۲۲۸۳۳۱
۸۸۰۰
۸۸۰۰

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

زیبایی در هر دوره تاریخی، معیارهای خاص خودش را دارد. افرادی که با معیارهای دوره خود، زیبا قلمداد می‌شوند، عزت نفس بالاتر و در روابط بین فردی، عملکرد بهتری دارند. برای همین هم تقاضا برای انجام عمل زیبایی در حال افزایش است. زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، یکی از همین عمل‌های زیبایی است. این مطلب به شما کمک می‌کند با زیر و بم آن آشنا شوید.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

فیلرهای پوستی تزریقی هستند که چین و چروک و خطوط روی صورت شما را صاف می کنند. انواع مختلفی از فیلر های پوستی وجود دارد. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً فیلر های پوستی را در نواحی اطراف چشم، دهان و بینی شما تزریق می کنند. این عمل زیبایی معمول معمولاً فوراً نتیجه می دهد و می تواند ماه ها یا سال ها طول بکشد.

در این مقاله می‌خوانید:

 

زاویه سازی صورت با فیلر چگونه است؟

تزریق فیلر پوستی نوعی روش زیبایی غیرجراحی است. فیلر های پوستی چین و چروک ها را پر کرده، خطوط را صاف کرده و حجم را به صورت شما باز می گرداند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما این مواد را درست زیر پوست شما تزریق می کند.

افراد برای بهبود ویژگی های صورت خود یا به دست آوردن ظاهری جوان تر، فیلر های پوستی را انتخاب می کنند. این درمان انتخابی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حداقل است. نتایج فوراً دیده می‌شوند و بسته به نوع فیلر و محل، ماه‌ها تا سال‌ها دوام می‌آورند.

انواع مختلفی از فیلر های پوستی وجود دارد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما گزینه های شما را با شما در میان خواهد گذاشت. مانند هر عمل زیبایی، خطراتی از جمله عفونت، خونریزی و کبودی وجود دارد. طرح های بیمه درمانی معمولاً رویه های زیبایی انتخابی مانند تزریق فیلر را پوشش نمی دهند.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

هدف از زاویه سازی صورت با ژل یا چربی 

با افزایش سن، بدن شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ماده مهمی است که در سراسر بدن شما وجود دارد، از جمله در پوست، ماهیچه ها، استخوان ها و بافت های همبند. کاهش مقدار کلاژن در پوست باعث شلی پوست (شل شدن) و کاهش حجم می شود. پوست نازک تر می شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند.

می توانید فیلرهای پوستی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

 • به پوست افتاده صورت حجم دهید.
 • ویژگی های صورت خود را متقارن‌تر کنید.
 • لب ها و گونه ها را حجیم کنید.
 • چروک ها و چین های صورت خود را صاف کنید.

برخی از داروهای تجویز شده برای درمان شرایط پزشکی مانند HIV و ایدز می توانند باعث لاغری صورت شما شوند. برخی افراد پس از مصرف این داروها برای بازگرداندن حجم به صورت خود فیلر های پوستی را انتخاب می کنند.

زاویه سازی صورت با ژل و چربی چقدر رایج هستند؟

فیلر های پوستی بسیار رایج هستند. هر سال در ایران  بیش از 1 میلیون نفر زاویه سازی صورت با ژل و چربی را انجام می‌دهند.

زاویه سازی صورت با ژل بهتر است یا چربی؟

انواع مختلفی از فیلر های پوستی وجود دارد. علاوه بر فیلر‌های «خارج از قفسه» که از مواد مصنوعی (مواد مصنوعی) و موادی که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند، استفاده می‌کنند، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از چربی بدن شما استفاده کنند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی این روش را "پیوند چربی اتولوگ" می نامند، جایی که چربی را از یک قسمت بدن شما خارج کرده و به صورت شما تزریق می کنند.

انواع فیلر های  موجود در کلینیک‌های زیبایی

اسید هیالورونیک (HA) یک اسید طبیعی است که در پوست شما وجود دارد. به پوست شما حجم می دهد و آن را هیدراته نگه می دارد. با افزایش سن، بدن شما تولید اسید هیالورونیک را متوقف می کند. نتایج حاصل از تزریق HA معمولاً شش ماه تا یک سال باقی می ماند. Restylane® یک نوع فیلر معمولی HA است.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

 

نحوه زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

قبل از دریافت فیلر های پوستی، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. ممکن است بخواهید به یک متخصص پوست مراجعه کنید، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که در مراقبت از پوست تخصص دارد. آنها چهره شما را بررسی می کنند و در مورد اهداف شما و اینکه چه زمینه هایی را می خواهید ارتقا دهید می پرسند.

آنها ممکن است صورت شما را با یک خودکار یا نشانگر علامت گذاری کنند تا نشان دهند تزریق در کجا انجام می شود. آنها همچنین ممکن است از صورت شما عکس بگیرند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما نوع خاصی از فیلر یا فیلرها را توصیه می کند و عوارض جانبی احتمالی و زمان بهبودی را بررسی می کند.

در طول این مشاوره، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما در مورد سابقه پزشکی شما نیز سوال خواهد کرد. مهم است که در صورت مصرف دارویی به آنها بگویید، زیرا برخی از داروها می توانند خطر عوارض پس از دریافت فیلر را افزایش دهند. اگر دارید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بگویید:

 • آلرژی.
 • سابقه کبودی یا خونریزی پس از اقدامات مشابه.
 • مشکلات عصبی.
 • شرایط پوستی 

جلسه زاویه سازی صورت در کلینیک

می توانید فیلر های پوستی را در مطب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تهیه کنید. برخی افراد انتخاب می کنند

برای دریافت فیلر های پوستی در یک آبگرم پزشکی (همچنین مدسپا یا مدیسپا نامیده می شود). این یک کلینیک پزشکی است که عمل های زیبایی را در محیطی شبیه آبگرم ارائه می دهد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را تمیز می کند و ممکن است از یک لوسیون یا کرم با یک ماده بی حس کننده استفاده کند. داروی بی حسی ناحیه را بی حس می کند بنابراین درمان راحت تر خواهد بود.

