۲۲۸۸۷۰
۹۵۷۶
۹۵۷۶

فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می‌شود که آیا اولتراپی با هایفوتراپی فرق دارد و کدامیک بهتر است؟

سوال : آیا اولتراپی با هایفوتراپی فرق دارد و کدامیک بهتر است؟

پاسخ : اولتراپی جدیدترین سیستم هایفو و دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکاست.
هایفو روشی غیر تهاجمی و غیر جراحی برای لیفت و جوانسازی صورت و گردن است که از انرژی اولتراسوند (مافوق صوت) برای لیفتینگ صورت و گردن استفاده میشود. دستگاه اولتراپی دارای سیستم همزمان سونوگرافی برای رساندن دقیق امواج اولتراسوند به ناحیه مورد نظر است.

برای آگاهی بیشتر از تفاوت اولتراپی با هایفوتراپی به سراغ مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا یا دریافت نوبت از مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا کلیک کنید.

فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا

فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

۲۲۸۶۵۰۹۲
۰۹۱۲۸۴۹۰۱۰۷

اولتراپی (Ultherapy)

اولتراپی یکی از دستگاه های ساخت شرکت Ulthera آمریکا با تکنولوژی هایفو است که با ارسال مقادیر دقیقی از انرژی متمرکز ماورا صورت با شدت بالا (HIFU) به لایه های زیرین پوست یه ترمیم و جوانسازی آن کمک می کند. این درمان بدون جراحی و غیر تهاجمی سبب تحریک تولید کلاژن شده و ظاهر چین و چروک را کاهش می دهد و باعث می شود که پوست جوان تر، سفت تر وکشیده تر به نظر برسد.

با وجود بسیاری از دستگاه های هایفوی در بازار، مانند اولترافورمر، دابلو S و Ablatherm، روش اولتراپی به عنوان محبوبترین دستگاه هایفو شناخته شده است. برای درک بهتر عملکرد اولتراپی و تفاوت آن با سایر دستگاهها بهتر است ابتدا با مفهوم هایفو آشنا شوید.

هایفو به یک فناوری پزشکی اطلاق می شود که از لنزهای آکوستیک برای متمرکز کردن چند پرتو اولتراسوند بر مناطق هدف بهره می گیرد. پرتوها از بین بافت ها عبور می کند و انرژی منتقل شده، اثرات گرمایی و مکانیکی مفیدی بر لایه های عمیق تر پوست می گذارد. هایفو معمولا با تصویربرداری در زمان واقعی از طریق اولتراسوند انجام می شود؛ به این ترتیب متخصص قادر است نواحی را که مستلزم درمان هستند؛ شناسایی و هدفگیری نماید.

چرا اولتراپی؟

همانطور که پیش از این مطرح شد؛ Ultherapy نام تجاری یک دستگاه هایفو است که در سراسر جهان به منظور خنثی کردن اثرات گرانش روی پوست بدون جراحی و بیهوشی استفاده می شود. اولتراپی تنها دستگاه هایفوی مورد تأیید FDA است که سبب لیف و سفت شدن پوست گردن، چانه و ابرو می شود و خطوط و چین و چروک پوست سینه، گردن و صورت را نیز برطرف می کند.

کاربرد هایفو Ulthera

 • صاف کردن خطوط پیشانی
 • لیفت بافت گونه
 • کاهش غبغب
 • تغییر حالات گوشه های دهان
 • بستن منافذ پوست
 • روشن کردن پوست
 • از بین بردن خطوط اطراف چشم
 • کشیدن پوست صورت

فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

ویژگی های دستگاه Ultherapy

 • عمق: درمان بافت در سه لایه ی ۱.۵mm، ۳.۰mm و ۴.۵mm
 • دما: دمای مناسب ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد برای بافت که جهت تحریک نئوکلاژن ها مطلوب است.
 • دقت: فاصله گذاری مناسب و مستمر نقاط انعقادی که سبب ترمیم و محافظت از پوست می شود.
 • تصویربرداری: بهره گیری از تکنولوژی تجسم DeepSEE™ که به شما امکان مشاهده و درمان در زمان واقعی را می دهد.
 • نتایج: لیفت کامل پوست

مزایای اولتراپی نسبت به سایر دستگاههای HIFU

در اینجا تفاوت های عمده میان اولتراپی و سایر دستگاه های هایفو را ذکر می کنیم:

