۲۲۸۴۹۰
۲ نظر
۴۶۹۶۲
۲ نظر
۴۶۹۶۲

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

ژل‌های صورت تمام آلودگی‌های پوست را می‌زدایند. در ادامه بهترین مارک ژل شستشوی صورت ایرانی و خارجی را معرفی کرده‌ایم؛ همچنین نکات مهم برای شستشوی صورت را یاد داده‌ایم؛ لطفا با نی‌نی‌بان همراه باشید.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

بسیاری از خانم‌ها علی‌رغم آموزش‌هایی که در اینترنت پخش می‌شود؛ هنوز صورت خود را با آب می‌شویند؛ برخی دیگر برای شستشوی صورت از صابون جامد استفاده می‌کنند. با این حال استفاده از بهترین مارک ژل شستشوی صورت ، فوایدی ارزشمندی دارد. این مزایای انواع ژل شستشوی صورت را تنها کسانی می‌دانند که پوست شفاف و سالمی دارند. اگر شما هم دوست دارید، پوستی زیبا و بی‌نقص داشته باشید؛ باید یک روتین پوستی برای خود در نظر بگیرید و به بهداشت پوست صورت‌تان برسید. برای شروع بیایید نکات شستشوی صورت را یاد بگیریم و بدانیم برای هر پوستی، کدام ژل شستشو را باید بخریم؟

چرا ژل شستشوی صورت؟
شاید از خودتان بپرسید چرا ژل شستشوی صورت؟ ژل شستشو با بافت ژله‌ای که دارد، از بروز آکنه و بقیه عوارض مختص پوست‌های چربی پیشگیری می‌کند، اما ممکن است فوم‌های صورت بافتی برای پوستتان ضرر داشته باشند و آن را خشک کنند.

مطلب پیشنهادی: کرم آبرسان و مرطوب‌کننده با هم چه فرقی دارند؟

در ادامه می‌خوانید:

 • چرا ژل شستشوی صورت؟
 • فواید شستن صورت با ژل
 • نحوه صحیح شستن صورت
 • انواع ژل شستشوی صورت
 • بهترین مارک‌های ژل شستشوی صورت ایرانی و خارجی

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

نقش ژل شستشوی صورت در سلامت و زیبایی پوست

همیشه روی پوست کلی مواد آلوده از محیط، نشسته است؛ لایه‌های کهنه پوست، تقریبا پوسته پوسته شده‌اند و سلول‎‌های مرده ، روی پوست مانده‌اند. از طرفی وقتی عرق می‌کنید؛ آب عرق که خشک شود، املاح آن بر پوست می‌ماند. در نهایت هم چربی‌های مترشحه از پوست، این ترکیب کثیف را تکمیل می‌کنند. بنابراین باید راهی پیدا کنید که تمام این آلودگی‌های سنگین را از پوست‌تان بردارید. این آلودگی‌ها با آب خالی یا صابون معمولی پاک نمی‌شوند. باید به فکر چاره اساسی باشید. ژل شستشوی صورت یکی از این راه‌حل هاست.

مطلب پیشنهادی: ماسک چای سبز، قوی‌ترین مرطوب‌کننده طبیعی پوست!

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

هدف از مصرف ژل شستشوی صورت

به جز چند موردی که در بالا گفتیم؛ مواد آرایشی را هم از یاد نبرید. تمام مواد آرایشی را که با آرایش پاک کن و پنبه، از روی پوست‌تان بزدایید؛ باز هم لایه‌ای نازک از کرم‌ها و کرم‌پودر و هرچه به صورت‌تان مالیده‌اید؛ روی پوست می‌ماند و نمی‌گذارد؛ سلول‌های پوست، نفس بکشند. بنابراین باید بهترین مارک ژل شستشوی ایرانی یا خارجی را در روتین روزانه پوستی خود وارد کنید.

