۲۲۸۴۲۴
۱۷۱۰۲
۱۷۱۰۲

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

پوست صورت برای آن‌که سالم، جوان و شاداب باقی بماند، نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. بنابراین باید در ابتدا نسبت به نوع پوست خود آگاهی داشته باشید و سپس به دنبال جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت باشید تا با کمک این روش‌ها همواره پوستی شاداب، لطیف و سالم داشته باشید.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که شستن روزانه پوست برای پاکسازی آن کافی است. این در حالی است که پاکسازی عمیق پوست روش‌های مختلفی دارد. داشتن آگاهی نسبت به جدیدترین روش پاکسازی پوست به شما کمک می‌کند تا پوست شاداب‌تر و سالم‌تری داشته باشید. روش‌های پاکسازی برای آقایان و بانوان قابل انجام است و تنها مختص بانوان نیست.
اگر همچنان برایتان جای ابهام باقی مانده که چرا باید پوستتان را پاکسازی کنید، خیلی سریع علت آن برایتان می‌گوییم. روی پوست ما به طور طبیعی چربی‌هایی وجود دارد که باعث حفظ رطوبت پوست می‌شوند. این چربی‌ها روی پوست برخی از افراد جمع می‌شوند و منافظ پوستی را می‌بندند که باعث جوش و آکنه می‌شود. پاکسازی پوست می‌تواند این چربی‌ها اضافه را از بین ببرد.
در ادامه این مطلب از نی نی بان همراه ما باشید تا با هم به بررسی جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت به شیوه خانگی و همچنین خدمات کلینیک‌های پوستی در این راستا بپردازیم.

در این مطلب می‌خوانیم:

 • چرا پاکسازی پوست اهمیت دارد؟
 • جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت: خدمات کلینیک‌های پوستی
 • جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت: روش‌های خانگی
 • نکات مربوط به شستشوی صحیح پوست صورت

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

چرا پاکسازی پوست اهمیت دارد؟

اگر به تازگی قصد دارید اقدام به پاکسازی پوست خود کنید، ممکن است از خود بپرسید که چرا باید برای درمان پوست خود وقت بگذارید؟ دلیل این مسئله این است که با گذشت زمان، سلول‌های مرده پوست، روغن‌ها و سایر ناخالصی‌ها روی پوست شما جمع می‌شوند و پوست شما را کدر، خسته، پیر و کسل نشان می‌دهند. با پاکسازی عمیق پوست، این حالت‌ها برطرف شده و پوستی شاداب، تمیز و جوان خواهید داشت.

با گذشت زمان، سلول‌های مرده پوست، روغن‌ها و سایر ناخالصی‌ها روی پوست شما جمع می‌شوند و پوست شما را کدر، خسته، پیر و کسل نشان می‌دهند.

بنابراین بهتر است هر چند وقت یک‌بار از جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت استفاده کنید. تعداد دفعات این کار کاملا وابسته به نیاز و وضعیت پوست شما است.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت خدمات کلینیک‌های پوستی

کلینیک‌های پوستی به شیوه‌های مختلفی خدمات پاکسازی پوست را انجام می‌دهند. انواع مختلفی از جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت وجود دارد که در ابتدا باید توسط متخصص ، پوست شما بررسی شود و نیاز آن تشخیص داده شود و سپس متناسب با نوع نیاز پوست شما، روش پاکسازی آغاز شود.

بنابراین پس از مشاوره اولیه، متخصصان زیبایی یک روش درمانی برای پوست صورت شما را تنظیم می‌کنند. در ادامه به جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت که به طور کلی در کلینیک‌های پوستی انجام می‌شود، می‌پردازیم. توجه داشته باشید که در هر مرکز، بسته به شیوه انجام کار، ممکن است روند متفاوت باشد.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

1- آماده‌سازی پوست

در هر مرکز خدمات پوستی، جهت انجام پاکسازی پوست، اولین قدم آماده‌سازی پوست است. در برخی مراکز ممکن است این آماده‌سازی به صورت ماساژ صورت با روغن‌های التیام‌بخش انجام شود.

