۲۲۸۲۷۴
۱۰۶۸۹
۱۰۶۸۹

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

روکش‌های تمام سرامیک دندان، تحولی در دندانپزشکی ایجاد کرد. حالا دیگر با خیال راحت می‌توانید در جمع بخندید. زیرا با دندان‌های بدرنگ و نامرتب خداحافظی کرده‌اید. در این مطلب با روکش تمام سرامیک دندان بیشتر آشنا می‌شوید. همان روکش‌هایی که دقیقا شبیه به دندان‌های طبیعی هستند.

روکش‌های تمام سرامیک دندان، تحولی در دندانپزشکی ایجاد کرد. حالا دیگر با خیال راحت می‌توانید در جمع بخندید. زیرا با دندان‌های بدرنگ و نامرتب خداحافظی کرده‌اید. در این مطلب با روکش تمام سرامیک دندان بیشتر آشنا می‌شوید. همان روکش‌هایی که دقیقا شبیه به دندان‌های طبیعی هستند.
روکش‌های قدیمی، فلز پایه‌ای داشت که زیر پوشش چینی قرار می‌گرفت. به همین دلیل هم منجر می‌شد دندان کدر و تیره شود. حتی باعث تیرگی لثه هم می‌شد. علاوه بر ایجاد این تیرگی‌ها مشکل تراش بیش از حد دندان را هم به همراه داشت، اما با روی کار آمدن روکش تمام سرامیک دندان، این معایب از بین رفت.
روکش‌های تمام سرامیک دندان به دلیل داشتن فلز بیس، ظاهری دقیقا شبیه دندان‌های طبیعی دارند.

در این مقاله می‌خوانید:

 • نکاتی درباره روکش تمام سرامیک دندان
 • روکش تمام سرامیک دندان چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟
 • روکش تمام سرامیک دندان، برای چه کسانی مناسب نیست؟
 • طرح لبخند زیبا با روکش تمام سرامیک دندان
 • تراش دندان و روکش تمام سرامیک دندان
 • مراقبت‌های لازم بعد از روکش تمام سرامیک دندان
 • عمر روکش تمام سرامیک دندان چقدر است؟
 • قیمت روکش تمام سرامیک دندان

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

نکاتی درباره روکش تمام سرامیک دندان
اگر مختصر و مفید درباره روکش تمام سرامیک دندان اطلاعاتی می‌خواهید، لازم است بدانید که روکش‌های تمام سرامیک روی سطح دندان شما قرار می‌گیرد تا شکاف، تغییر رنگ، ترک و دندان‌های ناصاف، بسیار کوچک و دندانه دار را بپوشاند. بنابراین لبخندی زیبا و دلنشین خواهید داشت.

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

روکش تمام سرامیک دندان چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟

ممکن است پرسش نخست شما این باشد که روکش تمام سرامیک دندان چه مشکلاتی را برطرف می‌کند. به طور کلی بدانید که از روکش‌ها برای رفع موارد زیر استفاده می شود:

 • دندان‌های لکه دار و بد رنگ.
 • فلوراید بیش از حد روی دندان.
 • پرشدگی بزرگ روی دندان .
 • دندان‌های تراش خورده یا شکسته.
 • دندان‌های نامرتب که بین‌شان برآمدگی یا فرو رفتگی دارد.
 • دندان‌های با فاصله از هم.

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

روکش تمام سرامیک دندان، برای چه کسانی مناسب نیست؟

قبل از اینکه شال و کلاه کنید و راهی دندانپزشک شوید، در جریان باشید که روکش تمام سرامیک برای همه مناسب نیست. ممکن است دندان‌های شما با جرم‌گیری، بلیچینگ یا روش‌های دیگر سفید کردن دندان، زیبایی خود را بازیابد.
افرادی که دندان‌های ناسالم، پوسیدگی یا بیماری لثه دارند.روکش‌ تمام سرامیک دندان برای این افراد انتخاب خوبی نیست:

 • افرادی که دندان‌های شکسته دارند.
 • افرادی که مدام دندان‌های خود را روی هم می‌سایند.

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

روکش تمام سرامیک دندان جلو

برخی افراد روکش تمام سرامیک را فقط برای فک بالا یا فقط دندان‌های جلو انتخاب می‌کنند. با این حال روکش تمام سرامیک هم مثل هر عمل زیبایی ، نکات منفی یا خطراتی دارد که خوب‌ است از آن باخبر باشید:

روکش‌های تمام سرامیک دندان می تواند از نظر اندازه، شکل و طول دندان‌ها اتفاق چشمگیری در زیبایی لبخندتان ایجاد کند.
 • غیر قابل بازگشت بودن.
 • هزینه بالای روکش تمام سرامیک دندان.
 • غیرقابل ترمیم بودن روکش در صورت شکستگی.
 • حساس شدن دندان‌ها به غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد.