با استفاده از یک سوزن نازک، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما مقادیر کمی از فیلر ها را به زیر پوست شما تزریق می کند. سوزن نیشگون می گیرد یا نیش می زند، اما بیشتر افراد در طول این تزریق ها درد زیادی را تجربه نمی کنند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است فیلر ها را در چندین ناحیه تزریق کند. کل فرآیند می تواند چند دقیقه یا تا یک ساعت طول بکشد.

مراقبتهای بعد از زاویه سازی صورت  

پس از دریافت تزریق فیلر پوستی، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را تمیز می کند. آنها ممکن است یک کیسه یخ برای کاهش درد و تورم به شما بدهند.

ممکن است پس از تزریق، کبودی، تورم یا ناراحتی داشته باشید. معمولاً این عوارض خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می روند.

بسیاری از افراد بلافاصله پس از انجام این تزریق ها نتایج را مشاهده می کنند. اما نتایج هر کسی متفاوت است. اینکه چه مدت طول می کشد تا نتایج را ببینید (و چه مدت طول می کشد) به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع درمانی که دریافت کرده اید.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

زاویه سازی صورت با چربی چگونه است؟

روند پیوند چربی صورت کمی متفاوت است. ابتدا، پزشک شما با استفاده از لیپوساکشن چربی را از بدن شما خارج می کند. پس از پاکسازی چربی، آن را به صورت شما تزریق می کنند. این معمولا یک روش سرپایی است (همان روز به خانه می روید).

از آنجایی که یک روش پیوند چربی نیاز به یک مرحله اضافی دارد، فرآیند پیچیده‌تر از دریافت فیلر‌های پوستی خارج از قفسه است. پس از لیپوساکشن و پیوند چربی صورت، ممکن است نیاز به استراحت تا دو هفته داشته باشید. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد زمان بهبودی و اینکه آیا این روش برای شما مناسب است سؤال کنید.

مزایای زاویه سازی صورت با فیلر ژل یا چربی 

بسیاری از افراد فوراً نتایج فیلر های پوستی را مشاهده می کنند. تزریق‌ها معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و می‌توانید آن‌ها را مستقیماً در مطب ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود انجام دهید. از آنجایی که این یک درمان غیرجراحی است، زمان بهبودی حداقل است.

بسته به نوع فیلر، نتایج می تواند ماه ها یا حتی سال ها باقی بماند. برخی از فیلر ها بیش از دو سال کار می کنند. فیلر‌های پوستی معمولاً نسبت به روش‌های جراحی انتخابی ارزان‌تر هستند.

عوارض زاویه سازی صورت با ژل یا چربی 

عوارض جدی نادر هستند و برخی از این عوارض فقط موقتی هستند. اما مانند هر عمل جراحی زیبایی، خطراتی نیز وجود دارد. آنها عبارتند از:

 • ظاهر نامتقارن.
 • خونریزی، کبودی، قرمزی، درد و تورم.
 • آسیب به پوست شما که می تواند باعث ایجاد زخم شود.
 • عفونت که در موارد شدید می تواند منجر به نکروز (مرگ پوست آلوده) شود.
 • توده یا برجستگی زیر پوست شما.
 • بی حسی
 • جوش هایی که شبیه آکنه هستند.
 • بثورات و خارش.

به ندرت، افراد به دنبال تزریق فیلر پوستی دچار مشکلات بینایی می شوند. اگر مشکلات بینایی همراه با ضعف، ناراحتی یا درد در یک طرف بدن خود دارید، فوراً به پزشک کمک کنید.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

دوره نقاهت زاویه سازی صورت چقدر است؟

دوره نقاهت هر کس متفاوت است. زمان بهبودی شما به موارد زیر بستگی دارد:

 • ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما چند ناحیه را درمان کرده است.
 • نوع فیلر ای که گرفتید
 • سلامت کلی شما

بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از تزریق فیلر پوستی به فعالیت هایی که از آن لذت می برند بازگردند. با این حال، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است استراحت از ورزش شدید یا فعالیت بدنی را برای یک یا دو روز توصیه کند.

مراجعه برای عوارض فیلر صورت

پس از دریافت فیلر‌های پوستی، اگر موارد زیر را دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی یا درد.
 • علائم عفونت، از جمله تب یا قرمزی و تورم در محل تزریق.
 • علائم یک واکنش آلرژیک یا آنافیلاکسی، مانند مشکل در تنفس یا تنگی نفس (تنگی نفس).

جمع‌بندی 

فیلر های پوستی چین و چروک ها را صاف می کنند و حجم را به پوست افتاده باز می گرداند. بسیاری از افراد این تزریق ها را انتخاب می کنند زیرا نتایج فورا قابل توجه است و زمان بهبودی حداقل است. مانند هر عمل زیبایی انتخابی، خطر عوارض جانبی وجود دارد. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد خطرات و فواید و همچنین بهترین نوع فیلر های پوستی برای شما صحبت کنید. پس از انجام این تزریقات، اگر خونریزی، درد یا تورم یا علائم واکنش آلرژیک دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.