2- پاکسازی پوست صورت

در این مرحله، پوست صورت شما باید به طور کامل از هرگونه آرایش و آلودگی پاک شود. متخصص با شوینده‌ها و پاک‌کننده‌های مخصوص پوست شما پاک کرده و این کار را همراه با ماساژ ملایم انجام می‌دهد تا پوست شما حس آرامش را تجربه کند.

3- لایه‌برداری

بعد از پاک شدن پوست، لایه‌برداری پوست انجام می‌شود تا پوست شما از شر سلول‌های مرده و آلودگی‌ها خلاص شود. این کار ممکن است به کمک اسکراب‌ یا لایه‌برداری ملایم انجام شود.

4- بخور صورت

بخاردهی به پوست شما کمک می کند تا منافذ پوستی کاملا باز شود، پوست شما برای پاکسازی عمیق آمادگی بیشتری داشته باشد و دچار آسیب نشود. این کار ممکن است به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه به طول انجامد.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

بخاردهی به پوست شما کمک می کند تا منافذ پوستی کاملا باز شود، پوست شما برای پاکسازی عمیق آمادگی بیشتری داشته باشد.

5- پاکسازی عمیق

این مرحله شامل خارج کردن ناخالصی‌های پوست مانند آکنه، جوش‌ سرسیاه، جوش‌های سرسفید و... است. معمولا متخصص به جوش‌هایی که در معرض ترکیدن هستند یا برای از بین رفتن آمادگی ندارند، کاری ندارد.

6- مرحله پایانی

انجام مرحله پایانی در هر مرکز متفاوت است اما معمولا یک حوله سرد روی صورت قرار داده می‌شود تا منافذ پوست بسته شوند یا از ماسک‌های مخصوص برای این کار استفاده می‌شود.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت
در طول پاکسازی پوست، از ماسک‌های مختلفی جهت آرامش‌بخشی، تامین ویتامین‌های مورد نیاز، روشن‌کنندگی، آبرسانی، آنتی‌اکسیدان‌ها و رساندن مواد مغذی مورد نیاز پوست استفاده می‌شود.
در نتیجه پوست صورت، سالم، نرم و درخشان می‌شود. استفاده از ماسک‌های مختلف وابسته به نیاز پوست شما انجام می‌شود. به طور مثال اگر پوست شما مستعد آکنه است، پوست چرب یا کدری دارید و... ماسک مخصوص باید مورد استفاده قرار بگیرد.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت: روش‌های خانگی

شاید شما هم به صورت مکرر پوست صورت خود را بشویید و تصور کنید که پوست شما تمیز شده است. اما در واقع پاکسازی عمیق پوست به این سادگی هم نیست. ما در ادامه به بررسی جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت به شیوه خانگی می‌پردازیم تا قادر به پاکسازی عمیق پوست صورت خود در خانه هم باشید.

1- استفاده از بخور

بخور پوستی یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه انجام دهید. کافی است آب جوشیده و داغ را داخل یک کاسه بزرگ بریزید، صورتتان را به کاسه نزدیک کنید و یک حوله بزرگ روی سر خود بیاندازید، به گونه‌ای که کل سر و کاسه را با هم دربر بگیرد.
می‌توانید چند تکه نعناع یا چای سبز یا روغن درخت چای هم داخل کاسه بریزید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید. بهتر است به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه در این وضعیت قرار بگیرید.