مطلب پیشنهادی: خدمات فیشال، شامل چیست؟

فواید استفاده از ژل شستشوی صورت

 • پاک شدن عرق
 • از بین بردن باقی مانده‌های مواد آرایشی
 • زدودن پوست‌های مرده
 • کاهش ترشح چربی
 • پاک کردن تمام آلودگی‌های هوا از روی پوست
 • جلوگیری از انسداد منافذ پوست
 • پیش‌گیری از ایجاد آکنه

مطلب پیشنهادی: چرا پوست خشک می‌شه و درمانش چیه؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

نحوه صحیح شستن صورت چیست؟

شستن صورت تنها در پاشیدن یک مشت آب و کف‌مالی کردن خلاصه نمی‌شود. پوست بافتی حساس و ظریف است و شما هم باید با ظرافت و دقت کافی از آن مراقبت کنید. این نکات را در پاکیزه ساختن پوست‌تان با ژل شستشوی صورت، رعایت کنید.

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه ۱۰ ماسک خانگی ارزان اما موثر!

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

1) حداقل یک بار در روز ژل شستشوی صورت را بزنید

همه ما حتی اگر در خانه هم باشیم؛ در معرض هوا قرار داریم؛ پوست ما کاملا در تماس با هوای آلوده است. خصوصا اگر محل کار شما در مرکز آلودگی شهری یا صنعتی باشد. بنابراین بعد از رسیدن به خانه، حتما پوست‌تان را باید با ژل شستشوی صورت خوب، تمیز کنید.

اگر نشوییم چه می‌شود؟ منافذ پوست‌تان بسته شده، جوش می‌زنید.

مطلب پیشنهادی: صابون ضد جوش، چطور آکنه را از بین می‌برد؟

۲) کرم‌های شب را باید بشویید

اگر از آن دسته افرادی هستید که روتین شبانه پوستی را رعایت می‌کنید؛ باید بدانید که این کرم‌ها هم باید صبح از روی پوست شسته شوند. پوست با بهترین مارک ژل شستشوی صورت که خریده‌اید، پاک می‌شود؛ حالا جا برای زدن کرم‌های روتین روزانه هست.

اگر نشوییم چه می‌شود؟ کرم‌های روتین روزانه، به سطح پوست دسترسی ندارند.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

3) صبح‌ها صورت‌تان را بشویید

شاید با خودتان فکر کنید، شب که پوست صورتم در تماس با بالش بوده است؛ شستن‌اش چه لزومی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که شما در طول شب خواب هستسد؛ اما باکتری‌های روی پوست صورت و غدد ترشح‌کننده چربی داخل پوست، خیر! این عوامل در طول شب، فعالیت می‌کنند. بنابراین صبح باید حتما این آلودگی‌ها را از پوست‌تان بزدایید.

اگر نشوییم چه می‌شود؟ باکتری‌ها و چربی پوست، ایجاد آکنه می‌کنند.

زیادتر بشوییم چه می‌شود؟ اگر بیشتر از 2 بار در روز از ژل شستشوی صورت استتفاده کنید؛ خصوصا در فصل سرد؛ پوست به شدت خشک و مستعد حساسیت پوستی می‌شود.

مطلب پیشنهادی: راهنمای حفظ سلامت پوست در تابستان.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

4) ژل شستشوی صورت روز و شب

همان‌طور که گفتیم باید بعد از آمدن به خانه یا قبل خواب، با ژل شستشوی صورت، پوست‌تان را تمیز کنید؛ صبح‌ها هم باید مواد نشسته روی پوست‌تان در طول شب را بزدایید. با این حال بهتر است برای هر نوبت یک ژل شستشوی صورت مناسب داشته باشید.

 • ژل شستشوی صورت صبح: بهتر است ملایم باشد؛ زیرا تنها چربی، پاکتری و کرم‌های شب را قرار است پاک کند.
 • ژل شستشوی صورت شب: بهتر است قوی‌تر باشد؛ زیرا انواع آلاینده‌های هوا، مواد آرایشی، عرق، میکروب، ضد آفتاب و چربی پوست را باید بشوید.

مطلب پیشنهادی: برای درخشان شدن پوست، این‌کارها انجام دهید.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

5) برندهای ژل‌های شستشوی ایرانی، روز و شب ندارند!

برای استفاده از یک پاک‌کننده صورت ملایم، صبح‌های از انواع ملایم ژل شستشوی صورت استفاده کنید؛ در انواع ژل شستشوی صورت خارجی، دو نوع ملایم و قوی، وجود دارند. با این حال برندهای ایرانی بیشتر در نوع پوست تنوع محصول دارند؛ مثلا ژل شستشوی صورت پوست چرب یا خشک.