طرح لبخند زیبا با روکش تمام سرامیک دندان

بسیاری از خانم‌ها و آقایان دوست دارند برای دندان‌های ناخوشایند، بدرنگ، فاصله‌دار یا روی هم قرارگرفته خود کاری انجام دهند و به عبارتی طرح لبخند خود را اصلاح کنند. افرادی که می‌خواهند روکش تمام سرامیک دندان داشته باشند، همان‌طور که گفته شد نباید هیچ نشانه ای از بیماری لثه داشته باشید.
دندانپزشک شما باید مینای دندان‌تان را بررسی کند . زیرا برای قرار دادن روکش تمام سرامیکی معمولا مقدار کمی از مینای دندان هم باید تراشیده شود. روکش‌های تمام سرامیک دندان می تواند از نظر اندازه، شکل و طول دندان‌ها اتفاق چشمگیری در زیبایی لبخندتان ایجاد کند.
روکش تمام سرامیک، مشکلاتی مثل دندان‌های کج یا ناصاف را اصلاح می‌کند.

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

تراش دندان و روکش تمام سرامیک دندان

بعد از قالب‌گیری از دندان شما، قالب برای تهیه روکش تمام سرامیک، به آزمایشگاه ارسال می شود. در مرحله بعد که حدود ۲هفته بعد است، مقدار کمی از مینای دندان تراشیده می‌شود تا روکش تمام سرامیک دندان روی دندان شما قرار بگیرد.
سپس دندانپزشک باید مطمئن شود که روکش تمام سرامیک برای دندان شما، مناسب و خوب قرار گرفته. حالا دیگر می‌توانید با اعتماد به نفس کامل لبخند بزنید.

تعداد جلسات درمان با روکش تمام سرامیک

تعداد جلسات لازم برای انجام روکش تمام سرامیک 3 جلسه است. در جلسه اول، دندان تراش داده شده، قالبگیری و بعد به لابراتوار ارسال می‌شود. پس از ساخت برای تست روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرد. بعد نوبت پرو و نصب نهایی است. در این مدت که دندان‌ها به دلیل تراش خوردن ظاهر ناخوشایندی دارند، از روکش موقت برای آن‌ها استفاده می‌شود.

روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

مراقبت‌های لازم بعد از روکش تمام سرامیک دندان

ممکن است بعد از قرار دادن روکش تمام سرامیک دندان، حساسیت ملایمی به دمای غذا احساس کنید. این حساسیت به گرمی و سردی غذا چند روز بعد از بین می‌رود. هنگام مصرف انواع غذا یا نوشیدنی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود، مانند: مانند چای، قهوه، تمشک و شاتوت احتیاط کنید.
برای مراقبت از دندان‌های خود بهتر است به یک رژیم غذایی پایبند باشید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه هم فراموش نشود. احتمالا خودتان می‌دانید که حالا دیگر بهتر است ناخن‌های خود را گاز نگیرید و مداد، یخ یا سایر اجسام سخت را نجوید.
دست کم دو بار در سال برای ارزیابی سلامت دهان و دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.

برای مراقبت از دندان‌های خود بهتر است به یک رژیم غذایی پایبند باشید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه هم فراموش نشود.

عمر روکش تمام سرامیک دندان چقدر است؟

در صورت نگهداری صحیح، روکش های سرامیکی ۱۰ تا ۲۰ سال دوام دارند. روکش‌های تمام سرامیک بسیار بادوام هستند به شرطی که به‌خوبی نگهداری شود. در معاینه سالانه دندانپزشکی، دندانپزشک وضعیت روکش‌های سرامیکی شما را بررسی می‌کند و در صورت نیاز به تعویض آنها به شما اطلاع می‌دهد.

احتمال خرابی در روکش تمام سرامیک دندان

اگر درباره احتمال خرابی در روکش تمام سرامیک دندان سئوال دارید، باید بدانید که اگر روکش به درستی نصب شده باشد، احتمال جدا شدن و خرابی آن به ندرت است.
احتمال پوسیدگی دندان‌های زیر روکش هست، بنابراین با اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان خود طول عمر روکش تمام سرامیک را افزایش دهید.
روکش تمام سرامیک دندان، تحقق لبخند رویایی

قیمت روکش تمام سرامیک دندان

قیمت روکش تمام سرامیک نسبت به نوع سرامیک استفاده شده، لابراتوار سازنده و تجهیزات مورد استفاده در مراکز مختلف دندانپزشکی متفاوت است.

خلاصه
دندان‌های لکه‌دار و بدرنگ، دندان‌های تراش خورده یا شکسته، دندان‌های نامرتب و دندان‌هایی که از هم فاصله دارند، همگی توسط روکش تمام سرامیک دندان، برطرف می‌شوند. بعد از انجام این روش، مراقبت دهان و دندان را در برنامه روزانه خود قرار دهید و هنگام مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود، احتیاط کنید.

قبل از تصمیم برای انجام مراحل روکش تمام سرامیک دندان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روکش تمام سرامیک دندان، می‌توانید از متخصصان ما در کلینیک نی‌نی‌بان کمک بگیرید و از سلامت دندان‌های خود مطمئن شوید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.