۲- ماسک عسل، لیمو، جعفری و جوش شیرین

چند قاشق غذاخوری عسل، چند قاشق غذاخوری دارچین، یک قاشق غذاخوری ماست کم‌چرب و یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون، یک ماسک بسیار عالی برای پاکسازی پوست صورت است.
لیمو یک لایه بردار طبیعی است. بنابراین می‌توانید چند قطره لیمو را به طور مستقیم روی پوست خود بچکانید و پس از گذشت ۱۰ دقیقه صورت خود را بشویید. اما توجه داشته باشید که استفاده مکرر و بیش از حد از لیمو، پوست شما را خشک خواهد کرد.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت
جعفری برای کاهش لکه‌های تیره و پاکسازی پوست گزینه بسیار مناسبی است. برای تهیه ماسک جعفری، ابتدا باید یک دسته جعفری را در آب گرم خیس کنید و یک پارچه تمیز را به آب جعفری آغشته کرده و به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه روی پوست خود نگه دارید.

جعفری برای کاهش لکه‌های تیره و پاکسازی پوست گزینه بسیار مناسبی است.

نوع دیگری از ماسک جعفری را می‌توانید به این صورت تهیه کنید که جعفری را به صورت کاملا ریز خرد کنید و با یک عاشق غذاخوری عسل و چند قطره لیمو ترکیب کنید و به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

جوش شیرین PH پوست را متعادل می‌کند. دو قاشق چای‌خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای‌خوری آب مخلوط کنید. می‌توانید یک قاشق چای‌خوری عسل هم به مخلوط اضافه کنید. سپس اجازه دهید مخلوط به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند، سپس بشویید.
از این ماسک‌های خانگی می‌توانید هفته‌ای سه بار استفاده کنید.

3- اسکراب شکر

استفاده از اسکراب‌های طبیعی موجب لایه‌برداری عمیق خواهند شد. می‌توانید دو قاشق غذاخوری شکر، چند قطره لیمو و کمی آب را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به‌ دست آید. سپس آن را به آرامی روی پوست ماساژ دهید و بشویید.

جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

نکات مربوط به شستشوی صحیح پوست صورت

شستشوی صحیح صورت در کنار انجام تمامی روش‌های پاکسازی، مسئله بسیار مهمی است. در ادامه نکات مربوط به شستشوی صحیح صورت را به شما خواهیم گفت:

 • حتما از پاک‌کننده مخصوص صورت استفاده کنید که فاقد پارابن باشد و کاملا متناسب با نوع پوستتان باشد. بهتر است در این زمینه با یک متخصص پوست مشورت کنید.
 • هرگز با آرایش نخوابید و حتما هر شب آرایش خود را در ابتدا با یک پاک‌کننده مخصوص پاک کنید و سپس صورتتان را با شوینده مخصوص پوستتان بشویید.
 • علاوه بر شب، بهتر است صبح هم صورت خود را بشویید زیرا در طول شب باکتری‌های بذاق دهان و چربی موی سر یا باکتری‌های روی بالشت شما، روی پوست صورتتان خواهد نشست. اما بهتر است شوینده‌ای که برای صبح استفاده می‌کنید، ملایم‌تر از شوینده شب باشد. توجه داشته باشید که شستشوی صورت ب یش از دو بار در طی شبانه‌روز انجام نشود.
  توجه داشته باشید که شستشوی صورت بیش از دو بار در طی شبانه‌روز انجام نشود.
 • به هنگام شستشو هرگز از آب داغ یا سرد استفاده نکنید و حتما از آب ولرم استفاده کنید.
 • پس از شستشوی صورت حتما از مرطوب‌کننده مخصوص پوستتان استفاده کنید.
 • از لایه‌بردار مخصوص پوستتان استفاده کنید و برای تهیه این محصول حتما از متخصص کمک بگیرید.
 • حوله صورت خود را به صورت مرتب بشویید .


جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

کلام آخر

هنگامی که شما پوست سالم و شادابی داشته باشید، نیازتان به استفاده از لوازم آرایشی تا میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین بسیار مهم است تا نسبت به جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت آگاهی داشته باشید و رسیدگی‌های لازم را برای پوست خود انجام دهید.
کلینیک نی نی بان با دارا بودن متخصصان حرفه‌ای پوست، در زمینه مشاوره و ارائه خدمات پوستی شما را یاری خواهد کرد.

منبع: groupon

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.