پس در این تحریم چه کنیم؟ می‌توانید صبح‌ها به جای استفاده از ژل شستشوی صورت ایرانی یک میسلار واتر یا محلول کلینزر ، به کار برید. به خاطر داشته باشید نحوه استفاده و نیاز آب کشی هر کدام از این محصولات روی آن درج شده است.

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه ۱۵ ماسک لایه‌بردار خانگی.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

6) دمای آب را تنظیم کنید

برای استفاده از ژل شستشوی صورت، باید ابتدا صورت‌تان را آب بزنید. آب خیلی داغ، پوست را خیلی خشک می‌کند. از طرفی آب یخ هم پوست‌تان را حساس می‌سازد. بنابراین بهتر است صورت‌تان را با آب ولرم خیس، سپس با ژل شستشوی صورت خوب تمیز کنید.

مطلب پیشنهادی: سیاهی دور چشم را با این ۷ ماسک از بین ببرید.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

7) ژل شستشوی صورت مناسب نوع پوست

هر کدام از بهترین انواع ژل شستشوی صورت را که می‌خرید، معمولا 2 نوع در بازار دارند؛

 • ژل شستشوی صورت پوست چرب
 • ژل شستشوی صورت پوست خشک

مطلب پیشنهادی: لیفت صورت به چه روشی انجام می‌شود؟

بسته به این‌که پوست خشک یا چربی دارید؛ باید آن ژل شستشوی صورتی را بخرید که برای پوست شما مناسب است.

اگز ژل مخصوص صورت خودم را نخرم، چه می‌شود؟ اگر پوست‌تان خشک باشد و ژل شستشوی صورت پوست چرا را بزنید؛ مسلما به دلیل قوی بودن، ژل، پوست‌تان خشک‌تر می‌شود. از طرفی پوست چرب را هم نمی‌توان با ژل شستشوی پوست خشک که بسیار ملایم است، تمیز کرد.

مطلب پیشنهادی: مکانیزم کرم روشن‌کننده زیربغل چیه؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

8) اگر بیماری پوستی دارید ژل شستشوی صورت مناسب بخرید

بیشتر کسانی که بیماری‌های پوستی دارند؛ همچنین پوست‌شان دچار جراحت‌هایی شده است باید از ژل شستشوی صورت ملایم استفاده کنند؛ همان‌طور که گفتیم در میان مارک‌های ژل شستشوی صورت ایرانی، نوع ملایم وجود ندارد و بیشتر دو نوع چرب و خشک در بازار موجود است. بنابراین می‌توانید در این شرایط از ژل‌های شستشوی صورت ایرانی مخصوص پوست خشک استفاده کنید. شرایطی مانند:

 • روزاسه
 • اگزما
 • حساسیت
 • زخم و جراحت
 • پسوریازیس

مطلب پیشنهادی: جدیدترین روش پاک‌سازی صورت چیست؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

9) ژل شستشوی صورت با فوم فرق دارد؟

خیر. در میان ژل‌های شستشوی صورت ایرانی، برخی مارک‌ها، مثلا سی‌گل ، ژلی دارد که ماده آن هنگام خروج از نازل به صورت کف بیرون می‌آید. این نوع تفاوت‌های فیزیکی بیشتر به علت جلب سلیقه مصرف کننده است. ژل شستشوی صورت با فوم فرق چندانی ندارد. البته فوم به دلیل وجود حباب هوا به آن شکل فیزیکی درآمده، بنابراین کمی رقیق‌تر و ملایم‌تر است. یعنی شاید برای پاک کردن تمام باقی مانده‌های کرم‌پودر لازم باشد، چندین بار ژل فومی را به صورت بزنید.