 1. اولتراپی مورد تایید FDA است :

  دستگاه اولتراپی که باعث لیفت پوست می شود؛ نوعی از دستگاه های هایفو است که توسط شزکت معتبر Ulthera آمریکایی تولید و به بازار عرضه شده است. ازبین دستگاههای مبتنی بر تکنولوژی HIFU، اولتراپی تنها دستگاهی است که توسط FDA آمریکا به منظور لیفت و سفت شدن پوست تأیید شده است و سبب کاهش ظاهر چین و چروک بر روی گردن، صورت و سینه می شود.
  سازمان غذا و دارو آمریکا (US FDA) به دلیل قوانین سختگیرانه ای که در زمینه ی ایمنی و اثربخشی دارد؛ در جهان شناخته شده است و تأیید این سازمان برای دستگاه اولتراپی به معنای اطمینان از کارایی و امنیت این دستگاه است.
  این مسئله زمانی بیشتر اهمیت می یابد که امروزه ما با انواع مختلفی از دستگاه های هایفو در بازار مواجه هستیم. تمام دستگاه های هایفو دارای استانداردهای پزشکی نیستند و از این رو نیاز به احتیاط بیشتری است. و زمانی که صحبت از ایمنی است، مراجعین اولتراپی را ترجیح می دهند.
 2. اولتراپی تنها توسط پزشک انجام می شود:

  سفت کردن پوست با اولتراپی تنها توسط پزشکان متخصص انجام می گیرد؛ این استانداردهای پزشکی تعیین شده توسط HSA تضمین می کنند که اولتراپی برای کلیه ی بیماران به شیوه ای ایمن انجام می شود.
  در هر صورت، درمان های هایفو آنقدر در چارچوب قانون نبوده و علاوه بر پزشکان، توسط متخصصین زیبایی نیز انجام می شوند. پس اگر می خواهید این درمان را انجام دهید بهتر است در ابتدا اطمینان یابید که درمان توسط چه کسی انجام خواهد شد، چرا که در مواردی عوارض جانبی جبران ناپذیری مانند نابینایی جزئی و سوختگی مشاهده شده که هایفو توسط افرادی بی تجربه و بدون دانش کافی انجام شده است.
 3. اولتراپی همرابه با تصویربرداری اولتراسوند است:

  اولتراپی تنها دستگاه هایفو است که با بهره گیری از تصویربرداری اولتراسوند به گونه ای موثر امکان مشاهده ی لایه های بافت پوست را به پزشکان می دهد. بدین ترتیب پزشکان به درستی و با دقت می توانند نواحی مورد نظر را مورد هدف قرار داده و درمان کنند.
 4. ایمن بودن

  اثربخشی و ایمن بودن اولتراپی در بیش از 110 پژوهش و مقالات تحقیقی اثبات شده است. تا به امروز بیش از هشتصد هزار درمان موفق با اولتراپی در سراسر جهان انجام شده است. گرچه هزینه ی درمان با این روش دو تا سه برابرِ دستگاه های دیگر هایفو است اما این تضمین وجود دارد که درمان با استفاده از پارامترهای کنترل شده انجام می شود و بهترین و موثرترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

اولتراپی چگونه به جوانسازی پوست کمک می کند؟

اولتراپی به طور موثری دو ناحیه از پوست را هدف قرار می دهد:

 • غشاء میانی پوست - جایی که کلاژن به لحاظ ساختاری واقع شده است.
  زمانی که هدف اولتراپی، غشاء میانی پوست است؛ پالس های متمرکز اولتراسوند ساتع شده توسط اولتراپی، تولید کلاژن طبیعی بدن را تحریک می کنند که با گذشت زمان به افزایش کلاژن جوانسازی پوست و ترمیم مشکلات پوستی منجر می شود.
 • عضله SMAS- یک لایه ی سفت و عمیق از عضلات و بافت فیبروز
  عضله SMAS ساختار صورت و گردن را شکل می دهد و جراح پلاستیک برای لیفت صورت روی همین ناحیه از پوست کار می کند. زمانی که اولتراپی بر روی عضله SMAS کار می کند، انرژی اولتراسوند سبب سفت شدن بافت فیبروز در SMAS شده و باعث می شود پوست فرد بدون عمل جراحی کشیده تر و صاف تر به نظر برسد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.