و طی دو جلسه به طول می‌انجامد. علت طولانی شدن این است که لمینت‌های بدون تراش در لابرتوار‌هایی در خارج از کشور آماده می‌شوند و لازم است ابتدا در جلسه اول از دندان‌های شما قالب‌گیری شده و سپس سفارش ساخت این نوع لمینت متناسب با دندان‌های شما به خارج از کشور داده می‌شود. تحویل آن‌ها نیز ۲ ال ۳ هفته زمان خواهد برد. پس در نتیجه نصب آن‌ها روی دندان‌های شما پس از حدود ۳ هفته الی ۱ ماه صورت می‌پذیرد.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

مزایای لمینت بدون تراش دندان

بدون شک اصلی‌ترین و مرکزی‌ترین مزیت این نوع از لمینت‌ها عدم آسیب رسیدن به مینای دندان‌هاست که می‌تواند سبب گردد طول عمر دندان افزایش یابد. برخی دیگر از مزایای لمینت‌های بدون تراش به شرح زیر می‌باشند:

 • این نوع لمینت‌ها به خوبی روی مینای دندان‌ها نصب می‌شوند و استحکام بسیار زیادی نیز دارند.
 • به دلیل عدم نیاز به تراشیدن دندان‌ها، نیازی به تزریق داروی بی حسی نیز نمی‌باشد.
 • این لمینت‌ها تماما طبق خواسته مشتری طراحی می‌شوند.
 • طول عمر آن‌ها بیش از ۱۰ سال خواهد بود.
 • به دلیل نازک بودن زیبایی بیشتر و ظاهری طبیعی‌تر نسبت به لمینت‌های استاندارد دارند.
 • عدم تراشیدن دندان‌ها، عدم ضعیف شدن آن‌ها را نیز به همراه دارد.
 • نسبت به ظاهر زیبایی که به همراه می‌آورند هزینه مقرون به صرفه‌ای دارند.
 • بر خلاف تصور، گاز زدن و جویدن غذا با این لمینت‌ها به هیچ عنوان سخت نخواهد بود.
 • عدم تراشیده شدن دندان‌ها سبب می‌گرردد که دندان‌های زیرین حساسیتی نسبت به غذا‌های سرد و گرم نشان ندهند.
 • نازک بودن لمینت‌ها سبب می‌گردد که دندان‌های شما جلوتر از حالت معمول قرار نگیرند.
 • بیمار هر زمان نیاز باشد می‌تواند آن‌ها را از روی دندان‌ها جدا کند.
 • نقوص دندان، از جمله فاصله دندان‌ها، کوتاهی آن‌ها و یا کج بودن دندان‌ها را به خوبی بپوشاند.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

برند‌های تولیدکننده لمینت دندان بدون تراش کدامند؟

اگرچه این نوع از لمینت‌ها محبوبیت زیادی در میان مردم یافته‌اند، اما برند‌های زیادی دست به تولید آن‌ها نزده‌اند. به طور کلی ۳ برند شناخته شده لومینیرز (Lumineers)، دوراثین (Durathin) و ویوانیرز (Vivaneers) برند‌هایی هستند که لمینت‌های دندان بدون نیاز به تراشیدن را تولید می‌کنند. هر یک از این برند‌ها به نوبه خود دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشند.
اما شناخته شده‌ترین برند به خصوص در کشور ما، برند لومینیرز می‌باشد که لمینت‌های فوق نازک تولید میکند. برای نصب این لمینت از این برند لازم است ابتدا برخی از نقوص دندان‌ها اصلاح گردد. اما نگران نباشید، این اصلاح نقوص طوری نخواهد بود که به مینای دندان شما آسیبی برساند. پیش از اقدام حتما در رابطه با هر سه برند و مزایا و معایب آن‌ها اطلاعاتی کسب کنید.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

مراقبت‌های بعد از لمینت بدون تراش دندان

بسیاری بر این باورند که، چون لمینت‌های نو پرپ یا بدون تراش، لایه‌های بسیار نازکی هستند، پس بعد از قرار گرفتن آن‌ها روی دندان باید مراقبت بسیار زیادی از آن‌ها صورت پذیرد. در حالی که اینطور نیست. رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان برای سلامت این نوع لمینت‌ها کافیست.

اگر نیاز باشد که پیش از انجام لمینت دندان، درمان‌های دیگری از جمله ارتودنسی دندان نیز انجام شود، طبیعتا هزینه لمینت دندان بیشتر خواهد بود.

برخی از اصلی‌ترین مراقبت‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • استفاده از مسواک‌های نرم
 • استفاده از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید
 • عدم مصرف یاد نوشیدنی‌های الکلی، چای و قهوه
 • ترک سیگار
 • عدم گاز زدن غذا‌های سفت و یا باز کردن هر چیزی با دندان
 • مراجعه منظم به دندانپزشک برای انجام چکاپ

تنها با انجام این مراقبت‌ها می‌توانید به بهترین نحو از دندان‌های زیبای خود مراقبت کنید و نیازی نیست که مدام نگران شکسته شدن یا آسیب دیدن آن‌ها باشید.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

هزینه لمینت دندان بدون تراش

بدیهی است که هزینه این نوع از لمینت‌ها می‌تواند به عوامل مختلفی از جمله برند لمینت بدون تراش وابسته باشد. برای تعیین قیمت دقیق این لمینت‌ها لازم است به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک پس از بررسی و معاینه دقیق دندان‌های شما، هزینه‌ای را مشخص خواهد نمود.

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

اگر نیاز باشد که پیش از انجام لمینت دندان، درمان‌های دیگری از جمله ارتودنسی دندان نیز انجام شود، طبیعتا هزینه لمینت دندان بیشتر خواهد بود.
تعداد لمینت‌های مورد نیاز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه این نوع از لمینت‌ها می‌باشد. پس از معاینه دندانپزشک، برند مورد نظر خود را تعیین خواهید کرد و برآورد نهایی هزینه، بسته به عوامل گفته شده، مشخص خواهد شد.
 

دکتر کیهان قدیمی، جراح دندانپزشک

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

keyhan_kaj_dental

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

۰۹۱۹۳۶۶۶۷۰۴
09386046801

لمینت دندان بدون تراش امکانپذیر است؟

آدرس: سعادت آباد، بلوار دریا، بین گلها و رامشه، پلاک ۶۴.طبقه اول واحد ۴

آیا بیمه هزینه آن را می‌پردازد؟

اکثر بیمه‌های موجود در کشور ما تنها هزینه اقدامات درمانی را می‌پردازند و مسئولیتی در قبال هزینه اقدامات زیبایی نمی‌پذیرند.
لمینت دندان نیز یک اقدام زیبایی به حساب می‌آید و معمولا بیمه‌ها هزینه آن را پرداخت نمی‌نمایند . لمینت بدون تراش نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرکت‌های بیمه تعهدی در رابطه با پرداخت هزینه‌های آن ندارند. پس پیش از اقدام تمام این نکات را در نظر بگیرید و بعد از اطمینان، برای نصب لمینت بدون تراش به دندانپزشک مراجعه کنید.

خلاصه
لمینت دندان بدون تراش، ضخامتی بسیار کم دارد و به خوبی روی مینای دندان‌ها نصب می‌شود. طول عمر این لمینت بیشتر از ۱۰ سال است، اما هر زمان که لازم باشد می‌توانید آن را از دندان‌هایتان جدا کنید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.