ژل فومی برای چه کسی مناسب است؟ این نوع ژل‌ها را بیشتر به نوجوانان و کسانی که پوست حساس و خشک دارند توصیه می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی: چه کسانی حتما باید شامپوی ضدسولفات استفاده کنند؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

10) آقایان هم ژل شستشوی صورت بزنند

بسیاری از آقایان هیچ ذهنیتی درباره رسیدگی به پوست‌شان و سلامتی آن ندارند. مردان نیز دقیقا دچار همان مشکلات پوستی خانم‌ها می‌شوند. بنابراین اگر همسرتان ژل شستشوی صورت ندارد؛ می‌توانید بسته به نوع پوست او، یکی برایش تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی: ترک شکم با کرم مخصوص، برطرف می‌شه؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

11) ژل شستشوی صورت سینره در بارداری

سینره از آن برندهای ایرانی است که محصولات مراقبت پوستی را از مواد اولیه با عصاره گیاهی، تولید می‌کند. بنابراین اگر برای دوران بارداری، نگران تاثیر مواد شیمیایی بر پوست‌تان هستید؛ می‌توانید از این محصول استفاده کنید. این ژل شستشوی صورت ایرانی، بوی تند ندارد. یادتان باشد، برخی خانم‌ها در دوران بارداری به برخی محرک‌های محیطی حساس هستند؛ مثلا بوی تندو عطر سبب ویار یا سردردشان می‌شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین کرم‌های رفع ترک پا ایرانی کدام‌اند؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

12) شستشوی عمیق پوست

برای این‌که تمام آلودگی‌ها از پوست شما زدوده شود؛ گاهی فقط ژل شستشوی صورت و ماساژ دست کافی نیست. امروزه در بازار انواع لوازم شستشوی صورت وجود دارند. این لوازم کمک می‌کنند لایه‌های زیری پوست نیز با ژل شستشوی صورت، تمیز شوند.

مطلب پیشنهادی: عوامل موثر بر ماندگاری بوتاکس را می‌شناسید؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت چیست؟

حالا که تمام جزئیات مربوط به شستن اصولی صورت را یاد گرفتیم؛ باید ببینیم کدام بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟ در بازار فعلی کشور، تقریبا برندهای خارجی برچیده شده‌اند. اگر هم بتوانید آنها را از آنلاین‌شاپ‌های اینستاگرام تهیه کنید؛ قیمت‌‌شان بالای 500 هزار تومان است. بنابراین توصیه می‌کنیم، یک راست بروید سراغ مارک‌های ایرانی؛ با این‌حال چند برند خارجی را هم در ادامه، معرفی می‌کنیم.

ژل شستشوی صورت خارجی خوب

 • Clean& Clear
 • Roche
 • Garnier
 • elf

مطلب پیشنهادی: برای موهای رنگ شده، چه شامپویی بخریم؟

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

بهترین برندهای ژل شستشوی صورت ایرانی

در میان برندهای ایرانی که ده‌ها نوع مختلف هستند؛ تعداد از مارک‌های ژل شستشوی صورت امتحان خود را پس داده‌اند. این مارک‌ها که معمولا نوع خشک و چرب را دارند، عبارتند از:

 • ژل شستشوی صورت لدورا
 • ژل شستشوی صورت سینره
 • ژل شستشوی صورت کامان
 • ژل شستشوی صورت هیدرودرم
 • ژل شستشوی صورت لافارر
 • ژل شستشوی صورت شون
 • ژل شستشوی صورت نوتروژینا
 • ژل شستشوی صورت نفیس

مطلب پیشنهادی: رنگ موی تابستانه، امسال چی مده؟

قیمت ژل شستشوی صورت ایرانی

تمامی این برندها نرخ مشخصی دارند؛ بسته به حجم ژل شستشوی صورت، ممکن است قیمت آن از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر کند. این مقدار برای مصرف حداقل ۳ ماه کافی است.

بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

خرید ژل شستشوی صورت ایرانی

توضیحات نی‌نی‌بان را در خصوص اهمیت مصرف ژل شستشوی صورت خواندید؛ در نظر داشته باشید که پیروی از روتین پوستی می‌تواند سلامتی پوست شما را حفظ کند. بنابراین سری به داروخانه محل‌تان بزنید و یکی از ژل‌های ایرانی معروفی که در بالا نام بردیم را تهیه کنید. البته در صورتی‌که مشکل پوستی حادی دارید؛ حتما از پزشکان نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

منبع: self

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • نفس
  درباره بهترین مارک ژل شستشوی صورت کدام است؟

  سلام برای پوست چرب کدام ژل شستشوی خوب هست وپوستم آکنه ای هست

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
   https://clinic.niniban.com

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.